Witaj
Gość

Wątek: Gothic IV Arcania  (Przeczytany 2313 razy)

Gothic IV Arcania
« dnia: Październik 20, 2010, 05:20:29 pm »
Jak w temacie grał ktoś w to opłaca sie kupować, czy szkoda czasu.


  • *******
  • Wiadomości: 2207

  • Pochwał: 12

  • And The Heavens Shall Tremble
    • gOOoogLe
Odp: Gothic IV Arcania
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 20, 2010, 06:58:43 pm »
Gralem u znajomego i na pierwszy rzut oka bardzo fajne, ale:

Jak w temacie grał ktoś w to opłaca sie kupować, czy szkoda czasu.

Nie oplaca sie kupowac gier single player :) Mi sie wlasnie to sciaga i nie wydam 130zl na gre przy ktorej spedze max miesiac.


  • Wiadomości: 527

  • Pochwał: 0

Odp: Gothic IV Arcania
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 20, 2010, 07:07:35 pm »
Nie grałem w to ale przytocze Ci co ktos napisal wczoraj na forum od Tery na temat tej gry  :D

Cytuj
Trzy dni temu kupiłem gothica 4 arcanie za 99zł i były to najgorzej wydane pieniądze, gra liniowa zero szansy wyboru! Jedyne co trzymało tą grę to fabuła, trochę namotana ale ciekawa i efekty graficzne. NIE POLECAM KUPOWAĆ ! ale warto zagrać jeśli jesteś fanem gothica, osobiście mam odczucie ze gothic zakończył sie na nocy kruka :/

żal.pl, g1 przechodziłem tygodniami który miał sporo mniejszą mapę a tą wielką mapke zrobiłem w 3 wieczory -.-


  • Wiadomości: 307

  • Pochwał: 4

Odp: Gothic IV Arcania
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 20, 2010, 10:26:43 pm »
fakt faktem, ta gra niewiele ma wspolnego z serią gothic. sami tworcy sie przyznali ze chcieli wszystko pozmieniac, zeby gra sie 'otworzyla' na inne rynki i casualowych graczy, a nie fanow rpg i gothica. mam juz tą gre, w koncu fan serii, ale strach włączac. na razie przechodze drugi raz Risena którego wszystkim polecam, prawdopodobnie wiecej w nim gothica niz w arcanii.
jak juz sie zmusze do odpalenia arcanii (pewnie jak wyjdzie kilka patchów zeby nie zrobic /uninstall po 2 minutach) to napisze tu kolejna opinie/screeny.


  • Wiadomości: 54

  • Pochwał: 0

Odp: Gothic IV Arcania
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 14, 2010, 10:35:53 am »
Żona przeszła pół gry w trybie Normal, nadmienie ze fanka gothiców i kilkanaście crpg ma ukończonych na koncie,
no i w tej połowie zorientowaliśmy sie że drzewko rozwoju które rozwijamy jest do 2h weapon a nie do 1 recznej i tarczy....
Mimo tego wszystkie walki poszły bez problemu.
Jak ktos ma doświadczenie w rgp i gothicach to polecam tryb Gothic na początek.
Gafika swietna, a gra moim zdanie do dupy.
Przypadkowe wejście do wody = zgon.  :o
Bohater macha mieczem jak grabiami :)
I bardzo brzydkie twarze npców i npecek :P
Chociaż fabuła fajna to i tak polecam Risena/Two Worlds/Divinity II Ergo Draconis i dodatkiem itp.
Ortografia polska to sztuczny wymysł 20-lecia miedzy wojennego.
NIE pisze poprawnie po Polsku!!!


  • *******
  • Wiadomości: 1185

  • Pochwał: 17

Odp: Gothic IV Arcania
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 14, 2010, 02:19:24 pm »
Również jestem tego zdania, że gothic zakończył się na nocy kruka...
Zapraszam na serwer Team Speak 3 - Dead Echo - Community of Gamers - Adres: deadecho.pl

W Lineage 2 gram na serwerze: EU Core | Nick: Naito | Clan: BlackSwans


  • Wiadomości: 153

  • Pochwał: 0

  • Forgotten Legend
Odp: Gothic IV Arcania
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 08, 2010, 08:26:41 am »
Również jestem tego zdania, że gothic zakończył się na nocy kruka...

Popieram, choć dzięki temu, że Arcania (dla mnie jak i dla wielu) okazała się wielkim niewypałem, spodobał mi się Gothic 3. Gdy doinstalujemy do niego najnowszego patha i Mission Pack gra staje się ciekawsza ;)

Co do samego G4, a raczej Arcanii. Jak już wspominałem niewypał. Całkowicie inna gra, jedynie kilka elementów wiążących ją z poprzednimi częściami. Jako gra rpg może być, ale Gothikiem nazwać jej nie mogę. Szef Spellboundu powiedział: 'Nie będziemy kopiować Piranhy, oni są dobzi w tym co robią a my w czym innym'. No jak widać w kontynuacji serii Gothic okazali się bezsilni.
Brak możliwości snu, interakcja z otoczeniem kończy się na tym, że podejdziemy do kowadła/garnka i robimy coś ale bez efektu. W grze klikamy klawisz 'c' i w każdym momencie możemy sobie coś stworzyć... Brak rozdziałów a fabuła jest bardzo liniowa.

Jeśli więc ktoś lubi rpg to znajdzie coś dla siebie, jednak fan serii Gothic może to mijać szerokim łukiem.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2010, 08:32:35 am wysłana przez Fat4lity »


  • Wiadomości: 270

  • Pochwał: 1

Odp: Gothic IV Arcania
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 08, 2010, 02:42:59 pm »
Stary gothic mial cos w sobie co przyciagalo graczy. Arcania mimo dobrej grafiki nie dosiega do stop nawet gothic 3, ktory mimo wielu bledow byl swietny. Ale i tak nie ma to jak Jarkendar i jego muzyka :)
http://fpscs.net/?sid=339d13730fed9a68d80cf8eebf73ff78- polska sieć gry Counter Strike, zapraszam!!


  • Wiadomości: 841

  • Pochwał: 3

Odp: Gothic IV Arcania
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 24, 2010, 09:11:54 am »
powiem wam że nawet boję się to zainstalować na kompie bo wiem że ta gra to dno totalne z opinii wszystkich moich znajomych, oczywiście dno porównując gothici wcześniejsze vs. arcania, niektórzy się czepiali że 3 głupia ale to wcale nie prawda wg mnie... kupiłem 1 wersję gry- pamiętam jak dziś, zaraz po premierze w Auchanie - to było nie wiem może z 3/4 lata temu nie pamiętam, prosiłem  mamę aby mi dała te 140 zł, ok zgodziła się, podchodzę do kasy daję grę babka skasowała kod z pudełka i mówi 9,99 a ja zonk :D mam do dziś paragon gdzieś w pudełku :D
ogólnie tą 1 wersję przeszedłem z 5 razy bez żadnych patchów - wiem wiem :D ale i tak kocham tę grę i wrócę do niej nie raz
a co chodzi o wcześniejsze części gothica to nie ma co pisać - majstersztyk :)


  • Wiadomości: 21

  • Pochwał: -1

Odp: Gothic IV Arcania
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 26, 2011, 02:07:41 am »
ja naprawde nie wiem oco wam chodzi z tą grą, gra miala przedstawiac inna fabule i przedstawia, po mojemu gra jest bardzo fajna wiadomo ze to juz nie to samo ale i tak jest bardzo dobra


  • Wiadomości: 207

  • Pochwał: 2

Odp: Gothic IV Arcania
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 27, 2011, 01:02:31 am »
Gra sama w sobie nie jest zła, jeżeli ktoś nie patrzy na nią przez pryzmat genialnych poprzedniczek. Fabuła jest niezła, jednakże po dłuższym czasie gra staje się monotonna. Irytuje także ograniczenie w zwiedzaniu okolic( w G3 świat był otwarty od początku). Do tego jest bardzo liniowa i dziecinnie łatwa( nawet na gothicu). Dodatkowo twórcom przyświecało jedynie pozyskiwanie jak największych korzyści finansowych nie licząc się z fanami serii( np.wycięcie kilku kluczowych lokacji np. Setarrif, żeby umieścić je w płatnym dodatku, co powinno znaleźć się w podstawce, utrata klimatu gry itp.) Dla fanów serii Gothic, Arcania to nieporozumienie, ale da się w to grać.  Niestety nie za takie pieniądze xD

EE/SWS, BP/PAL, OL/WC i wiele innych...