Witaj
Gość

Wątek: Bufferzy / Healerzy - Prezentacja  (Przeczytany 69009 razy)

  • Wiadomości: 240

  • Pochwał: 4

  • Guild Wars nerd
Bufferzy / Healerzy - Prezentacja
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 05, 2006, 08:50:22 pm »
Cytat: Skrzat

a ty przeczysz samemu sobie ;p


Możesz mi pokazać gdzie przeczę samemu sobie? Już mam dosyć tej gadki o sleepach i rootach. Chyba poprawiłem już, że EE i Bishop rozwijają Sleepa a PP i SE roota?  Więc  o co jeszcze chodzi?


  • Wiadomości: 687

  • Pochwał: -1

Bufferzy / Healerzy - Prezentacja
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 20, 2006, 03:57:24 pm »
Cytat: Nefryl
To chyba wiadome, że nie używa sleepa, ponieważ nie ma możliwości jego dalszego rozwoju. Tak samo PP. EE może rozwijać zarówno Sleepa jak i Roota, więc chyba oczywiste jest, że SE i PP używają WYŁĄCZNIE roota? To tak samo jakbym musiał podkreślić, że Sorcerer nie używa Blaze'a tylko Prominence.

Wiesz mam Se na 66 lvl i jak najbardziej uzywam sleepa (jest szybszy niz root, zjada mniej mp, a wchodzi czesto:))
Odnosnie orc jak mozna powiedziec ze to nie byfferzy, rzeklbym ze jedni z lepszych bufferow, sami to oni moga bic max. 50 lvl, pozniej ich rola wlasciwie ogranicza sie do buffowania, wytarczy sobie wyporazic party dagerow + wc (vr) i taka ekipa moze bez restow jechac cale cata/necro.
Odnosnie broni dla buffera widzialem humu na cale zycie, tez bym sie nie zgodzil, fajnym rozwiazaniem jest CarBow+ mana up. A zbroja to majestic :).
Char : Incertus :: Iss
Clan : BlackSwans


  • Banned
  • Wiadomości: 296

  • Pochwał: 4

Bufferzy / Healerzy - Prezentacja
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 25, 2006, 09:06:25 pm »
Cytuj
PvP
 Bufferzy nie nadają się do PvP, a z tego co słyszałem to trzeba rootnąc, wyjąc Pole lub Łuk i bić ile wlezie. Jakby ktoś miał większe doświadczenie PvP bufferami, proszę o napisanie.


Widze ze dal ciebie pvp ogranicza sie tylko do areny 1v1.....

OTOZ: bufferzy/healerzy sa  postaciami potrzebnymi do wygrania JAKIEGOKOLWIEK pvp. Wez sobie party 8 lucznikow przeciwko 7 lucznikow i prophet...
Hindemith - SE - Full C5



  • Wiadomości: 322

  • Pochwał: 4

Bufferzy / Healerzy - Prezentacja
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 25, 2006, 09:35:02 pm »
Cytat: ixi
Cytuj
PvP
 Bufferzy nie nadają się do PvP, a z tego co słyszałem to trzeba rootnąc, wyjąc Pole lub Łuk i bić ile wlezie. Jakby ktoś miał większe doświadczenie PvP bufferami, proszę o napisanie.


Widze ze dal ciebie pvp ogranicza sie tylko do areny 1v1.....

OTOZ: bufferzy/healerzy sa  postaciami potrzebnymi do wygrania JAKIEGOKOLWIEK pvp. Wez sobie party 8 lucznikow przeciwko 7 lucznikow i prophet...


kreda bral udzial w takim pvp i kladl sie wlasnie z tego powodu, np biszopa w party nie brali "bo sie nie oplaca" a pozniej widac bylo tego efekt.
Nemo est casu bonus.
offensive|Fenomen +20 Rogue
Hindemith Full C5


  • Wiadomości: 208

  • Pochwał: 2

  • Ślepe oko
Bufferzy / Healerzy - Prezentacja
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 11, 2006, 05:14:03 pm »
PvP 1v1 na selfbuffach - tu bufferzy mają całkiem spore szanse:

Przeciwko tankom - walka w zasadzie nigdy się nie skończy, jeśli dobrze się zagospodaruje manę...

Przeciwko supportom (BD, SwS) - supporty po ~10-15 minutach walki stracą manę, nie będą mieli tańców, przegrają.

Przeciwko nukerom - taktyka na przetrzymanie, SE w moim klanie rozwalił dwóch nekro (oczywiście nie na raz) umiejętnie się lecząc sprawił że skończyła się im mana, potem dualami ich wykończyl

Przeciwko archerom/DD - tu jest problem, trzeba uważać na manę, ale pokonanie ich jest możliwe.

Najgorzej będzie z orkami... w zasadzie nie ma szans na wygraną.

Największe szanse 1v1 mają prophet i SE (najlepsze buffy), nieco mniejsze bishop i EE.

Mass pvp - tutaj w zasadzie rola ogranicza się do leczenia ludzi w party i jedna z ważniejszych zasad: nie wysuwać się. U mnie na serwie często zdarza się, że w party jest wyznaczona osoba, która ma za zadanie zneutralizować healera, co zazwyczaj jej się udaje...

Generalnie co do pvp: na magów robe, na resztę light, duale w dłoń(homu z acumenem w zapasie) i jazda.

Cytuj
Nie mogę pojąć, czemu tyle bufferów chodzi z dualami


Bo to najlepszy sposób na zadanie jakichkolwiek obrażeń. Healer z homu jak nic się nie dzieje, to nie ma co robić, przecież nie ma ciągle sytuacji wymagających natychmiastowego leczenia. Dzisiaj przez godzinę biłem z BD w LoA malruki i obaj mieliśmy duale -obrażenia były zadziwiająco duże. Bufferzy chodzą z dualami bo:
1. Są łatwe do zdobycia (nie trzeba ich aż tak kraftować, wystarczy połączyć odpowiednie bronie z luxa i jest dobrze)
2. Fajnie wyglądają  8)
3. Tak wykazała praktyka ;)
wannabe
]|[


  • *******
  • Wiadomości: 8076

  • Pochwał: 7

  • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
Bufferzy / Healerzy - Prezentacja
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 11, 2006, 05:42:11 pm »
Cytuj
Przeciwko archerom/DD


Ta walka z Ghost Hunter:

GH rzuca:
-Hex
Dobiega
-Leathal Blow
Byl kleryk i go nie ma.

Z lucznikami podobnie tylko ten nie podbiega.

W sumie moim zdaniem to Battle Propeth jest najlepszy z kaplanow do PvP(chyba ze liczymy tych OL itp).


  • Wiadomości: 573

  • Pochwał: 19

  • Insane
Bufferzy / Healerzy - Prezentacja
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 11, 2006, 06:08:53 pm »
imo dla SE najlepszy jest dagger i to SE jest najlepszym bufferem do pvp a prophetowi dal bym luk do reki... dlaczego?
SE daje roota, wind shackle i moze sie pobawic z wiekszoscia melee postaci...
(takim sposobem niejednokrotnie pojechalem TH czy DA jak gralem EE - aczkolwiek EE ma dosc mierne buffy i SE jest do tego duzo lepsza)
dlaczego prophetowi luk?
bo biedaczek nie ma wind shackle i nie moze sobie pozwolic na podejscie do swojej ofiary...

EE i Bishop powinni biegac z laskami na maga a w pvp moge sobie tylko poleczyc - SE i PP w mass pvp tez tylko leczenie ale w 1 vs 1 moga sie pobawic...

EE i Bishop moga sobie posolowac na undeadach (zsolowalem tak EE na 3way z 73 do 75 lvla na infinity - serv x5)

imo buffer z dualami nie ma wiekszego sensu bo sa dla nich bardziej odpowiednie bronie...


  • *******
  • Wiadomości: 8076

  • Pochwał: 7

  • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
Bufferzy / Healerzy - Prezentacja
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 11, 2006, 06:14:41 pm »
Cytuj
bo biedaczek nie ma wind shackle i nie moze sobie pozwolic na podejscie do swojej ofiary...


Battle Propeth podejdzie i nie dostanie takich wkopow jak SE.


  • Wiadomości: 208

  • Pochwał: 2

  • Ślepe oko
Bufferzy / Healerzy - Prezentacja
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 11, 2006, 06:17:03 pm »
Kto walczy z kim?

Jeśli lethal blow wejdzie, to tak, to możliwe... Skille ghost huntera są trochę...  :shock:

Ja bishopem na 53 lvlu, w BW light przetrzymałem atak TH na 70... Bufferzy mają szanse przy równym ekwipie/levelu z daggerami. Chociaż znikome :wink:  

Nie wierzę żeby łucznik tak banalnie załatwil jakiegokolwiek kleryka, chyba że ma jakichś skill, który może w jednym strzale załatwić kolesia.

Przypominam, że mówię ciągle o walce 1v1, podobny sprzęt, selfbuffy

Jasne że łucznik z tańcami BD i buffami od propheta nie da szans biednemu klerykowi  :)
wannabe
]|[


  • *******
  • Wiadomości: 8076

  • Pochwał: 7

  • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
Bufferzy / Healerzy - Prezentacja
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 11, 2006, 06:45:03 pm »
Cytuj
Skille ghost huntera są trochę...


Pr0

Cytuj
Nie wierzę żeby łucznik tak banalnie załatwil jakiegokolwiek kleryka, chyba że ma jakichś skill, który może w jednym strzale załatwić kolesia.


Cytuj
Shoots a potentially deadly arrow. Over-hit possible. Usable when one is equipped with a bow. Power 5132.


walka bedzie taka ze bishop bedzie sie leczyl i raczej malo co zrobi daggerowi(co mu zrobisz podejdziesz i go zbijesz?) lub archerowi.


  • Wiadomości: 208

  • Pochwał: 2

  • Ślepe oko
Bufferzy / Healerzy - Prezentacja
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 11, 2006, 06:53:28 pm »
Przepraszam, mój błąd... Nie grałem nigdy archerem ;) a to:" :shock: "w domyśle znaczyło "overpowered" ;)

W walce z łucznikiem/daggerem trzeba spowodować, żeby skończyła im się mana... Co jest wykonalne. Do daggera? Podejdę, czemu nie? Może nie zabije  :D

Przy walce z DD generalnie nie mam pomysłu, co można zrobić, ale "coś się da".

Warto przynajmniej próbować. Jaka jest szansa tych blowów, ktoś sprawdzał?
wannabe
]|[


  • *******
  • Wiadomości: 8076

  • Pochwał: 7

  • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
Bufferzy / Healerzy - Prezentacja
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 11, 2006, 07:23:12 pm »
Cytuj
" :shock: "w domyśle znaczyło "overpowered"
 

A myslisz ze Pr0 co to znaczy?

Cytuj
Jaka jest szansa tych blowów, ktoś sprawdzał?


Im wiecej DEXa tym wieksza i jak od tylu to back stab wejdzie na bank a reszta ma podwyzszona szanse.


  • Banned
  • Wiadomości: 296

  • Pochwał: 4

Bufferzy / Healerzy - Prezentacja
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 11, 2006, 11:53:58 pm »
ZOMG ludzie ogarnijcie sie....mowa tylko o arenie 1v1 a to akurat nie wchodzi w gre....Na arence zanim jakakolwiek postac zrobilaby ruch mialaby na sobie shackle i roota...(gram SE)

Daggera latwo zabic z luku(dlugo schodzi) lub polearma...
Z archerem jest problem bo bije mocno...
Z magiem- root, podchodzimy i bijemy;] (mag niema szans zesleepowac - mental shield)
Duale sie nie ogarniaja - podwojne przebijanie sie przez pdef- polecam jednoreczny sword lub dwureczny, dagger nie wchodzi w gre z powodu malej celnosci(testowalem). taka bron jest przydatna glownie do malego meele party a nie pvp ;]
 
Do walk na arenie light armor..

teraz pytanie: PO CO inwestowac w sprzet do walk na arenie?

Jako healer/buffer masz wspomagac inne postacie a nei sam karac, twoje party zadaje damage a ty ich leczysz i rootujesz/debuffujesz przeciwnikow.

Jesli twoi ludzie potrafia grac nikt nawet do Ciebie nie podejdzie

Co do propheta z lukiem- kara magow, bardzo boli (i ten return :/)
Przestaje karac jak dostanie shackle;]

Przy SE nie nalezy pomijac skilla sleep (tak, ten lvl9 z 35 lvla postaci)
Z powodu ogromnego matk-u SE sleep wchodzi w 60+moby/graczy (mowie o serwerze oficjalnym oczywiscie)

Cytuj
Healer z homu jak nic się nie dzieje, to nie ma co robić, przecież nie ma ciągle sytuacji wymagających natychmiastowego leczenia.

Healer wtedy siada i regeneruje mp zeby grac bez resta.[/quote]
Hindemith - SE - Full C5



  • *******
  • Wiadomości: 8076

  • Pochwał: 7

  • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
Bufferzy / Healerzy - Prezentacja
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 12, 2006, 01:35:52 am »
Cytuj
Z magiem- root, podchodzimy i bijemy;]


Ta podejdz do Sorca lub SpS to ci ten usmieszek zniknie z twarzy :P :)


  • Wiadomości: 322

  • Pochwał: 4

Bufferzy / Healerzy - Prezentacja
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 12, 2006, 08:02:40 am »
Cytat: Ryltar
Cytuj
Z magiem- root, podchodzimy i bijemy;]


Ta podejdz do Sorca lub SpS to ci ten usmieszek zniknie z twarzy :P :)


podjezdzalem prorokiem i usmiech znikal im z twarzy a najczesciej swierszczom (sh) bo prawda jest taka ze dywagacje na temat pvp prowadzone sa na forach, jak jest pvp nawet na arenie to ludZie powinni sobie zrobic makro WTB MOZG.
Nemo est casu bonus.
offensive|Fenomen +20 Rogue
Hindemith Full C5


  • Wiadomości: 687

  • Pochwał: -1

Bufferzy / Healerzy - Prezentacja
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 12, 2006, 10:12:40 am »
Bufer nie jest do walki na arenie i jezeli gra przeciw osobie ktora umie grac przegra. Natomiast jesli chodzi o inne przypadki (mowie tu o podobnym lvl i sprzecie) to moj buffer ma przezyc jezeli zostanie zaatakowny, jesli przezyje to juz wygralem. By przezyc uzywam wszystkiego np. przy ataku maga rzucam root i uciekam lecze i dalej uciekam:). Wracam za chwile z kims kto na moich buffach rozjedzie goscia. Jezeli chodzi o bron to Homu z acu jest bardzo dobry, z innej broni to jedynie carbow z mana up.
Char : Incertus :: Iss
Clan : BlackSwans


  • *******
  • Wiadomości: 8076

  • Pochwał: 7

  • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
Bufferzy / Healerzy - Prezentacja
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 12, 2006, 11:16:53 am »
Cytuj
podjezdzalem prorokiem i usmiech znikal im z twarzy a najczesciej swierszczom


I co zrobisz? dualami go pobijesz on ci odpali Flare w twarz to ci zejdzie 1/3-1/4 hp


  • Wiadomości: 322

  • Pochwał: 4

Bufferzy / Healerzy - Prezentacja
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 14, 2006, 07:52:34 pm »
Cytat: Ryltar
Cytuj
podjezdzalem prorokiem i usmiech znikal im z twarzy a najczesciej swierszczom


I co zrobisz? dualami go pobijesz on ci odpali Flare w twarz to ci zejdzie 1/3-1/4 hp


1. Bop
2. Root
3. "WTB MOZG": so, generalnie wszystko co dzieje sie na arenie/coloseum nie ma IMO nic wspolnego z pvp, kilka razy policzkowalem sie na arenie tylko dlatego ze tam craftowalem (przy okazjii wymiana lisci). piszac "wtb mozg" mialem na mysli fakt iz tylko kilka razy magusy z ktorymi sie tluklem (dokladnie 1 sorc kilka razy) zapodal mi-w tym przypadku-Cancel ktory konczyl walke, natomiast nigdy nie zdazylo mi sie wylapac silence od sh tzn nie bylo nawet proby uzycia o.O za kazdym razem kiedy tluklem sh, padal i lezal, mialem nawet raz przypadek ze polozylem jednego swierszcza po drugim bez resa hp/mp (obydwaj levele wyzej). Prophet nie jest od karania i prophet nie kara, to jego przeciwnicy zawsze kiedy padaja, padaja bo nie mysla.

btw flara w c4 moze co najwyzej takiego propheta (mdef) polaskotac, poza tym ppt gralem tylko na DR i nie zdazylo mi sie nigdy oberwac flara za 1k, w ogole nigdy nie dostalem z flary o.O
Nemo est casu bonus.
offensive|Fenomen +20 Rogue
Hindemith Full C5


  • *******
  • Wiadomości: 8076

  • Pochwał: 7

  • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
Bufferzy / Healerzy - Prezentacja
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 14, 2006, 08:00:31 pm »
To odejdziesz to dostaniesz innym nukiem problem z glowy.A lukiem to akurat mu zrobisz krzywde wiem jak mojemu Warlockowi na Erice robili to taki mag ciut wiecej dmg dostanie.

Cytuj
w ogole nigdy nie dostalem z flary o.O


Zawsze jest ten 1 raz :D


  • Wiadomości: 322

  • Pochwał: 4

Bufferzy / Healerzy - Prezentacja
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 14, 2006, 09:11:57 pm »
Cytat: Ryltar
To odejdziesz to dostaniesz innym nukiem problem z glowy.A lukiem to akurat mu zrobisz krzywde wiem jak mojemu Warlockowi na Erice robili to taki mag ciut wiecej dmg dostanie.

Cytuj
w ogole nigdy nie dostalem z flary o.O


Zawsze jest ten 1 raz :D


a no fakt, wydawalo mi sie ze ich klade, kk.
Nemo est casu bonus.
offensive|Fenomen +20 Rogue
Hindemith Full C5


  • Wiadomości: 125

  • Pochwał: 1

  • Zasady można łamać, tak jak... ludzi...
    • http://www.mokra.pl
Bufferzy / Healerzy - Prezentacja
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 15, 2006, 04:41:49 pm »
Cytuj
PvP
Bufferzy nie nadają się do PvP, a z tego co słyszałem to trzeba rootnąc, wyjąc Pole lub Łuk i bić ile wlezie. Jakby ktoś miał większe doświadczenie PvP bufferami, proszę o napisanie.


buferzy nadaja sie wedlug mnie do zarabiana kasy na sprzedarzy bufów i tyle  8)  :D










  • Wiadomości: 322

  • Pochwał: 4

Bufferzy / Healerzy - Prezentacja
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 16, 2006, 06:47:45 am »
Cytat: Filer
Cytuj
PvP
Bufferzy nie nadają się do PvP, a z tego co słyszałem to trzeba rootnąc, wyjąc Pole lub Łuk i bić ile wlezie. Jakby ktoś miał większe doświadczenie PvP bufferami, proszę o napisanie.


buferzy nadaja sie wedlug mnie do zarabiana kasy na sprzedarzy bufów i tyle  8)  :D


a do czego ty sie nadajesz bez bafow ?
Nemo est casu bonus.
offensive|Fenomen +20 Rogue
Hindemith Full C5


  • Wiadomości: 687

  • Pochwał: -1

Bufferzy / Healerzy - Prezentacja
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 17, 2006, 10:19:03 am »
Cytuj
buferzy nadaja sie wedlug mnie do zarabiana kasy na sprzedarzy bufów i tyle  


No to tak jak by napisac, ze łucznicy do szybkiego biegania i tyle :), ale niezla prowokacja :P
Char : Incertus :: Iss
Clan : BlackSwans


  • Wiadomości: 125

  • Pochwał: 1

  • Zasady można łamać, tak jak... ludzi...
    • http://www.mokra.pl
Bufferzy / Healerzy - Prezentacja
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 18, 2006, 07:08:42 pm »
Cytuj
a do czego ty sie nadajesz bez bafow ?



lol nie pisze się bafy :rotfl: bafy piszą same nooby










  • Wiadomości: 783

  • Pochwał: 22

  • Tobi wa ii ko da ^^
Bufferzy / Healerzy - Prezentacja
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 18, 2006, 07:10:56 pm »
LoL odezwał sie PRO ;P
Nie gram w L2.
Czuję się szczęśliwy z tego powodu :D