Witaj
Gość

Wątek: Internet bez kabla  (Przeczytany 1551 razy)

  • Wiadomości: 675

  • Pochwał: 1

Internet bez kabla
« dnia: Wrzesień 29, 2011, 12:06:55 am »
Przeprowadziłem się do nowego mieszkania, niestety właścicielem jest stara babcia i nie ma mowy o zakładaniu normalnego stałego łącza. Nigdy nie interesowałem sie takimi rzeczami (zawsze uwazalem ze telefon słuzy do dzwonienia a nie do lansowania się) i fajnie by było gdyby ktos napisał coś mądrego na ten temat.

Od mieszkania do najbliższego nadajnika plusa mam jakieś 200m, do nadajników innych sieci około 400m. Zastanawiam sie nad ofertą play'a, a dokładnie internetem doładowywanym na karte podobnie jak telefon. Za doładowanie za 30 zł dostaje 2 GB transferu oraz 1,17 GB dodatkowego bonusu po doładowaniu  na transmisję danych (cokolwiek to znaczy, translate pliz). Poza tym jest mozliwość wykupienia za 10zł miesiecznie nielimitowanego transferu codziennie w godzinach miedzy północą a 9 rano (wydaje mi sie ze dzieki temu internet bezprzewodowy chociaz w pewnym stopniu bedzie mógł zastąpić ten z kabla).

Nasuwa mi się kilka pytań:

Czy stronki i filmiki na ju tubje nie będą sie wczytywać wieki?
Czy 2 GB na miesiąc to nie jest znacznie za mało dla statystycznego studenta?
Czy nie lepiej wziąć internet na abonament?
Czy kupując taki pakiecik mogę wcisnac go do jakiegoś tableto-iphone'a i dzwonic jak z telefonu?
Czy jest szansa ze na takim necie odpale L2, lub chociaz bilarda na wp?

Bedę wdzięczny za jakies informacje, najlepiej od ludzi korzystających z takiego neta.

Edit:

Ehh stary juz jestem i wzrok powoli wysiada. W sumie chyba dowiedziałem sie wszystkiego w tym temacie: http://forum.lineage2.com.pl/index.php/topic,37032.0.html

QQ
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2011, 12:48:42 am wysłana przez Quentim »

na razie chodzi by poinformować dużą ilość osób, szczególnie, że tym razem uczestnictwo za darmo, więc jak pisałem, nawet forumowi prosi mogą się popisać swoim skillem w "nabijaniu" : )


  • ******
  • Wiadomości: 1752

  • Pochwał: 13

    • Travian Games ;]
Odp: Internet bez kabla
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 29, 2011, 05:22:51 pm »
Nigdy nie bierz internetu na transfer, to jest samobójstwo :). Odpalisz, po oglądasz - Pakiet się skończy i będziesz w czarnej dupie to końca okresu rozliczeniowego. 2 GB to naprawdę mało...., no chyba, że byś wchodził po oglądać, zobaczyć newsy i to all to styka.
Jak się wszyscy wpisują to ja też, nie chce być inny :(

Core:

Nobopiryn - 64 ES ;)


  • Wiadomości: 675

  • Pochwał: 1

Odp: Internet bez kabla
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 29, 2011, 07:10:20 pm »
No 2 GB to duzo nie jest, ale w nocy moge sciagac bez limitów.

A jesli nie na transfer to jaki? zostaje tylko radiówka?

na razie chodzi by poinformować dużą ilość osób, szczególnie, że tym razem uczestnictwo za darmo, więc jak pisałem, nawet forumowi prosi mogą się popisać swoim skillem w "nabijaniu" : )


  • ******
  • Wiadomości: 1752

  • Pochwał: 13

    • Travian Games ;]
Odp: Internet bez kabla
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 29, 2011, 08:31:25 pm »
No 2 GB to duzo nie jest, ale w nocy moge sciagac bez limitów.

A jesli nie na transfer to jaki? zostaje tylko radiówka?

A no... Albo znajdź taki, który nie ma transferu - Jednak wątpię, że Ci się to uda u operatorów sieci
Jak się wszyscy wpisują to ja też, nie chce być inny :(

Core:

Nobopiryn - 64 ES ;)


  • *******
  • Wiadomości: 3535

  • Pochwał: -666

  • Antropomorficzna personifikacja
Odp: Internet bez kabla
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 29, 2011, 09:10:56 pm »
Jak znajdziesz dobrego operatora to inwestuj w radiówkę. Internet z play np. ma transfer zależny od tego ile załadujesz, przy czym przy 39 zł masz 1Mb/s, który nie jest gwarantowany(!). Zawsze dobrze jest spytać o gwarantowaną prędkość.


  • Wiadomości: 307

  • Pochwał: 4

Odp: Internet bez kabla
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 29, 2011, 09:16:12 pm »
Nasuwa mi się kilka pytań:
1. Czy stronki i filmiki na ju tubje nie będą sie wczytywać wieki?
2. Czy 2 GB na miesiąc to nie jest znacznie za mało dla statystycznego studenta?
3. Czy nie lepiej wziąć internet na abonament?
4. Czy kupując taki pakiecik mogę wcisnac go do jakiegoś tableto-iphone'a i dzwonic jak z telefonu?
5. Czy jest szansa ze na takim necie odpale L2, lub chociaz bilarda na wp?

1. Zależy od szcześcia. Masz tam niby do 1mb. DO, a nie konkretnie 1mb. Albo DO 4mb, ale to już za kolejne 10zł. Ale dla mnie nawet mając 1mb to byłyby wieki...
2. Dla mnie byłoby znacznie za mało, nawet do ściągania materiałów do nauki, nie mówiąc o reszcie.
3. Znaczenie lepiej, szczególnie w przypadku Play. http://www.play.pl/pl/oferta/internet/abonament/index.html wchodzisz tu i klikaj albo za 39zł (z nocnym transferem już 49zł) albo za 59zł (10zl drożej, nocny transfer w cenie, 2mb zamiast 1mb, 4 razy więcej transferu [12gb zamiast 3 + 2 za zakup na infolinii/internet]), to jest to co Ci się opłaca. Umowa 12/18 mc, to ma wpływ tylko na ceny modemów. Play ma jakąś dodatkową ofertę dla studentów, wtedy masz 50% upustu na abonamencie na X miesięcy. Popytaj o to w salonie, na infolinii pewnie za dużo Ci nie powiedzą.
4. Zapytaj w salonie, ale powinieneś być w stanie bez większych problemów. Przynajmniej jeśli chodzi o internet na kartę, nie wiem jak z abonamentem.
5. Odpalisz bez problemu.

Wiem, że już znalazłeś odpowiedzi gdzieś indziej, ale chciałem dodać coś od siebie ^^ Szczególnie, że pracuję dla Play. Ogólnie nie polecam internetu mobilnego, szczególnie w Play. Częste awarie, problemy z zasięgiem, szczególnie w centrach dużych miast jak Warszawa/Poznań/Łódź (te 3 miasta mają permanentnie awarie ^^). Jeśli już się zdecydujesz to po zamówieniu na infolinii/w internecie masz 10 dni na odesłanie wszystkiego, aktywacja też może zająć 10dni, płacisz tylko 9 albo 28zł za aktywację, zależy od abonamentu. Biorąc z salonu płacisz to samo, masz 7dni na oddanie, aktywacja 24h, ale musisz zaznaczyć że bierzesz to do testowania zasięgu w twojej lokalizacji.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2011, 09:24:15 pm wysłana przez Rival »


  • *******
  • Wiadomości: 1630

  • Pochwał: 20

  • Ja jestem King Bruce Lee karate mistrz
Odp: Internet bez kabla
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 02, 2011, 02:05:11 am »
Moge zaoferowac pomoc w play odezwij sie na GG to podrzuce nr do kolegi. Moj numer 5351626 albo na fb szukaj Mateusz Goleń. W każdym razie bardzo polecam internet z UPC jezeli masz mozliosc wziac go na siebie. Jak bedziesz sie przenosił na inna stancje przez rok Oni to uwzglednia i Cie na luzie przeniosa ;)
Materid - Naia (Off) - Phantom Ranger - 40 lvl (Imperlot)
Salianka - Naia (Off) - DE Warrior - 10 lvl (Imperlot Academy)
http://www.dogorybrzuchem.pl - autorski blog o kulturze i spoleczeństwie.