Witaj
Gość

Wątek: Bioshock 2  (Przeczytany 1110 razy)

  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Bioshock 2
« dnia: Kwiecień 30, 2009, 09:11:45 pm »
Z radością piszę ten news. Otóż ot dawna było wiadomo że zrobią sequel tej mistrzowskiej gry ale dopiero ostatnio pojawił się wywiad z twórcami a w nim także ukazane elementy z gameplaya wersji demo. TUTAJ

Tym razem akcja dzieje sie 10 lat po wydarzeniach z pierwszej części. Wszystkie ocalone siostrzyczki jakoś sobie radzą w życiu, ale jedna nie może i nie chce zapomnieć o dawnych wydarzeniach. Pewnego dnia znika w głębinach morza a wraz z jej zniknięciem zaczyna się seria zniknięć małych dziewczynek. Wcielamy się w pierwszy egzemplarz wielkiego tatuśka którego mentorką tym razem będzie znana z 1 części dr Tenebaum - odpowiedzialna za stworzenie siostrzyczek. Już sam fakt że gramy tatuśkiem nastręcza wiele nowości. Po pierwsze mamy dostęp do charakterystycznej broni tatuśka - wiertła. Ponadto z tego co widziałem na filmiku arsenał nam się zmienia na większe wersje gunów. Po drugie, wciąż oczywiście możemy używać plazmidów. Trochę się to gryzie z koncepcją tatuśków z pierwszej części ale jesteśmy przecież unikalni a poza tym bez plazmidów nie ma bioschoka. Plazmidy również zostały podrasowane ponieważ teraz nie tylko możemy je ulepszać na wyższe wersje ale modyfikować i (UWAGA) łączyć z innymi plazmidami. Np redakcja gamespot zmiksowała podpalenie z wirową pułapką co dało podpalającą pułapkę. Natomiast modyfikacje podpalenia to np wielka kula ognia oraz swoisty miotacz ognia. Najlepszą wiadomością natomiast jest ta że wreszcie plazmidów i broni będziemy mogli używać jednocześnie (Yeah! już to widze -> freez, shotgun,freez,shotgun,freez... :D)
 Z innych możliwości tatuśka to oczywiście naturalna możliwość rozwalania zamkniętych drewnianych drzwi.
Teraz następna ważna sprawa. Granie tatuśkiem pociąga za sobą zmianę w reakcji siostrzyczek na twoją postać. A więc gdy jakąś uratujesz z rąk genofagów nie będzie tak płochliwa ale od razu rzuci ci się w ramiona. Ty jednak nadal decydujesz - albo wyciągasz z niej ADAM tak jak było w poprzedniej części, albo możesz ją zaadoptować! Adopcja jest o tyle pożyteczna że dziewczynka zaczyna dla ciebie namierzać źródła i zbierać ADAM. Przy czym oczywiście w czasie tej czynności musimy mieć baczenie aby nie zaatakowały jej genofagi.
W końcu trzecia ważna nowość jaką niesie ze sobą granie tatuśkiem to naturalnie chodzenie pod wodą. Tak tak, to oznacza nie co innego jak oglądanie Rapture z zewnątrz! Fani prawdopodobnie skaczą z radości, a niefani będą narzekać że to bioschokowa odpowiedź na Dead Spacowy stan nieważkości z którym często bioschock jest porównywany. Nie wiem jak wy ale ja nurkowania najbardziej nie mogę się doczekać.  Naturalnym jest także że ADAM wywarł także wpływ na otaczającą miasto morską florę i faunę więc nie będzie to standardowa wycieczka po koralowcach. Wycieczki podwodne będą miały jeden cel - znacznie poszerzyć obszar działań bohatera. Autorzy zapewniają że to co widzieliśmy w pierwszej części to zaledwie namiastka ogromnej metropolii. Ja osobiście nie wymagam od nich więcej, byleby trzymały poziom poprzednich.
Na koniec najważniejsze. Wielu prawdopodobnie (tak jak ja) zapyta "no a co w takim razie będzie odpowiednikiem tatuśka wśród przeciwników?Przecież konfrontacje z nimi to był jeden z nafajniejszych elementów jedynki?". Otóż będzie to BIG Sister - czyli sprawczyni porwań dziewczynek z powierzchni. Jak zobaczycie na filmiku jest w przeciwieństwie do tatuśka bardzo zwinna, ekstremalnie szybka i będzie używała plazmidów. Czyli będzie jeszcze bardziej niebezpieczna niż tatuśki z części pierwszej. Mnie zastanawia tylko czy będzie ich kilkadziesiąt tak jak w jedynce czy tylko jedna i co jakiś czas bedziemy się z nią ścierali (IMO głupie to by było).

Dobra to chyba tyle, rozpisałem się nieźle a miałem tylko streścić filmik i opis z z gamespota. na razie wszystkie nowiny wyglądają bardzo obiecująco i ja czekam niecierpliwie na jakiś większy filmik z gameplaya. Tym czasem będę się zadawalał tym i puszczał od czasu do czasu tak jak pierwszy gameplay z Diablo3 :)

Pozdro

PS. Wielu fanów sądziło że dwójka będzie prequelem - będzie opowiadać o początkach wynalezienia ADAMA i umieści bohatera w samym środku wojny domowej między Andrew Ryanem a Fontainem. Swoją drogą także uważam że byłoby to lepsze ale wierzę też że to będzie materiał na trójkę ^^
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2009, 11:48:51 pm wysłana przez doman18 »
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!