Witaj
Gość

Wątek: Special Ability (SA) - Poradnik-  (Przeczytany 34685 razy)

  • Wiadomości: 10

  • Pochwał: 0

Odp: Special Ability (SA) - Poradnik-
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 17, 2007, 03:18:59 am »
czy jest jakis magiczny sposob na delvl ktysztalu? tzn mam np 10 a potrzebna mi 9


  • *******
  • Wiadomości: 1216

  • Pochwał: 17

  • The Soul of an Angel
Odp: Special Ability (SA) - Poradnik-
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 17, 2007, 07:36:33 am »
czy jest jakis magiczny sposob na delvl ktysztalu? tzn mam np 10 a potrzebna mi 9
nie ma, ale mysle ze ktos sie chetnie wymieni

Cytuj
Jak tam opisales kolejno jakie moby na jaki stage to ... jak moby sa niebieskie? Razz to co robic ? na lepsze isc ?

mozesz od razu isc na najsilniejsze, bez roznicy, albo zaczynac gdzies wczesniej i wraz z lvlowaniem cry isc w lepsze miejscowki (IMO strata czasu)
albo od razu na najlepsza miejscowke dostepna pod twoim lvlem i tak wylevelowac cry od 0

Takie mam pytanie czy jak otrzymamy quest i krysztal to on jest od razu na lvlu 1??
masz wtedy no-stage, czyli w praktyce - 0lvl, przy pierwsym podniesieniu lvl dostajesz 1
"The difficulty is not so great to die for a friend, as to find a friend worth dying for"
- Homer

Retarded SuperModerator

Piszę poprawnie po polsku


  • Wiadomości: 1

  • Pochwał: 0

Odp: Special Ability (SA) - Poradnik-
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 19, 2007, 07:11:07 pm »
* Jesli wczesniej bron była enchantowana to po założeniu na bron SA enchant znika
oraz info z lineage2.stratics:
(...)Enchantments on a weapon are not lost when you apply your SA,(...)

to jak to wkoncu jest? moze ktos wie z doswiadczenia :(


  • *******
  • Wiadomości: 1266

  • Pochwał: 36

Odp: Special Ability (SA) - Poradnik-
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 19, 2007, 10:17:49 pm »
Nie znika, enchant i SA to niezależne rzeczy. Jednynie przy wymianach/upgade broni u mammona trzeba uważać. Jeśli upgadujesz broń to enchant i SA znika, jesli wymieniasz na równorzędną: SA znika, enchant pozostaje.
Nikodem, Eva's Saint, Hindemith -> Phoenix... - stare dobre czasy...


  • Wiadomości: 608

  • Pochwał: 4

  • .i.
Odp: Special Ability (SA) - Poradnik-
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 20, 2007, 01:37:02 am »
...jesli wymieniasz na równorzędną: SA znika, enchant pozostaje.

A to nie jest przypadkiem tak, że SA nie znika (poniważ nie da się wymienic bronic z SA/ mowa o C4), tylko przed wymianą trzeba je usunąc z broni, a dopiero pozniej wyminic...hmm...


  • Wiadomości: 8

  • Pochwał: 0

Odp: Special Ability (SA) - Poradnik-
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 03, 2007, 02:17:21 pm »
Ludzie dostaje czarnej goraczki. Niemoge nabic lvl kryształu. Raz poszedłem na Timac Outpost jak zaczynałem lvlowac kryształ zeby sprawdzic jak to jest, w ciagu 5minut udalo mi sie zrobic stage2. Wczoraj poszedlem zrobic kryształ do giants cave i udalo mi sie tam w 5min zrobic stage3 lecz byly za silne moby i przeprowadzilem sie do forest of mirrors na Harit lizardmany i tam ten kryształ lvl pół godziny i cały czas sie nie udawało, wziąłem inny 0lvl i tak samo. Dzisiaj gram na Timac Outpost i nawet jednego lvl nabic niemoge, tylko rozpadl mi sie raz krysztal. Zaznaczam ze w ekwipunku nosze tylko jeden krysztal a stageuje go na potworach z listy. Co sie dzieje???


  • Wiadomości: 2

  • Pochwał: 0

Odp: Special Ability (SA) - Poradnik-
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 08, 2007, 10:32:29 am »
Cześć , jestem nowy i troche nie kapie. Chce mieć dualki z SA i piszecie , ze trzeba je enchatnac czy jakos tak do +4. A na czym to enchatnowanie , czy jakos tak , polega??? :? :? :?


  • Wiadomości: 787

  • Pochwał: 5

Odp: Special Ability (SA) - Poradnik-
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 08, 2007, 11:01:51 am »
do mazura:
tak to bywa z levelowanien krysztalku,bardzo wiele zalezy od szczescia,mnie sie raz udalo tankiem solo wylewelowac czerwona krysze na 7 stage na doom knightach i pekla mi na 8 stage,a poza tym nigdy juz nie przekroczylem stage 5... kwestia fuxa :P
do robinqa:
mozesz kupic/dropnac/zdobyc ze skrzynki/wyspoilowac/wejsc w posiadanie z eventu weapon enchant scrolls odpowiedniego grade (ktory musi byc dostosowany do broni,czyli jesli masz np dualki c to musisz zastosowac scroll c).Majac scroll w ekwipunku,klikasz na niego prawym przyciskiem myszy,nastepnie wybierasz cp chcesz enchantowac,zaznaczasz,klikasz ok i gotowe.Ale pamietaj,dualki mozesz bezpiecznie enchantowac do poziomu +3,wbicie w nie SA (czyli +4) skonczyc sie moze zniszczeniem broni (czytaj bron zamieni sie w krysztalki odpowiedniego grade).Mozesz tez kupic takie scrolle od innych graczy,rdze stosowac skroty,bedziesz szybciej i bardziej zrozumiale kupowal :P,czyli np EWB to enchant do broni b grade (czyli EW+D,C,B,A lub S)... acha istenieja tez enchanty na zbroje/bizuterie,wtedy naywaja sie EA(rmor)...(tak samo d,c,b,a,s),przy czym ogolna zasada jest taka ze bizuterie/zbroje mozesz bezpiecznie wbijac na +3,chyba ze to zbroja jednoczesciowa (czyli np doom heavy,composite,ale juz buty czy tarcze od tego seta nadal na +3) to mozesz bezpiecznie wbijac na +4,i pamietaj,zbroje czy bizuterie tez mozesz skrystalizowac :P amm nadzieje ze troszke rozjasnilem mroki sredniowiecza :D


  • Wiadomości: 7

  • Pochwał: 0

Odp: Special Ability (SA) - Poradnik-
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 04, 2007, 07:37:06 pm »
ej a jak zdobede jakies krysztaly do tego co chcem np.acumen chhcem i jak go zdobyc??


Odp: Special Ability (SA) - Poradnik-
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 04, 2007, 08:29:12 pm »
a czytac umiesz?
a na forum jest opcja szukaj?


  • Wiadomości: 7

  • Pochwał: 0

Odp: Special Ability (SA) - Poradnik-
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 05, 2007, 06:30:55 pm »
jakos nie moge znalezc jak zrobic acumen podaj mi link!!!

chce zrobic ANGER , HEALTH , HASTE , ACUMEN , CONVERSION , MAGIC PARALYSE


  • Wiadomości: 7

  • Pochwał: 0

Odp: Special Ability (SA) - Poradnik-
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 05, 2007, 06:33:16 pm »
MOZE MI KTOS PODAC SKLADNKI TEGO WSZYSTKIEGO PLZ


  • Wiadomości: 2

  • Pochwał: 0

Odp: Special Ability (SA) - Poradnik-
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 05, 2007, 09:51:13 pm »
nie wszystkie bronie moga miec accumena...moze akurat twoja nie moze go miec ...ale niepodales do czego chcesz to wsadzic wiec twoje pytanie jest niekompletne i nie da sie na nie odpowiedziec...


  • Wiadomości: 1

  • Pochwał: 0

Odp: Special Ability (SA) - Poradnik-
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 12, 2007, 02:54:15 pm »
Hejka mam pytanie mam Imperial Staffa i mam zamiar wlozyc do niego SA (empower), tylko zastanawiam sie czy to jest oplacalne. Chodzi mi o to ile doda mi m.atku, w opisie SA jest napisane "Increaser M.atk by 60." Czy ktos wie czy doda mi te 60 m.atk do mocy broni, czy tylko 60 m.atk do statystyk postaci. Jezeli mialoby dodac tylo 60m,atk do statystyk to te SA by bylo bez sensu, poniewaz 60m.atk to same g :oops:. A i jeszcze jedno czy da sie odzyskac crysztal jak wloze do tego staffa empower. Prosze o szybka odpowiedz, nie chce tracic na marne duzo AA.  :D


  • Wiadomości: 17

  • Pochwał: 0

  • Rozgromie cie!!!
Odp: Special Ability (SA) - Poradnik-
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 21, 2007, 09:24:13 am »
czesc wam jestem nowy i wogłóle to jak ja zdobede ten krysztal i 1 jest potrzebny? czy wiecej bo nie wiem i ja musze zagadac tylko naprzyklad z (jurkiem) i on mi juz daje czy co. prosze o odpowiedz
Wiem jak robic pvp zajzyj na stronke www.myvideo.de i wpiszcie np. DA vs SPS polecam duzo fajnych wilmikow :D


  • Wiadomości: 15

  • Pochwał: 0

Odp: Special Ability (SA) - Poradnik-
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 21, 2007, 09:54:08 am »
Pytasz się Jurka o Quest, rozmowa się toczy i na końcu będziesz miał do wyboru kryształy czerwony, niebieski, albo zielony. Teoretycznie wystarczy tylko jeden, ale masz małą szanse powodzenia, że Ci się uda go wylevelować za pierwszym razem. Więc lepiej wziąć więcej, ale pamiętaj gdy w EQ masz jakiś kryształ nie możesz wziąć więcej. W takim wypadku wyrzucamy kryształ, który mamy w plecaku na ziemie i bieżemy kolejny od Jurka, adekwatnie postępujemy z kolejnymi kryształami. Potem możemy podnieść wszystkie . Pamiętaj, że w momencie expienia kryształu w plecaku może być tylko ten który levelujesz, reszte musisz wyrzucić na ziemie najlepiej w takim miejscu w którym nikt Ci tego nie "sprzątnie".



  • Wiadomości: 17

  • Pochwał: 0

  • Rozgromie cie!!!
Odp: Special Ability (SA) - Poradnik-
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 21, 2007, 07:00:33 pm »
Pytasz się Jurka o Quest, rozmowa się toczy i na końcu będziesz miał do wyboru kryształy czerwony, niebieski, albo zielony. Teoretycznie wystarczy tylko jeden, ale masz małą szanse powodzenia, że Ci się uda go wylevelować za pierwszym razem. Więc lepiej wziąć więcej, ale pamiętaj gdy w EQ masz jakiś kryształ nie możesz wziąć więcej. W takim wypadku wyrzucamy kryształ, który mamy w plecaku na ziemie i bieżemy kolejny od Jurka, adekwatnie postępujemy z kolejnymi kryształami. Potem możemy podnieść wszystkie . Pamiętaj, że w momencie expienia kryształu w plecaku może być tylko ten który levelujesz, reszte musisz wyrzucić na ziemie najlepiej w takim miejscu w którym nikt Ci tego nie "sprzątnie".
  dzieki ale jeszcze 1 pytanie ja chcem zrobic vahale z acumen i musze miec 1 krysztal wyekspiony do jakiegos tam lvla czy wiecej :oops:
Wiem jak robic pvp zajzyj na stronke www.myvideo.de i wpiszcie np. DA vs SPS polecam duzo fajnych wilmikow :D


  • Wiadomości: 17

  • Pochwał: 0

  • Rozgromie cie!!!
Odp: Special Ability (SA) - Poradnik-
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 21, 2007, 07:41:28 pm »
i powie mi ktos jak sie obraz wstawia tak jak wy tam jakies macie :D
to juz nie wazne. i prosze o odpowiec w sprawie tego crystala czy 1 czy wiecej
Wiem jak robic pvp zajzyj na stronke www.myvideo.de i wpiszcie np. DA vs SPS polecam duzo fajnych wilmikow :D


  • Wiadomości: 15

  • Pochwał: 0

Odp: Special Ability (SA) - Poradnik-
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 21, 2007, 07:50:14 pm »
Aldor, a nie można było te wszystkie pytania i refleksje zamieścić w jednym poście ?!

A co do twojego pytania to jeśli chcesz wsadzić SA w broń to potrzeba Ci tylko 1 wyexpiony kryształ.



  • Wiadomości: 17

  • Pochwał: 0

  • Rozgromie cie!!!
Odp: Special Ability (SA) - Poradnik-
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 28, 2007, 07:43:33 am »
za te posty to tam wiesz sry niech wam bedzie :x ale dzieki za odpowiedz a po za tym jak mialem w 1 poscie to napisac :P ja jeszcze sie ucze nie wiedzis ze nowy jestem :D
Wiem jak robic pvp zajzyj na stronke www.myvideo.de i wpiszcie np. DA vs SPS polecam duzo fajnych wilmikow :D


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: Special Ability (SA) - Poradnik-
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 24, 2007, 01:06:07 pm »
Żeby było jasne. Czyli FAQ dla kompletnego Newbie. Bo się ludzie pytają o takie rzeczy że ręce opadają...

-SA możesz zrobić TYLKO na broniach które taką opcję umożliwiają. Bronie takie zaczynają się od poziomu C grade .  Na broni powinno pisać "Bestows one of the following functions : SA 1 , SA2 , SA3" np dla Crrystal staffa "Bestows one of the following functions : Rsk Evasion , Mana Up or Bless The body" (zresztą jak ktoś tego nie rozumie niech sie nie bierze za język Angielski a nie L2 :D)
-Masz 3 konkretne!! SA do wyboru dla każdej broni i dla każdej z tych zdolności musisz użyć 1!! kryształu o innym kolorze.
- Możesz wybrać TYLKO JEDNĄ! SA naraz dla jednej broni.
-To jaki lvl kryształu musisz użyć zależy od jakości samej broni. Musisz mieć kryształ na konkretnym lvlu (nie mniejszy i nie większy) wymaganym przez broń.
-SA robisz u Blacksmitha w każdym mieście. Rozmawiając z nim bierzesz opcję "Enchance weapon".
-Oprócz kryształu, SA wymagają pewnej ilości Gemstonów które kupujesz u krasia zwanego Mineral Trader stojącego tuż przy Blacksmith'ie (matko ile ludzi mnie pytało o Tradera!!!:/) oraz pewnej ilości gotówki. Jeżeli Trader nie posiada konkretnych Gamestonów trzeba sprawdzić czy ten sam kraś w giran ma. Jeżeli on też nie to znaczy że trzeba gamestony zdobyć od Merchant Mammona (o nim czytajcie na innych topicach) albo kupić od graczy (raczej bardzo rzadko ktoś to selluje). Piszę to tak dla porządku bo gamestony od merchanta potrzebują wysokolvlowi gracze więc im nie trzeba tego tłumaczyć.

TUTAJ jest opis jakie lvl  kryształów, jakie kolory, jakie bronie i jakie SA. Już bardziej klarownie nie da się tego przedstawić.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2007, 01:12:11 pm wysłana przez doman18 »
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • Wiadomości: 69

  • Pochwał: -1

Odp: Special Ability (SA) - Poradnik-
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 11, 2007, 03:33:46 pm »
Mam takie pytanie czy lvl tego kryształku mozna nabijać gdy jest już w broni..etc ?


  • Wiadomości: 208

  • Pochwał: 2

  • Ślepe oko
Odp: Special Ability (SA) - Poradnik-
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 12, 2007, 12:08:06 pm »
nie...

jaki to miałoby sens?
wannabe
]|[


  • ******
  • Wiadomości: 1064

  • Pochwał: 4

  • :D:D
Odp: Special Ability (SA) - Poradnik-
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 14, 2007, 11:00:31 pm »
Stage 11: Boss/Raid Monsters: Anakim, Baium, Lilith, Antharas, Valakas, Zaken, Ember, Anakazel

czy to na pewno są wszystko raid bossy, na których można lvlować soul crystal na 11lvl?
na jednej stronie znalazłem obszerniejszą liste (m.in Roaring Skylancer; Beast Lord Behemoth), nie jestem jednak pewien czy te informacje nie są odnośnie c5 i IL (gram na C4, więc C5 mnie póki co niewiele interesuje). Na pewno te raid bossy są w C4, pytanie tylko czy da się lvlować soul crystal. Sprawdzał ktoś albo czy ma możliwość sprawdzenia?


  • Wiadomości: 17

  • Pochwał: 0

  • Rozgromie cie!!!
Odp: Special Ability (SA) - Poradnik-
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 22, 2007, 06:53:35 pm »
jezeli naprzyklad chcem zrobic red crystal na poziom 12 to musze isc na Raid Bossa :shock: czy moge normalnie na mobach zrobic ten 12 poziom
Wiem jak robic pvp zajzyj na stronke www.myvideo.de i wpiszcie np. DA vs SPS polecam duzo fajnych wilmikow :D