Witaj
Gość

Wątek: Kim grać? Dylematy.  (Przeczytany 490702 razy)

  • Wiadomości: 307

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #2700 dnia: Wrzesień 17, 2010, 05:32:44 pm »
Od kilku ładnych kronik nie ma już czegoś takiego jak random pt w giran na exp czy rb. na serwerach typu rpg/ruoff albo masz własne constant party abo w 90% przypadków koksasz sam ( mowa o tych 2 serwach bo na inne szkoda czasu )


  • ******
  • Wiadomości: 1045

  • Pochwał: 10

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #2701 dnia: Wrzesień 17, 2010, 05:38:21 pm »
Na rpg często randomy robią SOI.
Cytuj
Gimnazjaliści moderatorami forum. To smutne.

Cytuj
serv na max 2-3h mam all +16 i co dalej


  • Wiadomości: 34

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #2702 dnia: Wrzesień 17, 2010, 05:54:48 pm »
no, a:
1) buffy i odnowa CP działa teraz też na party, tak? (czyli na osoby, które nie są z mojego klany/ally. Krótko mówiąc, na randomów)
2) czy OL przydaje się do expa w party? (i z każdą klasą, czy z żadną, a może tylko i wyłącznie na AoE expa z nukerami i nic poza tym?) //bo dawniej jak ktoś expił OLa to tylko wzięcie OLa do pt było naciągane, expili go, bo wiedzieli, że musi mieć wysoki lvl na SIEGE i tylko tyle (tak mi się wydaje, że tak było z c5/IL)
3) czy na RB OL do czegoś się przydaje przy biciu bossa?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2010, 05:57:20 pm wysłana przez delphi »


  • Wiadomości: 98

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #2703 dnia: Wrzesień 18, 2010, 09:16:32 am »
Od kilku ładnych kronik nie ma już czegoś takiego jak random pt w giran na exp czy rb. na serwerach typu rpg/ruoff albo masz własne constant party abo w 90% przypadków koksasz sam ( mowa o tych 2 serwach bo na inne szkoda czasu )

tak na rusku teraz zbieraja sie w rune :P (laba,soi,charmy,rb, hb czesto sa skladane takie random pt :) )
L2 Paradise  Zayl- glad
L2 DEX Zayl- PP
Lancer Gorst- WC
Skelth Gorst- WC


  • Wiadomości: 12

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #2704 dnia: Wrzesień 19, 2010, 11:08:00 am »
Panowie i Panie mam pytanko. Jako nowy gracz postanowiłem rozpocząć grę na serwerze z rate x7. Postanowiłem pograć sobie warlordem, jednak o tej postaci zbyt wiele nie wiem i nie jestem pewien czy jest dobra dla nowego gracza.
1)No więc dobrze wybrałem? Jak prezentuje się warlord w Graci Epilogue?
2)Jaką postać doradzilibyście nowemu graczowi?
Bardziej wolę dd, nie lubię nukerów.


  • *******
  • Wiadomości: 4410

  • Pochwał: 12

  • Plan? I don't need a plan.
Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #2705 dnia: Wrzesień 19, 2010, 12:10:46 pm »
@delphi rób ES'a, lubisz grać solo, chcesz zarabiać dużo kasy itp 40-79 expisz merrowem (taki niebieski) a od 79 w górę magnusem na PI(ilość kasy i expa tam jest chora - w pozytywnym sensie) kładziesz każdego nuka i woja na swoim lvl (przekoksane glady i berserki to wyjatek)

We weep for the blood of a bird, but not for the blood of a fish. Blessed are those with a voice.


  • Wiadomości: 34

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #2706 dnia: Wrzesień 19, 2010, 01:40:38 pm »
@delphi rób ES'a, lubisz grać solo, chcesz zarabiać dużo kasy itp 40-79 expisz merrowem (taki niebieski) a od 79 w górę magnusem na PI(ilość kasy i expa tam jest chora - w pozytywnym sensie) kładziesz każdego nuka i woja na swoim lvl (przekoksane glady i berserki to wyjatek)
mówisz poważnie, czy nie bardzo? na jakimś high lvl wybrałem u NPC 73 LVL i porównywałem PSa i ESa na WOA, na tych jeleniach, reniferach (czy czymś tam) i... nie pamiętam jakie dmg miały summony, ale chyba z 500-700 na hita gdzieś, a crit jak wlazł to bardzo ładny dmg. Grupówka była żałosna tam (moby chyba 3x HP mają?), a kuń do pvp co wali z czarów na jeden target chyba gdzieś za 2k przywalił więc słabo, wygląda to bardziej jak jeden skill nukera (może i słabszy skill? może nuk za 3k by nawalał?), do tego ten reuse kucyka. Do expa PS bardziej mi się spodobał. Zresztą te summony mają chyba identyko staty, tylko ten summon tank NS ma chyba niższy p. atk, ale wiekszą defensywę, i ciut więcej HP.
Co do death spike to ssie, dość małe dmg ma, expić tym się nie da, musiałby mieć 2x silniejszy death spike to może czasem pobawiłbym się w expienie samym DSem, ale tak to bieda.
Kucyki nie mają na sobie koncentracji więc moby bez problemu przerywały mu czar, nawet pojedynczy mob raz przerwał mu trzykrotnie pod rząd czar :D.
Na Siege to może byłaby zabawa, bo walisz z grupówki, może dmg mały, ale jak M. Crit wejdzie to elegancko będzie? Ale w 1 vs 1, w przypadkowej walce to nie wydaje mi się, bym wolał przywalić w gościa z grupówki, bo większy dmg zadałbym z kopyta (i pewnie przywaliłby z 2-3 razy w czasie castingu skilla). Kubiki też PS ma raczej lepsze, ten life cubic często jest do niczego, a ten aqua, czy jak mu tam, co wali z DOTa to dobry tylko na pvp do zbicia CP magowi, czy komuś tam.
Koza (kuń) ma jeszcze buffy chyba clarity, wild magic i empa, szkoda tylko, że ten sam konik nie wali grupówki to mógłby sam siebie buffnąć, a summon tank NS PSa ma death whisper, focusa i chyba na accuracy (guidance?) i tu jest o tyle dobrze, że tym NSem (tankiem) można też trochę poexpić, a moze nawet na pvp wyskoczyć.

Nie testowałem summonów na 3 profie, jakoś mi się nie chciało, bo tak pewnie trochę czasu spędzę na drugiej.
Czemu niby ES ma lepiej w pvp od PSa (jeden summona PSa też tam z czegoś wali, jakiś skill do dmg + chyba leczy summona? choć bez empa już jest).

Wada summonów - żałosny critical rate, domyślnie chyba 40, czyli 4%, z buffem jednym 50, czyli 5%.

A opisz jeszcze krótko summony na 3 profie, razem z dachowcem (kocurem), ich skille, w pvp i expie jak sobie radzą? i czy staty też mają wszyscy identyczne?

//edit
o właśnie, tak jak kolega niżej napisał, jak nuka kładziesz, otwarty terenik? i jakie masz buffy na koniu? własne, czy dodatkowe? i czy czasem nie będzie tak, ze SH zada większe dmg niż twój heal?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2010, 01:45:58 pm wysłana przez delphi »


  • Wiadomości: 316

  • Pochwał: 1

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #2707 dnia: Wrzesień 19, 2010, 01:43:29 pm »
kładziesz każdego nuka i woja na swoim lvl (przekoksane glady i berserki to wyjatek)

Nukera kładzie? Niby czym? I podstawowe pytanie - mówisz o walce na oli czy w terenie?
Lancer:
Specnaz team
Naver - Aeore Healer 85+


  • *******
  • Wiadomości: 2994

  • Pochwał: 10

  • It's gonna be Legen - wait for it - dary!
    • Diablo 3 Clan League
Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #2708 dnia: Wrzesień 19, 2010, 01:46:39 pm »
jak chcesz miec rozne fajne skille i ciekawa postac to moze Soul Breaker ?

Skille na odleglosc, skille w zwarciu, fajne debuffy, mobilne ud, do tego mozesz ukrasc komus buffy i je sobie przywłaszczyc :) No i teoretycznie latwo znajdziesz const bo w kazdym taki kradziej moze znalezc miejsce (czy to nuk czy melee)
Arrissa, Franz
ADV80+/WC75+ nobless //retired

Kherith, Lancer
GH84+/DA75/WL75/BD62+  //retired

Madith, Core
Yul 85+                                  //retired

Diablo 3 Clan League


  • Wiadomości: 12

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #2709 dnia: Wrzesień 19, 2010, 01:52:47 pm »
jak chcesz miec rozne fajne skille i ciekawa postac to moze Soul Breaker ?

Skille na odleglosc, skille w zwarciu, fajne debuffy, mobilne ud, do tego mozesz ukrasc komus buffy i je sobie przywłaszczyc :) No i teoretycznie latwo znajdziesz const bo w kazdym taki kradziej moze znalezc miejsce (czy to nuk czy melee)
to było do mojego pytania?  :P Hm postać prezentuje się ciekawie ;)


  • Wiadomości: 34

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #2710 dnia: Wrzesień 19, 2010, 01:58:42 pm »
a co to ten const?


  • *******
  • Wiadomości: 3535

  • Pochwał: -666

  • Antropomorficzna personifikacja
Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #2711 dnia: Wrzesień 19, 2010, 02:17:08 pm »
constant party, czyli stałe party. Umawiasz się z ludźmi na konkretne godziny i naginacie  :D


  • Wiadomości: 12

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #2712 dnia: Wrzesień 19, 2010, 03:09:24 pm »
Panowie i Panie mam pytanko. Jako nowy gracz postanowiłem rozpocząć grę na serwerze z rate x7. Postanowiłem pograć sobie warlordem, jednak o tej postaci zbyt wiele nie wiem i nie jestem pewien czy jest dobra dla nowego gracza.
1)No więc dobrze wybrałem? Jak prezentuje się warlord w Graci Epilogue?
2)Jaką postać doradzilibyście nowemu graczowi?
Bardziej wolę dd, nie lubię nukerów.
Pomoże ktoś? :?


  • Wiadomości: 270

  • Pochwał: 1

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #2713 dnia: Wrzesień 19, 2010, 03:17:18 pm »
Dla poczatkujecego warlorda w szczegolnosci odradzam. Szkoda nerwow przy padaniu co chwile na trainach, zacznij od Destroyera jest latwy w opanowaniu najbardziej zywotna postac w calym l2 i milo sie gra
http://fpscs.net/?sid=339d13730fed9a68d80cf8eebf73ff78- polska sieć gry Counter Strike, zapraszam!!


  • Wiadomości: 34

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #2714 dnia: Wrzesień 19, 2010, 03:25:59 pm »
waldusia nie rób raczej bo pewnie będziesz wkurzony np:
- expisz sobie, wpada archer, albo nuker i ciebie leje, ty biegniesz za nim i z tym swoim speedem ciężko ci idzie, a on cię okłada, w końcu dobiegasz do niego, odpalasz skilla AOE np. stuna i okazuje się, że koleś jakoś zdążył odbiec :D, a te skille chyba nie są na target, tzn. możesz nie mieć targetu i możesz je bez problemu odpalić
- waldek wolny jest, ukerzy slowa wrzucą, inne postacie też, już lepiej ci będzie w party vs party bo tam wbijesz w tłum i zestunujesz z 20-50% ludzi, albo na siege
- lepsza będzie dla ciebie deska, choć chyba w nowszych kronikach reuse frenzy schrzanili? czy ktoś mi tylko to wkręcił (że jest stałe i ma 10 min?)?, jeśli frenzy miałoby normalny reuse to byłoby fajnie z pole expić, byłbyś bardziej zadowolony
- wejdź na jakiś hight rate serwer (ale w miarę dobry), może być l2j (bo l2off to pewnie same max 30x znajdziesz xD) i potestuj postacie (teraz te privy mają opcję blokowania expa, a nawet są NPC gdzie wybierasz sobie, który chcesz mieć lvl, a grę zaczynasz mając max lvl i jesteś bez żadnej klasy, wszystko u NPC wybierasz). Obczaisz sobie orientacyjnie skille. Szału wadek nie robi w normalnym expie i w malutkich pvp, a większych już tak.
- a i to leczenie waldka do full HP jest do bani bo raz, że odpalisz ten skill jak masz strasznie mało HP (w pvp każdy by cię skosił na luzie wtedy), a dwa, że reuse ma chyba 15 minut


  • ******
  • Wiadomości: 1045

  • Pochwał: 10

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #2715 dnia: Wrzesień 19, 2010, 06:10:56 pm »
delphi powinien dostać plusa za poradnik roku.
Cytuj
Gimnazjaliści moderatorami forum. To smutne.

Cytuj
serv na max 2-3h mam all +16 i co dalej


  • Wiadomości: 12

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #2716 dnia: Wrzesień 19, 2010, 08:25:26 pm »
Którą klasą będzie łatwiej o clan/party bladedancer czy soul breaker? Czy tymi klasami dość fajnie się gra?  :)


  • ******
  • Wiadomości: 1045

  • Pochwał: 10

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #2717 dnia: Wrzesień 19, 2010, 08:43:45 pm »
Rzecz jasna że supportem szybciej/częściej znajdziesz party, bd sie gra ciekawie nie bije jak jakaś sierota na pve.
Cytuj
Gimnazjaliści moderatorami forum. To smutne.

Cytuj
serv na max 2-3h mam all +16 i co dalej


  • *******
  • Wiadomości: 4410

  • Pochwał: 12

  • Plan? I don't need a plan.
Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #2718 dnia: Wrzesień 19, 2010, 11:40:43 pm »
Widać mało osób wie co koniarz może robić O.o

Ostatnio kolega zrobił traina w nescie na PI z 10 grupek na samym buffie OL'a i dał rade bez problemu (uh a ile kasy tam dropi)

@ractail: jeśli walka jest na w miarę równym poziomie to nie ma problemu, miałem na myśli walkę w terenie(oly też, chyba, że ty masz 82, i 60 resista na wind a wyskoczy na Ciebie SH w vesperach 300 atri  :D )

@delphi proszę, daruj sobie porównania z jakiś zbugowanych privów, high rate serwery mają tak gównianą bazę danych, że to zal.

We weep for the blood of a bird, but not for the blood of a fish. Blessed are those with a voice.


  • Wiadomości: 316

  • Pochwał: 1

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #2719 dnia: Wrzesień 20, 2010, 06:27:49 am »

@ractail: jeśli walka jest na w miarę równym poziomie to nie ma problemu, miałem na myśli walkę w terenie(oly też, chyba, że ty masz 82, i 60 resista na wind a wyskoczy na Ciebie SH w vesperach 300 atri  :D )


No ale jak ubijesz takiego nuka? Mage bane nie masz, nuker ściągnie Ci konia zanim ten dobiegnie i co potem? Nawet jak masz nuka w augu to nie ratuje sytuacji raczej. No chyba, że ten koń bije masówka mocniej niż nuker z vorta i ma do tego range 900.
Lancer:
Specnaz team
Naver - Aeore Healer 85+


  • *******
  • Wiadomości: 4410

  • Pochwał: 12

  • Plan? I don't need a plan.
Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #2720 dnia: Wrzesień 20, 2010, 03:27:27 pm »
A wiesz, że konik może stać na UD i nadal bić? to nie jest PS/WK który musi bić

A, tak konik bije naprawdę mocno

We weep for the blood of a bird, but not for the blood of a fish. Blessed are those with a voice.


  • Wiadomości: 34

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #2721 dnia: Wrzesień 20, 2010, 04:02:10 pm »
A wiesz, że konik może stać na UD i nadal bić? to nie jest PS/WK który musi bić

A, tak konik bije naprawdę mocno
chyba niezbyt mocno, no chyba, że to kuń na 3 profie to pewnie już lepiej, ale casting speed ma marny, nuker w tym czasie strzeli kilka razy tak mi się wydaje (no i UD chyba ma trochę długi reuse więc nawet jak raz zmieciesz nukera, to on wróci na buffach z CH i jakie wtedy masz szanse? wyrównane, czy nuk ma małą, średnią, dużą przewagę?


  • Wiadomości: 270

  • Pochwał: 1

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #2722 dnia: Wrzesień 20, 2010, 05:17:38 pm »
Delphi nie grales Es`em to nie zabieraj slowa bo nic o nim nie wiesz... Konik z 3 profki zadaje ogromny dmg jak na masowke i zadaje nawet x2 wiekszy dmg od sps, tylko ze wolny cast ale jednak ma male szanse z nukerami ;/
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2010, 05:19:14 pm wysłana przez OneGeer »
http://fpscs.net/?sid=339d13730fed9a68d80cf8eebf73ff78- polska sieć gry Counter Strike, zapraszam!!


  • Wiadomości: 34

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #2723 dnia: Wrzesień 20, 2010, 06:43:38 pm »
Delphi nie grales Es`em to nie zabieraj slowa bo nic o nim nie wiesz... Konik z 3 profki zadaje ogromny dmg jak na masowke i zadaje nawet x2 wiekszy dmg od sps, tylko ze wolny cast ale jednak ma male szanse z nukerami ;/
no fakt, nie grałem niestety  :(
A inni summonerzy, mają mniejszą lub identyczną szansę z nukerami? (oczywiście w normalnym pvp, otwarty teren, każdy ma identyczne buffy)


  • Wiadomości: 316

  • Pochwał: 1

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #2724 dnia: Wrzesień 20, 2010, 07:29:21 pm »
A wiesz, że konik może stać na UD i nadal bić? to nie jest PS/WK który musi bić

A, tak konik bije naprawdę mocno

Mówiłeś, że walka w terenie. W takim wypadku co to za problem odbiec od summona? A jak summon nie jest na ud to pada momentalnie od nukera, nie ma szans żebyś go wyleczył.
Lancer:
Specnaz team
Naver - Aeore Healer 85+