Witaj
Gość

Wątek: Laptop (ok 2500 zł)  (Przeczytany 3395 razy)

  • Wiadomości: 12

  • Pochwał: 0

Laptop (ok 2500 zł)
« dnia: Sierpień 18, 2014, 02:18:18 pm »
Witam, postanowiłem zaczerpnąć waszej opinii jeśli chodzi o kupno laptopa. Normalnie zdecydowałbym się na upgrade swojego PC ale w tym roku zaczynam studia i zależy mi na mobilnym sprzęcie. Jedyne gry w jakie gram to MMO dlatego bebechy dobierałbym pod tytuły aka Archeage, L2 (nie przepadam za FPS). Sporadycznie obejrzę jakiś film, pobawię się z niskopoziomowym programowanie czy poprzeglądam coś na necie. Cenę dałem około 2500 bo jak to zawsze bywa często warto dorzucić stówkę albo dwie i mieć coś fajnego, 3000 to jednak maksimum. Przeanalizuję po kolei czego bym oczekiwał, jeśli się mylę to mnie poprawcie.

Procesor: optymalny będzie i5, i3 obecnie to chyba strzał w kolano a jeśli chodzi o i7 to nie wiem czy odczuje aż taką różnicę w wymienionych przeze mnie tytułach, boję się też o temperaturę
RAM: 8GB DD3 w tej cenie powinno się znaleźć
Dysk: tu jest pies pogrzebany, zastanawiam się nad inwestycją w SSD tyle, że nie wiem czy szukać hybrydy, czegoś z samym SSD i przeboleć 256GB, normalnie sprzętu z HDD i wywalić nagrywarkę a w jej miejsce włożyć SSD/podmienić HDD z SSD i nosić go w dokupionej kieszeni USB, kupić coś co ma wolny socket i tam władować drugi dysk
Karta graficzna: tu jestem zielony, to wszystko się tak szybko zmienia, że przestałem nadążać z dwa lata temu, który GeForce jest warty kupna, a który nie
Typ ekranu: to mój pierwszy laptop ale nie widzę się grającego na łonie natury, jak już to jakaś restauracja, wykład na uczelni; wybór matowej matrycy będzie aż tak odczuwalny jeśli chodzi o jakość kolorów? (jeśli tak stawiam na błyszczący)
Przekątna: będę przerzucał się z 23" dlatego czy to będzie 15,6" czy 17,3" i tak poczuję różnicę
Bateria: im dłużej tym lepiej ale powinienem znaleźć gniazdko jak będzie potrzeba
Dźwięk: mam złe doświadczenia ze zintegrowaną kartą dźwiękową ale to kwestia kupna na USB, jeśli chodzi o głośniki - zawsze będę na słuchawkach z mikro
System: najlepiej brak a jeśli już to Win7

Zastanawiam się nad:
Lenovo y510p:
15.6' 1366 x 768
i5-4200m,
SLI 2x gt755m (2x 2GB),
8GB ram,
SSHD (8GB SSD + 1000GB HDD)
+ kupno dysku SSD

Mam nadzieję, że pomożecie znaleźć coś co sprosta moim wymaganiom, doradzicie na czym się skupić w poszukiwaniach.
Z góry dziękuję i pozdrawiam  :)





Odp: Laptop (ok 2500 zł)
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 18, 2014, 10:52:59 pm »
i5=i3 pc i7 do archeagea (4rdzenie) need


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Laptop (ok 2500 zł)
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 18, 2014, 11:08:19 pm »
(...)
Lenovo y510p:
15.6' 1366 x 768
i5-4200m,
SLI 2x gt755m (2x 2GB),
8GB ram,
SSHD (8GB SSD + 1000GB HDD)
+ kupno dysku SSD
(...)

Nie wiem jak się spisuje to SLI w lapciaku, ale jeśli już zastanawiasz się na SSD to bierz laptopa OD RAZU z normalnym (128/256) SDD. A zewnętrzny dysk na dane zawsze mozesz sobie dokupić. Dlaczego? Jeśli weźmiesz z SSD to od razu będziesz miał na nim recovery aprtycję i wszystko cvo potrzeba. jesli weźmiesz z innym dyskiem i będziesz go później wymienia na SSD, to alb o bedziesz musiał sobie sam to robić, albo stracisz "fabryczne" recovery...

W zeszłym miesiącu zakupiłem
http://www.kuzniewski.pl/p15743,lenovo-thinkpad-l530-n2s2bpb84lc-core-i5-3320m-15-6-hd-8192-628-128-ssd-500-hdd-intel-hd-4000-dvd-windows-8-1-pro-lub-windows-7-pro-pakiet-dodatkowych-uslug-i-wysylka-w-cenie.html

Zwróć uwagę, ze są 2 HDD. DVD wymontowany. Jeśli byś wziął bez HDD to mogło by to iść na grafę.
Wziąłbym L540 (dodatkowo klawiatura numeryczna) ale akurat nie było w tandemie SSD+HDD. A to było moim priorytetem

No, ale jak widać 3k to trochę mało.

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 45

  • Pochwał: 0

Odp: Laptop (ok 2500 zł)
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 19, 2014, 08:25:33 pm »
http://www.komputronik.pl/product/228334/Komputery/Laptopy/MSI_CX61_2PC_694XPL_256GB_SSD_8GB.html


100x lepszy laptop niz ten twoj. Nie wiem skąd ty tą oferte wytrzasnales


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Laptop (ok 2500 zł)
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 19, 2014, 11:41:34 pm »
MSI?
Za zadne skarby.

Zreszta dodaj do niego drugi HDD (storage) i LEGALNY system i wyjdzie niewiele taniej.
U mnie priorytetami byly:
- ThinkPad
- SSD + HDD
Komputer nie do grania wiec nVidia mnie zwisa i powiewa (i nie zzera niepotrzebnie pradu).

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 207

  • Pochwał: 1

Odp: Laptop (ok 2500 zł)
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 20, 2014, 01:28:25 am »
Jedyne gry w jakie gram to MMO dlatego bebechy dobierałbym pod tytuły aka Archeage, L2 (nie przepadam za FPS).



Komputer nie do grania wiec nVidia mnie zwisa i powiewa

To po co taka oferta skoro lap nie do grania a autor zaznaczyl ze chce odpalić Archage i L2? Chyba tylko żeby sie pochwalić chociaz niema czym.
Franc/TooHotForYou


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Laptop (ok 2500 zł)
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 20, 2014, 01:36:54 am »
Człowieku przeczytaj najpierw cały mój udział w dyskusji, a potem wyjeżdżaj z wnioskami z dupy .

A jak dla kogoś MSI to "dobry laptop" to spoko.

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 45

  • Pochwał: 0

Odp: Laptop (ok 2500 zł)
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 20, 2014, 02:09:37 pm »
Człowieku przeczytaj najpierw cały mój udział w dyskusji, a potem wyjeżdżaj z wnioskami z dupy .

A jak dla kogoś MSI to "dobry laptop" to spoko.

Pozdrawiam


brak karty graficznej, procesor o generacje gorszy... MSI najlepsze nie jest ale na pewno lepsze niż to co podałeś


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Laptop (ok 2500 zł)
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 21, 2014, 12:59:56 am »
Nie zawsze lepsze bebechy oznaczaja lepszy sprzet.
Diabel jak zwykle tkwi w szczegolach = zestawieniu poszczegolnych elementow oraz w zastosowanych rozwiazaniach oraz sterownikach.
Do dzis pamietam dziadkowatego IBMa 486SX z 4 MB ramu (tak tak - MB, nie GB) który chodzil LEPIEJ niz nowka Pentium II z 16.

I w moim poscie bardziej myslalem o kwestii dysków a nie procka, czy karty.

Pozdrawiam
PS. MrDejlo - bierz tego MSI - zajebiscie wyglada...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2014, 01:01:28 am wysłana przez MastJedi »
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;