Witaj
Gość

Wątek: Poradnik L2 Classic NA - Podstawy  (Przeczytany 27647 razy)

  • Wiadomości: 250

  • Pochwał: 0

Odp: Poradnik L2 Classic NA - Podstawy
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 31, 2018, 01:53:32 pm »
Normalnie nie dowierzam, ze jako przyklad tego ze Tyrek jest dobry na mass pvp wrzuciles video HERO na CELCE vs 1 party hahaha

Czekam az sie spotkamy na siege, zobaczymy zasieg ramion twojego boksera.

Bardziej chodziło mi o samą CELKE. A nie o jego hero, taki filmik akuratnio się trafił  :P

Problem z tym skillem jest taki, ze: jest na 77 lvl, ktory malo kto w ogole zobaczy, pomijajac fakt ze na razie max lvl to 70 i nie mamy nawet 3 prof. Reuse ma 15min, wiec owszem, raz podbiegniesz ale co potem? Na mass pvp masz taki range miedzy dwoma sideami, ze te 10sek akurat starczy zeby sie zblizyc, sypnac 2-3 skille, ale juz zeby uciec niezbyt. Tyrki naprawde placza na mass pvp. Ja sie zgadzam ze 1v1, czy tam w malych pt, czy nawet pt vs pt w niektorych lokacjach to jest OP klasa, ale niestety na mass pvp kaleczy strasznie. Nawet jak podbiegniesz na celce do bishopa to od tego jest tank zeby tym chainem sciagnac Cie do siebie i jestes dead.


  • Wiadomości: 192

  • Pochwał: 0

Odp: Poradnik L2 Classic NA - Podstawy
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 31, 2018, 04:41:49 pm »
wszystko zalezy od sprzetu i od twojego party. nie sprecyzujecie w kombinacji, setupu i warunkow pvp, - nie da sie okreslic czy postac jest mocna czy nie

Pvp z 80 skillami =/ Pvp bez 80 skilli
a w koncu kazdy kiedys bedzie mial ten 80 jesli planuje grac w ta gre, a nie idzie na 2 miesiace (wtedy polecam nierozpatrywac klasy tylko isc i grac czymkolwiek)


  • Wiadomości: 43

  • Pochwał: 0

Odp: Poradnik L2 Classic NA - Podstawy
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 31, 2018, 07:40:45 pm »
Witam.
Dziękuję za wszystkie wypowiedzi. Dla takiego noobka jak ja są bezcenne.
Dużo czytałem , gadałem ,  itd. ect.
Jak coś proszę poprawić.
Wychodzi na to że:
Tyrant zajebisty do farmienia , przedewszystkim w cata ,na plecy SE z powodu vampirica.
Łuk najlepszy na PVP na plecy PP, ale czy wystarcza mu many??.
Teraz dwa pytania:
Czy w katach jest dobry zarobek , uzbieram na armor i broń, ewentualnie czy dam radę łukiem coś tam zrobić.
Jeśli łuk to jakiej rasy??? słyszałem że na classicu czarny elf ma skila na wzór cdl dla maga "Fatal Counter".Czym mniej hp zadaje wieksze obrażenia. Mob na hita. Ale nie wiem na jakim to lvlu i czy ten skil ma w ogóle zastosowanie.
Za to człowiek ma snipa, dusha i coś tam jeszcze.
Co wy na to?:)
Dziękować


  • Wiadomości: 192

  • Pochwał: 0

Odp: Poradnik L2 Classic NA - Podstawy
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 31, 2018, 08:34:42 pm »
Lukiem raczej w katach sie nie siedzie, no chyba ze bedziesz grac w cp/beda random pt lukow w katach, tam dosc duzydps idzie w lucznikow i generalnie jest dosyc niebezpiecznie do pewnego etapu gry. Ale dla lucznika jest dosc sporo spotow do expa solo. Poki wam tam nie zmienia dropa na serwerze to bedziesz miec raczej problem z pieniazkami, ale ciezko mi sie odniesc boja gram na ruskim ofie :) co do pvp to jest dobry jesli Cie nie targetuja, jedna z najbardziej papierowych postaci (mowie o frze) i raczej na nim bym sie skupil bo dosc mocno wyprzedza reszte lucznikow w mozliwosciach


  • Wiadomości: 43

  • Pochwał: 0

Odp: Poradnik L2 Classic NA - Podstawy
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 02, 2018, 01:56:44 am »
Witam.
Dzięki za pomoc.
Klamka zapadła. Idę Czarnym łukiem + pp na plecach.
Teraz tylko mi powiedzcie gdzie expić na poszczególnych lvlach , wiem że są moby z weakpointem na łuk, może jakieś mobki z dużym prawdipodobieństwem na jakiś fajny drop?
Jest może qest na jakiś fajny łuk?
Może macie jakąś fajną stronkę gdzie się czegoś nauczę.
Wiem że to dużo pytań ale dopiero zaczynam przygodę na classicu.
 POZDRAWIAM


  • Wiadomości: 709

  • Pochwał: 1

    • badlands.online
Odp: Poradnik L2 Classic NA - Podstawy
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 02, 2018, 08:18:03 am »
Witam.
Dzięki za pomoc.
Klamka zapadła. Idę Czarnym łukiem + pp na plecach.
Teraz tylko mi powiedzcie gdzie expić na poszczególnych lvlach , wiem że są moby z weakpointem na łuk, może jakieś mobki z dużym prawdipodobieństwem na jakiś fajny drop?
Jest może qest na jakiś fajny łuk?
Może macie jakąś fajną stronkę gdzie się czegoś nauczę.
Wiem że to dużo pytań ale dopiero zaczynam przygodę na classicu.
 POZDRAWIAM

Exp tam, gdzie będzie w miarę wolny spot, unikaj mobów 2xHP i z resist bow/arrow.
Nie słuchaj za bardzo ludzi z doświadczeniem na starych kronikach, classic jednak ma sporo zmian. Aż sam się zdziwiłem jak dużo.
Do 20 lvlu i tak będziesz robił questy, potem możesz Spider Nest ze względu na quest Sweetest Venom, ale ok 22-23 ruszaj dalej w drogę.
Możesz szukać party ma cięższych lokacjach, ale pamiętaj - gra daje bonusy xp/sp ale nie adeny - będziesz relatywnie do lewela miał mniej adeny niżbyś sam expił.
Możesz częściowo posługiwać się informacjami z baz danych starych kronik, jak np. https://lineage.pmfun.com, sporo danych się zgadza, ale nie wszytko, co jest logiczne, bo dodatkowo są zmiany wynikające z różnic w istniejących lokacjach.
Możesz szukać info w poradnikach na forum classica Innowy.
Nie ma questów na broń, jest tylko na 25 lvl quest na armor D.
Jeśli będziesz mieć wystarczająco adeny to od 20 lvlu zmień broń na low D łuk(podejrzyj opisy broni w sklepie w Giran), albo jest bug w opisie, albo faktycznie zużywają tylko 1 ss, co jest właśnie dużą zmianą w stosunku do starych kronik.

I ostatnie, uwaga natury ogólnej - mam okazję porównać serwery Aden i Giran - lepiej mi się gra na Aden, na Giran są większe lagi, przynajmniej dla mnie, są bardzo irytujące i nie dziwię się, że niektórzy quitują. Serwer niby jest ustawiony na Europę, ale (nie sprawdzałem) pewnie stoi w USA czy gdzieś w Korei.
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2018, 08:37:42 am wysłana przez Li »
Pan Soulern jest debeściak. I jego mafia też.


  • Wiadomości: 947

  • Pochwał: 0

Odp: Poradnik L2 Classic NA - Podstawy
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 02, 2018, 11:20:18 am »
Kilka słów na Aden gra Ci się lepiej bo grasz w ich nocy a więc siege, oly to zobaczysz na youtube.
Jeśli uprałeś się używać łuka to po viper fangach kup sobie mid D (Elven Bow też bierze 1 ssd).
Z tym łukiem, lub Cursed Maingauche bijesz odpowiednio:
20+ Abandoned Camp
30+ Orc Barrack/koło giran castle. (350 adeny z moba) Meduzy etc.
35+ Hardins Academy/Lizardman
40+ Sea of Spores
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2018, 01:51:23 pm wysłana przez sobek »


  • Wiadomości: 43

  • Pochwał: 0

Odp: Poradnik L2 Classic NA - Podstawy
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 02, 2018, 12:11:03 pm »
Dzięki za pomoc


  • Wiadomości: 709

  • Pochwał: 1

    • badlands.online
Odp: Poradnik L2 Classic NA - Podstawy
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 02, 2018, 05:16:46 pm »
Kilka słów na Aden gra Ci się lepiej bo grasz w ich nocy a więc siege, oly to zobaczysz na youtube.
Przy tych lagach jeden wuj, a nie siege, oly czy mass pvp.
Jedyna nadzieja, że lagi te są częściowo spowodowane zapchaniem serwera przez boxy a po eventach znikną boxy i tym samym kolejki i zmniejszą się lagi.
BTW z tego co wiem będzie można przenieść postać z Aden na Giran.
I, całkowicie subiektywnie, lepszy klimat jest na Aden. Może dlatego, że mało Polaczków i Ruskich xD
Pan Soulern jest debeściak. I jego mafia też.


  • Wiadomości: 78

  • Pochwał: 0

    • Darmowe gry MMO dla każdego!
Odp: Poradnik L2 Classic NA - Podstawy
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 02, 2018, 08:24:54 pm »
Może i po evencie kolejki się zmniejszą, ale to nie potrwa długo bo na bank wprowadzą nowy event na święta i dupa będzie bo więcej ludzi będzie miało wolne i pod koniec grudnia to kolejki będą grubo ponad 1k...


  • Wiadomości: 313

  • Pochwał: 0

Odp: Poradnik L2 Classic NA - Podstawy
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 02, 2018, 09:19:57 pm »
Kilka słów na Aden gra Ci się lepiej bo grasz w ich nocy a więc siege, oly to zobaczysz na youtube.
Przy tych lagach jeden wuj, a nie siege, oly czy mass pvp.
Jedyna nadzieja, że lagi te są częściowo spowodowane zapchaniem serwera przez boxy a po eventach znikną boxy i tym samym kolejki i zmniejszą się lagi.
BTW z tego co wiem będzie można przenieść postać z Aden na Giran.
I, całkowicie subiektywnie, lepszy klimat jest na Aden. Może dlatego, że mało Polaczków i Ruskich xD

Przy pingu z EU na tylko postacie dystansowe ew. Kon, jak ktos wybral dagerow, melaskow to zycze powodzenia :D


  • Wiadomości: 43

  • Pochwał: 0

Odp: Poradnik L2 Classic NA - Podstawy
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 02, 2018, 10:01:08 pm »
TAK TAK Venzer ma racje :( :(
.....Niestety......


  • Wiadomości: 23

  • Pochwał: 0

Odp: Poradnik L2 Classic NA - Podstawy
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 03, 2018, 11:08:34 am »
mam spro ale co do prowadzenia servera botow itd...ale o jakich lagach wy mowicie?mieszkam w uk gdzie intenet to jeden wielki problem a od poczatku istnienia servera nie mialem zadnych lagow..........


  • Wiadomości: 709

  • Pochwał: 1

    • badlands.online
Odp: Poradnik L2 Classic NA - Podstawy
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 03, 2018, 11:43:47 am »
mam spro ale co do prowadzenia servera botow itd...ale o jakich lagach wy mowicie?mieszkam w uk gdzie intenet to jeden wielki problem a od poczatku istnienia servera nie mialem zadnych lagow..........
Właśnie dlatego(podkreśliłem Ci na grubo).
Poczytaj gdzieś o routingu pakietów w sieci. Kiedyś był taki program traceroute który pokazywał ile węzłów musi przejść pakiet dodatkowo z jakimi opóźnieniami. Czyli jaką trasę od twojego kompa do serwera musi przejść pakiet danych.
Zaczyna się to od twojego kompa, potem masz router (może) w domu, potem na pewno masz u swojego usługodawcy sieci, potem masz wejście na główny światłowód uk/polski, potem masz gdzieś pośrednika europejskiego, potem między-oceanicznego do USA (kabel pod Atlantykiem) zakładając, że serwery stoją w USA. I w USA odwrotna droga taka jak od nas - czyli gdzieś centrum ogólnokrajowe, potem prawdopodobnie serwerownia w której stoi serwer.
Oprócz ilości (im mniej tym lepiej) takich węzłów liczy się tez ich jakość, czyli z jakimi opóźnieniami przekazują pakiety.
Wystarczy, by opóźnienie powstało na jednym węźle. Ty pewnie masz góra 3-4 i to dobrej jakości, u nas może być ze 6 i np w ogólnopolskim może być większe opóźnienie.
Nie chce mi się tego sprawdzać teraz empirycznie, możesz się sam pobawić (hasło traceroute w gugle), nie jestem odosobnionym przypadkiem(lagi), wystarczy poczytać global chat w grze.

Czy wpływ na to mają  boty i boxy nie wiem, napisałem zdaje się "może", jedno jest pewne - duża część graczy ma lagi, serwer od strony technicznej to totalna amatorka i niewypał na poziomie kiepskiego priva.
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2018, 11:48:02 am wysłana przez Li »
Pan Soulern jest debeściak. I jego mafia też.


  • Wiadomości: 78

  • Pochwał: 0

    • Darmowe gry MMO dla każdego!
Odp: Poradnik L2 Classic NA - Podstawy
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 03, 2018, 02:53:27 pm »
Tak pisaliście że tyr to "dupa i kamieni kupa" na pvp, znalazłem filmik jednego tyrka z serwera Giran moim zdaniem daje rade nawet w otwartych lokacjach, nie wiem jaki lvl mają jego przeciwnicy (na pewno mniejszy) ale fajnie się składają:)

https://www.youtube.com/watch?v=tPSiEKio_ig


  • Wiadomości: 250

  • Pochwał: 0

Odp: Poradnik L2 Classic NA - Podstawy
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 03, 2018, 03:21:39 pm »
34 lvl Tyrek polecial na AC klepac ludzi... Bilem sie z nim deska kolo 40, teraz ma blizej 50 jakos. To nadal nie jest mass pvp o ktorym rozmawialismy ;)


  • Wiadomości: 220

  • Pochwał: 1

Odp: Poradnik L2 Classic NA - Podstawy
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 03, 2018, 03:24:29 pm »
Tak pisaliście że tyr to "dupa i kamieni kupa" na pvp, znalazłem filmik jednego tyrka z serwera Giran moim zdaniem daje rade nawet w otwartych lokacjach, nie wiem jaki lvl mają jego przeciwnicy (na pewno mniejszy) ale fajnie się składają:)

https://www.youtube.com/watch?v=tPSiEKio_ig
Pisali o mass pvp a nie o zwyklym pvp. Na takim siegu lub innej masowce to z kulki sobie moze posmyrac innych, a jak zanim dobiegnie to juz powinien lezec. Poza tym koles ma 34lvl? bo na tel slabo widze, a mysle ze tam randomy sobie bily z lvlami 20-30.


  • Wiadomości: 23

  • Pochwał: 0

Odp: Poradnik L2 Classic NA - Podstawy
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 04, 2018, 01:04:53 pm »
co za gosc:d ........................................ktos napisal ze cale  comunity eu laguje......jak dla mnie uk nalezy do eu no ale coz.....
« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2018, 01:06:58 pm wysłana przez cannabis69 »


  • Wiadomości: 43

  • Pochwał: 0

Odp: Poradnik L2 Classic NA - Podstawy
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 04, 2018, 03:21:45 pm »
U mnie bez lagów.
Smiga aż miło


  • Wiadomości: 947

  • Pochwał: 0

Odp: Poradnik L2 Classic NA - Podstawy
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 06, 2018, 12:32:41 pm »
NC soft podjął decyzję o dye max +5. - czyli można tylko 1x +4 i 1x +1.


  • Wiadomości: 250

  • Pochwał: 0

Odp: Poradnik L2 Classic NA - Podstawy
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 06, 2018, 12:42:28 pm »
"Podjął decyzję".

Coś spartaczyli i sami na początku napisali, że to że limit jest +5 to bug i będzie naprawiony. Potem pojawiły się z tym kłopoty i poszło info, że była to umyślna zmiana od początku serwera i tak zostaje.


  • Wiadomości: 947

  • Pochwał: 0

Odp: Poradnik L2 Classic NA - Podstawy
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 07, 2018, 11:48:58 am »
"Podjął decyzję".

Coś spartaczyli i sami na początku napisali, że to że limit jest +5 to bug i będzie naprawiony. Potem pojawiły się z tym kłopoty i poszło info, że była to umyślna zmiana od początku serwera i tak zostaje.

Mi się wydaje, że osoby co piszą na forum w imieniu administracji to nie mają wpływu na nic tylko przekazują informację. Jakoś mi się nie chce wierzyć, że robiąc taki project nie mają wszystkiego rozpisanego na pół roku. Nie udostępniają bo trolle i płaczki by napisali 100000 postów.


  • Wiadomości: 105

  • Pochwał: 0

Odp: Poradnik L2 Classic NA - Podstawy
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 07, 2018, 06:38:45 pm »
mam spro ale co do prowadzenia servera botow itd...ale o jakich lagach wy mowicie?mieszkam w uk gdzie intenet to jeden wielki problem a od poczatku istnienia servera nie mialem zadnych lagow..........
Właśnie dlatego(podkreśliłem Ci na grubo).
Poczytaj gdzieś o routingu pakietów w sieci. Kiedyś był taki program traceroute który pokazywał ile węzłów musi przejść pakiet dodatkowo z jakimi opóźnieniami. Czyli jaką trasę od twojego kompa do serwera musi przejść pakiet danych.
Zaczyna się to od twojego kompa, potem masz router (może) w domu, potem na pewno masz u swojego usługodawcy sieci, potem masz wejście na główny światłowód uk/polski, potem masz gdzieś pośrednika europejskiego, potem między-oceanicznego do USA (kabel pod Atlantykiem) zakładając, że serwery stoją w USA. I w USA odwrotna droga taka jak od nas - czyli gdzieś centrum ogólnokrajowe, potem prawdopodobnie serwerownia w której stoi serwer.
Oprócz ilości (im mniej tym lepiej) takich węzłów liczy się tez ich jakość, czyli z jakimi opóźnieniami przekazują pakiety.
Wystarczy, by opóźnienie powstało na jednym węźle. Ty pewnie masz góra 3-4 i to dobrej jakości, u nas może być ze 6 i np w ogólnopolskim może być większe opóźnienie.
Nie chce mi się tego sprawdzać teraz empirycznie, możesz się sam pobawić (hasło traceroute w gugle), nie jestem odosobnionym przypadkiem(lagi), wystarczy poczytać global chat w grze.

Czy wpływ na to mają  boty i boxy nie wiem, napisałem zdaje się "może", jedno jest pewne - duża część graczy ma lagi, serwer od strony technicznej to totalna amatorka i niewypał na poziomie kiepskiego priva.

nie przeczytałem co prawda Twojego całego posta i nic nie wpisywałem w google, ale ja mieszkam w PL i nigdy nie miałem żadnych lagów. Nie używam też żadnych programów.


  • Wiadomości: 947

  • Pochwał: 0

Odp: Poradnik L2 Classic NA - Podstawy
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 08, 2018, 01:18:11 pm »
Cruma 40% normal drop adena, 20% normal drop. Full party 12k adena per char/hour (no ss, clear room) (cruma 3)
6h farm (1xgloves, 1xkarmian fabric, 1xpl boots fabric, 12 pob).


  • Wiadomości: 709

  • Pochwał: 1

    • badlands.online
Odp: Poradnik L2 Classic NA - Podstawy
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 08, 2018, 03:03:44 pm »
mam spro ale co do prowadzenia servera botow itd...ale o jakich lagach wy mowicie?mieszkam w uk gdzie intenet to jeden wielki problem a od poczatku istnienia servera nie mialem zadnych lagow..........
Właśnie dlatego(podkreśliłem Ci na grubo).
Poczytaj gdzieś o routingu pakietów w sieci. Kiedyś był taki program traceroute który pokazywał ile węzłów musi przejść pakiet dodatkowo z jakimi opóźnieniami. Czyli jaką trasę od twojego kompa do serwera musi przejść pakiet danych.
Zaczyna się to od twojego kompa, potem masz router (może) w domu, potem na pewno masz u swojego usługodawcy sieci, potem masz wejście na główny światłowód uk/polski, potem masz gdzieś pośrednika europejskiego, potem między-oceanicznego do USA (kabel pod Atlantykiem) zakładając, że serwery stoją w USA. I w USA odwrotna droga taka jak od nas - czyli gdzieś centrum ogólnokrajowe, potem prawdopodobnie serwerownia w której stoi serwer.
Oprócz ilości (im mniej tym lepiej) takich węzłów liczy się tez ich jakość, czyli z jakimi opóźnieniami przekazują pakiety.
Wystarczy, by opóźnienie powstało na jednym węźle. Ty pewnie masz góra 3-4 i to dobrej jakości, u nas może być ze 6 i np w ogólnopolskim może być większe opóźnienie.
Nie chce mi się tego sprawdzać teraz empirycznie, możesz się sam pobawić (hasło traceroute w gugle), nie jestem odosobnionym przypadkiem(lagi), wystarczy poczytać global chat w grze.

Czy wpływ na to mają  boty i boxy nie wiem, napisałem zdaje się "może", jedno jest pewne - duża część graczy ma lagi, serwer od strony technicznej to totalna amatorka i niewypał na poziomie kiepskiego priva.

nie przeczytałem co prawda Twojego całego posta i nic nie wpisywałem w google, ale ja mieszkam w PL i nigdy nie miałem żadnych lagów. Nie używam też żadnych programów.
Nie oglądałem filmu, ale chętnie go zrecenzuję.
Ok, zakładam, że żargon techniczny nie jest dla każdego.
Bardzo mnie cieszy, ze nie masz lagów, chociaż nie jestem pewien, czy rozumiesz co to jest lag.
I że Ty, to nie znaczy że inni.

Nie czytasz shoutu w grze?
W załączniki screeny sprzed zdaje się 3 dni serwer Giran
Może czytasz chociaż oficjalne forum? Tam też są wątki o lagach.
Pan Soulern jest debeściak. I jego mafia też.