Witaj
Gość

Wątek: PING  (Przeczytany 3042 razy)

  • ******
  • Wiadomości: 1771

  • Pochwał: 4

PING
« dnia: Styczeń 21, 2012, 10:17:25 pm »
witam, jadę na battlepingu mam 40-55 pingu czy da się coś zrobić bez inwestowania kasy w router(neostradę mam z liveboxem), żeby jeszcze polepszyć (obniżyć) ping?
RPG CLUB x3 Empire
HellSingus "Pieczątka Diabła" - Destroyer wanna be - Motivated & Nolife 1week mode ON


  • Wiadomości: 342

  • Pochwał: 0

Odp: PING
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 21, 2012, 10:31:10 pm »
ta wartosc jest na tyle mala, ze nie powinienes narzekac. nawet jezeli daloby sie jeszcze urwac parenascie procent to roznica bedzie praktycznie niezauwazalna. po twojej stronie oprocz bettlepinga mozna sprobowac zabawy z programami optymalizujacymi lacze pod wzgledem pingow. nie licz jednak na pingi ponizej 40 ms bo to jest fizycznie niemozliwe na takiej odleglosci. gdybys mial swiatlowod bezposrednio z warszawy do luksemburga to sygnal szedlby ~ 36ms. sam widzisz, ze Twoje pingi sa wiecej niz dobre.


  • Wiadomości: 487

  • Pochwał: 0

Odp: PING
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 21, 2012, 10:34:49 pm »
lol to ja na BP mam 90-160 ping i zyje xD
Lineage 2 official server Luna
Msciciel - Ghost Hunter 83/75/75/73- BANNED
Lineage 2 official server Lancer ru:
Msciciel - Sword Muse 82/75/75/68 - SOLD
NomoreQQ - Soul Hound 82/75/75/75 - SOLD
ErrOrCrC - Grand Khavatari 85/80/75/75 - SOLD - 6x Hero


  • Wiadomości: 59

  • Pochwał: 1

Odp: PING
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 22, 2012, 01:45:08 pm »
da się jeszcze obniżyć, wystarczy mieć Bigfoot Networks Killer 2100


  • Wiadomości: 444

  • Pochwał: 0

Odp: PING
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 22, 2012, 10:40:29 pm »
da się jeszcze obniżyć, wystarczy mieć Bigfoot Networks Killer 2100

Szkoda że działanie tego sprzętu kończy się na pierwszym urządzeniu pośrednim.

Sorry winetu ale masz Neostrade i bez Battelpinga chyba można zapomnieć o niskich pingach.
Cytat: Shanique;134896
If you talking about me... i'm in BS from that time when we left OOC because one stupid guy didn't liked polish words in clan chat and kicked Qra from clan... after that, BS history just begun.
BS - prawdziwa historia.


  • Wiadomości: 370

  • Pochwał: 0

Odp: PING
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 24, 2012, 08:35:02 am »
Juz nie mowiac o tym ze dawanie linkow do uzadzen niedostepnych w polsce jest idiotyczne  :shock:
Veve 99/97 Feoh Wizard Core server
Tytus 92 Feoh Wizard Lancer server
Ais / Yans / Atomek / Kylal / VeveLaBoo Nightmare DN server


  • Wiadomości: 35

  • Pochwał: 0

Odp: PING
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 24, 2012, 01:01:56 pm »
Bezedura te wszytkie battle pingi itp .... Jak masz syf w winshicie albo drewniany internet od wujka kazia to żadne cuda na kiju nie pomogą ! A do sprawdzania RZECZYWISTEGO pinga proponuje użyć jakiejkolwiek dystrybucji LIVE (odpalanej z CD, DVD) Linuxa i oczywiście mierzyć na połączeniu kablem a nie przez WiFi.
PS.
Dobrym programem do sprawdzania gdzie gubią się pakiety jest program WinMTR i na mim się opierajmy a nie na zbugowanym tcpip.sys (ping i tracert) windowsowym ....
NAIA:  ADV 85 - Sold
CORE:  OTHEL 98 - Sold
CORE:  FEO 94 - i już nie rośnie :(


  • Wiadomości: 78

  • Pochwał: 0

Odp: PING
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 24, 2012, 03:25:25 pm »
bardzo interesujace bo mam 2 megowy(100 mega nie zrobi różnicy jak to ktos na forum sugerował - net musi byc skonfigurowany pod jak najmniejsze straty pakietów/opóźnienia) internet radiowy od wuja kazia na ktorym wyciagam nizsze pingi niz wiekszosc  to raz a dwa b ping to nie sciema jakbys nie był ignorantem przeczytał byś sposób działania tego programu

a do sprawdzania  opóźnien wystarczy adres dostawcy i windowsowski cmd... ja mam 2ms do dostawcy (kabel daje 1ms)
wiec jezeli gracz ma dobre polaczenie ze swoim dostawca to wina lezy po stronie wydłużonej drogi jaka przebywa sygnał na lini gracz-dostawca-serwer l2 (która skraca "bzdet" zwany bp)


  • *******
  • Wiadomości: 4410

  • Pochwał: 12

  • Plan? I don't need a plan.
Odp: PING
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 24, 2012, 03:42:48 pm »
Bezedura te wszytkie battle pingi itp .... Jak masz syf w winshicie albo drewniany internet od wujka kazia to żadne cuda na kiju nie pomogą ! A do sprawdzania RZECZYWISTEGO pinga proponuje użyć jakiejkolwiek dystrybucji LIVE (odpalanej z CD, DVD) Linuxa i oczywiście mierzyć na połączeniu kablem a nie przez WiFi.
PS.
Dobrym programem do sprawdzania gdzie gubią się pakiety jest program WinMTR i na mim się opierajmy a nie na zbugowanym tcpip.sys (ping i tracert) windowsowym ....
Widać dużo wiesz... Teraz mi wytłumacz dlaczego pół mojego CP bez Battlepinga ma 1-2 sekundowe lagi, a z BP wszystko chodzi poprawnie? Pewnie nigdy nawet nie próbowałeś użyć tego programu..

bardzo interesujace bo mam 2 megowy(100 mega nie zrobi różnicy jak to ktos na forum sugerował - net musi byc skonfigurowany pod jak najmniejsze straty pakietów/opóźnienia) internet radiowy od wuja kazia na ktorym wyciagam nizsze pingi niz wiekszosc  to raz a dwa b ping to nie sciema jakbys nie był ignorantem przeczytał byś sposób działania tego programu

a do sprawdzania  opóźnien wystarczy adres dostawcy i windowsowski cmd... ja mam 2ms do dostawcy (kabel daje 1ms)
wiec jezeli gracz ma dobre polaczenie ze swoim dostawca to wina lezy po stronie wydłużonej drogi jaka przebywa sygnał na lini gracz-dostawca-serwer l2 (która skraca "bzdet" zwany bp)
^This

We weep for the blood of a bird, but not for the blood of a fish. Blessed are those with a voice.


  • Wiadomości: 35

  • Pochwał: 0

Odp: PING
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 24, 2012, 07:31:22 pm »
1. Poczytajcie trochę o błędach i ograniczeniach (np ilość jednoczesnych połączeń)w pliku tcpip.sys narzuconych przez Microsoft a wtedy pogadamy ......
2. BP nie używam bo i po co ? W domu na UPC nigdy nie miałem więcej niż 30-50 ms do normalnych zachodnich i dobrych wschodnich serwerów gier. Do polskich hostowanych w prawdziwych serwerowniach nigdy więcej niż 10-15
Do "naszych" obecnych EU by INNOVA w tym momencie: 45-60 na windzie i uwaga ciekawostka: 50-52 na linuchu.
W pracy na profesjonalnych łączach z GTS, Telii czy TKT mam do L2 EU pinga 10-12 ms a do NC 50-70 ale to już nie ta półka cenowa ....
3. Do 99% gier mmo wystarczy łącze 56kb/s (kilobitów) !!! 10 razy tyle potrafi zeżreć TS/Vent/Mumble ze źle poustawianymi kodekami .....
4. Doskonale wiem jak działa BP i dlatego właśnie go nie używam :)
Wolę napisać reklamacje do dostawcy (obojętnie czy to TP czy UPC czy inna Vectra czy Netia) że mają źle skonfigurowany routing i usługa nie działa jak należy :) . W reklamacji oczywiście domagam się zwrotu abonamentu za cały okres rozliczeniowy. W ten to prosty sposób DOSTAWCA a nie TY przy pomocy BP ustawiasz prawidłowo tablice routingu w routerach brzegowych Twojego Najlepszego Dostawcy Internetu.
5. Tak dla przypomnienia:
http://forum.lineage2.com.pl/index.php/topic,41854.0.html


« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2012, 07:45:53 pm wysłana przez siedle »
NAIA:  ADV 85 - Sold
CORE:  OTHEL 98 - Sold
CORE:  FEO 94 - i już nie rośnie :(


  • Wiadomości: 78

  • Pochwał: 0

Odp: PING
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 24, 2012, 11:52:09 pm »
W jakim świecie Ty żyjesz? Zrot abonamentu? Obudź się... Zanim TP zabrało by sie do roboty człowiek by osiwiał. Skoro Tobie bp nie jest potrzebny nie wciskaj ludziom na siłe że nie spełnia on swojej funkcji. Siege aden najwieksze zadymy na lancerze konczyly sie staniem jak kolek jesli nie miales bp.

moje pingi to 31-37 i straty pakietów bliskie 0  do eu przy mojej ograniczonej 7 pomimo tego na lancerze bez bp ciezko by sie grało


  • Wiadomości: 59

  • Pochwał: 1

Odp: PING
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 25, 2012, 03:06:34 pm »
da się jeszcze obniżyć, wystarczy mieć Bigfoot Networks Killer 2100

Szkoda że działanie tego sprzętu kończy się na pierwszym urządzeniu pośrednim.


nie wiem czy czytałeś jak działa ta karta, ale potrafi ona zmniejszyć pingi przez to że pakietów nie przetwarza system(i CPU) tylko karta i ona podaje wyniki bezpośrednio dla aplikacji. A sprzęt pośredni trzeba wywalić, ja na swoim routerze mam opóźnienia ok. <1ms przy minimalnym obciążeniu i jakieś 10ms przy przesyłaniu między komputerami po kablu z max prędkością(11MB/s ) :P, przy przesyłaniu typu wifi - kabel(albo wifi - wifi) router się tak zapycha że opóźnienia mam 2 sekundowe :(

Juz nie mowiac o tym ze dawanie linkow do uzadzen niedostepnych w polsce jest idiotyczne  :shock:

to akurat nie moja wina że nie można dostać tego sprzętu u nas. Btw ostatnio czytałem że modelarze sprowadzają akumulatory ze sklepu w Hong Kongu, bo z przesyłką (i czasami z akcyzą) wychodzi taniej niż w Polsce  hahaha