Witaj
Gość

Wątek: Oblivion  (Przeczytany 3961 razy)

Oblivion
« dnia: Grudzień 06, 2006, 04:26:49 pm »
gral juz ktos w to? moze opisze wrazenia? i jakie sa zalecane wymagania.


  • Wiadomości: 460

  • Pochwał: 4

Odp: Oblivion
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 06, 2006, 05:23:36 pm »
Widziałem różne filmy z tej gry. Wygląda dość ciekawie ;) Wymagania też ma ciekawe:

Cytuj
Rekomendowane:

    * 3 Ghz Intel Pentium 4 lub inny o równoważnych parametrach
    * 1 GB RAM
    * ATI X800, NVIDIA GeForce 6800 lub produkt o wyższych parametrach

Wystarczające:

    * Windows XP, Windows 2000, Windows XP 64-bit
    * 512 MB RAM
    * 2 Ghz Intel Pentium 4 lub inny o równoważnych parametrach
    * Karta graficzna 128 MB kompatybilna z Direct3D
    * Sterownika kompatybilny z DirectX 9.0
    * Napęd DVD-ROM 8x
    * 4,6 GB wolnej przestrzeni dyskowej
    * Karta dzwiękowa kompatybilna z DirectX 8.1
    * Klawiatura
    * Myszka
    * Reszta blaszaka która nie została wymiemiona wyższej
    * Uprzedzając następne pytania: TAK - monitor też jest potrzebny! (Kompatybilny z blaszakiem :D)

Chipsety kart graficznych:

    * ATI X1900
    * ATI X1800
    * ATI X1600
    * ATI X1300
    * ATI X850
    * ATI x800
    * ATI x700
    * ATI x600
    * ATI Radeon 9800
    * ATI Radeon 9700
    * ATI Radeon 9600
    * ATI Radeon 9500
    * NVIDIA GeForce 7800
    * NVIDIA GeForce 6800
    * NVIDIA GeForce 6600
    * NVIDIA GeForce 6200
    * NVIDIA GeForce FX

Wymaganie wziąłem z pierwszej lepszej strony ;)
Zaufaj różowej sile :*:*:* || Lineage jest bogiem, expienie nałogiem, skille podstawą, a pk zabawą. || Graveland.


  • Wiadomości: 14

  • Pochwał: 0

Odp: Oblivion
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 23, 2007, 06:24:30 am »
oblivion chodzi mi na full :P niesamowita grafika, szczegolnie w grobowcach :o


  • Wiadomości: 787

  • Pochwał: 5

Odp: Oblivion
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 23, 2007, 11:00:11 am »
jak ktos ma z ta gra problemy to niech na forach lub w goglach poszuka patcha ktory ogranicza wymagania gry ale oslabia grafike (glownie na otwartych przestrzeniach) ..ja sobie na razie nie pogram bo moja karta graficzna jest nie obslugiwana przez ten patch i przez gre  :x
(moj kolega z tym patchem gra sobie swobodnie na sempronie 2200+.512 ramu i radeonie 9250 :P )


  • Wiadomości: 581

  • Pochwał: 4

  • We live for the One. We die for the One.
Odp: Oblivion
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 23, 2007, 12:58:04 pm »
Musze przyznac, ze w porownaniu do Gothica 3, Oblivion wyglada duzo lepiej, a zre mniej zasobow... Mimo, ze moj PC spelnia tylko wymagania minimalne (Athlon 2400+, 512 RAM, Radeon 9600), to grajac w Obliwiona i tak jechalem na "prawie full" - bez cieni i glowa (ale za to z custom 1280 na 1024 teksturkami :D), a ze czasem przycinalo w czasie walki... Coz... Ryzyko zawodowe :P


  • Wiadomości: 787

  • Pochwał: 5

Odp: Oblivion
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 23, 2007, 01:22:55 pm »
wlasnie procek i ram mam odpowiedni tylko grafe mam zastepcza a mianowicie gf 2 gts  :x :D:D


  • Wiadomości: 119

  • Pochwał: 2

Odp: Oblivion
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 26, 2007, 09:56:18 pm »
Grafika sliczna. 100h przedniej zabawy, pozniej nuda - fabula jest, tylko ze sprawia wrazenie jakby jej nie bylo.
Moj Athlon 64 3000+ 1gb ramu i swego czasu Radeon 9700@pro radzil sobie z oblivionem calkiem niezle i caly czas sie dziwilem dlaczego wydany pol? roku wczesnie Oblivion wyglada i dziala lepiej niz Gothic3.


  • *******
  • Wiadomości: 1918

  • Pochwał: 1

Odp: Oblivion
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 27, 2007, 09:00:53 am »
oblivion nei wyglada lepiej niz g3, btw jakos obie te gry szybko mi sie znudzily, nie lubie miec wolnej reki w fabule, wolalem g i g2, btw wysmienita jest gildia zabojcow.


  • Wiadomości: 14

  • Pochwał: 0

Odp: Oblivion
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 28, 2007, 03:38:00 pm »
taa Dark Brotherhood jest lepsze niz glowny watek od gry :D poza tym swietna jest gildia złodziei poza tym gra jest- slaba :/ no mozna jeszcze dodac fajnie zrobione grobowce i niektore oderwane od fabuly zadania.


  • ********
  • Wiadomości: 3324

  • Pochwał: 14

  • Spam Slayer
Odp: Oblivion
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 16, 2007, 09:35:12 pm »
Mi po pół godziny grania w Obviliona spodobało się jedno: Włamywanie się do skrzynek i rozbrajanie zamków... ^^ Oryginalny pomysł. Grafika raczej nie była zbyt piękna, jako że nie grałem na swej cudnej karcie :P, a na innym komputerze, więc wszystko było ustawione na "super hiper słabe"

And the odd crowd packed all around
Is listening still
Nobly
Subtly

http://dragcave.net/user/Nathel


  • ********
  • Wiadomości: 1980

  • Pochwał: 57

Odp: Oblivion
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 12, 2007, 11:50:44 am »
To ja teraz dodam male info, o ktorym nie bylo tu jeszcze wspominane:
Gra The Elder Scrolls 4: Oblivion posiada dwa dodatki, ktre dodaj wiele godzin wspaniaej rozryki. Pierwszy z nich to:



The Elder Scrolls IV: Knights of the Nine
-Bogowie opucili Tamriel
Z mrokow Otchlani Wyzwolony zostal upadly krol, aby szukac zemsty na bogach, ktorzy go wygnali. Jedynie bohater o czystym sercu moze pokonac uwolnione zlo. Musisz wysluchac wezwania, odzyskac utracone relikty Boskiego Krzyzowca oraz przywrocic chwale Dziewieciorgu. Czekaja na Ciebie nowe podziemia, postacie, karkolomne misje oraz wielkie tajemnice.

-Stworz nowa frakcje
Zakon Rycerzy Dziewieciorga jest od dawna rozwiazany. Przywroc mu dawna chwale, podrozujac po najdalszych zakatkach Cyrodill i biorac udzial w epickiej przygodzie

-Walcz z nowymi przeciwnikami
Stan przeciwko Umarilowi, prastaremu ayelidzkiemu krolowi-czarnoksieznikowi, oraz jego slugom, prerazajacym Auroranom

-Odkryj wyjatkowe przedmioty
Calkowicie nowy pancerz oraz bron o wyjatkowych mocach sa niemal na wyciagniecie reki... jesli okazesz sie godny.

-Dodatkowe moduly:
-Wieza czarodzieja (dodaje wieze, ktora jest wspanialym miejscem dla Twojego maga i jest Twoja wlasnoscia; mozna tam tworzyc golemy, ktore beda za Toba podazac)

-Siedziba nikczemnikow (dodaje siedzibe dla Twojego wampira-skrytobojcy; mozesz w niej torturowac, wydawac rozkazy swojemu sludze-zabojcy, modlic sie do podlych bogow)

-Zlodziejska kryjowka (ukryty w wielkiej jaskini statek, na ktorego poklad mozesz wykupic piratow, ktorzy raz na tydzien beda zdobywac dla Ciebie lupy)

-Brzytwa Mehrunesa (sztylet o niesamowitych wlasciwosciach, ktory znajduje sie w przeogromnym ukrytym miescie; jest ono wieksze niz Imperial City)

-Kropierze (zbroje dla Twoich koni)

-Planetarium (miejsce, gdzie mozesz oddac sie ogladaniu planet w ukladzie Cyrodil)

-Ksiegi zaklec (naucza Cie kilku przydatnych rzeczy ;))

Dodatek w calosci przeszedlem i musze przyznac, ze jest bardzo ciekawy i wart zakupienia. Dodaje wiele usprawnien i rozwija fabule o ciekawe zadania. Wymagania itd takie same.



The Elder Scrolls IV:Shivering Isles (dadatek pojawil sie w sprzedazy wczoraj)
-Wkrocz do krainy szalenstwa
W Zatoce Nieben otwarly sie wrota. Za nimi lezy rozdarte krolestwo Sheogoratha - swiat, w ktorym rzadza Mania i Demencja. Czy masz dosc sily, aby przetrwac czekajace Cie proby, ujarzmic kraine pelna paranoi i rozpaczy, oraz przywdziac boska oponcze? Zagraj w oficjalne rozszerzenie gry Oblivion - uznanej za gre roku 2006.

-Nowe tereny do zbadania
Otwiera sie przed Toba nowa kraina - pelna wyjatkowych miejsc, podziemi iraz zroznicowanych zadan do wykonania.

-nowe stworzenia oraz przedmioty
Nowe labirynty, stworzenia, bron, ubrania oraz zbroje

-Odkryj tajemnice
Wez udzial w wielowatkowej opowiesci o niekonczacym sie cyklu szalenstwa i zniszczenia.

Obecnie przechadze ten dodatek i musze przyznac, ze jest naprawde fantastyczny. Jak macie jakies pytania, to piszcie ;)
« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2007, 12:27:28 pm wysłana przez Soul »
Prepare for unforeseen consequences...


  • *******
  • Wiadomości: 2218

  • Pochwał: 20

  • JUŻ 18 LAT z lineage2.com.pl !!
    • Age Of Splendor
Odp: Oblivion
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 06, 2007, 07:35:56 pm »
ma ktos TES IV z wszystkimi dodatkami ?   jak tak to /burn /send="nightbird"
Lineage SINCE 2005 !

Classic club - Dion x3
NightBird -  [lvl.x]


  • ********
  • Wiadomości: 1980

  • Pochwał: 57

Odp: Oblivion
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 08, 2007, 10:09:29 am »
Jak mi przyślesz dyche na plyty i na prioryteta, to przegram Ci oryginalne xD
Prepare for unforeseen consequences...


  • *******
  • Wiadomości: 2218

  • Pochwał: 20

  • JUŻ 18 LAT z lineage2.com.pl !!
    • Age Of Splendor
Odp: Oblivion
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 08, 2007, 04:48:49 pm »
Jak mi przyślesz dyche na plyty i na prioryteta, to przegram Ci oryginalne xD

jak przegrasz oryginala to bede potrzebowac cracka jakiegos :d jak znajdizesz i bedziesz mogl wypalic razem to powiedz :d
zgadamy sie z numerem konta i adresem ;)
Lineage SINCE 2005 !

Classic club - Dion x3
NightBird -  [lvl.x]


  • *******
  • Wiadomości: 1074

  • Pochwał: 23

  • さいごの武士.
Odp: Oblivion
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 09, 2007, 07:51:17 am »
Oblivion IMO średniak :P Oprócz świetnej grafy nic ciekawego tam nie widzę. Owszem - pierwsze 10 lvl doświadczenia gra się całkiem spoko,tworzenie własnej profesji też ciekawe ( jak w Morrowindzie ) ale gierka zaczyna przynudzać po czasie.

Jade Empire FTW!
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2007, 07:56:59 am wysłana przez Inidriel »


  • *******
  • Wiadomości: 4646

  • Pochwał: 16

  • Ryl to faja
Odp: Oblivion
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 09, 2007, 06:04:27 pm »
mnie najbardziej rozbawila nazwa 2 dodatku - drżące wyspy haha xD
Lineage 2 Essence (L2 Reborn) - Assassin lvl 90 --- active / VISAWarriors Clan
Lineage 2 Essence (EU Maroon) - Death Knight lvl 86 --- retired


  • ********
  • Wiadomości: 1980

  • Pochwał: 57

Odp: Oblivion
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 09, 2007, 07:30:07 pm »
Jak mi przyślesz dyche na plyty i na prioryteta, to przegram Ci oryginalne xD

jak przegrasz oryginala to bede potrzebowac cracka jakiegos :d jak znajdizesz i bedziesz mogl wypalic razem to powiedz :d
zgadamy sie z numerem konta i adresem ;)

NIe trzeba bedzie cracka, a nawet jesli bardzo bedziesz chcial, to znam pewna strone, gdzie sa do wszystkiego cracki i zawsze dzialaja :D

mnie najbardziej rozbawila nazwa 2 dodatku - drżące wyspy haha xD

Fakt. Nazwa moze i dziwna, ale dodatek bardzo kozacki :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2007, 07:32:51 pm wysłana przez Soul »
Prepare for unforeseen consequences...


  • Wiadomości: 48

  • Pochwał: 0

  • We're all living in amerika....
Odp: Oblivion
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 20, 2007, 03:11:24 pm »
Oblivion jest to bardziej pokazanie możliwości silnika niż prawdziwa gra :P główny wątek przeszedłem w 2 dni. Najciekawsze misje ma DB :D najbardziej pokręcone xD ktoś ci podstawia zlecenia, a potem sie okazuje że one były fałszywe i zabijałeś mówców bractwa, a tego kolesia co dawał ci prawdziwe zlecenia powiesili bo mysleli ze to on ci kazal zabijac tych czlonkow :P

Najgorszy jest lvlscaling, możesz iść na 1 lvlu wszędzie i zabijać wszystko a i tak nic nie znajdziesz fajnego i nikt cię niezabije, bo w końcu wszystko jest przystosowane do twojego 1 lvla :/. (naszczęście są mody które to zmieniają)

Fabuła i questy w Morrowindzie były o wiele lepsze.(na to też są mody :P)
And I, I do not dare deny
The basic beast inside
It's right here
It's controlling my mind
And why do I deserve to die
I'm dominated by
This animal thats locked up inside


  • *******
  • Wiadomości: 8076

  • Pochwał: 7

  • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
Odp: Oblivion
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 20, 2007, 03:36:28 pm »
Tez jakos ES mi nie spodobaly sie,jakies takie dziwne :P Ale mam Oryginal Dark Messiah i jest fajny :P


  • Wiadomości: 24

  • Pochwał: 0

    • blog banszyka
Odp: Oblivion
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 20, 2007, 03:54:24 pm »
Oblivion jest be, wolę Morrowinda.


  • Wiadomości: 48

  • Pochwał: 0

  • We're all living in amerika....
Odp: Oblivion
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 22, 2007, 04:45:50 pm »
Ja bym chciał morrowinda na silniku obliviona :P


Edit: ojej......





przepraszam.....


zaczołem 2 stronę  :o  :P
And I, I do not dare deny
The basic beast inside
It's right here
It's controlling my mind
And why do I deserve to die
I'm dominated by
This animal thats locked up inside


  • ********
  • Wiadomości: 3324

  • Pochwał: 14

  • Spam Slayer
Odp: Oblivion
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 22, 2007, 10:50:03 pm »
Oblivion jest be, wolę Morrowinda.
"Za pozwoleniem", imo Morrowind jest w kilku mniejscach dość dziwaczny. Przykład właśnie przed chwilą odkryłem... Jakiś czas temu zainstalowałem TES'a III. Dziś postanowiłem zrobić nową postać... Dla zmniejszenia kręgu podejrzanych, był to Rycerz(mam wersję pl), ciemnoskóra rasa. Idąc spokojnie obok początkowej wioski, Seyda Neen(jakoś tak ^^), i zjadając wszystkie napotkane roślinki(chciałem odkryć, do czego służą), zauważyłem przy drodze... następną roślinkę (Świetlik Russla). Nie byłoby nic w tym wszystkim dziwnego, gdyby nie to, że chwilę po jej zjedzeniu nagle pojawiła się kwestia dialogowa. Tutaj cytat:
Cytuj
AAAAAAAAAAAAAAAAAARRRRRRRRRRRGGGGHHH
AAAAAAAAAAAAARRRRRGGGGGGGHHHHH
AAAARRRRRGGGGHHHH
Z początku sądziłem, że to wina owej roślinki, ale gdy wyłączyłem jej "ekran ekwipunku", z nieba spadł jakiś człowiek w szacie... wtedy nagle wyłączyła mi się gra... O_o Po sprawdzeniu, czy to nie jest przypadkiem rzaden wirus siedzący w grze, wczytałem poprzedni save i poszedłem w to samo miejsce. Po zjedzeniu roślinki znowu z nieba spadł jakiś gość. Na całe szczęście, tym razem gra się nie wyłączyła. Czym prędzej podbiegłem do niego, dla pewności machnąłem toporkiem (żeby sprawdzić, czy na pewno nie żyje i nie jest undeadem), przeczytałem dziennik, który upadł obok (było tam coś o tym, jak wyśmiewano eksperymenty nieszczęsnego samobójcy i przebiegu owego eksperymentu - z opisu wyglądało to jak jakiś morrowindowy soe) i otworzyłem jego ekwipunek... Zauważyłem jakąś ekstrawagancką szatę, której nigdy wcześniej nie widziałem w sklepie, jakieś buty i... scroll "Lot Ikara". Zaintrygowany działaniem ("Zwiększa się Akrobatyka o 10000 punktów przez 60 sekund"), zrobiłem sejwa, następnie dla pewności jeszcze raz zrobiłem sejwa i podskoczyłem... Najpierw poleciałem tak, że wpadłem w chmury (i jeszcze trochę wyżej), później nagle scroll przestał działać i zacząłem spadać... i spadać... i tak przez jakieś 10 sekund. Następnie zobaczyłem komunikat "(sapnięcie)" i po chwili rozpłaszczyłem się na ziemi... o_O
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2007, 12:24:30 pm wysłana przez Soulern »

And the odd crowd packed all around
Is listening still
Nobly
Subtly

http://dragcave.net/user/Nathel


  • ********
  • Wiadomości: 1980

  • Pochwał: 57

Odp: Oblivion
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 23, 2007, 11:20:00 am »
Najgorszy jest lvlscaling, możesz iść na 1 lvlu wszędzie i zabijać wszystko a i tak nic nie znajdziesz fajnego i nikt cię niezabije, bo w końcu wszystko jest przystosowane do twojego 1 lvla :/. (naszczęście są mody które to zmieniają)
Jak grasz na najprostrzym poziomi trudnosci... xD
Tez jakos ES mi nie spodobaly sie,jakies takie dziwne :P Ale mam Oryginal Dark Messiah i jest fajny :P
Jest inny widok niz z 1os?
Prepare for unforeseen consequences...