Witaj
Gość

Wątek: Buffer. No dobra, ale: Prophet czy Bishop?  (Przeczytany 13524 razy)

  • Wiadomości: 23

  • Pochwał: 0

Odp: Buffer. No dobra, ale: Prophet czy Bishop?
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 21, 2007, 02:40:28 pm »
nie ukrywajmy ze prophet, bishop, se, ee itp to postacie do party, jesli masz klan albo masz od zarabania ludu na serwie to warto, to tez fajne postacie chodz nie ukrywajmy ze nie sa one ofensywne; jesli masz ochote byc bufferkiem i cos tez sam powalic, miec mozliwosc obrony itp proponuje wc albo ol ale ostrzegam ze z nimi to albo czarno albo bialo, jak nauczysz sie grac bedziesz wymiatal jak nie hmm roznie bywa ale olek latwy nie jest jak na poczatek wiec moze wc, w/w bufferzy i healerzy maja tylko czary ofensywne przeciw nieumarlym, chyba ze te do 20lvlu ale w c5 po 20tym bedziesz nimi za 1 dmg walic, zrob rozeznanie i zdecyduj, musisz sie dobrze czuc w postaci reszta sie nie liczy :P

/pozdro


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: Buffer. No dobra, ale: Prophet czy Bishop?
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 21, 2007, 03:21:05 pm »
Właśnie zgadzam się z kashellem/kashlem  :P bo najważniejsze to żeby dobrze sie grało posatcią . Ja tylko podpowiem że chyba najlepszą odpowiedzią na pytania kim się lepiej gra jest zagranie tymi postaciami. Poszukajcie sobie jakichkolwiek wysokoratowych serwów x1000 albo x10 000 i tam sprawdźcie na własnej skórze. To chyba najlepsze rozwiązanie
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • Wiadomości: 556

  • Pochwał: 6

Odp: Buffer. No dobra, ale: Prophet czy Bishop?
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 21, 2007, 10:03:39 pm »
Testowanie bufferow/healerow to ostatnia rzecz jaka zrobilbym na high rate.
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2007, 10:07:00 pm wysłana przez MonT »


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: Buffer. No dobra, ale: Prophet czy Bishop?
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 26, 2007, 09:05:32 pm »
Masz rację mont trochę się zapędziłem, zapomniałem że na high rate jest kupowanie buffów w miastach :D. Poza tym przecież buffer to postać drużynowa a po kiego komu buffer jak robi 2 profę w ciągu pół godziny od zaczęcia postaci :D. Ale np na x200 czy coś to może by wyszło takie testowanie no nie?
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • *******
  • Wiadomości: 1266

  • Pochwał: 36

Odp: Buffer. No dobra, ale: Prophet czy Bishop?
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 27, 2007, 07:13:12 am »
Współczuje wszyskim którzy grają bufferem/healerem i muszą solować.
Nikodem, Eva's Saint, Hindemith -> Phoenix... - stare dobre czasy...


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: Buffer. No dobra, ale: Prophet czy Bishop?
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 27, 2007, 09:55:36 pm »
A w ogóle istnieje taka możliwość? No nie wiem ale myślę że że buffer z samej racji posiadania buffów nigdy nie jest sam. Zawsze jest ktoś kto potrzebuje wzmocnienia czy jakiegoś heala . No chyba że jest przepełnienie bufferów na serwie, ale to się raczej nie zdarza . Bo dla wielu buffer to zbyt pasywna postać i się szybko nudzi. Zawsze stoi i albo healuje albo mane regeneruje na następne buffy, a czasem nawet zbierze opier... za to że nie healił mimo że już nie miał czym :D.  A mimo to jakoś na razie preferuje PP od takiego nukera czy jakiegokolwiek woja. Fajnie mi się też spoilerkiem grało ale teraz nie mam czasu żeby go rozwijać. Ale to nie o tym mowa.
Wracając do tematu, buffer nie może grać solo i granie solo bufferem mija się z celem. Jeżeli chcemy grać solo albo nie możemy (umiemy?) znaleźć pt to lepiej jakiegoś glada czy necro "wychować" niż tracić czas na "męczenie" tego buffera :D
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • *******
  • Wiadomości: 1266

  • Pochwał: 36

Odp: Buffer. No dobra, ale: Prophet czy Bishop?
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 27, 2007, 10:32:04 pm »
A w ogóle istnieje taka możliwość? No nie wiem ale myślę że że buffer z samej racji posiadania buffów nigdy nie jest sam. Zawsze jest ktoś kto potrzebuje wzmocnienia czy jakiegoś heala . No chyba że jest przepełnienie bufferów na serwie, ale to się raczej nie zdarza . Bo dla wielu buffer to zbyt pasywna postać i się szybko nudzi. Zawsze stoi i albo healuje albo mane regeneruje na następne buffy, a czasem nawet zbierze opier... za to że nie healił mimo że już nie miał czym :D.  A mimo to jakoś na razie preferuje PP od takiego nukera czy jakiegokolwiek woja. Fajnie mi się też spoilerkiem grało ale teraz nie mam czasu żeby go rozwijać. Ale to nie o tym mowa.
Wracając do tematu, buffer nie może grać solo i granie solo bufferem mija się z celem. Jeżeli chcemy grać solo albo nie możemy (umiemy?) znaleźć pt to lepiej jakiegoś glada czy necro "wychować" niż tracić czas na "męczenie" tego buffera :D

Poczytaj wcześniejsze posty i rozważania na temat "z czym buffer lepiej soluje" to będziesz wiedział dlaczego to napisałem.
Nikodem, Eva's Saint, Hindemith -> Phoenix... - stare dobre czasy...


  • Wiadomości: 33

  • Pochwał: 0

  • Jest tylko jedna wiara!! DA!!
Odp: Buffer. No dobra, ale: Prophet czy Bishop?
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 02, 2007, 03:35:43 pm »
Ja czesto widze bufferow z dualami a wydaje mi sie ze lepszym wyjsciem jest dobry luk :) co o tym myslicie??



THE BEST kabaret Ani Mru Mru!!!


  • *******
  • Wiadomości: 1266

  • Pochwał: 36

Odp: Buffer. No dobra, ale: Prophet czy Bishop?
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 02, 2007, 08:14:37 pm »
Ja czesto widze bufferow z dualami a wydaje mi sie ze lepszym wyjsciem jest dobry luk :) co o tym myslicie??

Only weapon + acu lub +mana up, w zależności od sytuacji.
Nikodem, Eva's Saint, Hindemith -> Phoenix... - stare dobre czasy...


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: Buffer. No dobra, ale: Prophet czy Bishop?
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 16, 2007, 11:08:02 am »
A co myślicie o homku z conversion (+60%MP -40%HP) jako broń do party? Oczywiście dla takiego PP który ma root a nie dla bisha.
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • *******
  • Wiadomości: 4646

  • Pochwał: 16

  • Ryl to faja
Odp: Buffer. No dobra, ale: Prophet czy Bishop?
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 16, 2007, 11:09:43 pm »
Ja tam wole pole z critical stun :P
Lineage 2 Essence (L2 Reborn) - Assassin lvl 90 --- active / VISAWarriors Clan
Lineage 2 Essence (EU Maroon) - Death Knight lvl 86 --- retired


  • Wiadomości: 246

  • Pochwał: 3

    • Turbo Szatan \n/
Odp: Buffer. No dobra, ale: Prophet czy Bishop?
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 17, 2007, 04:21:24 pm »
Imo conversion to lipa.
Dlaczego?
Bo te wszystkie mana up'y nie wpływają na przyrost many, toteż mimo, że masz więcej many, to nie utrzymasz większego PT na full buffie, nie poleczysz lepiej na expie.

Lepiej acumen.
Jaka dobra kawa... Zdejm kapelusz?!



To nie jest photoshop. ;]


  • Wiadomości: 3

  • Pochwał: 0

Odp: Buffer. No dobra, ale: Prophet czy Bishop?
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 24, 2007, 12:32:38 pm »
bishop przydaje sie na szczegolne okazje jak RB albo siege, gdzie hp ostro leci, a heale pp na zwykle expienie w party wystarcza co najmniej do 50lvla

mi sie bardzo podoba gra buferem i nie uwazam tego za nudne zajecie :D


  • Wiadomości: 3

  • Pochwał: 0

Odp: Buffer. No dobra, ale: Prophet czy Bishop?
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 24, 2007, 02:42:06 pm »
Gram na Dragonie i interesuje mnie który szybciej tam zarobi kase, PP za buffy czy Bishop za potiony?


  • *******
  • Wiadomości: 2218

  • Pochwał: 20

  • JUŻ 18 LAT z lineage2.com.pl !!
    • Age Of Splendor
Odp: Buffer. No dobra, ale: Prophet czy Bishop?
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 26, 2007, 09:18:06 am »
Obaj nie są bufferami.

Prophet to buffer z kiepskim healem
Bishop to healer z kiepskim buffem.

- Chcesz zarabiac kase siedząc i buffując  - bierz propheta
- Chcesz byc uzyteczny tylko i wylacznie w pt/siege itp. - bierz bishopa.

prophet tez jest uzyteczny w pt ale z healem bishopa sie rownac nie moze.
Lineage SINCE 2005 !

Classic club - Dion x3
NightBird -  [lvl.x]


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: Buffer. No dobra, ale: Prophet czy Bishop?
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 26, 2007, 09:25:00 am »
Conversion lipa :?: No napewno, masakryyczne ilości mane, które idzie zapełnić. Czy to Rechargiem od SE, czy też Invocation. Spokojnie daje się rady. Zresztą, nikt nie mówił, że nie mozna dwóch broni nosić...
HATE ME MOAR!


  • Wiadomości: 10

  • Pochwał: 0

Odp: Buffer. No dobra, ale: Prophet czy Bishop?
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 28, 2007, 07:13:33 am »
Ja gram prophetem, w sumie już hierophantem od jakiegoś czasu, na pewno nie jest to nudna postać. Wręcz przeciwnie, zaskakująca. Jak mówi mój kumpel, prophet po tunningu nie jest złym prophetem  :D  Też umie przywalić, jak trzeba [o ile ma fajny łuk  :D i root wejdzie; a poza tym bardzo przydatne mana burn :) ]. Heal? Na RB czasami musze wystarczyć i daję radę, łącznie z bufem [a to chyba zasługa dużej ilości mp :) ]

Biszkopt też potrzebny, nie da sie zaprzeczyć, że heal ma lepszy.

:)

Risika - Hierophant - 70+ - OMG - EPI

"They say the plain and the ordinary are ruled by fate. But heroic choose their own destiny. I disagree. Sometimes destiny chooses the hero"


  • Wiadomości: 370

  • Pochwał: 0

  • Loli Addict xD
Odp: Buffer. No dobra, ale: Prophet czy Bishop?
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 28, 2007, 10:45:52 am »
Prophet z łukiem umie przywalić? lol -8acc -30% cast speed z łukiem więc ani nikogo nie trafi ani nic nie wyczaruje przed zgonem



  • Wiadomości: 10

  • Pochwał: 0

Odp: Buffer. No dobra, ale: Prophet czy Bishop?
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 28, 2007, 12:14:06 pm »
Trafić jak najbardziej trafia :) Nie mówię, że to maszyna do zabijania. Prawda prawdą, jak nie daje rady, zawsze zostaje return  :) [można bardziej kombinować, ale czasami nie starcza na to czasu, root nie trzyma wiecznie, a mana burn czasami nie wystarcza na nuki]

:)
Risika - Hierophant - 70+ - OMG - EPI

"They say the plain and the ordinary are ruled by fate. But heroic choose their own destiny. I disagree. Sometimes destiny chooses the hero"


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: Buffer. No dobra, ale: Prophet czy Bishop?
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 29, 2007, 02:31:19 am »
Ej no Truskawka nie przesadzaj. Dye na DEX + Guidance i porządnie się leje. To chyba najlepszy zestaw dla buffera który gra solo. Bo żeby tak expić trzeba tylko DYE, dobry łuk, guidance i root. A żeby expić np takimi dualkami trzeba mieć zapasową zbroję. No fakt PP to bogata postać ale lepiej chyba zamiast 2 gorszych zbroi mieć jedną lepszą no nie? Ja tak expiłem z Eminennce i w Demonie! do tego smoczek star i ładnie szło. Fakt że nie mogłem iść na twarde moby i najczęściej dobierałem z weaknesem na archery ale mówimy tu chyba o sporadycznej sytuacji kiedy PP ma ochotę (dla małej odmiany) poexpić sam lub nie ma pt. Bo na dłuższą metę expienie solo bufferm mija się z celem. Już lepiej sobie zrobić drugą postać, np takiego warlorda.

Co do Conversion to jestem za Marc1nem. Jedyna wada Conversion to że czasem jak się za plecami mobek zrespawnuje to jesteśmy na kilka hitów, ale doświadczony PP umie sobie radzić z małą ilością HP. Ja przez jakiś czas musiałem odstawić L2 i jak wróciłem to musiałem homka zostawić i wziąć spowrotem crystala bo jakoś odzwyczaiłem się od grania PP. Zaraz będą też marudzić że wolno healuje bez accu. Ale ja wciąż zdania jestem że z acu tylko szybciej manę się wypsztykuje. Jeżeli jest tylko PP w pt to ludzie muszą być świadomi że PP WSPOMAGA! heal (potki) a nie healuje w sensie stricte. PP to najgorszy buffer do healenia i niech się palnie ktoś kto chciałby robić za healera w pt. Jedynie może wspomagać od czasu do czasu i ratować gdy HP spada niebezpiecznie nisko mimo potków. Głównym zadaniem PP podczas gdy nie buffuje jest siedzenie na tyłku i reganie many na następny buff (dlatego Conv jest taki ważny). Jeszcze gorzej jest w pt w większości z łuczników i nuków gdzie na heal tak się nie wytracasz ale nie masz czasu na reganie mp bo rootujesz cały czas. Jedynie w małych pt można sobie pozwalać na healing i wtedy accu może się przydać ale ja zwykle healuje spore drużyny i nie tracę kasy na pierdoły z accu których rzadko używam. Ponadto szybki heal ściąga moby i jak szybki byś nie był wszystkich naraz nie zrootujesz (szkoda nawet many na dłuższą metę). Wtedy pojawia się chaos którego ja tak bardzo nie lubię; tu trzeba healić chłopaków bo ich moby biją, tu leci parę na ciebie a ty tylko patrzysz jak ci niebieski pasek spada. Acu się przydaje w małym pt kiedy możesz sobie pozwolić na heal. Przy dużych pt kiedy trzeba dużo buffować , czasem podleczyć albo przy pt z nukami i łucznikami gdy nie masz czasu na reganie mp bo rootujesz to lepszy moim zdanie jest Conv.
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • Wiadomości: 370

  • Pochwał: 0

  • Loli Addict xD
Odp: Buffer. No dobra, ale: Prophet czy Bishop?
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 29, 2007, 02:50:40 am »
Mi nie chodziło o exp tylko o pvp:P light userów nie trafi za chiny, heavy userów może trafiać i tak maja to gdzieś więc może z jakimś robe userem można się bawić pytanie tylko po co (nie mówię o oly oczywiście).

Jeśli chodzi o exp to lol z każdego solującego buffera  :)

 



  • Wiadomości: 10

  • Pochwał: 0

Odp: Buffer. No dobra, ale: Prophet czy Bishop?
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 30, 2007, 06:39:19 am »
Nie zgodzę się ze zadaniem, że pp to najgorszy healer/buffer. Może poprostu trzeba mieć do tego smykałkę :) [niezapomniany Horus na varce :D ]


Albo szczęście :D
Risika - Hierophant - 70+ - OMG - EPI

"They say the plain and the ordinary are ruled by fate. But heroic choose their own destiny. I disagree. Sometimes destiny chooses the hero"


  • Wiadomości: 625

  • Pochwał: 7

Odp: Buffer. No dobra, ale: Prophet czy Bishop?
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 01, 2007, 10:27:54 pm »
PP to najgorszy healer i z tym sie trzeba zgodzic :)
kkthxbye - Cardi - L2Sublimity [Hot Problems]


[Wspieram akcję WSKU]
[ENGLISH MOTHER F*****]


  • Wiadomości: 29

  • Pochwał: 0

  • No One Know
Odp: Buffer. No dobra, ale: Prophet czy Bishop?
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 03, 2007, 12:54:57 am »
PP jest cool grałem wiem a co do healów czasami sie wstaje i jakis mały heal... Jak dobre pt łudzników to moby niedobiegaja... To po co komu acu

Takie moje zdanie... Wypowiadałem sie juz o tym w innym poscie...

Kto grał to wie ci co nie grali niech nie gadaja bo 5k exp to low rate...całkiem inne życie:D

No i PP to 3 najbogatrza postac po krasnalach :D
Shillien Elder
Eowina 50+


  • Wiadomości: 506

  • Pochwał: 9

  • Tik Tak
Odp: Buffer. No dobra, ale: Prophet czy Bishop?
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 08, 2007, 12:49:36 pm »
PP to najgorszy healer i z tym sie trzeba zgodzic :)

To ja sie nie zgodze bo PP TO NIE HEALER!!!!!