Witaj
Gość

Wątek: Recomendation system co i jak?  (Przeczytany 5502 razy)

  • Wiadomości: 16

  • Pochwał: 1

Recomendation system co i jak?
« dnia: Luty 11, 2007, 10:28:40 pm »
Często widzę jak ktoś oferuje buffy za kasa + rec, więc mam pytania:
Jak dać komuś "reca"?
Co to daje?
Ile jest warte?

I tak przy okazji jak zrobić napis nad nickiem?

@all
Dzięki za pomoc.
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2007, 03:08:10 pm wysłana przez balun »


  • ******
  • Wiadomości: 1095

  • Pochwał: 13

  • Wake Up! Time to die...
Odp: Recomendation system co i jak?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 11, 2007, 10:33:39 pm »
To dział DN, ale nie sądzę żeby się tak bardzo różniło od L2 xD

- "Reca" dajesz wciskając na osobę którą chcesz obdarować i piszesz: /evaluate ;; możesz też wejść w opcje i tam gdzie są wszystkie emoticony jest znaczek wskazujący wyciąnięty kciuk - klikasz nań...
- Napis nad nickiem robić możesz jedynie po przystąpieniu do klanu 3lvlowego. Tam jest opcja dawania Title.
- Jak zbierzesz dużo reców to nick ci się przekolorowuje
- Ceny nie znam
 ;P
Piszę poprawnie po polsku



Nie smuć się, że się skończyło... ciesz się, że było...


  • Wiadomości: 783

  • Pochwał: 22

  • Tobi wa ii ko da ^^
Odp: Recomendation system co i jak?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 11, 2007, 11:18:18 pm »
To dział DN, ale nie sądzę żeby się tak bardzo różniło od L2 xD

- "Reca" dajesz wciskając na osobę którą chcesz obdarować i piszesz: /evaluate ;; możesz też wejść w opcje i tam gdzie są wszystkie emoticony jest znaczek wskazujący wyciąnięty kciuk - klikasz nań...
- Napis nad nickiem robić możesz jedynie po przystąpieniu do klanu 3lvlowego. Tam jest opcja dawania Title.
- Jak zbierzesz dużo reców to nick ci się przekolorowuje
- Ceny nie znam
 ;P
zapomniałeś dodać , że codzień traci się z 2-3 evaluation score (sprawdzone i na Infinity i na oficjalu)
Nie gram w L2.
Czuję się szczęśliwy z tego powodu :D


  • Wiadomości: 159

  • Pochwał: 6

Odp: Recomendation system co i jak?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 11, 2007, 11:40:32 pm »
Jeszcze co do "napisu nad nickiem", to drugi sposób aby można go było dawać, to zostać nobless ;)

Aby zostać nobless, należy najpierw zrobić retail subklase. Questy niezbędne do zrobienia subklasy:
1) Fate's whisper
    - An arrogant search
2) Mimir's Elixir (Path to a Subclass)
   - Supplier of Reagants

Głównym questem jest 2) ale aby go rozpocząć należy najpierw wykonać quest 1).

Lista dostępnych subklas dla twojej klasy znajduje się tutaj. Klikasz na ikonie swojej klasy i widzisz które możesz wziąć a które nie.

Tera można już się brać za nobless quest:

1) Quest od lvl 50 (subklasy) Path of a Noblesse, Possessor of a Precious Soul – 1
2) Quest od lvl 60 (subklasy) Path of a Noblesse, Possessor of a Precious Soul – 2
3) Quest od lvl 65 (subklasy) Path of a Noblesse, Possessor of a Precious Soul – 3
4) Quest od lvl 75 (subklasy) Path of a Noblesse, Possessor of a Precious Soul – 4

Powodzenia  :D

« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2007, 11:54:34 pm wysłana przez Zorgo90 »


  • Wiadomości: 353

  • Pochwał: 2

  • Sh!t happens... So do I XD
Odp: Recomendation system co i jak?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 12, 2007, 06:53:21 pm »
a po ilu recach zmieniają się kolory nicka?


  • Wiadomości: 10

  • Pochwał: 0

Odp: Recomendation system co i jak?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 12, 2007, 08:31:22 pm »
a co to daje???

tylko kolor nick'a

czy to prawda, ze mniej itemy wypadaja jak moob kilnie?????

DRAGON x 15
nick: sirCOLA
sorcerer lvl 76

nick: sirCOLAsummoner
elementar summoner lvl 70

nick: sirCOLAkrasnal
warshmit lvl 61


  • Wiadomości: 353

  • Pochwał: 2

  • Sh!t happens... So do I XD
Odp: Recomendation system co i jak?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 12, 2007, 11:45:53 pm »
a co to daje???

tylko kolor nick'a

czy to prawda, ze mniej itemy wypadaja jak moob kilnie?????


z tego co wiem to chyba tak właśnie jest


  • Wiadomości: 31

  • Pochwał: 1

  • WIDZIAŁEM KOŁPAKA CIEŃ ;p
Odp: Recomendation system co i jak?
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 13, 2007, 03:01:16 pm »
nom im bardziej niebieskawy kolor tym mniejsza szansa na dropy, aby kolor zaczął się zmieniać należy mieć 70 tych że punktów, a max do zdobycia to 255


  • Wiadomości: 353

  • Pochwał: 2

  • Sh!t happens... So do I XD
Odp: Recomendation system co i jak?
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 14, 2007, 12:31:50 am »
nom im bardziej niebieskawy kolor tym mniejsza szansa na dropy, aby kolor zaczął się zmieniać należy mieć 70 tych że punktów, a max do zdobycia to 255
zakładając żę mam tego 255.... czy oznacza to 0% szansy na drop itemu przy śmierci ??


  • Wiadomości: 159

  • Pochwał: 6

Odp: Recomendation system co i jak?
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 14, 2007, 12:37:14 am »
Nie, gdyż drop jest także zależny od innych czynników. Z tego co słyszałem prawdopodobieństwo zależne jest także od obciążenia/ilości zajętych slotów w inv oraz w jakiś sposób od liczby punktów pk, ale nie wiem dokladnie jak, więc także byłbym wdzięczny jakby ktoś powiedział ;)


  • Wiadomości: 257

  • Pochwał: 5

Odp: Recomendation system co i jak?
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 14, 2007, 01:26:18 am »
max rekomendy obnizaja sznase dropu o kilka % (mozeeeee kilkanascie %)

Cytuj
Z tego co słyszałem prawdopodobieństwo zależne jest także od obciążenia/ilości zajętych slotów w inv
pierwsze slysze - ale w sumie im wiecej masz miejsc zajetych tym wieksza szansa na wylosowanie pechowego slotu
Cytuj
od liczby punktów pk
to tylko w przypadku PKerow - powyzej 5 pkt PK mozesz cos wydropic jak masz karme i zginiesz

przy PVP i przy zgonie z reki playera(albo PKera) nie dropi sie nic (wyjatek to Anchor  :o - wiem co widzialem ! )

jezeli zabija cie mob mozesz sie posypac - ja dzis stracilem kolczyk i troche szotow jak mnie dopadla skrzynka


  • Wiadomości: 16

  • Pochwał: 1

Jeszcze jedno pytanie
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 14, 2007, 05:03:45 pm »
Nie chcąc zakładać nowego tematu.
Czy mi się wydaje, czy nie można mieć dwóch postaci na jednym koncie, na jednym servie?
Próbowałem zrobić drugą postać na tym samym servie i nie mogłem, ale na innym, na którym nie miałem chara, było to możliwe.
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2007, 05:14:28 pm wysłana przez balun »


  • Wiadomości: 257

  • Pochwał: 5

Odp: Recomendation system co i jak?
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 14, 2007, 05:09:59 pm »
Nie chcąc zakładać nowego tematu.
CZy mi się wydaje, czy nie można mieć dwóch postaci na jednym koncie, na jednym servie?
:shock: co?
na koncie mozesz miec 7 postaci


  • Wiadomości: 128

  • Pochwał: 1

  • OSmember!
Odp: Recomendation system co i jak?
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 15, 2007, 12:09:12 pm »
Tak naprawdę reccomendy bardzo wyraźnie zmniejszają szanse na dropa.
Po wprowadzeniu przez drakea C4 szansa na drop z pk była 33,(3)%, jednakże
gdy ktoś ma dużo recc może nie dropić przez kilkanaście śmierci na karmie/ przez bossa ( sprawdzone )
Ponadto kilka dni po c4 zostałem zabity 3 razy w ciągu dnia przez moba ( 2 razy drop ), jakiś czas później na ~200 reccomendach padłem około 6 razy na bossie i nic nie dropnęło ;)

Co do ceny recc --> na shadow ( x10 ) ludzie sprzedawali po 100-200k, ale jak wiadomo to zależy od rate, ilości playerów ( dostępność recc na dzień ), ilości znajomych :P etc.

pozdro matim


  • Wiadomości: 353

  • Pochwał: 2

  • Sh!t happens... So do I XD
Odp: Recomendation system co i jak?
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 15, 2007, 07:13:30 pm »
Tak naprawdę reccomendy bardzo wyraźnie zmniejszają szanse na dropa.
Po wprowadzeniu przez drakea C4 szansa na drop z pk była 33,(3)%, jednakże
gdy ktoś ma dużo recc może nie dropić przez kilkanaście śmierci na karmie/ przez bossa ( sprawdzone )
Ponadto kilka dni po c4 zostałem zabity 3 razy w ciągu dnia przez moba ( 2 razy drop ), jakiś czas później na ~200 reccomendach padłem około 6 razy na bossie i nic nie dropnęło ;)

Co do ceny recc --> na shadow ( x10 ) ludzie sprzedawali po 100-200k, ale jak wiadomo to zależy od rate, ilości playerów ( dostępność recc na dzień ), ilości znajomych :P etc.

pozdro matim
Chwała bogu zmnieszono znacznie drop po zabiciu via MOB ^^


  • Wiadomości: 119

  • Pochwał: 2

Odp: Recomendation system co i jak?
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 15, 2007, 08:49:08 pm »
Jak Drake wprowadzi ustawienia z pod c "cztery i pol" to nie bedzie innego sposobu na wydropienie z siebie czegokolwiek procz bycie PK. Kazdy itemek ma odpowiedni % na wydropienie w przypadku smierci 'od moobka" z tym ze broni i tak nie masz szans wydropic (od c2), a wlasnego doswiadczenia wiem ze ci co maja duzo rekomendacji dropia tak samo czesto jak ja - najczesciej mam 0pkt lub mniej niz 10.


  • Wiadomości: 353

  • Pochwał: 2

  • Sh!t happens... So do I XD
Odp: Recomendation system co i jak?
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 16, 2007, 12:22:46 am »
Jak Drake wprowadzi ustawienia z pod c "cztery i pol" to nie będzie innego sposobu na wydropienie z siebie czegokolwiek procz bycie PK. Kazdy itemek ma odpowiedni % na wydropienie w przypadku śmierci 'od mobka" z tym ze broni i tak nie masz szans wydropic (od c2), a własnego doświadczenia wiem ze ci co maja duzo rekomendacji dropia tak samo często jak ja - najczęściej mam 0pkt lub mniej niz 10.
Czy itemki enchantowane np. +4 też wypadają ?? Sporo grałem w MU i tam itemy +5 chyba i wyżej nie dropiły. na przykład :)
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2007, 11:33:39 am wysłana przez Daab »


  • Wiadomości: 8

  • Pochwał: 0

Odp: Recomendation system co i jak?
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 16, 2007, 12:58:28 pm »
Rec dodaje kozacki nic, mniej expa przy zgonie (255 recow to 0% stratty expa) i mniejsza szansa na dropa. dropisz duzo i czesto jak duzo i czesto na malej odleglosci lvlu bedziesz padal. czyli jak na 55lvl zginiesz z 6 razy prawie pod rzad to napewno dropniesz np. armora (bron bardzo zadko sie dropi no ale dropi :( ) a jak az do 62 ani razy nie zginiesz to znowu mozesz pasc kilka razy i nie bedzie dropa. to wiem z doswiadczenia :P


  • Wiadomości: 119

  • Pochwał: 2

Odp: Recomendation system co i jak?
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 17, 2007, 10:58:56 am »
Broni sie nie dropi i juz (pomijam PK). Itemki OE dropisz normalnie.


  • Wiadomości: 551

  • Pochwał: 9

  • Showtime!
Odp: Recomendation system co i jak?
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 17, 2007, 12:25:13 pm »
Cytuj
mniej expa przy zgonie (255 recow to 0% stratty expa) i mniejsza szansa na dropa. dropisz duzo i czesto jak duzo i czesto na malej odleglosci lvlu bedziesz padal. czyli jak na 55lvl zginiesz z 6 razy prawie pod rzad to napewno dropniesz np. armora (bron bardzo zadko sie dropi no ale dropi  ) a jak az do 62 ani razy nie zginiesz to znowu mozesz pasc kilka razy i nie bedzie dropa. to wiem z doswiadczenia

Bzdury.


Piszę poprawnie po polsku

Nothing lasts forever...
...even cold November Rain


  • Wiadomości: 76

  • Pochwał: 0

Odp: Recomendation system co i jak?
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 19, 2007, 04:24:43 am »
meczylo mnie to i w 3 dni od 0 nazbieralem 255 czyli all recomendow. poswiecilem sie i padlem z reki kumpla na flagu i exp stracony. tak samo przy smierci  od moba. co do dropa to nie wiem bo nie dropnolem ale czy faktycznie obniza szanse dropu nie moge powiedziec
Nigdy nie dyskutój z Debilem, gdyż najpierw sprowadzi Cię do Swojego poziomu a następnie pokona doświadczeniem.


  • Wiadomości: 353

  • Pochwał: 2

  • Sh!t happens... So do I XD
Odp: Recomendation system co i jak?
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 19, 2007, 09:28:41 am »
meczylo mnie to i w 3 dni od 0 nazbieralem 255 czyli all recomendow. poswiecilem sie i padlem z reki kumpla na flagu i exp stracony. tak samo przy smierci  od moba. co do dropa to nie wiem bo nie dropnolem ale czy faktycznie obniza szanse dropu nie moge powiedziec
DObra to znów żeby nei zakładać nowego topicu.... Mam 0 reców ale ostatnio 2 razy miałem PK. Raz poprosiłem dziewczyne zęby mnie zabiła, a drugi raz od strażnika przy mieście. W obu przypadkach nie wypadło ze mnie nic ani z setu ani z inv. a wcześniej jak tylko miałem PK i zginołem to się sypało po kolei wszystko :)