Witaj
Gość

Wątek: Wróć do Aden!  (Przeczytany 54729 razy)

  • ********
  • Wiadomości: 1826

  • Pochwał: 671

  • Try Me
Wróć do Aden!
« dnia: Listopad 12, 2017, 01:42:28 pm »
Pamiętasz jeszcze swój klan?

Pamiętasz etatowego klanowego klauna? Lidera? Marzenia o clan hallu w Aden?
Pamiętasz, jak pospieszyli z pomocą, gdy na Twojej lokacji grasował PK? Albo kiedy nie było Ciebie jeszcze stać na B grade, a oni przetrade'owali Tobie pełny rynsztunek, jakby to było nic wielkiego?

Twoją pierwszą wizytę w The Enchanted Valley? Piętnastą?
Pamiętasz ten dreszczyk emocji, kiedy pół Cruma Tower biegło za Twoimi plecami, a na te parę procent experience pracowałeś od dwóch godzin? Może jednak aggro zejdzie przed paskiem HP?
Walkę z Antharasem? Gdzie są napisy końcowe, przecież przeszedłeś grę!

Ten ścisk w brzuchu: czy aby na pewno Twoje 512 MB RAM wystarczy na siege?
Lagi w Giran i potykanie się o krasnoludzkie kramy?
Siedemdziesiątą ósmą śmierć czwartego alta w Ruins of Agony i rez od przypadkowego przechodnia?

Hej, a może by sprawdzić, czy nadal to Ciebie kręci?

Najstarsze polskie forum Lineage 2 we współpracy z twórcami L2Emi otwiera nowy, międzynarodowy serwer na kronice Interlude. Zapraszamy do wspólnej gry zarówno tych, którzy ostatni raz "Log In" nacisnęli dziesięć lat temu, jak i dzisiejszych wyjadaczy.

Zagraj już teraz: dołącz do beta testów!
Zaczęliśmy w sobotę 18 listopada o dwudziestej (GMT+1). Wszystkie informacje znajdziesz pod adresem: https://forum.lineage2.com.pl/index.php?topic=60869.0

Zadbaj z nami o ustawienia serwera, na którym będziemy grać!
Link do ankiety: http://l2emi.eu/ankieta/

Czekamy na Ciebie!
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2017, 02:36:22 pm wysłana przez Soulern »


  • Wiadomości: 140

  • Pochwał: 0

Odp: Wróć do Aden!
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 12, 2017, 02:56:58 pm »
Odpowiedź jest prosta: Tak pamiętam te wszystkie wspaniałe czasy spędzone w grze Lineage II. Dziękuję lineage2.com.pl za to, że dzięki wam znalazłem sporo ciekawych serwerów na których znakomicie się bawiłem i poznałem sporo wspaniałych ludzi.

Natomiast na pewno nie zaznam tego samego na serwerze, który pomimo iż będzie się opierał o wspaniałą kronikę C6 to:
-Będzie miał wysokie raty takie jak x7-x9 (czyli mid rate)
-Będzie umożliwiał tworzenie dual boxów (a to gracze mają razem współpracować)
-Będzie umożliwiał zakup mana potek w grocery (to już przesada... magowie będą się mieli zbyt łatwo i większość z nich poradzi sobie na ekspowisku samemu bez EE czy SE)
-Będzie umożliwiał zakup low B grade w luxury (normalnie było low C)
-Będzie miał NPC Buffera w mieście z wydłużonym zakresem levelowym (do 61-80lvla, normalnie było do okolic 25lvl)

Ta gra psuła się wraz z biegiem czasu równolegle do tego jak psuli się gracze, którzy teraz są zbyt starzy (zajęci obowiązkami) i leniwi, żeby "łyknęli" coś innego, bardziej hardcorowego. Zdecydowanie zbyt wiele ułatwień, które z tego co widzę po wynikach ankiety będą miały miejsce (taką mamy wspaniałą społeczność), także życzę powodzenia, ale moja noga na tym serwerze nie postanie. Wszystkim na raz nigdy nie da się dogodzić, ale z tego co widzę znów wygra "większość"... Ale w sumie to was rozumiem, bo im więcej osób w to zagra, tym więcej na tym zarobicie :)

Aaa i nudzi mnie już słuchanie tłumaczeń, że "teraz nie ma czasu na expienie po 10h dziennie" lub "bardziej hardcorowy serwer szybciej by umarł". Według mnie wystarczyło by się trochę przestawić mentalnie i cieszyć z każdego wbitego procenta, a nie ścigać do end game. Skoro nie umiecie się cieszyć tak samo z C grade jak z A grade oraz bawić od 1 do 80lvla to zalecam nie "męczyć się" na jakimś x7 tylko od razu wbić na serwer x100+... Idąc waszym rozumowaniem, to skoro expienie jest takie złe to tam też macie wszystko podane na tacy, tylko nie musicie tak długo expić, jesteście parę tygodni do przodu i macie wasz wymarzony 80lvl...

Szkoda tylko, że cierpią na tym tacy gracze jak ja, którzy pragną hardcoru. Nie widzę już dla siebie żadnej szansy w tej grze, chyba że zdarzy się jakiś cud...
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2017, 03:06:41 pm wysłana przez Taneroth »
"Skup się na tym co najważniejsze, odpocznij z całą resztą." - Marco Hietala


  • Wiadomości: 12

  • Pochwał: 0

Odp: Wróć do Aden!
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 12, 2017, 03:58:52 pm »
W większości zgadzam się z przedmówcą. Jednak moim zdaniem warto pograć na becie i ewentualnie przed wipe zrobić drugą ankietę.


  • ********
  • Wiadomości: 1826

  • Pochwał: 671

  • Try Me
Odp: Wróć do Aden!
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 12, 2017, 04:07:24 pm »
Ile ludzi na świecie tyle opinii, niestety każdemu się nie dogodzi, coś takiego jak serwer idealny nie istnieje, dlatego też zrobiona została ankieta, żeby sprawdzić co większość by preferowała.

Zachęcam również do wejścia na betę (jak już zostanie otwarta) i sprawdzenie jak co działa, a później ewentualnie wyrazić swoją opinię, o tym, czy o tamtym.


  • ********
  • Wiadomości: 1260

  • Pochwał: 0

    • L2 Emi
Odp: Wróć do Aden!
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 12, 2017, 04:14:27 pm »
Zachęcam również do wejścia na betę (jak już zostanie otwarta) i sprawdzenie jak co działa, a później ewentualnie wyrazić swoją opinię, o tym, czy o tamtym.

Beta jest kluczowa i dopóki plików nie doprowadzimy do odpowiedniego stanu nie podamy daty startu, reasumując potrzeba nam będzie duża pomoc w testach, jeżeli chcecie server jeszcze w tym roku...



  • Wiadomości: 105

  • Pochwał: -1

Odp: Wróć do Aden!
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 12, 2017, 10:12:42 pm »
Odpowiedź jest prosta: Tak pamiętam te wszystkie wspaniałe czasy spędzone w grze Lineage II. Dziękuję lineage2.com.pl za to, że dzięki wam znalazłem sporo ciekawych serwerów na których znakomicie się bawiłem i poznałem sporo wspaniałych ludzi.

Natomiast na pewno nie zaznam tego samego na serwerze, który pomimo iż będzie się opierał o wspaniałą kronikę C6 to:
-Będzie miał wysokie raty takie jak x7-x9 (czyli mid rate)
-Będzie umożliwiał tworzenie dual boxów (a to gracze mają razem współpracować)
-Będzie umożliwiał zakup mana potek w grocery (to już przesada... magowie będą się mieli zbyt łatwo i większość z nich poradzi sobie na ekspowisku samemu bez EE czy SE)
-Będzie umożliwiał zakup low B grade w luxury (normalnie było low C)
-Będzie miał NPC Buffera w mieście z wydłużonym zakresem levelowym (do 61-80lvla, normalnie było do okolic 25lvl)

Ta gra psuła się wraz z biegiem czasu równolegle do tego jak psuli się gracze, którzy teraz są zbyt starzy (zajęci obowiązkami) i leniwi, żeby "łyknęli" coś innego, bardziej hardcorowego. Zdecydowanie zbyt wiele ułatwień, które z tego co widzę po wynikach ankiety będą miały miejsce (taką mamy wspaniałą społeczność), także życzę powodzenia, ale moja noga na tym serwerze nie postanie. Wszystkim na raz nigdy nie da się dogodzić, ale z tego co widzę znów wygra "większość"... Ale w sumie to was rozumiem, bo im więcej osób w to zagra, tym więcej na tym zarobicie :)

Aaa i nudzi mnie już słuchanie tłumaczeń, że "teraz nie ma czasu na expienie po 10h dziennie" lub "bardziej hardcorowy serwer szybciej by umarł". Według mnie wystarczyło by się trochę przestawić mentalnie i cieszyć z każdego wbitego procenta, a nie ścigać do end game. Skoro nie umiecie się cieszyć tak samo z C grade jak z A grade oraz bawić od 1 do 80lvla to zalecam nie "męczyć się" na jakimś x7 tylko od razu wbić na serwer x100+... Idąc waszym rozumowaniem, to skoro expienie jest takie złe to tam też macie wszystko podane na tacy, tylko nie musicie tak długo expić, jesteście parę tygodni do przodu i macie wasz wymarzony 80lvl...

Szkoda tylko, że cierpią na tym tacy gracze jak ja, którzy pragną hardcoru. Nie widzę już dla siebie żadnej szansy w tej grze, chyba że zdarzy się jakiś cud...

zatem dlaczego quitnales ze skeltha ?


  • Wiadomości: 187

  • Pochwał: 0

  • Hollow's Power
Odp: Wróć do Aden!
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 13, 2017, 10:35:05 am »
zatem dlaczego quitnales ze skeltha ?

nie znam sytuacji, ale jeżeli chodzi o samego skeltha, to jest podróba tego czym l2 było kiedyś, próba odnowy świetności która imo wyszła bokiem i wcale nie poprawiła aspektów które tę grę przekreślają dla wielu potencjalnie nowych jak i już wielu starych graczy, aspekty które osoba którą zacytowała wymieniła, i zrobiła to naprawde celnie i rzeczowo



mnie natomiast nurtuje inne pytanie, czy to:
-forum (przy współpracy l2emi) otwiera serwer, czy to:
-l2emi (przy 'współpracy' jaką jest pewnie sama reklama na tymże forum) otwiera serwer..

..licząc na więcej graczy, czy rzeczywiście ta współpraca wygląda bardziej zwięźle i równomiernie, że rzeczywiście ktoś z ekipy tego forum udziela się we współ-tworzeniu serwera w jakimś znaczącym aspekcie?
Żadna z historii , jakie ludzie opowiadają o mnie,
nie zmieni tego faktu, kim naprawdę jestem.


  • ********
  • Wiadomości: 3324

  • Pochwał: 14

  • Spam Slayer
Odp: Wróć do Aden!
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 13, 2017, 05:45:47 pm »
zatem dlaczego quitnales ze skeltha ?

nie znam sytuacji, ale jeżeli chodzi o samego skeltha, to jest podróba tego czym l2 było kiedyś, próba odnowy świetności która imo wyszła bokiem i wcale nie poprawiła aspektów które tę grę przekreślają dla wielu potencjalnie nowych jak i już wielu starych graczy, aspekty które osoba którą zacytowała wymieniła, i zrobiła to naprawde celnie i rzeczowo



mnie natomiast nurtuje inne pytanie, czy to:
-forum (przy współpracy l2emi) otwiera serwer, czy to:
-l2emi (przy 'współpracy' jaką jest pewnie sama reklama na tymże forum) otwiera serwer..

..licząc na więcej graczy, czy rzeczywiście ta współpraca wygląda bardziej zwięźle i równomiernie, że rzeczywiście ktoś z ekipy tego forum udziela się we współ-tworzeniu serwera w jakimś znaczącym aspekcie?

To zależy, co rozumiesz przez „znaczący aspekt”. Witalne decyzje dotyczące kształtu serwera i zarządzania tym projektem podejmujemy wspólnie. Ekipa L2Emi jednak właściwie autonomicznie przygotowuje i wprowadza w życie aspekty techniczne. Na serwerze będą GMowie z obu stron.

And the odd crowd packed all around
Is listening still
Nobly
Subtly

http://dragcave.net/user/Nathel


  • Wiadomości: 232

  • Pochwał: 0

Odp: Wróć do Aden!
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 14, 2017, 01:20:20 am »
czy w razie ustalenia limitu odpalonych okien na main + 1 rozważylibyście opcje konta premium umożliwiąjacego odpalenie maina + 2 za dotację? Pytam z ciekawości, pograłbym tu po robocie ale właśnie sprawa tego 1 boxa robi mi dużą różnicę.

No i jest jeszcze kwestia ilośći sklepów w mieście.


  • Wiadomości: 187

  • Pochwał: 0

  • Hollow's Power
Odp: Wróć do Aden!
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 14, 2017, 06:33:53 am »
bez kitu skąd bierze się u was ta chęć odpalania tryliarda boxów na plecy?
jeżeli wolisz własny support = wiesz że nie będziesz miał party
brak party = granie samemu
granie samemu = pustki na serwerze
pustki na serwerze = jaki jest sens grania?

do tego jeszcze każdy, KAŻDY chciałby być nabuffowany jak świnia 24/7, broń boże nie mieć densów pełnych, no nie da sie grać przecież - paranoja, no ale to jest wałkowane wszędzie i trzyma się serwerów jak choroba

a może by tak zakaz boxów? (no tak, nie przejdzie bo wiecie że nie pogra u was wystarczająco ludzi by to przeszło, no to po co w ogóle startować?)
ludzi którzy chcą grać z boxami nie utrzymacie, za to dobrze ustawiony serwer z zakazem jakichkolwiek boxów (jeżeli wystartuje z odpowiednią ilością graczy, LUB będzie miał wysokie party exp rate), zachęci i UTRZYMA tych, którzy tylko czekają na takie coś, a nic takiego od dłuższego czasu nie ma

w ciągu 12 lat gry, grałem na 2 serwerach bez jakichkolwiek boxów, w którym było to rygorystycznie pilnowane (serwerów które tego próbowały ale nie ogarniały tematu też było kilka), były to najlepsze serwery na jakich grałem, gdzie pierwszy miał 2k+ online, drugi 700

drugiego l2dawna nie zrobicie, za to moglibyście zrobić coś zupełnie innego dla odmiany, czyli między innymi właśnie to
Żadna z historii , jakie ludzie opowiadają o mnie,
nie zmieni tego faktu, kim naprawdę jestem.


  • ********
  • Wiadomości: 1260

  • Pochwał: 0

    • L2 Emi
Odp: Wróć do Aden!
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 14, 2017, 08:54:51 am »
bez kitu skąd bierze się u was ta chęć odpalania tryliarda boxów na plecy?
jeżeli wolisz własny support = wiesz że nie będziesz miał party
brak party = granie samemu
granie samemu = pustki na serwerze
pustki na serwerze = jaki jest sens grania?

do tego jeszcze każdy, KAŻDY chciałby być nabuffowany jak świnia 24/7, broń boże nie mieć densów pełnych, no nie da sie grać przecież - paranoja, no ale to jest wałkowane wszędzie i trzyma się serwerów jak choroba

a może by tak zakaz boxów? (no tak, nie przejdzie bo wiecie że nie pogra u was wystarczająco ludzi by to przeszło, no to po co w ogóle startować?)
ludzi którzy chcą grać z boxami nie utrzymacie, za to dobrze ustawiony serwer z zakazem jakichkolwiek boxów (jeżeli wystartuje z odpowiednią ilością graczy, LUB będzie miał wysokie party exp rate), zachęci i UTRZYMA tych, którzy tylko czekają na takie coś, a nic takiego od dłuższego czasu nie ma

w ciągu 12 lat gry, grałem na 2 serwerach bez jakichkolwiek boxów, w którym było to rygorystycznie pilnowane (serwerów które tego próbowały ale nie ogarniały tematu też było kilka), były to najlepsze serwery na jakich grałem, gdzie pierwszy miał 2k+ online, drugi 700

drugiego l2dawna nie zrobicie, za to moglibyście zrobić coś zupełnie innego dla odmiany, czyli między innymi właśnie to

Server bez boxów zrobi "boom" przez pierwsze 2 tygodnia, później zaczną się quity i będzie po serwerze, taka sama teoria jak raty x1, wielkie "boom", "ale będę cisnął", a kończy się "o kurwa, ale ciężko, pierdole"...

Uwierz mi, jestem graczem, nie zawsze byłem adminem L2Emi, grałem na wielu, wielu serwerach low, mid, high, można by powiedzieć że razem z wami (albo pewną częścią) należę do weteranów, bo tak można nazwać ludzi którzy jeszcze w to grają...
I dlatego mówię, takie coś jak x1 już nie istnieje i istnieć nie będzie, sam podejmowałem próbę gry na takim serwerze wyglądało to tak: Start ~5000 Ruskiego online, czyli tak na prawdę chuj wie ile, po tygodniu -1000 po następnym tygodniu -1000 i tak dalej, po 3 tygodniach już nie było z kim w party latać, serwer zdechł po 1,5 miesiąca.... OFC Dual box też był zabroniony :)
Dlaczego nie przejdzie gra bez Dxalboxa, w ciągu mojego pobytu w Szkocji gdy miałem serio w chuj czasu grałem w 3 dużych klanach, w każdym codziennie ktoś był boxowany i to nie jedna osoba, tylko połowa party albo troszkę mniej, przychodzili ci co byli boxowani, wtedy Ci co boxowali wychodzili i tak po prawdzie wyglądało to jak by przyszła inna zmiana... Boxy zostały identycznie, albo gorzej, tylko osoby się zmieniły... Reasumując, to nie przejdzie, bo albo zaczną kombinować i przez to zaczną lecieć Bany/Jaile, albo quitną bo już nie wyrobią...

Niestety to nie rok 2007, tylko końcówka 2017... Nowych graczy nie przybywa, tylko starych ubywa, stare czasy już nie wrócą, a jak wrócą to na bardzo bardzo bardzo krótką chwile.
Chcę zrobić ile się tylko da żeby przywrócić wam te wspomnienia ze starych serwerów jak Exi, DN, Abbys, ale uwierzcie mi, teraz jest to cholernie ciężko zrobić....

//Edit.
Teraz najważniejsze są dla mnie pliki, one musza być dopieszczone, a do tego potrzebni są doświadczeni gracze, których będziemy nazywać „testerzy” ciekawe ilu ich sie pojawi ;)
Zrobić możemy wszystko, ale żeby to było szybko potrzebni są nam testerzy.

Dalej, dla mnie ustawienia mogą być każde, bo to nie ja na tym będę grał, tylko WY... dlatego to WY musicie podejść do tego REALNIE i określić czy dacie radę. (Mowa tutaj o pogodzeniu gry z realnym życiem, bo zakładam ze jakieś 90% z was nie ma już nawet 5h na gre.)
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2017, 09:22:31 am wysłana przez Asgota »



  • Wiadomości: 709

  • Pochwał: 1

    • badlands.online
Odp: Wróć do Aden!
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 14, 2017, 09:15:19 am »
w ciągu 12 lat gry, grałem na 2 serwerach bez jakichkolwiek boxów, w którym było to rygorystycznie pilnowane (serwerów które tego próbowały ale nie ogarniały tematu też było kilka), były to najlepsze serwery na jakich grałem, gdzie pierwszy miał 2k+ online, drugi 700

drugiego l2dawna nie zrobicie, za to moglibyście zrobić coś zupełnie innego dla odmiany, czyli między innymi właśnie to

Słuchaj, ale co Ty tak to przeżywasz? Że nie będzie wg. twojej koncepcji? Ich serwer, ich sprawa.
Zadałeś pytanie o rodzaj kooperacji forum z serwerem i powiedz mi co Ci ta wiedza dała?

Czepianie się dualboxa jest trochę niepoważne, sam kiedyś ciągałem propheta na plerach - grałem często wcześnie rano, gdy nikogo z mojego klanu nie było online a nikt nie sprzedawał buffów, dzięki temu mogłem doekspić lewel.
To, że grałeś gdzieś kiedyś z dużym online to niekoniecznie zasługa zakazu dualboxa a może zupełnie innych czynników.
A nawet na pewno.
Uwierz, że szkoda twojego czasu i enegii.
Pan Soulern jest debeściak. I jego mafia też.


  • ********
  • Wiadomości: 1260

  • Pochwał: 0

    • L2 Emi
Odp: Wróć do Aden!
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 14, 2017, 10:16:20 am »
w ciągu 12 lat gry, grałem na 2 serwerach bez jakichkolwiek boxów, w którym było to rygorystycznie pilnowane (serwerów które tego próbowały ale nie ogarniały tematu też było kilka), były to najlepsze serwery na jakich grałem, gdzie pierwszy miał 2k+ online, drugi 700

drugiego l2dawna nie zrobicie, za to moglibyście zrobić coś zupełnie innego dla odmiany, czyli między innymi właśnie to

Słuchaj, ale co Ty tak to przeżywasz? Że nie będzie wg. twojej koncepcji? Ich serwer, ich sprawa.
Zadałeś pytanie o rodzaj kooperacji forum z serwerem i powiedz mi co Ci ta wiedza dała?

Czepianie się dualboxa jest trochę niepoważne, sam kiedyś ciągałem propheta na plerach - grałem często wcześnie rano, gdy nikogo z mojego klanu nie było online a nikt nie sprzedawał buffów, dzięki temu mogłem doekspić lewel.
To, że grałeś gdzieś kiedyś z dużym online to niekoniecznie zasługa zakazu dualboxa a może zupełnie innych czynników.
A nawet na pewno.
Uwierz, że szkoda twojego czasu i enegii.

Z jednej strony dobrze ze ludzie poruszają takie tematy bo usłyszą zawsze za i przeciw w danym temacie, wtedy są w stanie przemyśleć i dochodzą do wniosku co jest lepsze, albo jakie są realia.
Niestety L2 coraz bardziej upada, zwłaszcza stare kroniki jak Interlude, teraz już nie spotkamy wysokiego online na EU serwerach, tylko na ruskich jest spory online, albo dobrze kręcony licznik. Teraz serwery opierają sie na klanach, 3-4 duże side, kilka mniejszych i jest przednia zabawa, jak klany quituja „bo tak” impreza sie kończy, albo na ich miejsce wchodzą mniejsze i trwa dalej, ale takie cos zdarza sie bardzo bardzo rzadko.



  • Wiadomości: 232

  • Pochwał: 0

Odp: Wróć do Aden!
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 14, 2017, 07:30:59 pm »
Dyskusja nt przyzwolenia na boxy to temat rzeka, byli i są gracze preferujący różne style rozgrywki. Sęk w tym, że wpółpraca z innymi i zgranie zawsze była i będzie efektywniejsza i na przykład mi to nie przeszkadza, akceptuję to. Czy przeciwnicy boxowania nie mogliby zrozumieć też drugiej strony? Zimna kalkulacja świadczy przecież za ich sposobem podejścia, mogliby po prostu "grać swoje" i wykorzystać tę przewagę. Można wiele oczekiwać od innych, przekonywać, ale sądzę, że kategoryczne żądanie podorządkowania się i zakazywanie tylko uszczupli potencjalne community; chociaż co ja tam wiem


  • ********
  • Wiadomości: 1260

  • Pochwał: 0

    • L2 Emi
Odp: Wróć do Aden!
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 14, 2017, 07:59:31 pm »
Dyskusja nt przyzwolenia na boxy to temat rzeka, byli i są gracze preferujący różne style rozgrywki. Sęk w tym, że wpółpraca z innymi i zgranie zawsze była i będzie efektywniejsza i na przykład mi to nie przeszkadza, akceptuję to. Czy przeciwnicy boxowania nie mogliby zrozumieć też drugiej strony? Zimna kalkulacja świadczy przecież za ich sposobem podejścia, mogliby po prostu "grać swoje" i wykorzystać tę przewagę. Można wiele oczekiwać od innych, przekonywać, ale sądzę, że kategoryczne żądanie podorządkowania się i zakazywanie tylko uszczupli potencjalne community; chociaż co ja tam wiem

Masz dużo racji, tak po prawdzie boxy na offie tez nie były zakazane, abonament i heya :)
Jak dla mnie to każdy powinien sam sobie przemyśleć po co gra, by wszystko ciagle robic solo z 5 boxami, czy poznawać ludzi i mieć z tego fun.
1+1 nie jest takie złe, pozwoli posiadać prywatnego buffera, jednocześnie nie pozwalając posiadać całego supportu inaczej mówiąc pozwala zagrać solo, ale jednocześnie zmusza do współpracy jeżeli chcemy zrobić cos więcej.



  • Wiadomości: 232

  • Pochwał: 0

Odp: Wróć do Aden!
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 14, 2017, 08:27:39 pm »
main + 5 sam uznałbym dziś za przesadę heh. main + 2 , za kompromis ;x


  • Wiadomości: 187

  • Pochwał: 0

  • Hollow's Power
Odp: Wróć do Aden!
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 14, 2017, 08:31:28 pm »
Słuchaj, ale co Ty tak to przeżywasz? Że nie będzie wg. twojej koncepcji? Ich serwer, ich sprawa.

umm, raz, dziele się swoją opinią na temat, który może bezpośrednio mnie nie dotyczy (dlatego przejmowaniem sie tego nazwać nie można), ale mógłby gdybym miał możliwość pograć na czymś co by mnie osobiście się spodobało - nazywanie 'moją koncepcją' faktu, iż nie lubie dualboxa - który wiąże się z pvp na full buffie prawie non stop, jest conajmniej mylące
koncepcję serwera przedstawiłem asgocie osobiście, czego nie będe wywodził na forum bo tego jest zbyt dużo i nie każdy powinien mieć prawo głosu przy dyskusji o niej, ale akurat dualbox to jeden aspekt o który można się wykłócać

Zadałeś pytanie o rodzaj kooperacji forum z serwerem i powiedz mi co Ci ta wiedza dała?

więc co ci da moja odpowiedź? spytałem się z ciekawości, co wiąże się pośrednio też z tym w jaki sposób serwer będzie prowadzony, nadzorowany itp. czyli adekwatne pytanie od potencjalnego gracza, w czym więc problem?

Czepianie się dualboxa jest trochę niepoważne, sam kiedyś ciągałem propheta na plerach - grałem często wcześnie rano, gdy nikogo z mojego klanu nie było online a nikt nie sprzedawał buffów, dzięki temu mogłem doekspić lewel.
To, że grałeś gdzieś kiedyś z dużym online to niekoniecznie zasługa zakazu dualboxa a może zupełnie innych czynników.

to nie jest czepianie się, to jest odsłanianie jawnej profanacji gry, rzadko w jakiejś poważnej produkcji mmo pojawia się coś podobnego
do tego, ludzie oduczyli się tworzyć random party, częściowo z lenistwa częściowo z winy ustawień serwera, dlatego nikt już nie idzie na spota na którym chciałby expić i pyta się tam obecnych o party, chcąc jedynie grać z ludźmi z klanu

a to, czy na serwerach był 'duży online' jak to stwierdziłeś, bym zaprzeczył, za to wyróżniało ich coś innego, na obu ten online utrzymywał się przez miesiące, byłem pozytywnie zaskoczony tym drugim, który mając 700+/- utrzymywał się z takim online przez pół roku w którym na nim grałem, do póki nie wyszedł pewien wałek z adminem który dopiero przyczynił się do upadku serwera, nie spadająca liczba graczy

warto też wspomnieć, że pewnego czasu grałem na serwerze z 50 online przez 2 lata. dosłownie te same osoby i sporadycznie raz na miesiąc ktoś nowy dołączał, czasem random, czasem znajomy znajomego, 50 graczy, zero dualboxa, zawsze party i zawsze coś do zrobienia, wszystko dzięki staraniom admina i jego podejściu do serwera, które pewnie ciężko byłoby wytłumaczyć ludziom dla których dualbox to naturalna rzecz

do tego ostatnia rzecz, coś ala 'czemu przeciwnicy dualboxa nie zrozumią zwolenników'
grając solo na serwerach z jednym boxem, albo znajdziesz drugą osobę grającą bez boxów do party, albo tego party nie dostaniesz, bo ludzie chcą wyexpić swojego boxa, albo mają już party 2 mainy + 2 boxy i nie chcą sobie odejmować expa zapraszając kolejną osobę
nie mówiąc o braku jakiegokolwiek sensu w graniu supportem, a osób lubiących nimi grać trochę jest, jednak adekwatna sytuacja z nimi, nie ma party bo support na boxie wystarcza

ale, by temu zaradzić trzeba zrobić coś więcej niż tylko zakazać dualboxa i zwiększyć party rate, no ale o tym rozwodzić się kolejny raz nie będe, a do marudzących jedna rzecz - chyba zapominacie gdzie jesteście, to jest forum = opiera się na dyskusji. jeżeli ten temat NIE JEST od dyskusji, spoko, możecie oddzielić nasze posty i przenieść do innego działu, wtedy wszyscy będą zadowoleni
Żadna z historii , jakie ludzie opowiadają o mnie,
nie zmieni tego faktu, kim naprawdę jestem.


  • Wiadomości: 232

  • Pochwał: 0

Odp: Wróć do Aden!
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 14, 2017, 08:54:41 pm »
do tego ostatnia rzecz, coś ala 'czemu przeciwnicy dualboxa nie zrozumią zwolenników'
grając solo na serwerach z jednym boxem, albo znajdziesz drugą osobę grającą bez boxów do party, albo tego party nie dostaniesz, bo ludzie chcą wyexpić swojego boxa, albo mają już party 2 mainy + 2 boxy i nie chcą sobie odejmować expa zapraszając kolejną osobę
nie mówiąc o braku jakiegokolwiek sensu w graniu supportem, a osób lubiących nimi grać trochę jest, jednak adekwatna sytuacja z nimi, nie ma party bo support na boxie wystarcza

ale, by temu zaradzić trzeba zrobić coś więcej niż tylko zakazać dualboxa i zwiększyć party rate, no ale o tym rozwodzić się kolejny raz nie będe, a do marudzących jedna rzecz - chyba zapominacie gdzie jesteście, to jest forum = opiera się na dyskusji. jeżeli ten temat NIE JEST od dyskusji, spoko, możecie oddzielić nasze posty i przenieść do innego działu, wtedy wszyscy będą zadowoleni


Zakładasz, że skoro multibox jest dozwolony to wszyscy z niego skorzystają, a można tę sprawę rozwiązać na przyklad poprzez premium account, płatny miesięczny abonament i wtedy nie będzie to już takie powszechne.

wiem, że próbuję tu reprezntować tzw. stronę 'za' multboxem' ale to nie znaczy że gram wyłącznie solo i nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że przy multboxie nie opłaca/nie da się grać supportem, aktywny support zawsze jest w cenie .... dla tych którzy potrafią go docenić.
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2017, 09:32:29 pm wysłana przez haran »


  • Wiadomości: 917

  • Pochwał: 9

Odp: Wróć do Aden!
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 14, 2017, 09:37:30 pm »
Dziwię się, że multibox jest w ogóle tematem. Loguj ile wlezie i tyle.
Nie chcesz logować? Nie loguj.
Chcesz grać supportem? Znajdź sobie klan albo znajomych.
Zakazany multibox? Żadne CP nie przyjdzie na taki serwer.
Ludzie to ze wszystkiego potrafią problemy robić...


Drobne przepychanki słowne czy lekko prowokujące słowa są jak najbardziej wskazane


  • ********
  • Wiadomości: 1260

  • Pochwał: 0

    • L2 Emi
Odp: Wróć do Aden!
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 14, 2017, 09:50:21 pm »
Zakazany multibox? Żadne CP nie przyjdzie na taki serwer.

Smutne, ale prawdziwe :P
Sam w CP nie raz miałem Main + 1 lub 2...



  • Wiadomości: 220

  • Pochwał: 1

  • S W A R M
Odp: Wróć do Aden!
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 14, 2017, 11:06:21 pm »
nawet grajac solo wolalbym wziac swojego boxa niż "ogarnietego" randoma z ktorym tracilbym tylko czas... to nie jest 2004....


  • Wiadomości: 27

  • Pochwał: 0

Odp: Wróć do Aden!
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 14, 2017, 11:15:41 pm »
DualBox powinien być dozwolony .... to nie te czasy że ktoś siedział po pól dnia w grze . Jak ja gram z rana to pewnie nikogo do pt nie załapie więc buferek na plecach się przyda.

PS : Z chęcią pomogę w testach .


  • Wiadomości: 140

  • Pochwał: 0

Odp: Wróć do Aden!
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 14, 2017, 11:26:34 pm »
Dobra słuchajcie debatujecie na temat jakiegoś dualboxa, a tymczasem w ankiecie wygrywają raty x9 (czyli najwyższe możliwe do wyboru). Jak dla mnie to zdecydowanie za dużo i tutaj niestety ale trzeba będzie coś zdziałać w tym kierunku. OK x1 to przesada, ale jak dla mnie takie x3 (x5 w ostatecznej ostateczności) powinno ludziom wystarczyć.

Kolejna sprawa to mana potki (które również mają zostać wprowadzone), buff Newbie wydłużony do 61 lvla i low B grade w luxury. Czy nie uważacie, że tego rodzaju ułatwienia mogą więcej namieszać niż jakieś tam boxy, na które że tak czy siak ludzie znaleźliby jakieś obejście?

BTW bardzo wygodnie gra się w ten sposób, że się z kimś dogadujesz i się wzajemnie odpalacie gdy drugiej osoby nie ma, a jak jest to gra aktywnie i szybciej się expi. Proste?

Oczywiście ja marzę o serwerze x1 bez boxów i jakichkolwiek innych ułatwień, ale tak jak już przedmówca wspomniał w tych czasach przy tak leniwej i starej społeczności nie ma szans na powodzenie takiego serwera. Ludzie się nie przestawią na hardcore, bo się już zdążyli przyzwyczaić, a szkoda... Trzeba to więc wszystko odpowiednio wypośrodkować, żeby móc sobie przez te parę miesięcy lub nawet i rok czy dwa stabilnie pograć...
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2017, 11:30:13 pm wysłana przez Taneroth »
"Skup się na tym co najważniejsze, odpocznij z całą resztą." - Marco Hietala


  • Wiadomości: 27

  • Pochwał: 0

Odp: Wróć do Aden!
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 14, 2017, 11:53:18 pm »
Dokładnie  chodzi  o jakiś kompromis aby było stabilnie i możliwość dłuższej gry .


  • Wiadomości: 709

  • Pochwał: 1

    • badlands.online
Odp: Wróć do Aden!
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 14, 2017, 11:56:49 pm »
ale akurat dualbox to jeden aspekt o który można się wykłócać
No właśnie, że nie za bardzo.
L2 zostało zaprojektowane na multiboxa. 
Możesz się "wykłócać" o swoje dziwactwa, był taki serwer kiedyś, gdzie robiąc alta miałeś startować od zera bez przekładania itemów.
Zadałeś pytanie o rodzaj kooperacji forum z serwerem i powiedz mi co Ci ta wiedza dała?

więc co ci da moja odpowiedź? spytałem się z ciekawości, co wiąże się pośrednio też z tym w jaki sposób serwer będzie prowadzony, nadzorowany itp. czyli adekwatne pytanie od potencjalnego gracza, w czym więc problem?
Pytanie było retoryczne, jeśli uważasz, że coś ci dała ta wiedza to fajnie, nie będę się nawet pytać o szczegóły, ilu wg twojej obecnej wiedzy ma być GMów w grze i po ile godzin dziennie.

Czepianie się dualboxa jest trochę niepoważne, sam kiedyś ciągałem propheta na plerach - grałem często wcześnie rano, gdy nikogo z mojego klanu nie było online a nikt nie sprzedawał buffów, dzięki temu mogłem doekspić lewel.
To, że grałeś gdzieś kiedyś z dużym online to niekoniecznie zasługa zakazu dualboxa a może zupełnie innych czynników.

to nie jest czepianie się, to jest odsłanianie jawnej profanacji gry, rzadko w jakiejś poważnej produkcji mmo pojawia się coś podobnego
W tej jak już napisałem, się pojawiło, nie rozumiem, na czym ma polegać ta "profanacja" - L2 to gra zrobiona przez Koreańczyków dla Koreańczyków i w założeniu nie miała być RPG jak w planszówkach dla Europejczyków czy Amerykanów.

Nie chce mi się pisać, i tak tracę tutaj niepotrzebnie czas.
Rzucasz się jak ryba w sieci, obrażasz, ze nie dają ci dyskutować - wiesz, można zacząć dyskusję o tym, czy mają być soulshoty czy nie, będzie trudniej tak bardzie erpegowo a nie łatwizna dla mięczaków...
Bo w sumie w innych "poważnych produkcjach" nie ma soulshotów, c'nie?
Chodzi o to, by w każdej dyskusji trzymać się odrobiny rozsądku, in real life gdyby ktoś wyskoczył z takim pomysłem dyskutanci machnęli by ręką i powiedzieli "siadaj Kulson".
Tutaj można co najwyżej dyskutować o ilości tych multiboxów, IMO +1 +1 shop w mieście.
Technicznie zabronienie multiboxa też jest w praktyce nie do zrealizowania - l2Dawn(mogę mylić nazwę) próbował czegoś takiego, zakładali specjalny klucz w rejestr w momencie startu gry, odpalając kolejny proces gry gra sprawdzała, czy klucz w rejestrze już jest online w bazie serwera, jeśli tak, wywalało cię z gry.
Gracze obchodzili to tak, ze po starcie pierwszego okna kasowali z rejestru ów klucz. Upierdliwe, ale działało, sam sprawdzałem.

Ja jednak mam nasrane w głowie, że wdaję się z wami w dyskusję.....

BB
Cytat: Taneroth
wycinam
Załapałeś się po drodze.
Abstrahując od wielu tematów które ruszyłeś - nikt nie zaryzykuje ratów 1x na l2j nieznanej ekipy.
A wbrew pozorom, może wymienione przez Ciebie "zarzuty" pogodzić tak, by wilk był syty i owca cała.
Uwierz, wymyśliłem taką koncepcję serwera i nawet mam go w plikach l2off.
Gdyby to były inne czasy i inny profil gracza kto wie, ale jak Fyyre powiedział - l2j i ich admini zniszczyli scenę privów.
Fyyre to taki gość, pierwszy haker plików klienta L2, legenda swojego rodzaju sceny modderów.
I on ma jednak rację.
Ten serwer skończy prawdopodobnie na małym vps'ie z kilkudziesięcioma graczami online, takimi którzy chcą odświeżyć sobie wspomnienia to się logną by pobić Porty w Crumie. I to jest ta najbardziej optymistyczna wersja.
Pan Soulern jest debeściak. I jego mafia też.