Witaj
Gość

Wątek: Wróć do Aden!  (Przeczytany 54792 razy)

  • Wiadomości: 161

  • Pochwał: 0

Odp: Wróć do Aden!
« Odpowiedź #75 dnia: Grudzień 22, 2017, 09:20:05 pm »
Raczej chodzi o to, że ocalali gracze będą przenoszeni do bazowego, a nowy serwer będzie zaczynać od zera.

Czyli jak raz zacznę grę u Was to nie muszę się martwić o utratę osiągnięć, gdyż serwer bazowy będzie stał cały czas? A te nowsze wersje to tylko dla graczy co chcą zaczynać od nowa i jak taki serwer padnie to wszystko zostaje przeniesione na bazowy ? A co jak wielu graczy zdecyduje opuścić serwer bazowy i zacząć od nowa na nowszym ? Czy jak na bazowym online będzie kiepski czy wręcz niegrywalny zamkniecie go ? Czy możecie zadeklarować że postoi co najmniej 2 lata tak jak we wcześniejszym moim poście w którym prosiłem o taką deklaracje ?


  • ********
  • Wiadomości: 1260

  • Pochwał: 0

    • L2 Emi
Odp: Wróć do Aden!
« Odpowiedź #76 dnia: Grudzień 22, 2017, 10:39:37 pm »
Kolego, interlude ma juz 10 lat, technologia serverów Dedykowanych oraz VPS poszła tak do przodu że server na ~100ppl można uruchomić nawet za maszynie za 30zł miesięcznie w SLDC, tylko że masz wtedy 0 anti ddosa itd...

Także po prostu aby nie robić zbędnych kosztów można taki serwer bazowy na którym online nie przekroczy zapewne 300 ppl uruchomić na VPS'ie z OVH za 100zł...
Ofc jest to koszt samej dzierżawy maszyny, do tego trzeba doliczyć inne koszty jak np Anti-Bot itd...

Myślę że jeżeli serwer będzie w porządku i gracze go pokochają to nie powinno być problemu z jego utrzymaniem, jeżeli nawet takowy by się zdarzył napiszemy to publicznie i myślę że ludzie pomogą...
Planuje też server typu Mid/High aby zarabiał na serwer bazowy itd...
Ogólnie od czerwca prowadzę L2Emi, zaczynałem na małym VPS teraz mam Dedyka + 2 VPSy i jakoś daję radę, więc myślę że będzie ok :)



  • Wiadomości: 86

  • Pochwał: 0

  • I'm an allstar
Odp: Wróć do Aden!
« Odpowiedź #77 dnia: Grudzień 22, 2017, 11:15:34 pm »
matko boska skad ty wziales te pliki


  • ********
  • Wiadomości: 1260

  • Pochwał: 0

    • L2 Emi
Odp: Wróć do Aden!
« Odpowiedź #78 dnia: Grudzień 22, 2017, 11:24:20 pm »
matko boska skad ty wziales te pliki


I <3 Konkretne wypowiedzi...
Polecam ogarnąć słowa "Beta Testy" "Changelog" "Bug Report" myślisz że wszystko zawsze jest idealne od samego początku?



  • Wiadomości: 86

  • Pochwał: 0

  • I'm an allstar
Odp: Wróć do Aden!
« Odpowiedź #79 dnia: Grudzień 22, 2017, 11:28:21 pm »
moze nie tak idealne jak bieganie ze swastyka w crescie


  • Wiadomości: 193

  • Pochwał: 0

Odp: Wróć do Aden!
« Odpowiedź #80 dnia: Grudzień 22, 2017, 11:31:36 pm »
matko boska skad ty wziales te pliki


I <3 Konkretne wypowiedzi...
Polecam ogarnąć słowa "Beta Testy" "Changelog" "Bug Report" myślisz że wszystko zawsze jest idealne od samego początku?
to ty dopiero dzisiaj wystartowales z beta, tak?


  • Wiadomości: 161

  • Pochwał: 0

Odp: Wróć do Aden!
« Odpowiedź #81 dnia: Grudzień 23, 2017, 08:37:43 am »
Kolego, interlude ma juz 10 lat, technologia serverów Dedykowanych oraz VPS poszła tak do przodu że server na ~100ppl można uruchomić nawet za maszynie za 30zł miesięcznie w SLDC, tylko że masz wtedy 0 anti ddosa itd...

Także po prostu aby nie robić zbędnych kosztów można taki serwer bazowy na którym online nie przekroczy zapewne 300 ppl uruchomić na VPS'ie z OVH za 100zł...
Ofc jest to koszt samej dzierżawy maszyny, do tego trzeba doliczyć inne koszty jak np Anti-Bot itd...

Myślę że jeżeli serwer będzie w porządku i gracze go pokochają to nie powinno być problemu z jego utrzymaniem, jeżeli nawet takowy by się zdarzył napiszemy to publicznie i myślę że ludzie pomogą...
Planuje też server typu Mid/High aby zarabiał na serwer bazowy itd...
Ogólnie od czerwca prowadzę L2Emi, zaczynałem na małym VPS teraz mam Dedyka + 2 VPSy i jakoś daję radę, więc myślę że będzie ok :)

Wszystko ładnie, pięknie. Ale obietnicy to się raczej chyba nie doczekam. Czy może Twoją wypowiedź mam traktować jak obietnice, że wszystko co w niej napisałeś postarasz się spełnić ? Bo jeśli tak to więcej wyjaśnień mi nie potrzeba.

Jeśli Jesteś ciekawy czemu tak się upieram przy tej obietnicy to musisz wiedzieć ze dosyć mam grania na niestabilnych serwerach które szybko padają. I nie jest to naiwnością z mojej strony bo Waszym projektem zainteresowałem się tylko ze względu na reputację tego forum i zakładam że jeśli współpracujecie z jego administracją to taka obietnica coś znaczy.


  • ********
  • Wiadomości: 1260

  • Pochwał: 0

    • L2 Emi
Odp: Wróć do Aden!
« Odpowiedź #82 dnia: Grudzień 23, 2017, 12:33:29 pm »
Kolego, interlude ma juz 10 lat, technologia serverów Dedykowanych oraz VPS poszła tak do przodu że server na ~100ppl można uruchomić nawet za maszynie za 30zł miesięcznie w SLDC, tylko że masz wtedy 0 anti ddosa itd...

Także po prostu aby nie robić zbędnych kosztów można taki serwer bazowy na którym online nie przekroczy zapewne 300 ppl uruchomić na VPS'ie z OVH za 100zł...
Ofc jest to koszt samej dzierżawy maszyny, do tego trzeba doliczyć inne koszty jak np Anti-Bot itd...

Myślę że jeżeli serwer będzie w porządku i gracze go pokochają to nie powinno być problemu z jego utrzymaniem, jeżeli nawet takowy by się zdarzył napiszemy to publicznie i myślę że ludzie pomogą...
Planuje też server typu Mid/High aby zarabiał na serwer bazowy itd...
Ogólnie od czerwca prowadzę L2Emi, zaczynałem na małym VPS teraz mam Dedyka + 2 VPSy i jakoś daję radę, więc myślę że będzie ok :)

Wszystko ładnie, pięknie. Ale obietnicy to się raczej chyba nie doczekam. Czy może Twoją wypowiedź mam traktować jak obietnice, że wszystko co w niej napisałeś postarasz się spełnić ? Bo jeśli tak to więcej wyjaśnień mi nie potrzeba.

Jeśli Jesteś ciekawy czemu tak się upieram przy tej obietnicy to musisz wiedzieć ze dosyć mam grania na niestabilnych serwerach które szybko padają. I nie jest to naiwnością z mojej strony bo Waszym projektem zainteresowałem się tylko ze względu na reputację tego forum i zakładam że jeśli współpracujecie z jego administracją to taka obietnica coś znaczy.

Słuchaj, jesteśmy dorośli, mam rodzinę, pracę i inne obowiązki poza serwerem, dokładam wszelkich starań by wszystko wyglądało jak najlepiej, ale chyba nie myślisz że gdyby przyszły dla mnie jakieś "trudne czasy" to zamiast pracować czy kupić własnemu dziecku jedzenie to opłacę server...

Co ci mogę obiecać to to że dołożę wszelkich starań by serwer stał jak najdłużej i by baza postaci była zabezpieczona jak najbardziej się da, co pozwoli nawet w przypadku awarii sprzętu, włamania czy czegoś innego na przywrócenie tego co było wcześniej.
Jak pisałem wcześniej, utrzymanie serwera z online ~300+ nie powinno być drogie i raczej wierni gracze dopomogą w kryzysowych chwilach, więc raczej nie masz się o co martwić.

Co do samych plików, wszystko jesteśmy w stanie naprawić, ale by to naprawić potrzebujemy testerów, bez nich nie jesteśmy w stanie wykryć bugów, a jak naprawić coś o czym nie wiemy? Niestety 90% społeczności tego forum potrafi tylko narzekać, jednocześnie krzycząc że nie ma żadnego dobrego normalnego serwera, ale jak się pojawia coś lub ktoś kto chce zadziałać w tym kierunku to leci hejt i brak jakiejkolwiek pomocy... Ale to już niestety rak XXIw.
Dodatkowo teraz są święta więc prace więcej stoją niż się posuwają do przodu, ale to chyba zrozumiałe....



  • Wiadomości: 20

  • Pochwał: 0

Odp: Wróć do Aden!
« Odpowiedź #83 dnia: Grudzień 23, 2017, 12:34:09 pm »
Macie Polaka co wam na świeta serwer uruchomił. Zamiast się pobawić to marudzicie jak dziewczynki ;p


  • Wiadomości: 161

  • Pochwał: 0

Odp: Wróć do Aden!
« Odpowiedź #84 dnia: Grudzień 23, 2017, 01:32:30 pm »
Kolego, interlude ma juz 10 lat, technologia serverów Dedykowanych oraz VPS poszła tak do przodu że server na ~100ppl można uruchomić nawet za maszynie za 30zł miesięcznie w SLDC, tylko że masz wtedy 0 anti ddosa itd...

Także po prostu aby nie robić zbędnych kosztów można taki serwer bazowy na którym online nie przekroczy zapewne 300 ppl uruchomić na VPS'ie z OVH za 100zł...
Ofc jest to koszt samej dzierżawy maszyny, do tego trzeba doliczyć inne koszty jak np Anti-Bot itd...

Myślę że jeżeli serwer będzie w porządku i gracze go pokochają to nie powinno być problemu z jego utrzymaniem, jeżeli nawet takowy by się zdarzył napiszemy to publicznie i myślę że ludzie pomogą...
Planuje też server typu Mid/High aby zarabiał na serwer bazowy itd...
Ogólnie od czerwca prowadzę L2Emi, zaczynałem na małym VPS teraz mam Dedyka + 2 VPSy i jakoś daję radę, więc myślę że będzie ok :)

Wszystko ładnie, pięknie. Ale obietnicy to się raczej chyba nie doczekam. Czy może Twoją wypowiedź mam traktować jak obietnice, że wszystko co w niej napisałeś postarasz się spełnić ? Bo jeśli tak to więcej wyjaśnień mi nie potrzeba.

Jeśli Jesteś ciekawy czemu tak się upieram przy tej obietnicy to musisz wiedzieć ze dosyć mam grania na niestabilnych serwerach które szybko padają. I nie jest to naiwnością z mojej strony bo Waszym projektem zainteresowałem się tylko ze względu na reputację tego forum i zakładam że jeśli współpracujecie z jego administracją to taka obietnica coś znaczy.

Słuchaj, jesteśmy dorośli, mam rodzinę, pracę i inne obowiązki poza serwerem, dokładam wszelkich starań by wszystko wyglądało jak najlepiej, ale chyba nie myślisz że gdyby przyszły dla mnie jakieś "trudne czasy" to zamiast pracować czy kupić własnemu dziecku jedzenie to opłacę server...

Co ci mogę obiecać to to że dołożę wszelkich starań by serwer stał jak najdłużej i by baza postaci była zabezpieczona jak najbardziej się da, co pozwoli nawet w przypadku awarii sprzętu, włamania czy czegoś innego na przywrócenie tego co było wcześniej.
Jak pisałem wcześniej, utrzymanie serwera z online ~300+ nie powinno być drogie i raczej wierni gracze dopomogą w kryzysowych chwilach, więc raczej nie masz się o co martwić.



Oczywiście że taka sytuacja jest dla mnie nie do pomyślenia ( nawet do głowy by mi nie przyszło bardziej dbać o grę niż swoich najbliższych). Masz rację jesteśmy dorośli i musimy trzeźwo patrzeć na świat.

A jeśli chodzi o to co obiecałeś to taka obietnica wystarcza mi w zupełności. Jeśli zajdzie taka potrzeba sam zrobię dotację żeby tylko serwer nie padł.

A jeśli chodzi o dotacje to jak będą one wyglądały? Nie pytam co dostane w zamian tylko jak będę mógł zapłacić ?
Na jednym serwerze widziałem że przyjmowali wpłaty w bitcoinach. Niestety dla mnie to zbyt skomplikowane ( takiej dotacji nie będę w stanie zrobić). Ale jeśli wprowadzilibyście coś takiego co było kiedyś na jednym serwerze na którym grałem to nie byłoby żadnego problemu. Chodzi mi o dotacje przez smsa albo ewentualnie przez zrobienie przelewu na konto bankowe.

Trzymam kciuki za Wasz projekt i życzę wesołych Świąt.


  • ********
  • Wiadomości: 1260

  • Pochwał: 0

    • L2 Emi
Odp: Wróć do Aden!
« Odpowiedź #85 dnia: Grudzień 23, 2017, 02:15:07 pm »
standardowo PayPal, może dla polaków zrobimy Dotpay, albo PayU



  • Wiadomości: 161

  • Pochwał: 0

Odp: Wróć do Aden!
« Odpowiedź #86 dnia: Grudzień 23, 2017, 02:38:10 pm »
standardowo PayPal, może dla polaków zrobimy Dotpay, albo PayU

Tego się obawiałem.

Ja nawet jak kupuje coś na allegro to dogaduje się ze sprzedającym żeby zrobić tradycyjny przelew ( nie przez payu ) bo po prostu nie umiem płacić przez internet. No cóż będę musiał nauczyć się chociażby tego payu. Chyba ze wymyślicie coś innego ale na to raczej nie liczę.


  • Wiadomości: 101

  • Pochwał: 0

Odp: Wróć do Aden!
« Odpowiedź #87 dnia: Grudzień 23, 2017, 03:45:10 pm »
Z tym l2topzone.com to nie jest trochę przeginka? Można zalogować tylko przez konta społecznościowe i trzeba się zgodzić na publikowanie w moim imieniu.


  • ********
  • Wiadomości: 1260

  • Pochwał: 0

    • L2 Emi
Odp: Wróć do Aden!
« Odpowiedź #88 dnia: Grudzień 23, 2017, 05:12:12 pm »
Z tym l2topzone.com to nie jest trochę przeginka? Można zalogować tylko przez konta społecznościowe i trzeba się zgodzić na publikowanie w moim imieniu.

Topzone robi dobry biznes na reklamach...
Miałem Ci napisać "Zrób sobie po prostu tam konto i będziesz mógł z niego głosować." ale właśnie zauważyłem że cwaniaki wyłączyły rejestrację ;)

standardowo PayPal, może dla polaków zrobimy Dotpay, albo PayU

Tego się obawiałem.

Ja nawet jak kupuje coś na allegro to dogaduje się ze sprzedającym żeby zrobić tradycyjny przelew ( nie przez payu ) bo po prostu nie umiem płacić przez internet. No cóż będę musiał nauczyć się chociażby tego payu. Chyba ze wymyślicie coś innego ale na to raczej nie liczę.

Dotpay i PayU jest banalne, po prostu będziesz wybierał swój bank a strona cię przekieruje na jego stronę, tam się zalogujesz i będziesz miał gotowy formularz przelewu. To jest o tyle lepsze że nie trzeba czekać na potwierdzenia itd. tylko wszystko idzie natychmiastowo.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2017, 05:13:53 pm wysłana przez Asgota »



  • Wiadomości: 11

  • Pochwał: 0

Odp: Wróć do Aden!
« Odpowiedź #89 dnia: Grudzień 23, 2017, 08:43:40 pm »
Nie przejmuj się Asgota, jakbyś niektórym miodem dupę smarował to by było źle :)

Wracaj do streamowania bo brakuje polskiego kanału :) ( jeśli jest taka możliwość :) )


  • ********
  • Wiadomości: 1260

  • Pochwał: 0

    • L2 Emi
Odp: Wróć do Aden!
« Odpowiedź #90 dnia: Grudzień 23, 2017, 09:22:53 pm »
Nie przejmuj się Asgota, jakbyś niektórym miodem dupę smarował to by było źle :)

Wracaj do streamowania bo brakuje polskiego kanału :) ( jeśli jest taka możliwość :) )

Przy serwerze odpada :D



  • Wiadomości: 161

  • Pochwał: 0

Odp: Wróć do Aden!
« Odpowiedź #91 dnia: Grudzień 23, 2017, 10:12:20 pm »
Nie przejmuj się Asgota, jakbyś niektórym miodem dupę smarował to by było źle :)

Wracaj do streamowania bo brakuje polskiego kanału :) ( jeśli jest taka możliwość :) )

Jeśli to wypowiedź na mój temat to jest niepotrzebna. Ja wiem ze Asgota nikomu w 100% nie dogodzi  ( mnie również). ale to co zostało napisane i obiecane zadowala mnie w stopniu wystarczającym by odwiedzić finalną wersje serwera. Co do bety to sorry mogę wbić ale pożytku to nie przyniesie żadnego bo kiepski ze mnie tester. Może jestem trochę marudny ale to ja postaram się dostosować do zasad panujących na serwerze i jeżeli jest dotacja tylko z wpłatą przez internet nauczę się tego ( przyda mi się w życiu). I na pewno nie będzie tak że będę dołował kogoś swoim niezadowoleniem (tak jak zostało to zasugerowane)


  • Wiadomości: 20

  • Pochwał: 0

Odp: Wróć do Aden!
« Odpowiedź #92 dnia: Grudzień 25, 2017, 08:51:59 am »
Wbijać na serwer bo warto go trochę rozbujać. Nie ma się co czaić.


  • Wiadomości: 232

  • Pochwał: 0

Odp: Wróć do Aden!
« Odpowiedź #93 dnia: Luty 12, 2018, 10:54:52 am »
coś się tu dzieje, idzie do przodu?


  • ********
  • Wiadomości: 1260

  • Pochwał: 0

    • L2 Emi
Odp: Wróć do Aden!
« Odpowiedź #94 dnia: Luty 12, 2018, 03:33:28 pm »
coś się tu dzieje, idzie do przodu?
Tak, codziennie pracujemy, tylko że my nie korzystamy z gotowców, więc idzie to wolno.
Aktualnie kończę już Drop Kalkulator, niebawem będzie premiera, zostało jeszcze kilka wzorów i wykończenie.

Jest też gotowy Updater, tylko muszę mieć czas aby przygotować pliki systemowe...



  • Wiadomości: 170

  • Pochwał: 0

  • clickbait
Odp: Wróć do Aden!
« Odpowiedź #95 dnia: Luty 12, 2018, 03:58:59 pm »
Czy będzie też możliwość płatności przez g2a wallet?
Addicted


  • Wiadomości: 232

  • Pochwał: 0

Odp: Wróć do Aden!
« Odpowiedź #96 dnia: Luty 12, 2018, 04:04:06 pm »
coś się tu dzieje, idzie do przodu?
Tak, codziennie pracujemy, tylko że my nie korzystamy z gotowców, więc idzie to wolno.
Aktualnie kończę już Drop Kalkulator, niebawem będzie premiera, zostało jeszcze kilka wzorów i wykończenie.

Jest też gotowy Updater, tylko muszę mieć czas aby przygotować pliki systemowe...




gratz za ten design , trochę kojarzy mi się z wiedźminem co jest super ^^


  • ********
  • Wiadomości: 1260

  • Pochwał: 0

    • L2 Emi
Odp: Wróć do Aden!
« Odpowiedź #97 dnia: Luty 12, 2018, 04:04:34 pm »
Czy będzie też możliwość płatności przez g2a wallet?

Nie powiem Ci tego na tą chwile, zastanawiam się jeszcze nad przebudową ACP, w sumie to nad napisaniem go od podstawy :D
Jak zakończę Drop Kalkulator i Updatera wtedy zajmę się ACP i ogólnie zbiorę wiedzę o G2A, gdyż nigdy nie używałem go do odbierania płatności, tylko do wydawania :P



  • Wiadomości: 3

  • Pochwał: 0

Odp: Wróć do Aden!
« Odpowiedź #98 dnia: Marzec 15, 2018, 12:57:06 pm »
Super inicjatywa a hejtem się nie ma co przejmować tylko trzeba dalej robić swoje. Taka natura polaka cebulaka. Powodzenia i czekam na info o starcie


  • Wiadomości: 232

  • Pochwał: 0

Odp: Wróć do Aden!
« Odpowiedź #99 dnia: Kwiecień 02, 2018, 07:59:40 pm »
wiem że była już ta sprawa poruszana ale dostałem impuls żeby odświeżyć. Bo skoro jesteście już tak zdeterminowani i sfokusowani na dopracowaniu wszelkich detali wokół serwera, to czy świta wam coś w głowach żeby sięgnąć po coś dalej aniżeli interlude? grałem na l2 balder od dexa teraz pykam na ketrze i wydaje mi się jakiekolwiek interlude to zabawa na kilka miesięcy conajwyżej , a tyle przecież już nad tym pracujecie , że szkoda byłoby zmarnować szansę na chronicle update np po pół roku hb czy kamael itp.