Witaj
Gość

Wątek: [L2J] Emi x7 start - niemal 6 lat temu  (Przeczytany 2568 razy)

  • Wiadomości: 341

  • Pochwał: 0

[L2J] Emi x7 start - niemal 6 lat temu
« dnia: Sierpień 11, 2023, 07:38:48 am »


https://www.l2emi.eu/
https://discord.com/channels/383639278745550848/729980459597037588

Jest takie głupie powiedzenie "W miłości i na wojnie wszystkie chwyty dozwolone" - średnio się wpasowuje do tej sytuacji, ale chyba jestem pierwszą osobą, która robi coś takiego i dla zachowania porządku na tym i tak nieźle uchowanym forum, (zważywszy na fakt, że nikt się już nim nie interesuje) proszę mnie nie naśladować! Wszystko oczywiście dla przykucia uwagi i większej ilości kliknięć,

Słowem wstępu.

Rzygać mi się chce tym co się dzieje na scenie serwerów lineage 2. Jeszcze dwa tygodnie temu napisałem na jednym forum, że to martwa gra i trzeba sobie po prostu z nią podać rękę i zapomnieć. Nie będę już tutaj wałkował, ze wszystkie serwery do których się niegdyś wszyscy śliniliśmy zostały sprzedane komu innemu, a po co? Żeby już tylko kasę na tym robić. Reborn, elmorelab. Bo dzisiaj nazwiecie mnie wariatem, a jutro napiszecie, że miałem rację - po co to komu (odnośnie elmore, to sami to potwierdzili po moich "spekulacjach sporo wcześniej). Nikt to głupi już nie zagląda, to i nikt nie wierzy w uczciwość na ruskich serwerach i znowu nie chce tutaj wymieniać "metod" tego oszustwa, ale aż głowa boli.



Jak do tego doszło? Nie wiem.

Przeglądając topki, discordy innych serwerów czy fora zdałem sobie sprawę, że wszystkie "nowe" serwery stawiaja 3 grupy ludzi  - Etina, E-global, Valhalla. Z całą pewnościa topki są podzielone w jakiś sposób między te serwery, co jest kolejną utopią w wyimaginowanym świecie róznorodności.
Tak, wiem, że są jeszcze inne serwery jak L2 Dion classic (low rate), gdzie po tygodniu magiczne kije +9, a po trzech D grade dzidy +16 sprzedają, dziwnym trafem tylko za COL (prawdziwą kasę - kurwa przypadek).

Do rzeczy.

Dwie rzeczy dzielą emi od tego, by można było ją nazwać nowym serwerem - pozostałości sklepów na rynku i 2-3 osóby, które tam biegają i grały przez ten cały czas - tak, są wyfarmione te osoby jak świnie i tak, każdy lata z hero - uprzedzająć komentarze :) Mnie to nie przeszkadza, bo to nie ruski serwer, gdzie będą biegali za Wami i pk-owali wypisując "xaxaxa". Myślę, że prędzej Wam pomogą - choć ja tej pomocy nie chcę i między innymi dlatego ta cała reklama.

Mam teraz trochę czasu i postanowiłem, że każdego dnia postaram się jakoś zareklamować serwer, gdzieś w jakimś miejscu. Dzisiaj tym miejscem jest to forum. Moim romantycznym marzeniem jest to, by do jesieni zebrać grono chętnych ludzi, by tutaj zacząć lub powrócić. Prześpicie się z tym, pomyślcie co jest dla Was dobre, ja tutaj będę grał i choć na palcach jednej ręki można policzyć tutaj osoby, których nie zwyzywałem kiedyś, tak zróbcie to dla siebie, a nie dla mnie. Dla tych co oszczędziłem celowo lub przez przypadkiem - wbijcie i pomóżcie mi zabić rbki na subę :D

« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2023, 07:49:20 am wysłana przez NędznySzczur »


  • Wiadomości: 341

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] Emi x7 start - niemal 6 lat temu
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 16, 2023, 09:55:48 am »
Jak się powiedziało "A" w temacie, to należałoby jeszcze powiedzieć "B", także piszę!



Trochę Was zajrzało na serwer, co może cieszyć i napawać optymizmem, tym bardziej, że jest sezon urlopowy/odpoczynkowy. Już w pierwszych dniach po wysłaniu wiadomości zdałem sobie sprawę, że mało napisałem o samym serwerze, a jedynie o polityce - gdzieś tam z tyłu głowy miałem, że każdy zna Emi i po części nie myliłem się, nie wziąłem jednak pod uwagę, że sporo można zapomnieć, a i coś się mogło zmienić - na lepsze, oczywiście!

Zacznijmy od tego, że jakby nie było, z low rate zrobił nam się całkiem przyjemny low-mid. Chłopaki całkiem fajnie ogarnęli sprawę - wystawiając skupy AA, DF - gdzie można wejść do kata bez żadnych ograniczeń i tak samo wymieniać kamienie za AA. Jest też event z medalami, gdzie można wyciągnąć za nie kamienie SA, enchanty albo po prostu sprzedać do skupu za całkiem niezłe pieniądze, a nowe środki wykorzystać na rynku na zakup broni/zbroi - gdzie fajnych i uczciwych ofert nie brakuje. Pozostaje jeszcze opcja vote, gdzie sukcesywnie głosując można sobie nawet zakupić konto premium w grze. Questów na profkę nie robicie, a wystarczy jedynie się zgłosić do NPC  w giran obok GK. Subka też jest nieco uproszczona, gdzie nie trzeba dźgać baiuma (ale wciaż można) i nie potrzebna top B broni(edit :już potrzeba!), a jedynie great sword z lux. Rb na sub są praktycznie cały czas bite, więc trudno się nie załapać :D Na start macie 3 dni premium - co można bardzo dobrze wykorzystać i praktycznie przez ten czas wskoczyć na 3 profkę. Jest NPC buffer, gdzie macie bufy pp, songi, dancy jak i COV, magnus i odpowiedniki - też całkiem spoko, bo nie ma chempiona,renewala, bufa od kota i resów - czyli jest czym pograć, ale można coś jeszcze wiecej wykrzesać przy odrobinie chęci.

Jeśli chodzi typowo o moja wrażenia, to ja już byłem zachwycony widząc stary, dobry interfejs interlude. Cieszyłem się jak głupi nie mogąc wpłynać do katakumb jak za dawnych lat na serwerach typu l2 dawn :)) Szybko poszło i mogę śmiało powiedzieć, że nagrałem się, a teraz sobie pykam kilka godzin dziennie - wczoraj zrobiłem subkę :) Nowych którzy szukają ekipy lub po prostu chcą pogadać zapraszam do klanu. Ja się nigdzie nie ruszam stąd.



ps. A i bym zapomniał. W weekend będzie event z boostem expa i dropu.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2023, 04:57:57 pm wysłana przez NędznySzczur »


  • Wiadomości: 13

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] Emi x7 start - niemal 6 lat temu
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 16, 2023, 07:36:45 pm »
Powiem tak. Jak się ludzi jeszcze trochę zbierze to ja tę bym tam wrócił. Dobry serwer. Pamiętam czasy bitew 20/30 na 20/30 była świetna zabawa. Serwer ma naprawdę dobre pliki. Warto zacząć i odtworzyć to "dobro". Mam z niego naprawdę fajne wspomnienia. Zwłaszcza ze grało sie tam z ludźmi z którymi zaczynałem , choć po przeciwnych wtedy stronach konfliktu moją przygodę z L2.


  • Wiadomości: 2

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] Emi x7 start - niemal 6 lat temu
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 17, 2023, 03:39:46 pm »
Aż się łezka wzruszenia w oku zakręciła... Od jakiegoś czasu wracam myślami do nieprzespanych nocy przy kampieniu Baiuma i chociaż nigdy nie byłam wytrawnym graczem, chętnie odświeżę sobie wspomnienia:) Szczególnie, jeśli będzie do kogo się odezwać:)


  • Wiadomości: 341

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] Emi x7 start - niemal 6 lat temu
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 17, 2023, 05:05:47 pm »
Na chwilę obecną liczba osób grających (mniej lub więcej) to około 20, co jest według mnie bardzo dobrym wynikiem jak na pogodę, która nam panuje za oknem :) W większości polacy, ale co ciekawe wciaż zaglądają osoby zza granicy ściągnięte przez topki z vota. Na chwilę obecną, to polecam zajrzeć, potestować sobie, no i wyfarmiać się swoim tempem na jasień, gdzie może się zadziać :)

Ludzie grający na serwerze są w porządku, i każdy znajdzie towarzystwo dla siebie. Jesteś casualem - grają tutaj i casuale. Lubisz pvp i wyzwania? Już nie będę wymieniał z nicku, ale są tutaj niezłe badassy, które dzieliły i rządziły na starych interludach. Na chwilę obecną są dwa aktywniejsze klany - mój, dla bardziej casuali i osób, które lubią dochodzić do wszystkiego same i klan starych graczy, gdzie można liczyć na nieco więcej pomocy siłą rzeczy.

Pamiętajcie jedynie by się nie zniechęcać za szybko, bo tak właśnie umierają serwery, które na to nie zasługują. Niekiedy może wydawać Wam się, ze jest pusto i że gracie"sami", wtedy polecam kanał "trade", który jest global i bardzo często ktoś Wam odpowie.



  • Wiadomości: 161

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] Emi x7 start - niemal 6 lat temu
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 27, 2023, 04:36:35 pm »
Ludzie którzy nie chcą wbić na stary dobry serwer bo my tu jesteśmy już wyfarmieni to typowe skoczki serwerowe które długo miejsca na 1 serwerze nie grzeją. Nie jest mi żal że ich tu nie ma bo tak naprawdę niewiele wnoszą do naszej społeczności. Ważniejsi i bardziej cenni są gracze którzy przyszli czerpać radość z samej gry a nie z tego że to oni muszą być najlepsi i zawsze wygrywać na pvp. Tacy zostają na dłużej. Tworzą się znajomości więzi i przyjaźnie. Ci co skaczą z serwera na serwer tylko po to żeby dokopać innym albo jak sami zostaną pokonani nie są dobrymi partnerami do wspólnej gry dlatego nie szkoda mi że ich tu nie ma.

Grałem w niejednym CP na różnych serwerach  i znam ten schemat gdzie po 3 miesiącach od startu serwera 1 z sidów zawsze zdobywa przewagę nad drugim bo większość nowych graczy woli dołączać do lepszego klanu. Nikt nie reguluje balansu bo po co. Liczy się tylko to żeby dokopać enemy. Skutek jest taki że słabszy klan się zniechęca i quituje a zaraz po nim ci z silniejszego bo nie ma kogo bić.

W końcu powiedziałem sobie dosyć. Zostaje na Emi i  nie dam się wyciągnąć na żadne gówno serwery które padają po kilku miesiącach. Emi nie padło nawet jak grały na nim ledwie 2 osoby ( łącznie ze mną) przez dłuższy czas. Jest to porządny serwer z dobrymi plikami i ogarniętym adminem. Tutaj można sobie pograć spokojnie we własnym tempie i nie martwić się że interes zwinie się zanim cokolwiek osiągniemy.

Jeśli zaś chodzi o pvp i online to nie jest to najważniejsze. Niektórzy o tym nie wiedzą albo zapominają. Najważniejsze jest dobre uczciwe i zgrane community. Wtedy nawet jeśli na serwerze będzie grało raptem 50 osób można się podzielić na 2 sidy i zrobić już jakieś sensowne pvp. Swoją drogą gra tu teraz jakieś 20 – 30 osób wiec wiele nie brakuje i może faktycznie na jesień Emi otrzyma swoją trzecią szansę. Tak trzecią ponieważ druga była parę lat temu i została świetnie wykorzystana gdy na serwer wbił grecki klan Troublemakers ( kto wtedy grał ten wie o czym mówię).

Z całego serca życzę wam i sobie żeby online na Emi systematycznie się powiększał.


  • Wiadomości: 208

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] Emi x7 start - niemal 6 lat temu
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 29, 2023, 11:22:32 pm »
a wbije jutro zobaczyć co tam się dzieje


  • Wiadomości: 167

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] Emi x7 start - niemal 6 lat temu
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 06, 2023, 12:39:54 am »
ja wbijalem na serwer raz na pare tyg popatrzec bo tak w ogole to sobie na cb biegalem sprawdzajac rzeczy
malo tego na discordzie pisalem zeby jakis pvp postawc bo chetnie bym pogral
co do samej gry - chetnie bym i pogral jakby bylo z kim ale nie chce mi sie robic 3 postaci supportu zeby sie powoli ciagnac do lvlu a pozniej bawic w robienie sub i nobla kampiac bossy na serwerze co ma 6 lat
gdyby pojawila sie opcja  zeby te pierdoly nawet zdotowac albo po prostu w jakiejs formie umiescic w grze to chetnie
na chwile obecna wole sie odciac od l2 i nie wodzic na pokuszenie niz farmic nowe postacie i sprzet po to zeby poczuc cos end gameu
a z drugiej strony juz latwiej byloby dac full buff i jakies mana poty i zrobic z tego jakis pvp mid niz liczyc ze pare osob wbijajacych na 1h dziennie cos zmieni
Castani


  • Wiadomości: 208

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] Emi x7 start - niemal 6 lat temu
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 10, 2023, 08:13:26 am »
od kilku dni wbijam popatrzeć co się dzieje i faktycznie widać biegających ludzi
wczoraj to widziałem chyba nawet jakichś nowych (albo ktoś nowe postacie robi) bo latali ze słabym sprzętem  :P

p.s.
Sheani nie wiem czy wiesz ale buff npc jest tak że żadnych supprtów nie trza ciągnąć, npc do zmian klas też jest (do 3 profy), nie wiem jak z rb subowymi ale widze że hight rb raczej ktoś bije więc myślę że subkowe rb też padają a jak zagadasz do postaci latających w grze to się dowiesz pewnie jak i kiedy padją  tak że nawet przypuszczam nie trzeba za mocno kampić tych rb tylko trochę podpytać i poczekać



  • Asgota
  • L2Emi- serwer partnerski
  • *****
  • Wiadomości: 1260

  • Pochwał: 0

    • L2 Emi
Odp: [L2J] Emi x7 start - niemal 6 lat temu
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 10, 2023, 09:25:49 am »