Witaj
Gość

Wątek: OL vs OL  (Przeczytany 4466 razy)

  • Wiadomości: 2

  • Pochwał: 0

OL vs OL
« dnia: Marzec 27, 2012, 12:52:49 am »
Witam jaka taktyke powinienem przyjac w takiej walce na evencie 1vs1 tylko self buff , bez potek , wszystkie itemy max Sgrade i na zerowym enhancie . Kronika Interlude . Mysle nad tym juz x czasu i niemam pomyslu , moze tu sie znajdzie jakis pro OL


  • *******
  • Wiadomości: 2239

  • Pochwał: 1

  • BO KUBUś MOżE WIęCEJ
Odp: OL vs OL
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 27, 2012, 11:02:57 am »
Powiem ci tyle, że jeden ol nie wygra

Luna
Tyrteos: 80 lvl SM|75 lvl WC |DA 55 - Banned
Franz
Decimos: 82lvl PS|75 lvl WC |DA 70 -Śpi
Lancer
Decimos: 7x lvl PS

http://przypierdolek.mybrute.com/
[quote author=120130 link=topic=27483.msg306926#msg306926


  • *******
  • Wiadomości: 3535

  • Pochwał: -666

  • Antropomorficzna personifikacja
Odp: OL vs OL
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 27, 2012, 11:11:43 am »
Musisz go przebić cast.spd. mdefem i fartem na kryt :)


  • Wiadomości: 2

  • Pochwał: 0

Odp: OL vs OL
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 27, 2012, 01:40:08 pm »
hmm ale niestarczy many zeby go poprostu zdrejnowac . Napiszcie moze ktore bufy potrzebuje a ktore moge sobie darowac zeby oszczedzic mane . walka zaczyna sie z dystansu wiec zanim dobiegne by wbic jakis debuf siada juz ze 3 drainy
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2012, 01:45:17 pm wysłana przez Maisper »


  • *******
  • Wiadomości: 3535

  • Pochwał: -666

  • Antropomorficzna personifikacja
Odp: OL vs OL
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 27, 2012, 04:57:07 pm »
Chociaż nie grałem OLem za długo na IL (w dodatku na samym IL bardzo dawno) to trochę na suche fakty polecę.
Augumentów można używać? Jak tak to bym skombinował mackę z mana up + passive clarity na buff, jakąś tanią broń pod aktyw clarity a do broni głównej wild magic lub empower. Na walkę starczy jak dla mnie soul, wisdom, soul shield, VoP, fist, emblem i to pieroństwo na blok :D. Gift możesz przerzucić jak będzie blisko do zwarcia. Dodałbym jeszcze berka z bufetu, ale mam mieszane uczucia - jak reuse draina będzie ok, to jak dla mnie możesz olać. Dye +con/dex -str i +wit

Armor raczej tallum - kilka pkt. na m.defie więcej i ciut many do przodu.


  • Wiadomości: 917

  • Pochwał: 9

Odp: OL vs OL
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 27, 2012, 11:50:44 pm »
Opiszę Ci tak jak walkę na oly.
Oczywiście armor MA robe, startujesz z weaponem BOMT conversion, stopniowo zmieniasz na AM mana up i w końcu na AM acu, wiadomo: epiki jak masz, mental shield obowiązkowy.
Na oly wrzucasz wszystkie buffy, bo i tak przed startem walki masz full regen, więc tu najpierw musiałbyś pewnie zrobić kilka testów jak to z maną wygląda. Walka nie skończy się na drainach, obaj się wysracie z many i będziecie dobijali daggerami zapewne. Jako, że to event i nie ma ograniczenia czasowego, po którym wygrywa się na dmg - jak dojdziesz do AM acu ja bym zmienił weapon na bow/AS i wręcz klepał, a jak hp będzie spadało to zwracamy sobie cp/drainujemy. Oczywiście to jest priv - nie mamy pojęcia jak tam debuffy siadają. Ale albo ryzykujesz i stajecie koło siebie ze spamem debuffów lub trzymasz przeciwnika na dystans cały czas.
Ciężko takie walki na sucho opisywać, wszystko wychodzi w praniu.

//Edit
Wygrałeś?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2012, 10:36:35 pm wysłana przez haran »


Drobne przepychanki słowne czy lekko prowokujące słowa są jak najbardziej wskazane


  • Wiadomości: 24

  • Pochwał: 0

Odp: OL vs OL
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 14, 2012, 11:49:22 pm »
Dawno nie gralem na IL, ale pare pomyslow moge podsunac.

OL vs OL\WC bez sensu jest drainowac. proponuje build na woja (pomijam bufanie sie przed walka, kazdy OL wie czego i kiedy uzyc zeby mniej mp poszlo) Podbiegasz i nie wazne czy przeciwnika drainuje, niech pali sobie mp, wbijasz debuf-> despair, susp i winter jezeli zajdzie potrzeba, wiecej nie ma sensu bo szkoda mp. wyciagasz AS z haste i bijesz na potege uzywajac soul guarda na war cry raczej szkoda bedzie mp. jezeli masz draco bow mozesz oczywiscie uzyc ale tutaj dobrze by bylo miec +dex, zeby chociaz troche odbiegac od przeciwnika. Moja wersja buff woja+ co potrzebujesz z bufa, tll hvy +6\MJ+6\IC na save ench + AS haste. do bufania MJ robe + conversion. Leczysz sie tylko serduszkiem, kiedy jest gorao dodajesz sobie cp (np jak wrog probuje sie leczyc drainem). wiele rzeczy wychodzi podczas walki, ale jedno jest pewne, pierwszy pada ten kto straci mp wiec trzeba ja szanowac.
"Ciało jest zbyt cenne by o nie nie dbać"

[][][]----------[][][]<----Never Enough!


  • Wiadomości: 52

  • Pochwał: 0

  • Thug Life
Odp: OL vs OL
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 23, 2012, 11:03:27 am »
Dawno nie gralem na IL, ale pare pomyslow moge podsunac.

OL vs OL\WC bez sensu jest drainowac. proponuje build na woja (pomijam bufanie sie przed walka, kazdy OL wie czego i kiedy uzyc zeby mniej mp poszlo) Podbiegasz i nie wazne czy przeciwnika drainuje, niech pali sobie mp, wbijasz debuf-> despair, susp i winter jezeli zajdzie potrzeba, wiecej nie ma sensu bo szkoda mp. wyciagasz AS z haste i bijesz na potege uzywajac soul guarda na war cry raczej szkoda bedzie mp. jezeli masz draco bow mozesz oczywiscie uzyc ale tutaj dobrze by bylo miec +dex, zeby chociaz troche odbiegac od przeciwnika. Moja wersja buff woja+ co potrzebujesz z bufa, tll hvy +6\MJ+6\IC na save ench + AS haste. do bufania MJ robe + conversion. Leczysz sie tylko serduszkiem, kiedy jest gorao dodajesz sobie cp (np jak wrog probuje sie leczyc drainem). wiele rzeczy wychodzi podczas walki, ale jedno jest pewne, pierwszy pada ten kto straci mp wiec trzeba ja szanowac.

Też dobre. To i ja coś napiszę od siebie.
A więc możesz przybrać dwie taktyki
Pierwsza to taka, że najpierw wychodzisz jako mag, drainujesz, zwracasz CP, debuffujesz etc, a potem (po wyssaniu się z many) zakładasz sprzęt na fightera i ciśniesz rywala łukiem, bądź daggerem, swordem, whatever.
Druga to dokładna odwrotność pierwszej. Najpierw ubierasz się na fightera czyli secik tallum bądź IC, zależy od tego czy przeciwnik wyjdzie w DC czy w MA, albo czy wyjdzie w TALLUMIE czy IC. Zawsze staraj się patrzeć co robi przeciwnik, jak jest ubrany i wtedy ubieraj się tak, żeby on miał gorszy sprzęt.

Na Maga: Jak pisał bodajże "haran", zaczynasz z BOMTEM + Conversion, z racji takiej, iż z tą bronią masz blisko 2k/2.5k więcej many. Fakt, że masz także te 2k mniej HP, ale uwierz mi, że to nie robi różnicy bo i tak wyssiesz z przeciwnika HP. Teraz tak, najpierw musisz zobaczyć ile masz retailowo many (tzn. po buffnięciu, nałożeniu MA czy DC) Załóżmy, że masz 3k. Więc robisz tak, że nakładasz BOMTA z Conversionem, bijesz przeciwnika, zwracasz cp, debuffujesz(zależy od Ciebie) etc. Jak mana zejdzie ci z 5k do 3k(jak miałeś retailowo) nakładasz AM + Acumen i jedziesz z koksem ciągle drainując przeciwnika. Po zużyciu całej many, zakładasz IC czy TALLUM + jakąś broń (obojętne czy to dagger, łuk, czy sword 1h czy 2h)[osobiście polecam daggera albo sworda, ponieważ bijąc z łuku również tracisz manę, a ta będzie bardzo niezbędna. Oczywiście bijesz ciągle z broni, ciągle patrząc na ilość many i gdy wpadnie ci te 200, raz drain i znowu ciągle bijesz.

Na Fightera: A więc buffujesz się, ubierasz w TALLUMA czy tego IC, w łapę dagger/sword/łuk i bijesz, bijesz, bijesz i bijesz. Możesz pokusić się o włączenie Soul Cry, które daje naprawdę ładny rezultat, więc na pewno się nie zawiedziesz.Spala chyba tylko 2 many, o ile się nie mylę, więc dużo Ci nie zabierze. A więc gdy tak bijesz przeciwnika, ciągle patrzysz ile CP/HP ci zostało. Jeżeli przeciwnik zbił Ci już CP, lepiej nie czekaj, przebierz się na Maga i zacznij bić, bo HP zaczniesz sobie zwracać dopiero jak dojdziesz do jego HP, a zbić 3/4k CP nie jest tak łatwo jak mogłoby się wydawać. Przebierasz się na maga, czyli MA / AM+ Acu i jedziesz z drainami. Możesz dodatkowo pokusić się również o re-cp z dwa razy, pomoże. Myślę, że po skończeniu się twojej many, dla przeciwnika powinno zostać może z pół HP(zależy od twojej broni,szczęścia i jewelki przeciwnika), a tobie luźno całe, bo ciągle drainowałeś go. Przebierasz się po tym znowu na fightera i bijesz. Cała filozofia.

Dye:

Ja osobiście zawsze brałem takie

WIT + 4      /      MEN - 4
CON + 4      /     STR - 4
WIT + 1     /      MEN -1       -      ewentualnie  CON +1     /     STR - 1(zależy od serwera)

Jakby nie patrzeć wiele osób powie, że taktyka na 'fightera' jest o niebo lepsza, ale zapewniam, że obie są praktycznie takie same. W walce 2 OL'i wszystko zależy od szczęścia, sprzętu i ogarnięcia. OL jest jedną z najbardziej trudnych do ogarnięcia postaci podczas olimpiady, więc nie ma się co dziwić. Ja polecam Ci walkę metodą 'Na Maga', ponieważ przy dobrych wiatrach on zbiłby ci fighterem te CP(chociaż wątpię, że całe, bo mi zbijali z 1k/1.5k), a ty mu CP i większość HP. Nawet jak nie masz już many, to nakładając talluma + łuk/dagger/sword spokojnie go dobijesz.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2012, 11:05:33 am wysłana przez Jasin »

"We too often say what we don't want to say. We too often think about what we don't want to think about."


  • Wiadomości: 8

  • Pochwał: 0

Odp: OL vs OL
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 09, 2012, 07:02:55 am »
Mam kilka pytań odnośnie Olimpiady.
1. Wyżej napisaliście aby zacząć z BOTMT + Conversion. Czy AM + Mana UP nie będzie lepszym rozwiązaniem? Zyskujemy przy tym na HP, a zakładając, że mamy 3k many, 10% więcej z BOTMT'a wychodzi 300 many. Myślę, że większy m. atk AM bardziej się sprawdzi i zastąpi te 300 many więcej.

2. Czy wystarczy posiadać:
- am + acu
- am + mana up
- sb + f
Czy lepiej skusić się o as + haste? Łuk wystarczy do "fighter type"?

3. Sety, które posiadam na chwilę obecną:
- Tallum Heavy
- Dark Crystal Robe Set
- Major Arcana Robe (oprócz hełmu, ale myślę, że w najbliższym czasie skompletuję całość)

Pytanie czy takowe sety wystarczą? Czy niezbędny jest jeszcze jakiś?
Widziałem, że większość OL biega cały czas w MA robe, czy przy użyaniu bowa nie lepiej założyć np. tallum heavy?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 09, 2012, 09:14:18 am wysłana przez Cookiee. »


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: OL vs OL
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 09, 2012, 07:12:48 pm »
(...)
Na oly wrzucasz wszystkie buffy, bo i tak przed startem walki masz full regen, (...)

? Od kiedy?
Może coś źle pamiętam, ale regen many był po porcie na olimpiadę, a nie PO bufowaniu i PRZED walką.
Nigdy mi nie regenowało many po bufie.

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Banned
  • Wiadomości: 162

  • Pochwał: 1

  • R-A-P
Odp: OL vs OL
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 11, 2012, 09:18:00 am »
A porady co do Oly na h5/Freya ;)?
"To moja wiara sprawiła, że się rozwijam i zmieniam ludzi szanuje, doceniam, nie oceniam złych czynów. Z dala od skurwysynów czerpiących siłę z upadku"

Ja jestem Fuer grissa ost drauka.


  • Wiadomości: 917

  • Pochwał: 9

Odp: OL vs OL
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 09, 2013, 04:54:06 am »
(...)
Na oly wrzucasz wszystkie buffy, bo i tak przed startem walki masz full regen, (...)

? Od kiedy?
Może coś źle pamiętam, ale regen many był po porcie na olimpiadę, a nie PO bufowaniu i PRZED walką.
Nigdy mi nie regenowało many po bufie.

Pozdrawiam

Może nie grałeś nigdy na Interlude :c
Tak, wiem. Zasługuję na złotą łopatę.


Drobne przepychanki słowne czy lekko prowokujące słowa są jak najbardziej wskazane