Witaj
Gość

Wątek: [INTERLUDE] - Legalność, dotacje i maszyna - serwer na l2jfrozen  (Przeczytany 1932 razy)

  • Wiadomości: 12

  • Pochwał: 0

Witam serdecznie,

Moje pytania są czysto techniczne i prawne.

1. Posprawdzałem wymagania serwera L2 opartego na projekcie l2jfrozen ale chciałbym się upewnić czy taka maszyna: Intel Celeron 1.2+ GHz 64 bit, 2 GB RAM HDD 500 GB 100Mbps Ubuntu Desktop 12.04 ...utrzyma te 20-30 osób do testów (to serwer w OVH mKS 2G) - po 2-3 miesiącach wykupimy pewnie mocniejszy serwer.

2. Legalność takiego serwera? Wyczytałem, że NCSoft do kroniki INTERLUDE pozwala na zakładanie prywatnych i publicznych serwerów o ile nie modyfikuje się klienta gry. Sprawa też zależy od softu - w tym wypadku jak wspominałem l2jfrozen. Potrzebuję konkretnej opinii od kogoś kto zna się w temacie i odpowie jednoznacznie - tak można zakładać, nie to nielegalne i na własne ryzyko.

3. Dotacje - jak sprawa z urzędem skarbowym? Czy trzeba taki serwer zakładać na firmę i rozliczać się, czy na prywatną osobę i po prostu zbierać dotacje na własne konto (przez paypal, bluecash itp.) i olać wszystko? ;)

Dlaczego takie pytania? Otóż mam własną działalność, a chciałbym spróbować założyć serwer dla grupki znajomych (docelowo maks 50-100 online) do zabawy w swoim gronie, ale nie chciałbym mieć przypału, jak to w Polsce, z urzędami, skarbówkami i innymi...

Z góry dziękuję za pomoc.


  • Wiadomości: 165

  • Pochwał: 3

  • L2jDeveloper
Odp: [INTERLUDE] - Legalność, dotacje i maszyna - serwer na l2jfrozen
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 20, 2013, 08:43:40 pm »
Jasne ,że owa maszyna starczy. Co do legalności oprogramowanie te frozen oparte jest o licencje GNU czyli jest legalne , a co do dotacji zależne jest od dochodu poza pewną kwotę musisz się rozliczyć z urzędem skarbowym (pit)


  • Wiadomości: 12

  • Pochwał: 0

Odp: [INTERLUDE] - Legalność, dotacje i maszyna - serwer na l2jfrozen
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 21, 2013, 08:24:19 am »
Dzięki wielkie za odpowiedź i umocnienie w wierze :) Wiem, że można śmiało działać.

Sprawdziłem co i jak odnośnie tej kwoty wolnej od podatku. W tym roku wynosi 3019,00 PLN / rok - czyli wypada ~ 251,00 PLN na miesiąc - to w sumie wystarczająco by nie przekroczyć, a zebrać te 50-100 zł /m-sc na utrzymanie i nie przejmować się skarbówką.

Jakby ktoś coś jeszcze wiedział odnośnie dotacji i rozliczenia z kasy to proszę skrobnąć :)


  • Wiadomości: 6

  • Pochwał: 0

Odp: [INTERLUDE] - Legalność, dotacje i maszyna - serwer na l2jfrozen
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 23, 2013, 11:48:22 pm »
z każdej kwoty powinieneś się rozliczać z urzędem skarbowym bez wzgledu na ilość zarobionych pieniędzy. Jeżeli Twoje dochody nie przekroczą 'kwoty wolej od podatku' wtedy US zwraca Ci pieniądze.

Wątpie aby US sprawdzał konta 'płotek' także o ile nikt na Ciebie nie doniesie możesz spokojnie otrzymywać przelewy do 15k euro, przekraczając tą kwote bank ma obowiązek powiadomić US.


  • Wiadomości: 49

  • Pochwał: 1

Odp: [INTERLUDE] - Legalność, dotacje i maszyna - serwer na l2jfrozen
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 24, 2013, 08:03:59 pm »
Po co bawić się w podatki itd itp, skoro więcej będzie pierniczenia z tymi pitami całymi itd itp. Zaznacz gdzie po prostu na stronie przy dotacjach, że pieniądze są darowizną, a w zamian za to ktoś coś otrzymuje w grze, czyli nie ma to żadnej wartości w świecie realnym. Darowizna nie jest opodatkowana.