Witaj
Gość

Wątek: Hierophant Olympiad Interlude (prośba o porady)  (Przeczytany 11590 razy)

  • Wiadomości: 9

  • Pochwał: 0

Hierophant Olympiad Interlude (prośba o porady)
« dnia: Wrzesień 23, 2012, 09:55:27 pm »
Witam!
Prophet to klasa, która przypadła mi do gustu od początku mojej przygody z Lineage 2.
Zawsze jednakże grałem jako support w party. Po kilkumiesięcznej przerwie zaczynam grę na serwerze High Rate, ponieważ nie mam zbyt wiele czasu (niestety jest to L2j).
Wracając do tematu, oglądałem wiele filmików z walk Hierophanta na olimpiadzie, przeglądałem wiele wątków, jednak nie znalazłem konkretnego poradnika dotyczącego olimpiady.
Wiem, że jest to jedna z "lepszych" klas jeśli chodzi o olimpiadę.
Jako, że jest to serwer high rate jestem w stanie mieć wszystkie sety/bronie itp. + max.
W takim razie w jaki gear się zapatrzyć, jakie dye założyć oraz jak wyglądają taktyki przeciwko poszczególnym klasom?
Widziałem, że jedni używają db + f, inni as + haste.
Jakie sety zakładać?
Widziałem też, że niektórzy rzucają na przeciwnika BTS przed walką, po co?



  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Hierophant Olympiad Interlude (prośba o porady)
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 24, 2012, 07:34:20 pm »
Witam,
Nie jest ze mnie jakiś pro pefałper, ale:
Nie bawiłem się w augmentacje, ale jak masz czas/kasę/ochotę to bierz AMke i augmentuj, aż dostaniesz aktywnego nuka (tak robiła większość)
Set heavy (PDef na melee) oraz robe (MDef + Mana +CastSpeed na nukerów)
Bronie - AMka z nukiem lub 2. Ja używałem zwykłej AMki, +Draco +fisty. W Fisty włożony bonus PvP cancelujący bufy przeciwnika.

Co do taktyk - to najprostsza jest na nukerów. Modlisz się, żeby nie weszły 2 krytyki z rzędu i healujesz się aż nuker się wypruje z many. Oczywiście Mana burn bardzo w tym pomaga. Jak nie będzie miał many to siada i mówi gf ;)

Pozostałe klasy zależnie od wyposażenia - albo kitujesz i nukujesz z AMki, albo łuk + fiisty. Jeśli wyskoczy jakiś destro na limitach, to się ucieka aż mu zejdzie. Dlatego nigdy nie bufowałem PoF'a na początku walki. Dawał minus do speeda. A jak zwykły melee, to fisty i w zwarcie i ściągasz mu bufy. Jak to przeżyjesz, to masz duże szanse :)

Summonerom przypadkiem nie odwołuj sumona, bez sensu, bo i tak zaraz go przywoła spowrotem. Lepiej rootować. Aczkolwiek konik z jego aoe jest wkurzający.

Mogło mi się coś powalić i podałem coś, czego nie ma na Twojej kronice, ale sorry - nigdy nie przykładałem wagi do tego co gdzie i kiedy wprowadzili/zmienili.

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 175

  • Pochwał: 0

  • Only pvp.
Odp: Hierophant Olympiad Interlude (prośba o porady)
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 24, 2012, 10:00:31 pm »
W Fisty włożony bonus PvP cancelujący bufy przeciwnika.
W Ct0 nie było chyba {pvp} .
Drogi użytkowniku:
Używaj pięknej polskiej interpunkcji, bo w przypadku forum jest ona ważniejsza od ortografii, czy używania polskich znaków.
Zanim coś napiszesz, przeczytaj to kilka razy i dopiero potem wyślij.
Najpierw zastanów się, co druga osoba miała na myśli, o co jej chodziło i w jakim stopniu ma rację, a dopiero później pisz textwalle flejmu nabijając sobie posty i udając, że nie robisz tego specjalnie.
I CZYTAJ KURWA ZE ZROZUMIENIEM!


  • Wiadomości: 183

  • Pochwał: 0

Odp: Hierophant Olympiad Interlude (prośba o porady)
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 09, 2014, 03:04:18 pm »
Gram na serwie x25 kronika Freya i właśnie robie propheta z myślą tylko i wyłącznie o olimpiadzie.
Miałbym prośbe o pomoc w wyekwipowaniu postaci.
1 - zamierzam zrobić następujące suby - tank, sumoner i enchanter ( doomcryer np) po certy - haste, spiryt i ud. Czy to dobry pomysł?
2 - jakie sety i jakie bronie sobie przygotować? Tutaj mam dostęp do found dynasty, vesperów oraz vorpali i elegii ( wszystkich robe lajt czy hv), jesli chodzi o bronie to mam dostę tylko do high lewel S84 czyli np. Periel Sword czy Skul Edge. W jakie bronie sie wyposarzyć?
Jestem obserwowany
Big brat czuwa


Odp: Hierophant Olympiad Interlude (prośba o porady)
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 09, 2014, 09:07:55 pm »
po co ci haste na oly?


  • Wiadomości: 183

  • Pochwał: 0

Odp: Hierophant Olympiad Interlude (prośba o porady)
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 09, 2014, 09:10:44 pm »
To co byś zaproponował z subek?
Czyli rozumiem że spirit jak najbardziej ok?
Jestem obserwowany
Big brat czuwa


  • Wiadomości: 906

  • Pochwał: 1

  • tsubasa fan
Odp: Hierophant Olympiad Interlude (prośba o porady)
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 09, 2014, 09:17:43 pm »
1 - zamierzam zrobić następujące suby - tank, sumoner i enchanter ( doomcryer np) po certy - celka, spiryt i ud. Czy to dobry pomysł?
fixed


Odp: Hierophant Olympiad Interlude (prośba o porady)
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 09, 2014, 10:12:25 pm »
tak jak kwadrat napisal

z eq elegia robe pvp, bronie - veniplanty/rising stary z nukami


  • Wiadomości: 183

  • Pochwał: 0

Odp: Hierophant Olympiad Interlude (prośba o porady)
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 11, 2014, 08:54:18 am »
Oglądałem filmik z jednym pp z Czech, gadałem z jego znajomą ( gramy razem ) i mówiła mi ze za warrior ability brać cert boost CP.
Ele robe set się powoli zbiera, bronie tez popatrze a element w broni ładować taki jak mi wejdzie augu prawda?
Jeszcze jedno, opłaca się bawić w łuk albo duale i set heavy?
Jeszcze co do enchantu skilli, te które mają możłiwość to dawać na zmniejszenie zużycia many?
Jestem obserwowany
Big brat czuwa


Odp: Hierophant Olympiad Interlude (prośba o porady)
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 11, 2014, 09:55:52 am »
Oglądałem filmik z jednym pp z Czech, gadałem z jego znajomą ( gramy razem ) i mówiła mi ze za warrior ability brać cert boost CP.
nie

Ele robe set się powoli zbiera, bronie tez popatrze a element w broni ładować taki jak mi wejdzie augu prawda?
tak

Jeszcze jedno, opłaca się bawić w łuk albo duale i set heavy?
nie

Jeszcze co do enchantu skilli, te które mają możłiwość to dawać na zmniejszenie zużycia many?
tak



chociaz heavy moze sie czasami przydac

https://www.youtube.com/watch?v=WTu556r1ha4
masz tu frapsa z g.final
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2014, 10:02:33 am wysłana przez bula »


  • Wiadomości: 183

  • Pochwał: 0

Odp: Hierophant Olympiad Interlude (prośba o porady)
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 11, 2014, 10:16:56 am »
Czyli certy - celka, ud i spiryt
Enchant skilli głównie na zmniejszenie zużycia many a np mana burn na co?
A jakie taktyki macie? Podbiec by użyc mana burn i atakowac z nuka z augu?
Szkoda ze tak mało tematów na temat pp jest tutaj.
Jestem obserwowany
Big brat czuwa


Odp: Hierophant Olympiad Interlude (prośba o porady)
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 11, 2014, 10:47:28 am »
Enchant skilli głównie na zmniejszenie zużycia many a np mana burn na co?
mana burn tez na cost

A jakie taktyki macie? Podbiec by użyc mana burn i atakowac z nuka z augu?
dalem ci przeciez frapsa ...



  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Hierophant Olympiad Interlude (prośba o porady)
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 11, 2014, 10:54:49 am »
(...)

https://www.youtube.com/watch?v=WTu556r1ha4
masz tu frapsa z g.final

serwer z dupy to i fraps podobnie.

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



Odp: Hierophant Olympiad Interlude (prośba o porady)
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 11, 2014, 10:57:43 am »
(...)

https://www.youtube.com/watch?v=WTu556r1ha4
masz tu frapsa z g.final

serwer z dupy to i fraps podobnie.

Pozdrawiam
jakies konkrety?


ach tak, chodzi o to ze typ nie biega z pvp fistami, dlatego serwer z dupy?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2014, 10:59:15 am wysłana przez bula »


  • Wiadomości: 183

  • Pochwał: 0

Odp: Hierophant Olympiad Interlude (prośba o porady)
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 11, 2014, 11:46:46 am »
Ciekawy filmik. Musze go na spokojnie pooglądać i przeanalizować. Dobrze że jakośc dobra.

Jeszcze sie tak zastanawiam bo koles ma kilka broni i w każdym inny skill, hydroblast i prominance zauważyłem. Mam na razie Veniplanta, pokupie troche top LS 84 i bede augumentował.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2014, 03:09:17 pm wysłana przez skrzydlaty »
Jestem obserwowany
Big brat czuwa


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Hierophant Olympiad Interlude (prośba o porady)
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 11, 2014, 03:45:28 pm »
(...)
jakies konkrety?


ach tak, chodzi o to ze typ nie biega z pvp fistami, dlatego serwer z dupy?

Nie, ale jak zabija tanka mającego prawie full hp jednym nukiem, to sorry...
Chyba, że ten zdjął całą biżuterię.

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



Odp: Hierophant Olympiad Interlude (prośba o porady)
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 11, 2014, 04:23:26 pm »
(...)
jakies konkrety?


ach tak, chodzi o to ze typ nie biega z pvp fistami, dlatego serwer z dupy?

Nie, ale jak zabija tanka mającego prawie full hp jednym nukiem, to sorry...
Chyba, że ten zdjął całą biżuterię.

Pozdrawiam
na offie m kryty sie nie zdarzaja, co wiecej, na offie ludzie zaraz po apdejcie do g.final biegali w vesper jewelach


  • Wiadomości: 183

  • Pochwał: 0

Odp: Hierophant Olympiad Interlude (prośba o porady)
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 11, 2014, 04:35:46 pm »
Jeszcze odnosnie broni - skille z augu mają stały poziom bodajże więc czy zrobie np. prominance w Arcane Mace albo Veniplancie to i tak będę zadawał nim takie same obrażenia? Bo jesli tak to niema sensu wykosztowywac sie w lepszą bron.
Jestem obserwowany
Big brat czuwa


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Hierophant Olympiad Interlude (prośba o porady)
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 12, 2014, 02:24:13 pm »
poziom skilla - tak, ale masz więcej MAtaku w broni.

Ważniejsze jednak jest, czy stać Cię na augmentację 2-4 Veniplantów....
Porównaj koszt włożenia/zdjęcia augmentacji.
Niewielu ma szczęście wrzucić ulubionego nuka za 3-4 podejściem.
Wielu straciło fortuny na zdobycie 1go...

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 183

  • Pochwał: 0

Odp: Hierophant Olympiad Interlude (prośba o porady)
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 12, 2014, 08:08:25 pm »
Zgadza się ale jak pisałem wcześniej gram na serwie x25 i to nie stanowi problemu. Problemem będzie znalezienie odpowiedniego augu.
Nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem MastJedi ale piszesz o augumemtacji więcej niż jednej broni? Chodzi o to by mieć na wyposażeniu bronie ze skillami zadającymi różnego rodzaju obrażenia np. veniplant nr z prominance, veniplant nr2 z hydro blast ?
Jakie najlepszę będą talismany ( moge ich mieć 4 ) i jakie dye na hierophanta?
Weszły mi na veniplanta shadow flare a na rising stara prominance, obie power 55.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2014, 10:57:35 pm wysłana przez skrzydlaty »
Jestem obserwowany
Big brat czuwa


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Hierophant Olympiad Interlude (prośba o porady)
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 13, 2014, 12:10:06 am »
Zgadza się ale jak pisałem wcześniej gram na serwie x25 i to nie stanowi problemu. Problemem będzie znalezienie odpowiedniego augu.
No to  przyjemnego enchantowania :D:D

Nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem MastJedi ale piszesz o augumemtacji więcej niż jednej broni? Chodzi o to by mieć na wyposażeniu bronie ze skillami zadającymi różnego rodzaju obrażenia np. veniplant nr z prominance, veniplant nr2 z hydro blast ?
Nie - chodzi o to by na czas re-usa skilla móc użyc coś drugiego. Nuki z broni mają długi re-use w porównaniu do nuków ze skili nukerów. Oczywiście broń z acumenem obowiązkowa (self heal). Ale rodzaj nuka całkowicie obojętny. Co pierwsze to lepsze :)
Jakie najlepszę będą talismany ( moge ich mieć 4 ) i jakie dye na hierophanta?
Talizmany ze skrzynek o ile pamiętam były losowe, później dopiero doszły talizmany z fortec/zamków/instancji które można sobie wybierać. Na pewno na zmniejszenie zuzycia many, na pewno na szybsze bieganie (czlowiek jest taki powolny a tu trzeba spierdalać...), PDef/MDef i ostatni slot zostawić na te zmieniane - re-full HP, zdejmowanie debufów i takie tam.
Co do dye to różne są szkoły.
Ja za starych czasów miałem +4Wit +4Dex +4Str. I tak wiem, że połowa "znafców" tematu mnie wyśmieje, ale wali  mnie to. FatHips za starych czasów miał +5Wit, +4Dex.

Weszły mi na veniplanta shadow flare a na rising stara prominance, obie power 55.
No to znajdz jakiegos npca i sobie potestuj jak biją. Będziesz wiedział, czy się opłaca. BTW nie pamiętam grade RisingStara (chyba A?). Możesz wrzucić w niego element? A AMka też bo była najtańsza bronią w którą można było włożyc element :)
Kiedys robiłem testy z różna bronia i leczeniem. I wychodziło mi, że im większy MAtak broni, tym więcej oddawała HP. Nie były to zatrważające różnice, powiedzmy 5-10%, ale zawsze.

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 183

  • Pochwał: 0

Odp: Hierophant Olympiad Interlude (prośba o porady)
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 13, 2014, 12:51:05 am »
Więc tak:
rising star to s84 na moim serwie, ale nuki które mi weszły maja char nearby enemy wiec do wywalenia. Na veniplancie wszedł mi tempest power 110 i to jes to czego szukałem. Teraz bede augumentowal rising stara.
Na co enchntowac mana burn, na zmniejszenie zuzycia many cz yna power?
Jakie bizu bedzie najlepsze? Pewnie epicki, ale które valakas+antek+b.zaken+qa+baium ( pytam teoretycznie bo szansa na ich zdobycie na moim serwie jest znikoma ) ? Obecnie mam kombinacje vorpal+elegia.
Armor mam moirai found ale jest w zasięgu elegia robe. Z broni mam jeszcze icarus hala found. Co bedzie lepsze sigil czy tarcza?
Jestem obserwowany
Big brat czuwa


  • Wiadomości: 307

  • Pochwał: 0

AW: Hierophant Olympiad Interlude (prośba o porady)
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 13, 2014, 07:31:44 am »
Rising Star A grade.. Yeah.

Anyway tempest to też masówka więc useless. Szukaj nuków z power 110.

Gesendet von meinem C6833 mit Tapatalk



Odp: Hierophant Olympiad Interlude (prośba o porady)
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 13, 2014, 08:42:24 am »
cholera, eksperci


tempest w aug to nie "masowka" bo ma 110 power, a talizmany na zdejmowanie debuffow nie istnialy nawet na h5, nie mowiac o kronice wstecz


@skrzydlaty
mana burn na cost,

epiki, valakas, anharas, blessed zaken, baium zamiennie z  elegia i nie pamietam czy we freyi byl juz beleth, jak tak to drugi ring slot na to, jezeli nie to elegia; przy czym najpotrzebniejsze epiki dla ciebie to zaken i antharas

tarcza lepsza niz sigil

talizmany - zolte na speed, a z wazniejszych - life force/maximum clarity/divine protection


  • Wiadomości: 183

  • Pochwał: 0

Odp: Hierophant Olympiad Interlude (prośba o porady)
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 13, 2014, 12:41:24 pm »
Beleth jest oczywiście, nawet widziałem na rynku ze dwa na sprzedaż, ceny kosmiczne nawet jak na mój serwer.
Ring QA chyba niezbyt dla propheta?
Musze sprzedać otto clawy i carnium bow bo się nie przydadzą zapewnie. Jeszcze co do enchantu skilli. Z aktywnych prophet ma sporo bufków, wszystkie które mają taką możliwosc enchantowac na cost? Ale PoFa to moze na zmniejszenie kary na speed?
Musze dokładnie przeanalizowac filmik pod kątem buffów jakie nakłada na siebie przed walką i wjakiej kolejnosci.
Oglądałem wczoraj na moim serwie troche walk na oly i jeden pp walczył ale nie pokazał nic szczególnego, z jednym sps rozlozyl sie po jego hitach. Zagadałem do niego i pisał mi ze w ogóle nie wchodziła mu mana burn i root
Jestem obserwowany
Big brat czuwa