Witaj
Gość

Wątek: 21 grudnia 2012  (Przeczytany 12293 razy)

  • *******
  • Wiadomości: 1822

  • Pochwał: 20

  • Siła!
Odp: 21 grudnia 2012
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 23, 2008, 05:33:57 pm »
Będzie koniec świata - Ale fajnie, ten ... świat przestanie istnieć +
A najbadziej zastanawiąjące jest to dzieje się ze świadomością po śmierci.
"Czekaj...Czy ja k***a lubię poziomki?"


  • ******
  • Wiadomości: 1390

  • Pochwał: 15

  • Urażona dzidzia, urażona dzidzia!
Odp: 21 grudnia 2012
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 23, 2008, 05:39:45 pm »
kaszanka Panowie :P


  • Banned
  • Wiadomości: 22

  • Pochwał: 0

  • Jestem niezbanowalny
Odp: 21 grudnia 2012
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 23, 2008, 08:41:39 pm »
Aaa tam,ja będę grał dalej w Fable...


  • *******
  • Wiadomości: 1092

  • Pochwał: 22

Odp: 21 grudnia 2012
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 23, 2008, 08:42:29 pm »
Mnie to , ze tak powiem nie interesuje . Jeżeli będzie jakiś ''koniec świata'' to mam nadzieje , ze raz a porządnie a nie podzielone na 100 tysięcy pojedynczych kataklizmów . Ja w to i tak nie wierze . Jedynie podałem to co przeczytałem . Każdy ma inną interpretacje  :P


  • Wiadomości: 89

  • Pochwał: -1

  • Dla Brata Badź Bratem Nigdy Nie Udawaj
Odp: 21 grudnia 2012
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 01, 2009, 02:23:11 am »
Panowie..

Wy w to ...  już nie dokończe.. bo to dzieciniada..

Koniec Roku xxxxxxxxxx?

będzie tak jak w 2000 - Wielki Koniec Świata....


dajcie sobie spokoj ;p



Staram się pomagać gdy mogę i potrafię.
Staram się bardzo dokładnie opisywać serwer na którym grałem.
Cytuj
w wiosce człowieków masz kowala koło drzwi do bramy

own3D


  • ********
  • Wiadomości: 2892

  • Pochwał: 24

  • mądrej głowie dość dwie słowie
Odp: 21 grudnia 2012
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 09, 2009, 10:52:29 am »
Znalazlem cos, co wiaze sie w pewien sposob z tym tematem, ale w calosci zasluguje na nowy watek:

New World Order - The Georgia Guidestones
"Myśląc, budujemy z niewidocznego materiału coś, co siły do siebie przyciąga - dla naszej pomocy lub szkody,
stosownie do charakteru myśli, któreśmy wysłali."

"Myśli nasze tworzą nasze oblicze i nadają mu właściwe indywidualne piętno.
Nasze myśli określają ruch, postawę i kształt całego ciała."


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: 21 grudnia 2012
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 09, 2009, 12:06:12 pm »
Panowie..

Wy w to ...  już nie dokończe.. bo to dzieciniada..

Koniec Roku xxxxxxxxxx?

będzie tak jak w 2000 - Wielki Koniec Świata....


dajcie sobie spokoj ;p
Rozwalają mnie ludzie.
Powiedz, dlaczego było gadanie o 2000 roku...
...jesteś świadom? Jedyna panika jaka byla to związana z waznymi zegarami, np. powiązanymi z reaktorami atomowymi(bo w związku z elektrowniami atomowymi mamy srake od czasów Czarnobyla w Polsce, a media to nagłośniły), że nawet sami prodecenci oprogramowania nie byli na 100% pewni, czy ten zegar przejdzie z 99 do 00 i będzie wiedział, że to 2000, a nie 1900...no i obawiali się, że jak pomyśli źle, to np. procesy, dajmy na to chłodzenia rdzeni w reaktorach może trafić szlak i będzie bum. Obawa była jaknajbardziej słuszna, a zagrożenie, tak realne, że aż namacalne, naszczęście żadne ważne rzeczy na świecie przez zmiane daty nie ucierpiały i nic się nie stało, chodź nawet w okolicy były przypadki wstrzymania pracy jakichś linii elektrycznych itd, a w pobliskiej szkole w której robiony był Sylwester 2000 kupiono nawet agregat prądotwórczy...
Tak więc są dwie rzeczy które mnie roz... w tej kwestia:
1. Ludzie którzy myślą, że wszystko wiedza i są sceptykami, pomimo tego, że de facto ich wiedza jest równa 0, na temat bujd z przeszłości, albo opierają się na jakichś przepowiadanych przez podobnej maści pokolenia znawców info i uważają, że to wszystko jest głupie śmieszne i bla bla bla
2. Ludzi którzy szukaja spisku we wszystkim co się rusza, każdą teorie uważają za prawdziwą i łączą je tworząc mega teorie, co powoduje u mnie głębokie ataki śmiechu.

A gadanie o końcu świata w roku 2012 w ogóle jest LOLem, bo kto zna ten temat wie, że " jak coś to ma być Przemiana Roku 2012 " a nie jakiś następny koniec świata. Fest
głupota i niewiedza ludzka w kombinacji z ignorancją oraz przesytem pewności siebie powoduje mdłości.
HATE ME MOAR!


  • Wiadomości: 323

  • Pochwał: 4

Odp: 21 grudnia 2012
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 09, 2009, 12:13:36 pm »
Panowie..

Wy w to ...  już nie dokończe.. bo to dzieciniada..

Koniec Roku xxxxxxxxxx?

będzie tak jak w 2000 - Wielki Koniec Świata....


dajcie sobie spokoj ;p


Wipe jest potrzebny bo za dużo osób ma s80 +16  :dry: Tyle że Admini są nie zdecydowani i tak przekładają.

Po wipe ja robię Policjanta :D


  • ********
  • Wiadomości: 2892

  • Pochwał: 24

  • mądrej głowie dość dwie słowie
Odp: 21 grudnia 2012
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 09, 2009, 12:16:33 pm »
Ja zrobie piekarza albo lekarza ;)
"Myśląc, budujemy z niewidocznego materiału coś, co siły do siebie przyciąga - dla naszej pomocy lub szkody,
stosownie do charakteru myśli, któreśmy wysłali."

"Myśli nasze tworzą nasze oblicze i nadają mu właściwe indywidualne piętno.
Nasze myśli określają ruch, postawę i kształt całego ciała."


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: 21 grudnia 2012
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 09, 2009, 01:00:50 pm »
Admin forum.lineage2.com.pl
HATE ME MOAR!


  • ********
  • Wiadomości: 2892

  • Pochwał: 24

  • mądrej głowie dość dwie słowie
Odp: 21 grudnia 2012
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 09, 2009, 01:37:27 pm »
... profit tylko deczko mniejszy ^^
"Myśląc, budujemy z niewidocznego materiału coś, co siły do siebie przyciąga - dla naszej pomocy lub szkody,
stosownie do charakteru myśli, któreśmy wysłali."

"Myśli nasze tworzą nasze oblicze i nadają mu właściwe indywidualne piętno.
Nasze myśli określają ruch, postawę i kształt całego ciała."


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: 21 grudnia 2012
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 09, 2009, 03:14:04 pm »
Heh i tak pewnie będzie jak TUTAJ pisał pewien bardzo mądry człowiek :P
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • ********
  • Wiadomości: 2892

  • Pochwał: 24

  • mądrej głowie dość dwie słowie
Odp: 21 grudnia 2012
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 09, 2009, 03:41:13 pm »
Niektore jego wiersza sa piekne, natomiast jako czlowiek - strasznie delikatnie mowiac - postac baaardzo kontrowersyjna.
Jego stosunek do Polski i Polakow i jego zdanie o Polsce, Polakach i jezyku polskim przyprawia mnie o swedzenie rak...
do tego stopnia - ze nie jestem pewien - jak bym zachowal sie spotykajac go twarza w twarz ...
"Myśląc, budujemy z niewidocznego materiału coś, co siły do siebie przyciąga - dla naszej pomocy lub szkody,
stosownie do charakteru myśli, któreśmy wysłali."

"Myśli nasze tworzą nasze oblicze i nadają mu właściwe indywidualne piętno.
Nasze myśli określają ruch, postawę i kształt całego ciała."


  • *******
  • Wiadomości: 2218

  • Pochwał: 20

  • JUŻ 18 LAT z lineage2.com.pl !!
    • Age Of Splendor
Odp: 21 grudnia 2012
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 09, 2009, 03:50:23 pm »
Ja tam wierze Majom bo to byli prze hOOye..

no coż jak to mowil ten kolo co na tą teze wpadl. Zeby przezyc trzeba bedzie nazbierac jedzenia na przynajmniej rok , poltorej roku. Fale wszystkich wod beda siegac 2  - 3 km czyli trzeba bedzie sie schowac wysoko,
Całą wiedze trzeba bedzie przekazywac od nowa wszystkie dane na nosnikach magnetycznych zginą..

Poprostu fajnie. juz sie doczekac nie moge ...
Lineage SINCE 2005 !

Classic club - Dion x3
NightBird -  [lvl.x]


  • Wiadomości: 323

  • Pochwał: 4

Odp: 21 grudnia 2012
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 09, 2009, 04:16:38 pm »
To muszę zgrać sejwy z Simsów Yeah!


  • Wiadomości: 587

  • Pochwał: 2

Odp: 21 grudnia 2012
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 09, 2009, 04:41:40 pm »
Dobra to ja coś powiem chociaż już mówiłem alee..
Wszytko wskazuje na ten ów ,,koniec świata" tzn wszytko no Majowie, Egipcjanie i jeszcze kilaka innych przesłanek. Majowie nie mylili się w swoich obliczaniach obliczali co do sekundy wiele astronomicznych obliczeń, więc możne to nasilać panikę związaną z tym rokiem, ale słuchajciee
Przemagnesowanie biegunów ziemi nie jest końcem świata i nie prowadzi to całkowitego zaniku pola magnetycznego czy coś, w tym procesie mogą wystąpić pewne anomalie magnetyczne a nie że raz dwa i na świecie nagle nic nie działa. Poza tym od początku istnienia ludzkość byłby przynajmniej 3 takie procesy jeśli co 11,5 tys lat cyklicznie powtarza się ów proces, więc jakby to była tak katastrofalne jak mówią niektórzy bylibyśmy teraz pewnie małpami na drzewach bo w 11, 5 tys nie da się na nowo stworzyć człowieka. Jaki z tego wniosek odpowiedzcie sobie sami, chciałem napisać to tak czytelnie po chłopsku :D żeby nie używać zbyt naukowych terminów i określeń. Pozdro unserzy i w górę głowa ! :P


  • *******
  • Wiadomości: 4646

  • Pochwał: 16

  • Ryl to faja
Odp: 21 grudnia 2012
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 09, 2009, 06:29:28 pm »
Cytuj
A gadanie o końcu świata w roku 2012 w ogóle jest LOLem, bo kto zna ten temat wie, że " jak coś to ma być Przemiana Roku 2012 " a nie jakiś następny koniec świata. Fest

Będzie koneic świata, bo mamy Euro 2012 w Polsce :D
Lineage 2 Essence (L2 Reborn) - Assassin lvl 90 --- active / VISAWarriors Clan
Lineage 2 Essence (EU Maroon) - Death Knight lvl 86 --- retired


  • ********
  • Wiadomości: 2892

  • Pochwał: 24

  • mądrej głowie dość dwie słowie
Odp: 21 grudnia 2012
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 28, 2009, 09:07:44 am »
To nie jest data konca swiata ;) - najstarsze mity, legendy albo historie (co, kto woli)
mowia o "przeistoczeniu swiadomosci", jakby swoistym "nastepnym etapie rozwoju" czlowieka, jako istoty.
Niektore dalekowschodnie opowiesci wymieniaja konkretna liczbe (jako symbol oczywiscie) ludzi, ktorzy przetrwaja te zmiany,
ktorzy na tyle "swiadomi" zeby wziac udzial w nadchodzacych zmianach.
"Myśląc, budujemy z niewidocznego materiału coś, co siły do siebie przyciąga - dla naszej pomocy lub szkody,
stosownie do charakteru myśli, któreśmy wysłali."

"Myśli nasze tworzą nasze oblicze i nadają mu właściwe indywidualne piętno.
Nasze myśli określają ruch, postawę i kształt całego ciała."


  • *******
  • Wiadomości: 1630

  • Pochwał: 20

  • Ja jestem King Bruce Lee karate mistrz
Odp: 21 grudnia 2012
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 30, 2009, 10:30:46 pm »
Jezeli mozesz Koszalem to rozszerz swoja teze bo jest interesujaca!
Materid - Naia (Off) - Phantom Ranger - 40 lvl (Imperlot)
Salianka - Naia (Off) - DE Warrior - 10 lvl (Imperlot Academy)
http://www.dogorybrzuchem.pl - autorski blog o kulturze i spoleczeństwie.


  • ********
  • Wiadomości: 2892

  • Pochwał: 24

  • mądrej głowie dość dwie słowie
Odp: 21 grudnia 2012
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 31, 2009, 01:04:48 am »
Zaczne dzisiaj - skoncze w poniedzialek ... niestety nie bede mial czsu na opisanie wszystkiego w tej chwili,
wiec posluze sie tylko pewnymi kluczowymi informacjami.

Zaczne moze od czasow "blizszych" nam - czyli jakbynowozytnej historii rozwoju teorii zwiazanych z ta data.
W poniedzialek napisze o tych "opowiesciach", "legendach" i "religijnych zrodlach" ;).
Zaznaczam, ze oczywiscie do calego tego tematu NALEZY podchodzic sceptycznie.

[tu male wyjasnienie, zebysmy dobrze sie zrozumieli:
sceptycyzm - doktryna przecząca możliwości uzyskania jakiejkolwiek wiedzy wiarygodnej i uzasadnionej a. wątpiąca o wartości ludzkiego poznania; metoda powstrzymywania się od osądu, systematycznego wątpienia a. destrukcyjnego krytycyzmu w stosunku do wszystkiego a. do pewnych określonych spraw]

Cala sprawa 2012 nabrala niezwyklej popularnosci mniej wiecej w roku 2007, kiedy pojawilo sie "nagle"
niezwykle duzo publikacji na ten temat i pierwsze ksiazki autorow zwiazanych z "New Age".

Jednak przesiewajac juz wtedy cala mase roznych zrodel stwierdzilem, ze w 99% to albo jakies pseudonaukowe wywody,
pozbawione wiekszego senu, albo egzoteryczne majaki nawiedzonych poszukiwaczy sensacji, albo po prostu chwyt pod publike,
opierajacy sie na prostej zasadzie: "ech napisze tez cos na ten temat - zawsze wpadnie pare groszy".

Poslugujac sie prostymi metodami eliminacji zawezalem zrodla informacji do niezbednego minimum.
I tu natknalem sie na pewna postac od ktorej prawdopodobnie wszystko sie zaczelo.
Wczesniej, czy pozniej kazdy, kto przerzuci troche normalnych zrodel mowiacych o calym zjawisku dywagacji na temat tej daty
i mozliwych konsekwencji, a przede wszystkim o fenomenie zwiazanym z wybuchem spekulacji i mnozeniem sie roznych teorii,
natknie sie na nazwisko francuskiego jezuity, filozofa i paleontologa: Pierre Teilhard de Chardin (1881-1955)

W 60' i 70' latach Chardin cieszyl sie niezwykla popularnoscia pewnej waskiej grupy intelektualistow,
zostal jednak szybko zapomniany - swiat mial inne zmartwienia, troski i teorie ...
Jego postac powraca jednak wraz z ponownym wydaniem ksiazki pewnego amerykanskiego autora,
ktory jakby rozwija tezy poruszane przez Chardina ... chodzi tu o filozofa - Ken Wilber.
Przygladajac sie troche sciezkom myslowym, po ktorych sie poruszal, mozna odwazyc sie na stwierdzenie,
ze mial olbrzymi wplyw na cala zadyme zwiazana z wspomniana "filozofia przeistoczenia" byl jakby zrodlem dla nastepnych,
a w szczegulnosci dla Terence McKenna i José Argüelles, ktorzy wywolali po prostu istna burze w calym temacie.

.... tyle na temat pierwszych nazwisk

Teraz krotko o samej praktycznej czesci calej zadymy zwiazanej z kalendarzem Mayow.
Jak widzisz 99,99 % ludzi zabierajacych glos w tej sprawie - nie ma po prostu pojecia o czym mowi ;).
Gdybys zapytal kogokolwiek o sam kalendarz Mayow - co to jest/bylo, jaki ma wplyw na nasz kalendarz,
jak byl liczony, czy w ogóle byl jakikolwiek uniwersalny kalendarz Mayow - to uslyszalbys jakies brednie, przypuszczenia,
albo krotkie stwierdzenie: "chlopie, a po za toba wszyscy zdrowi?"

Aby zanurzyc sie deczko w temacie trzeba siegnac do roku 1773 - do ponownego odkrycia Miasta Mayow (Palenque).
I jednego z najciekawszych odkryc - wlasnie kalendarzy Mayow - celowo uzywam tu liczby mnogiej,
z tego wzgledu, ze uzywali oni kilka systemow jednoczesnie ;).
Niemniej jednak nie zmienia to faktu, ze do dzisiaj fascynuje ich niezwykle dokladny pomiar czasu.
Ale nie bede rozwijal tematu systemow mierzenia czasu - skupie sie na jednym z nich,
wlasnie tym o ktorym mowa, bedacym rowniez przyczyna calej zadymy.

Poruszam sie bardziej w literaturze anglojezycznej i niemieckiej, dlatego posluze sie terminem angielskim,
mowiac, ze kalendarz, czy system ten znany jest wsrod uczonych jako: Long Count
i opiera sie na powtarzajacych sie cyklach, obejmujacych 5125 lat.

Swiat owczesny zafascynowany tak dokladnym sposobem liczenia czasu podjal sie wyzwania pewnej korelacji
systemu Mayow i naszego wlasnego kalendarza gregorianskiego. Jak mozesz domyslic sie - zadanie bylo nie lada wyzwaniem.
Wysilki dwoch "specow od Mayow" ;) - Joseph T. Goodman i Juan M. Hernández - doprowadzily do pierwszych efektow
trwalej korelacji pomiedzy systemem Long Coun Mayow i judeochrzescijanskiego kalendarza gregorianskiego ....
... "dopiero" w roku 1897 ;). I wlasnie dlatego praktyczne spekulacje na temat dokladnej daty 12.12.2012 mozemy
rozpoczac od roku 1897 - wszystkie pseudowzmianki, tak rzeczowo i dokladnie mowiace i historiach, czy opowiesciach,
zwiazanych z 2012, a powstalych przed 1897, czy siegajace "na 100% pewniackich" faktow sprzed 1897 - sa po prostu bujda.

Istnieja natomiast pewne przekazy mowiace o cyklicznych zmianach zachodzacych na ziemi,
czy dotyczacych naszych wewnetrznych zmian, bedacych jednoczesnie pewnymi etapami rozwoju na ziemi ....

ale o tym juz w poniedzialek ;)

Tym czasem milego weekendu - wasz Koszałek Opałek ^^


"Myśląc, budujemy z niewidocznego materiału coś, co siły do siebie przyciąga - dla naszej pomocy lub szkody,
stosownie do charakteru myśli, któreśmy wysłali."

"Myśli nasze tworzą nasze oblicze i nadają mu właściwe indywidualne piętno.
Nasze myśli określają ruch, postawę i kształt całego ciała."


  • Banned
  • Wiadomości: 22

  • Pochwał: 0

  • Jestem niezbanowalny
Odp: 21 grudnia 2012
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 31, 2009, 05:44:01 pm »
Czyli takie "przebiegunowanie" ziemi było już kilka razy i nie ma się czym martwić? Bo gdyby za każdym razem było "coś" to dalej bylibyśmy małpkami? OK, rozumiem.


  • ******
  • Wiadomości: 1251

  • Pochwał: 0

  • Watch your Back
Odp: 21 grudnia 2012
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 31, 2009, 07:36:32 pm »
Bieguny magnetyczne ziemi odwrócą sie , zaniknie osłona ozonowa i wszyscy zginiemy. To moje wersja końca swiata wedlug kalendarza majów ;]
l Coke and Pepsi are the same thing. Wake up people !!!

http://slomianywdowiec.mybrute.com


  • Wiadomości: 611

  • Pochwał: 11

Odp: 21 grudnia 2012
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 31, 2009, 08:18:16 pm »
Zastanawiam się - skoro ten kalendarz majów kończy się na 2012 - i dlatego wszyscy myślą, że będzie koniec świata/przełom, to to troche bez sensu.

W kompie mam kalendarz do 2099 - hmm... może wtedy będzie koniec swiata ?

Albo może ktoś wyliczył czas do 2012 i uznał, że więcej nie ma potrzeby bo do tego czasu ktoś zrobi 21893 kalendarzy z datą +kilka tys. lat? ew. (kalendarz był chyba okrągły) może jakoś tak wyszło, że więcej się nie zmieści :D


  • Banned
  • Wiadomości: 22

  • Pochwał: 0

  • Jestem niezbanowalny
Odp: 21 grudnia 2012
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 31, 2009, 08:56:11 pm »
Albo w roku 2012 będzie epoka, nie wiem ,może robotów. To się zobaczy.


  • *******
  • Wiadomości: 1044

  • Pochwał: 0

Odp: 21 grudnia 2012
« Odpowiedź #74 dnia: Luty 01, 2009, 12:21:03 am »
ziemia nas stworzyła, ziemia nas zniszczy. kiedy i jak to jeszcze zobaczymy

ja myślę ze kiedyś coś w ziemie uderzy i bb