Witaj
Gość

Wątek: Czyżby martwy koniec open Source l2j ?  (Przeczytany 2950 razy)

  • Wiadomości: 391

  • Pochwał: 10

Czyżby martwy koniec open Source l2j ?
« dnia: Kwiecień 03, 2010, 05:57:57 pm »
Co tu dużo mówić. Na początku myślałem, że chłopaki robią prima aprilisowy kawał... Ale mamy 3ci kwietnia a wiadomość dalej siedzi na głównej stronie ?

Czyżby koniec lol serwerów na l2j ?

http://www.l2jserver.com/2010/04/l2j-server-important-changes/comment-page-2/#comment-273


To co zaczynamy jakąś burzę wypowiedzi ?  :D

Polaczkowo:
Impos - Aeore Healer lvl 93 / Wynn Summoner 85 / TH 58
klan - Kowale
CP Sairea


  • *******
  • Wiadomości: 1185

  • Pochwał: 17

Odp: Czyżby martwy koniec open Source l2j ?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 03, 2010, 06:16:32 pm »
Ja sie z tego powodu ciesze aczkolwiek uwazam ze ceny ktore wymyslili to jakas pomylka. No chociaz jesli z czasem liczba takich samych serwerow ktore powstaja praktycznie co 2 tygodnie i niszcza przez to obecne znacznie spadnie wlasnie ze wzgledu na brak darmowych dorbych plikow wowczas moze wartosc tych ogarnietych priv wzrosnie jak rowniez zyskaja one wiecej osob ktore graja dluzej i nie zmienia serwera bo nie bedzie na jaki co chyba zmierza w dobrym kierunku patrzac nie tylko ze strony osob zarzadzajacyh serwerami ale i graczy ktorzy chyba nie chca co miesiac zmieniac serwera z braku online ktory po czasie jest problemem wlasnie przez te ze serwer do l2 gdzie duzo dziala bylo zbyt latwo postawic a jednym problem to uzbieranie kilkuset zlotych na start.
Zapraszam na serwer Team Speak 3 - Dead Echo - Community of Gamers - Adres: deadecho.pl

W Lineage 2 gram na serwerze: EU Core | Nick: Naito | Clan: BlackSwans


  • *******
  • Wiadomości: 1092

  • Pochwał: 22

Odp: Czyżby martwy koniec open Source l2j ?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 03, 2010, 10:23:27 pm »
To jest kawał.

Bystry Matimusek stwierdza to na podstawie linka do tych obrazków:

dla przykładu:



adres dla obrazka powyżej:

Cytuj
http://www.l2jserver.com/wp-content/uploads/2010/03/l2jstandard-aprilfoolsday.png

 :respekt:


  • *******
  • Wiadomości: 1185

  • Pochwał: 17

Odp: Czyżby martwy koniec open Source l2j ?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 03, 2010, 11:38:03 pm »
No to prawdopodobnie sie dalem nabrac :D Ale jeszcze wierze w to ze nie, oczwiscie czas pokaze.

Coby nie do konca wyjsc glupio na tym dodam ze nie zdziwilbym sie gdyby to byl test na zbadanie terenu i sprawdzenie reakcji ludzi na taka wiadomosc w przyszlosci.
Zapraszam na serwer Team Speak 3 - Dead Echo - Community of Gamers - Adres: deadecho.pl

W Lineage 2 gram na serwerze: EU Core | Nick: Naito | Clan: BlackSwans


  • Banned
  • Wiadomości: 8

  • Pochwał: 0

Odp: Czyżby martwy koniec open Source l2j ?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 04, 2010, 02:14:03 pm »
To był i jest fake ^^ Ale już ekipa L2JFree zdążyła skomentować, ze żart sam w sobie był glupim posunięciem. Na sieci miejscami huczy, że L2JServer stają się płatni ^^
Ile osób znienawidziło przez ten żart L2JServer ? Pewnie trochę ^^ A ile początkujących zniechęci sie po przeczytaniu takiego "news'a" ?
Chłopaki chyba postrzelili się w stopę, a nawet jeśli nie bardzo, to stracili jeden palec ^^


  • *******
  • Wiadomości: 2207

  • Pochwał: 12

  • And The Heavens Shall Tremble
    • gOOoogLe
Odp: Czyżby martwy koniec open Source l2j ?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 04, 2010, 07:11:02 pm »
To, by takim zlym posunieciem nie bylo. Oczywiscie troche przesadzili z tymi cenami. Ale pobieranie chociaz drobnej oplaty, by zredukowalo ilosc serwerow postawionych przez osoby takie jak ja (czyt. kompletnie nie znajace sie na javie).


  • Wiadomości: 44

  • Pochwał: 1

  • TeamSpeakServer.pl
    • TeamSpeakServer.pl
Odp: Czyżby martwy koniec open Source l2j ?
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 22, 2010, 10:21:04 am »
Podobnie jak wy uważam, że to posunięcie nie było najlepsze, ale z drugiej strony niezgodzę się że to zmiejszy ilość lol serverów na sieci.

Nie dziwię się, ze chłopaki za swoją pracę w końcu zarządali pieniądze, to naturalna kolej rzeczy. Nie wiem co za to oferują, ale jezeli jest to dostęp do sourse to można ocenić czy to co sprzedają jest warte swojej ceny.

Pliki darmowe l2j nie przedstawiają żadnej wartości, dotyczy to też innych projektów. Dlaczego? Chyba nie trzeba tego tłumaczyć.
Kto chce sprzedawać swoją ciężką pracę i tracić klientów na swoich serverach na rzecz innych serverów?
no chyba że udostępnia innym svn publicznie.

Myślę, ze nawet dla osoby, która kupi takie pliki a nie ma pojęcia to niczego nie zmienia, bo musi mnieć  podstawy wiedzy o javie.
Szlachetny człowiek wymaga od siebie, prostak od innych. Największym powodem do chwały nie jest to, że nigdy nie upadamy, ale to, że potrafimy się po upadku podnieść.   FORUM: http://teamspeakserver.pl/forum



  • *******
  • Wiadomości: 1092

  • Pochwał: 22

Odp: Czyżby martwy koniec open Source l2j ?
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 27, 2010, 09:11:55 pm »
Podobnie jak wy uważam, że to posunięcie nie było najlepsze, ale z drugiej strony niezgodzę się że to zmiejszy ilość lol serverów na sieci.

Nie dziwię się, ze chłopaki za swoją pracę w końcu zarządali pieniądze, to naturalna kolej rzeczy. Nie wiem co za to oferują, ale jezeli jest to dostęp do sourse to można ocenić czy to co sprzedają jest warte swojej ceny.

Pliki darmowe l2j nie przedstawiają żadnej wartości, dotyczy to też innych projektów. Dlaczego? Chyba nie trzeba tego tłumaczyć.
Kto chce sprzedawać swoją ciężką pracę i tracić klientów na swoich serverach na rzecz innych serverów?
no chyba że udostępnia innym svn publicznie.

Myślę, ze nawet dla osoby, która kupi takie pliki a nie ma pojęcia to niczego nie zmienia, bo musi mnieć  podstawy wiedzy o javie.

Mam nadzieje, że jesteś świadom tego iż to był jedynie kawał.