Witaj
Gość

Wątek: Ktoś jeszcze grywa ? :D  (Przeczytany 4139 razy)

  • Wiadomości: 965

  • Pochwał: 1

  • HE fan ;)
Ktoś jeszcze grywa ? :D
« dnia: Październik 08, 2012, 10:02:15 pm »
Tak jakoś zebrało mi się na wspomnienia i zalogowałem się na swoje stare konto  :P
Pytam tak z ciekawości, gra ktoś jeszcze w Lineage czy już dyszy ostatkiem sił ta gra ?
Serwery oficjalne darmowe... czy to znaczy, że już niedługo wszyscy zapomnimy o starym, dobrym L2 ?
Abyss x3 :

Matiks - BH

Offline


  • Wiadomości: 114

  • Pochwał: 0

Odp: Ktoś jeszcze grywa ? :D
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 08, 2012, 11:53:57 pm »
Tak jakoś zebrało mi się na wspomnienia i zalogowałem się na swoje stare konto  :P
Pytam tak z ciekawości, gra ktoś jeszcze w Lineage czy już dyszy ostatkiem sił ta gra ?
Serwery oficjalne darmowe... czy to znaczy, że już niedługo wszyscy zapomnimy o starym, dobrym L2 ?

Zapomnieć, to chyba nie zapomnimy. W końcu  kawałek życia jednak spędziliśmy przy tej grze, gdzieś tam w sercu pozostanie hehehe  :D
L2Classic RU: Assassin lv 22


  • Wiadomości: 841

  • Pochwał: 3

Odp: Ktoś jeszcze grywa ? :D
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 09, 2012, 09:31:13 am »
O l2 ciężko zapomnieć, dla mnie jest pierwszy i zapewne najlepszym mmo w jakie kiedykolwiek grałem, nie żeby było ich wiele, ale zawsze to każdą nową grę porównywałem do l2 i zazwyczaj po pierwszym zachwycie nachodziła mnie myśl: "Jednak to nie l2, czegoś mi tu brak.." :) Chyba żadna gra nie dała mi tyle fanu, masa fajnych ludzi, śmiesznych sytuacji, nigdy skilem się nie szczyciłem, ani OP power, ale to jakoś i tak ważne nie było i... wciąż nie jest :P


O ile na h5 wszystko się jeszcze trzymało to GoD po nagłym booooom spowodował wypalanie serwerów oficjalnych
Niby z jednej strony update mają iść dalej w GoDa, z drugiej strony słyszałem pogłoski o przywróceniu 30 kilku klas, widmo l3 też gdzieś tam krąży, ciężko przewidzieć jak dalej to się rozwinie.

Oczywiście gracze privów migrują tak jak migrowali i mało kto się przejmuje niepowodzeniami serwerów oficjalnych, jednak ich bolączką jest poważny kryzys dobrych,stabilnych i trzymających online serwerów.

Ojoj, dobra kończę  :D


  • *******
  • Wiadomości: 2218

  • Pochwał: 20

  • JUŻ 18 LAT z lineage2.com.pl !!
    • Age Of Splendor
Odp: Ktoś jeszcze grywa ? :D
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 09, 2012, 11:45:34 am »
ncsoft czy innova sie juz nigdy nie podniesie, privy.. ok jest kilka dobrych ktore na pewno pozwola nam na dluuuugie pamietanie o l2 aczkolwiek brakuje mi jednego.... STARYCH DOBRYCH serwerow.... czyli up to INTERLUDE. najchetniej zagralbym juz nawet nie na interludzie nie na c4, a na c5 albo c2 ;p
Lineage SINCE 2005 !

Classic club - Dion x3
NightBird -  [lvl.x]


  • *******
  • Wiadomości: 2088

  • Pochwał: -1

Odp: Ktoś jeszcze grywa ? :D
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 09, 2012, 05:33:29 pm »
ncsoft czy innova sie juz nigdy nie podniesie, privy.. ok jest kilka dobrych ktore na pewno pozwola nam na dluuuugie pamietanie o l2 aczkolwiek brakuje mi jednego.... STARYCH DOBRYCH serwerow.... czyli up to INTERLUDE. najchetniej zagralbym juz nawet nie na interludzie nie na c4, a na c5 albo c2 ;p
Nie.
Te kroniki byly fajne jak sie w nie gralo, teraz bys w nie gral tylko dla sentymentu i to by nie bylo tak fajne jak kiedys.



  • Wiadomości: 965

  • Pochwał: 1

  • HE fan ;)
Odp: Ktoś jeszcze grywa ? :D
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 09, 2012, 05:40:31 pm »
Ciekawe dlaczego wypaliła się tak ta gra, kiedyś tyle osób płaciło żeby grać na oficjalu, no ale cóż, było minęło ^^
Pewnie NCSoft skupił się tak bardzo na Aionie, że już odpuścili sobie temat z Lineage totalnie...

Również z L2 wiążę wiele super wspomnień, przeważnie z ludźmi których poznałem w L2, a potem jeszcze przez długi czas utrzymywaliśmy ze sobą kontakty ; )
Abyss x3 :

Matiks - BH

Offline


  • *******
  • Wiadomości: 4732

  • Pochwał: 1

  • Moderator - offtop, humor, rozrywka, media, inne
Odp: Ktoś jeszcze grywa ? :D
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 10, 2012, 12:54:21 pm »
ja gram na serwerze h5 ;o
Stary Hermit farme miał. A czas sobie upływał i upływał.


http://latwenalesniki.pl/ http://plackiziemniaczane.eu/


  • Wiadomości: 965

  • Pochwał: 1

  • HE fan ;)
Odp: Ktoś jeszcze grywa ? :D
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 10, 2012, 07:25:54 pm »
A jak z frekwencją ? Ludność na privach/oficjalach ostro spada ?

A co z Aionem - odnosi sukcesy, czy raczej też średniawo ? :P
Abyss x3 :

Matiks - BH

Offline


  • ********
  • Wiadomości: 1826

  • Pochwał: 671

  • Try Me
Odp: Ktoś jeszcze grywa ? :D
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 10, 2012, 07:27:35 pm »
W L2 ogólnie gra coraz mniej ludzi. Starzy się już wypalili, a młodzi nie mają cierpliwości...


  • Wiadomości: 841

  • Pochwał: 3

Odp: Ktoś jeszcze grywa ? :D
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 10, 2012, 10:44:09 pm »
A jak z frekwencją ? Ludność na privach/oficjalach ostro spada ?


Zainteresowanie nawet niezłe jest, gorzej z tym co się na serwerach dzieje, nie słychać o niczym 1k +, od około 2 lat privy ciężko przędą, w pewnym momencie zaczęły się straszne wysypy serwerów, ruszało po kilka "niby" dużych pozycji na raz, ale nic co by się utrzymało, rozproszenie graczy i ciągle to nowe gruszki na wierzbie powodowały, że lepiej czekać na nowy UBER PRO ELO TELO serwer zamiast zostać na czymkolwiek, jedynie ciekawie sie prezentował RPG-pomimo,że na nim nie grałem. Teraz rusza nowy x3, na coś godnego uwagi aktualnie chyba nie ma co liczyć więcej
Wiem, że żadne konkretny, po prostu luźny obraz z mojej perspektywy na aktualną sytuację, która jest składową w sumie już 2-3 lat
O nowych lepiej reklamowanych i przynajmniej przed startem wyglądających mmo nawet nie wspominam


  • Wiadomości: 965

  • Pochwał: 1

  • HE fan ;)
Odp: Ktoś jeszcze grywa ? :D
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 10, 2012, 11:58:59 pm »
Szkoda, szkoda, bo gra potencjał miała ogromny ;<
 A że tak jeszcze spytam dlaczego GoD odniósł aż taką klęskę ? Bardzo mnie to ciekawi ;p
Abyss x3 :

Matiks - BH

Offline


  • ********
  • Wiadomości: 1826

  • Pochwał: 671

  • Try Me
Odp: Ktoś jeszcze grywa ? :D
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 11, 2012, 08:06:30 am »
kwestia gustu i może troszkę sprzętu na jakim grasz...
Ja osobiście nie grałabym już na niczym innym niż na GOD i wyżej, kronika wybitnie przypadła mi do gustu i to nie ze względu na instancje, ale na ogół. Instancje są męczące to fakt, ale jak masz ochotę na pvp to daleko nie trzeba szukać. Najlepiej samemu pograć, żeby ocenić.
Tak jak mówiłam, kwestia gustu.


  • *******
  • Wiadomości: 3535

  • Pochwał: -666

  • Antropomorficzna personifikacja
Odp: Ktoś jeszcze grywa ? :D
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 11, 2012, 04:18:14 pm »
Główny powód faila L2 to właśnie optymalizacja gry. Do czasu H5 nie było z tym większych problemów (sam miałem ok 12fps na siege, gdzie średni online wynosił 7000+). Poza tym jeszcze system PK w awakening, który był faggot-friendly. Dużą winę ponosi też Innova, która najpierw robiła wielkie nadzieje europejskiej społeczności, a skończyło się... jak się skończyło :P


  • *******
  • Wiadomości: 2088

  • Pochwał: -1

Odp: Ktoś jeszcze grywa ? :D
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 11, 2012, 04:30:56 pm »
Szkoda, szkoda, bo gra potencjał miała ogromny ;<
 A że tak jeszcze spytam dlaczego GoD odniósł aż taką klęskę ? Bardzo mnie to ciekawi ;p
Problem jest taki, ze nie oszukujmy sie l2 ma juz naliczone pare ladnych lat, kiedy to jeszcze sterowalo sie myszka, ograniczajacy silnik, a wszystkie questy byly na poziomie zabij x i przynies albo biegnij przez pol mapy do NPCta o nicku Y. Dodajac coraz to nowe pacze z gry robi sie odgrzewany kotlet.



  • ******
  • Wiadomości: 1771

  • Pochwał: 4

Odp: Ktoś jeszcze grywa ? :D
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 11, 2012, 06:12:18 pm »
Główny powód faila L2 to właśnie optymalizacja gry. Do czasu H5 nie było z tym większych problemów (sam miałem ok 12fps na siege, gdzie średni online wynosił 7000+). Poza tym jeszcze system PK w awakening, który był faggot-friendly. Dużą winę ponosi też Innova, która najpierw robiła wielkie nadzieje europejskiej społeczności, a skończyło się... jak się skończyło :P

this, jakby cudem zmienili silnik na bardzo dopracowany Unreal Engine 3, najnowsze rev to ludzie z i3 i gf550 mieli by po 40+ fps na maxed out na siege
RPG CLUB x3 Empire
HellSingus "Pieczątka Diabła" - Destroyer wanna be - Motivated & Nolife 1week mode ON


  • *******
  • Wiadomości: 4732

  • Pochwał: 1

  • Moderator - offtop, humor, rozrywka, media, inne
Odp: Ktoś jeszcze grywa ? :D
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 14, 2012, 10:42:33 am »
Tak sobie myślę, że powinien powstać serwer "rpg", z ratami np. 25x - 50x na którym każdy miałby jedno życie - padasz = po postaci :P Chętnie bym na takim pograł.
Stary Hermit farme miał. A czas sobie upływał i upływał.


http://latwenalesniki.pl/ http://plackiziemniaczane.eu/


  • ********
  • Wiadomości: 1826

  • Pochwał: 671

  • Try Me
Odp: Ktoś jeszcze grywa ? :D
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 14, 2012, 12:49:24 pm »
że niby lubisz grać na serwie z onlinem 1?


  • *******
  • Wiadomości: 2088

  • Pochwał: -1

Odp: Ktoś jeszcze grywa ? :D
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 14, 2012, 09:41:58 pm »
Bez kitu, ja po 3cim dedzie na takim servie dalbym ragequita.



  • Wiadomości: 391

  • Pochwał: 10

Odp: Ktoś jeszcze grywa ? :D
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 14, 2012, 10:11:30 pm »
Ubity na lagu przez keltira  hahaha
Polaczkowo:
Impos - Aeore Healer lvl 93 / Wynn Summoner 85 / TH 58
klan - Kowale
CP Sairea


  • *******
  • Wiadomości: 4732

  • Pochwał: 1

  • Moderator - offtop, humor, rozrywka, media, inne
Odp: Ktoś jeszcze grywa ? :D
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 15, 2012, 11:04:58 am »
To powinna być do tego nagroda pieniężna dla najlepszego gracza/klanu/itp itp.
Z dobrą reklamą na forach o l2 byłoby to niezle.
Stary Hermit farme miał. A czas sobie upływał i upływał.


http://latwenalesniki.pl/ http://plackiziemniaczane.eu/


  • Wiadomości: 114

  • Pochwał: 0

Odp: Ktoś jeszcze grywa ? :D
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 15, 2012, 12:02:50 pm »
Może bez przesady 
2 życia na 24 h i będzie git  :D
L2Classic RU: Assassin lv 22


  • Wiadomości: 965

  • Pochwał: 1

  • HE fan ;)
Odp: Ktoś jeszcze grywa ? :D
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 15, 2012, 07:27:01 pm »
Da się jakoś szybko postawić serwer dla samego siebie i trochę sobie polatać po świecie, czy to już kupa roboty ? : P
Abyss x3 :

Matiks - BH

Offline


  • Wiadomości: 391

  • Pochwał: 10

Odp: Ktoś jeszcze grywa ? :D
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 15, 2012, 10:08:41 pm »
Tego samego dnia po zalogowaniu opracowałbym jakiś chicken mode a'la diablo2 z ultra maphackiem :D


EDIT.
Nie da się ukryć, że ta gra miała po prostu kapitalny klimat. Surowy silnik nie dawał tych wszystkich różowych fotobłysków, przy których  grafika jako całokształt wyglądała jak mlekokrówki z lukrem. Teraz gram w gw2, które również jest naprawdę dobre, jednak od razu czuje, że w tej grze po prostu czegoś brakuje. Tego czegoś co miało l2. Ale no cóż. Może po prostu jestem już za stary na gry komputerowe...
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2012, 12:35:10 am wysłana przez impos89 »
Polaczkowo:
Impos - Aeore Healer lvl 93 / Wynn Summoner 85 / TH 58
klan - Kowale
CP Sairea


  • Wiadomości: 965

  • Pochwał: 1

  • HE fan ;)
Odp: Ktoś jeszcze grywa ? :D
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 19, 2012, 05:26:34 pm »
/offtop on
Ktoś mi może w skrócie powiedzieć co się stało z oficjalnymi serwami (Innova ? O.o) i ile osób na nim gra ? Czy jest jeszcze jakiś serwer prywatny z ludźmi czy tylko na oficjalu możemy kogoś spotkać ?
Abyss x3 :

Matiks - BH

Offline


  • ********
  • Wiadomości: 1826

  • Pochwał: 671

  • Try Me
Odp: Ktoś jeszcze grywa ? :D
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 19, 2012, 05:51:48 pm »
/offtop on
Ktoś mi może w skrócie powiedzieć co się stało z oficjalnymi serwami (Innova ? O.o) i ile osób na nim gra ? Czy jest jeszcze jakiś serwer prywatny z ludźmi czy tylko na oficjalu możemy kogoś spotkać ?
Nic się nie stało z oficjalnymi serwerami... działają tak jak działały wcześniej oO Nikt nie wie ile osób gra, bo nigdzie nie ma oficjalnych liczników onlinu oO
Z prywatnych serwerów, na których jeszcze ludzie grają to aktualnie nowy RPG-Club oraz milion mniejszych serwerów, ale to już z dużo mniejszą populacją.