Witaj
Gość

Wątek: [L2J] L2Etina x4 Interlude 10.02.2023  (Przeczytany 42208 razy)

  • Wiadomości: 61

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] L2Etina - Low - Interlude - 01.01.2021
« Odpowiedź #200 dnia: Luty 19, 2021, 03:08:08 pm »
Li jesli część problemow wynika z nieodpowiednich ustawien serwera to zmiana ustawien po odpaleniu wersji live jest raczej niemozliwa chyba ze zdecydowana wiekszosc community serwera by chcialo.
A jesli chodzi o strzelanie w stopy czy glowy to warto zwrocic uwage na to ze niwe serwery zazwyczaj maja adminow z ogromnymi ambicjami ale niskim poziomem doswiadczenia...


  • Wiadomości: 170

  • Pochwał: 0

  • clickbait
Odp: [L2J] L2Etina - Low - Interlude - 01.01.2021
« Odpowiedź #201 dnia: Luty 19, 2021, 04:32:28 pm »
Problem w tym że są niskie w porównaniu do adeny na serwerze i bardzo niskie w porównaniu do recek i keymatsów. Ten serwer ma ekonomie jakiegoś lol hightrate.
Problem dostrzegasz, ale źródło było inne niż ci się wydaje.
Powiem tylko, że zaraz po zalogowaniu i przeczytaniu na disco pewnych ustawień po ok 1h wylogowałem się i postawiłem krzyżyk na serwerze.
Ale potem wróciłem, bo ekonomia ma to do siebie, że się wyrównuje z czasem. Admini mogliby przyspieszyć ten proces, gdyby zrozumieli jak to działa i jakie błędy popełnili w ustawieniach serwera. Nałożyły się do tego inne bugi i kolejne błędne decyzje (MDT) co dało efekt synergii.  Niektóre rzeczy już naprawili.

Nie rozumiem dlaczego admini lubią ciągle strzelać sobie w stopę. Nie wiem jak to przeżyją. Bo pliki generalni są świetne jak na javę.
Ja tam sobie pogrywam, tym razem staram się poznać community A.D. 2021 a nie pliki czy ustawienia.
Ten serwer jedynie potwierdza, że dobrze zrozumiałem pewne mechanizmy działania L2. I można to naprawić. Rozczarowuje community.
Nadziej dla serwera jest taka, że ludzie mogą zacząć przechodzić tutaj z Reborna - tylko czy admini ogarną i naprawią wszytko na czas?
Z ciekawości.. co to był za błąd którym zrujnował początkowo ekonomie?
Addicted


  • ******
  • Wiadomości: 1717

  • Pochwał: 3

  • Prawie jak Jezus
Odp: [L2J] L2Etina - Low - Interlude - 01.01.2021
« Odpowiedź #202 dnia: Luty 21, 2021, 10:16:25 am »
Bardzo przyjemny serwer jak na low rate + najstabilniejszy client interlude jaki miałem, ja tam śmiało polecam :)

2003-2011 - HellGuards Clan Leader ;)


  • Wiadomości: 709

  • Pochwał: 1

    • badlands.online
Odp: [L2J] L2Etina - Low - Interlude - 01.01.2021
« Odpowiedź #203 dnia: Luty 21, 2021, 07:54:27 pm »
Taka ciekawostka, dopiero niedawno do mnie dotarło - emulatory l2j wymagają częstego restartu, najlepiej raz dziennie.
A ten jest restartowany tylko wtedy, gdy wprowadzają updaty. Nie liczyłem ile jest w jednym ciągu online bez restartu, ale kilka dni na pewno.

Z ciekawości.. co to był za błąd którym zrujnował początkowo ekonomie?

Ciekawi żyją ponoć ciekawiej. No nie wiem.
Pan Soulern jest debeściak. I jego mafia też.


  • Wiadomości: 391

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] L2Etina - Low - Interlude - 01.01.2021
« Odpowiedź #204 dnia: Luty 21, 2021, 08:28:01 pm »
Ktoś tam napisał, że uruchomienie siege w takim tempie zrujnowało ekonomię :) gdzie to jest retail, a ta osoba odniosła się chyba do reborna, gdzie mieli zbugowane siege i serwer wystartował w czwartym kwartale roku, a siege odpalili w okresie letnim :D


  • Wiadomości: 97

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] L2Etina - Low - Interlude - 01.01.2021
« Odpowiedź #205 dnia: Luty 22, 2021, 07:25:03 pm »
Co ty porównujesz do retaila? Gdzie i kiedy retail miał na interlude tak żenująco niski online? Gdzie i kiedy Interlude było startową kroniką dla retailowego serwera? Gdzie i kiedy Retail miał podobne ustawienia do tego serwera?

A mimo bugów to Reborn zbudował sobie stabilną baz graczy których ma teraz co najmniej 5x więcej od tego serwera.

I tak, sytuacja w której większość matsów z serwera pochodzi z manora musi rujnować jego ekonomię.


  • Wiadomości: 709

  • Pochwał: 1

    • badlands.online
Odp: [L2J] L2Etina - Low - Interlude - 01.01.2021
« Odpowiedź #206 dnia: Luty 22, 2021, 08:21:37 pm »
Co ty porównujesz do retaila? Gdzie i kiedy retail miał na interlude tak żenująco niski online? Gdzie i kiedy Interlude było startową kroniką dla retailowego serwera? Gdzie i kiedy Retail miał podobne ustawienia do tego serwera?
Pisał tylko o terminie siege

A mimo bugów to Reborn zbudował sobie stabilną baz graczy których ma teraz co najmniej 5x więcej od tego serwera.
Po roku. Przed Etiną teoretycznie 10 miesięcy żeby można było porównywać.
Mam nadzieje, że nie tak "stabilną" jak wynika z tego wątku:
https://forum.pmfun.com/viewtopic.php?p=309886#p309886
Dodam tylko, że klan Alt255 przeniósł się właśnie na Etinę, nie wiem jak długo pograją, ale są.

I tak, sytuacja w której większość matsów z serwera pochodzi z manora musi rujnować jego ekonomię.
Skąd te informacje?
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2021, 12:30:36 pm wysłana przez Li »
Pan Soulern jest debeściak. I jego mafia też.


  • Wiadomości: 61

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] L2Etina - Low - Interlude - 01.01.2021
« Odpowiedź #207 dnia: Luty 23, 2021, 01:27:13 am »
Z tego co wiem manor dostepny jest dla kazdego i nie trzeba ustawiac bota zeby w czasie 1 mikrosekundy kupic nasiona, wiec rynek jest bardziej obfity w matsy niz standardowy interlude serwer.


  • Wiadomości: 709

  • Pochwał: 1

    • badlands.online
Odp: [L2J] L2Etina - Low - Interlude - 01.01.2021
« Odpowiedź #208 dnia: Luty 23, 2021, 12:34:07 pm »
Z tego co wiem manor dostepny jest dla kazdego i nie trzeba ustawiac bota zeby w czasie 1 mikrosekundy kupic nasiona, wiec rynek jest bardziej obfity w matsy niz standardowy interlude serwer.
To tak chyba nie działa, z tego co wiem od graczy, którzy się tutaj bawią manorem jest aukcja na nasionka  i manor generalnie się nie opłaca, może coś źle robią, nie wiem, nie testowałem. Za to sporo graczy porobiło sobie spoilerów.
Pan Soulern jest debeściak. I jego mafia też.


  • Wiadomości: 97

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] L2Etina - Low - Interlude - 01.01.2021
« Odpowiedź #209 dnia: Luty 23, 2021, 02:49:19 pm »
Co ty porównujesz do retaila? Gdzie i kiedy retail miał na interlude tak żenująco niski online? Gdzie i kiedy Interlude było startową kroniką dla retailowego serwera? Gdzie i kiedy Retail miał podobne ustawienia do tego serwera?
Pisał tylko o terminie siege

A mimo bugów to Reborn zbudował sobie stabilną baz graczy których ma teraz co najmniej 5x więcej od tego serwera.
Po roku. Przed Etiną teoretycznie 10 miesięcy żeby można było porównywać.
Mam nadzieje, że nie tak "stabilną" jak wynika z tego wątku:
https://forum.pmfun.com/viewtopic.php?p=309886#p309886
Dodam tylko, że klan Alt255 przeniósł się właśnie na Etinę, nie wiem jak długo pograją, ale są.

I tak, sytuacja w której większość matsów z serwera pochodzi z manora musi rujnować jego ekonomię.
Skąd te informacje?

No i właśnie dlatego że skutecznie zatrzymali progres mogli sobie zebrać stabilną bazę graczy. Ludzie wchodzili na Reborna i widzieli innych graczy z którymi mogli sobie pograć. Nie jak tu że się wchodzi na serwer i pustki wszędzie.

Rynek zalany matsami a spoty puste. Manor się nie opłaca? Manor jest zawsze najbardziej opłacalną opcją. Dlatego to cholerstwo w ogóle wyrzucili z classica. A tu nie trzeba ani automatu ani stopera do klikania.


  • Wiadomości: 61

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] L2Etina - Low - Interlude - 01.01.2021
« Odpowiedź #210 dnia: Luty 23, 2021, 03:42:06 pm »
zdzisiu a niby jak reborn skutecznie "zatrzymal" progres?
Po prostu sa troche mniejsze raty i ludzie wbijali na serwer powoli. Reborn przez wiele miesiecy mial niski online, jedni odchodzili a drudzy zajmowali ich miejsce. Dopiero od lipca/wrzesnia poprzedniego roku online mocno skoczyl jak ludzie zauwazyli ze serwer jest stabilny i admin go nie zamknie + doszlo kilka klanow o stabilniejszym nastawieniu i przekonalo to tez innych.


  • Wiadomości: 709

  • Pochwał: 1

    • badlands.online
Odp: [L2J] L2Etina - Low - Interlude - 01.01.2021
« Odpowiedź #211 dnia: Luty 24, 2021, 05:16:09 pm »
No i właśnie dlatego że skutecznie zatrzymali progres mogli sobie zebrać stabilną bazę graczy. Ludzie wchodzili na Reborna i widzieli innych graczy z którymi mogli sobie pograć. Nie jak tu że się wchodzi na serwer i pustki wszędzie.

Rynek zalany matsami a spoty puste. Manor się nie opłaca? Manor jest zawsze najbardziej opłacalną opcją. Dlatego to cholerstwo w ogóle wyrzucili z classica. A tu nie trzeba ani automatu ani stopera do klikania.
Jakim charem grasz w sensie klasy, jaki ma level i co gdzie i kiedy (o której godzinie) sprawdziłeś?
Manor na tyle się nie opłaca, że nie ma szturmu, w czasie działania ceny wahają się w dół o ok 20%.
Sam przyznałeś. że w Classicu to wyeliminowali więc nie mam pojęcia o co bijesz pianę.

Reszty nawet szkoda komentować.
Pan Soulern jest debeściak. I jego mafia też.


  • ******
  • Wiadomości: 1717

  • Pochwał: 3

  • Prawie jak Jezus
Odp: [L2J] L2Etina - Low - Interlude - 01.01.2021
« Odpowiedź #212 dnia: Luty 24, 2021, 10:00:25 pm »
Manor na tym serwie dupy nie urywa bo reward price zamki dają niski i jak ja mam 10-15 owoców za 1nego matsa dawać to pozdro, a co do braku ludzi na spotach to ja nie wiem o czym zdzisiu pisze, bo ja dziś na AGB uświadczyłem pvp 20vs20

2003-2011 - HellGuards Clan Leader ;)


  • Wiadomości: 391

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] L2Etina - Low - Interlude - 01.01.2021
« Odpowiedź #213 dnia: Luty 25, 2021, 02:29:03 am »
Prawda jest taka, że część jednego z dwóch największych side w grze zrezygnowała z gry i na ten moment jest jeden klan, który ma przewagę nad resztą. Mimo to widać rozwój innych, nikt nie stoi w miejscu. Na serwer niedawno zawitał klan alt255 (chyba ruscy), którzy zostali zbanowani na rebornie (8 lvl) . Więc konkurencja nie śpi, serwer pomimo małych problemów pozostaje online bez lagów, bugi są na bieżąco łatane. Etina>bugborn


  • Wiadomości: 97

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] L2Etina - Low - Interlude - 01.01.2021
« Odpowiedź #214 dnia: Luty 27, 2021, 01:23:30 am »
Na serwer niedawno zawitał klan alt255 (chyba ruscy), którzy zostali zbanowani na rebornie (8 lvl)

No tak, serwer potrzebuje ruskich od RMT. A może ktoś wierzy że ban był przypadkowy? Tonący brzytwy się trzyma.


  • Wiadomości: 709

  • Pochwał: 1

    • badlands.online
Odp: [L2J] L2Etina - Low - Interlude - 01.01.2021
« Odpowiedź #215 dnia: Luty 27, 2021, 07:16:23 am »
Na serwer niedawno zawitał klan alt255 (chyba ruscy), którzy zostali zbanowani na rebornie (8 lvl)

No tak, serwer potrzebuje ruskich od RMT. A może ktoś wierzy że ban był przypadkowy? Tonący brzytwy się trzyma.
Przyszli nie tylko oni, jest np taki nowy klan latynoski PANDORA, też ich ostatnio dużo widać.
Ban na cały klan? Poczytaj wątek na pmfun, jest dość otrzeźwiający i ustawia sceptycznie do wersji prezentowanej przez admina.
Polacy na Etinie też zajmują się RMT, poczytaj tutejsze targowisko i na MXC, nawet jestem w stanie wskazać paluchem która postać w grze z dużym prawdopodobieństwem się tym zajmuje.
Jakie losy czekają Etinę nikt nie wie, bo to zależy w dużej mierze od administracji. Niestety serwer nie został ustawiony idealnie, raty x1 są bardzo bezpieczne ze względu na to, że są po prostu retailowe, tak została zaprojektowana gra i basta, ruszysz cokolwiek licz się z konsekwencjami.
Grać się da, jeśli admini ponaprawiają jeszcze istniejące bugi i zaryzykują utrzymanie serwera to wróżę im to samo co Rebornowi i o dziwo Elmore (w momencie gdy odchodziłem po pół roku 200 online, teraz w piku do 800 i rośnie) - za kilka miesięcy liczba graczy zacznie rosnąć.
Za Etiną przemawiają dwa mocne atuty - dobre pliki i ogarnięta administracja.

A i jeszcze jedno - nie odpowiedziałeś mi na pytanie, jak, gdzie i kiedy sprawdzałeś online Etiny. Jeśli nie uzyskam odpowiedzi uznam Cię za zwykłego forumowego pieniacza, któremu się coś wydaje.
Pan Soulern jest debeściak. I jego mafia też.


  • ******
  • Wiadomości: 1251

  • Pochwał: 0

  • Watch your Back
Odp: [L2J] L2Etina - Low - Interlude - 01.01.2021
« Odpowiedź #216 dnia: Marzec 03, 2021, 04:38:34 pm »
Jak online? Chce zacząć na serwerze i szukam ekipy do wspólnego pogrania 4fun. Praca i rodzina wykluczają w moim przypadku system gry w CP.
l Coke and Pepsi are the same thing. Wake up people !!!

http://slomianywdowiec.mybrute.com


  • Wiadomości: 391

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] L2Etina - Low - Interlude - 01.01.2021
« Odpowiedź #217 dnia: Marzec 03, 2021, 09:56:37 pm »
Ciężko powiedzieć jaki online, nie ma potwierdzonego na ten moment ze strony administracji. Moim zdaniem waha się w granicach 500-1000, ale ile dokładnie to raczej nikt nie jest w stanie stwierdzić.


  • Wiadomości: 709

  • Pochwał: 1

    • badlands.online
Odp: [L2J] L2Etina - Low - Interlude - 01.01.2021
« Odpowiedź #218 dnia: Marzec 04, 2021, 03:41:17 pm »
Jak online? Chce zacząć na serwerze i szukam ekipy do wspólnego pogrania 4fun. Praca i rodzina wykluczają w moim przypadku system gry w CP.
Nie ma.  Tzn trudno znaleźć ekipę w starym stylu.
Online jakiś tam jest, 500-1000 to raczej przesada, ale wieczorami i w weekendy jest sporo ludzi, IMO więcej jak 500 ale ile naprawdę, admin teraz nie powie bo jest tąpnięcie w online, które przewidziałem.
Pamiętaj też, że tutaj nie ma dualboxa, więc każda postać w grze (exclude offline shops) to żywy gracz.

Co do CP i klanów podzielę się obserwacją - są soliści i stare hermetyczne klany. 
Prezentuje to się tak, że kilku dawnych znajomków zakłada sobie klan i co prawda kogoś tam przyjmują, ale nie licz za bardzo na to, że załapiesz się na jakieś RB party czy coś takiego, ot biegasz z krestem, czasami masz buffy z CH i to wszytko.
Trudno CP zebrać w grze, widzę po tym jak na shoucie poszukują od wielu dni określonych klas i nie mogą znaleźć.
Dwie ważne rzeczy - ciągle przychodzą nowi gracze (premka jest na chara a nie na konto więc widzę nowe nicki na premium shout) i ciągle są updaty.
IMO admin powinien kilka rzeczy pozmieniać, nie powiem które, ale jedną mogę zdradzić - zmienić reward za głosowanie na toplistach na konkretne rzeczy, np na 3-5 buff-scrolli do wyboru lub random dla woja lub maga. Teraz są takie dziwne i chyba jakoś nie zachęcają graczy do głosowania.
Polecam Ci, bo w klanach jest stabilnie, ludzie spokojnie sobie farmia, wbijają lewele, robią kasę.
Powtórzę kolejny raz - jeśli admini nie spękają serwer z czasem będzie zyskiwać graczy.
I warto zobaczyć jak wygląda dobry serwer nie na plikach l2off.
A i jest trudny, nie tak może jak x1, ale nie tak łatwy jak sugerują raty,.
Ja pomimo tego, że siedzę w klanie raczej soluję, bo nie mam z kim grać. Jeśli się zdecydujesz daj mi znać na pm, dogadamy się może co do klas, zawsze wieczorem jestem online.
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2021, 04:07:28 pm wysłana przez Li »
Pan Soulern jest debeściak. I jego mafia też.


  • Wiadomości: 97

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] L2Etina - Low - Interlude - 01.01.2021
« Odpowiedź #219 dnia: Marzec 04, 2021, 10:27:22 pm »
Ma ktos problem z gra po update z 03.03? Ja nie moge sie zalogowac, robilem juz reinstal gry itp. Updater tez nie dziala


  • ******
  • Wiadomości: 1717

  • Pochwał: 3

  • Prawie jak Jezus
Odp: [L2J] L2Etina - Low - Interlude - 01.01.2021
« Odpowiedź #220 dnia: Marzec 05, 2021, 01:09:45 am »
Ma ktos problem z gra po update z 03.03? Ja nie moge sie zalogowac, robilem juz reinstal gry itp. Updater tez nie dziala

Odpal przez l2.exe z folderu l2etina jak masz problemy

2003-2011 - HellGuards Clan Leader ;)


  • Wiadomości: 97

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] L2Etina - Low - Interlude - 01.01.2021
« Odpowiedź #221 dnia: Marzec 05, 2021, 07:18:26 am »
Też nie działa, można wejść do gry ale podczas logowania wywala błąd. Updater też wywala błędy.


  • Wiadomości: 709

  • Pochwał: 1

    • badlands.online
Odp: [L2J] L2Etina - Low - Interlude - 01.01.2021
« Odpowiedź #222 dnia: Marzec 05, 2021, 08:49:33 am »
Też nie działa, można wejść do gry ale podczas logowania wywala błąd. Updater też wywala błędy.
Updater wywala błędy bo coś skopali wczoraj popołudniem przy wgrywania nowego patcha na serwer z updatem, naprawiają to właśnie
Spróbuj nadpisać zawartość katalogu L2Etina w katalogu z grą tą zawartością (to nie jest pełen katalog, tylko pliki systemowe):
https://mega.nz/file/CTp1lAQY#evTPgnAruhGb6iGGO-x5-xTov4JWqcofWH71XfkcojI

To mój katalog (nie pełen), który działa jeśli odpalisz z l2.exe

Jeśli wywali błąd mapy 26_14.unr masz tutaj do niej linka:
https://mega.nz/file/Lf4hBIbS#hn2tT9mxIp620osK9rimGz1cr_LUt3htu6_wwPxWqcM

Ja mogę się zalogować bez problemu i dużo ludzi też, ale faktycznie sporo osób ma z tym problemy, najlepiej zajrzyj na discord.

Jeśli do wieczora się nie wyjaśni daj tutaj znać, wgram cały katalog , to ok 1GB
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2021, 08:55:15 am wysłana przez Li »
Pan Soulern jest debeściak. I jego mafia też.


  • Wiadomości: 97

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] L2Etina - Low - Interlude - 01.01.2021
« Odpowiedź #223 dnia: Marzec 05, 2021, 12:12:01 pm »
Dzięki wielkie Li, pomogło 😀


  • Wiadomości: 86

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] L2Etina - Low - Interlude - 01.01.2021
« Odpowiedź #224 dnia: Marzec 07, 2021, 01:37:32 pm »
Czy barakiela można zaliczyć w podobny sposób jak Baiuma?