Witaj
Gość

Wątek: Legalność  (Przeczytany 4082 razy)

  • Wiadomości: 2

  • Pochwał: 0

Legalność
« dnia: Październik 02, 2018, 07:40:22 pm »
Dzień dobry/Dobry wieczór, mam 2 konkretne pytania, mianowicie:

1. Czy jeżeli pobiorę sobie z maxcheaters jakieś pliki serwerowe i zacznę je edytować (czyli np. instancje, że inaczej będzie się coś odbywało albo drop dodany/zmieniony/usunięty czy questy tak samo jak z dropem lub html-e) i wrzucę sobie ten serwer na hopzona czy gdzieś tam i będą grali ludzie czy jest to NIELEGALNE ? mówię o L2J oczywiście
Żeby sprecyzować edytuje pliki z neta L2J jakie chcę (NIE KLIENTA GRY TYLKO SAME PLIKI L2J) i jak chcę wrzucam dedyk strona pyk leci i bez przypału ?

2. A co jak do tego jeszcze właśnie dodam edytowany klient gry? (mówię o systemie tylko) czy może można poszczególne rzeczy jak np. IP w l2.ini ?

Z góry dzięki za odp
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2018, 07:42:13 pm wysłana przez Sonti »


  • Wiadomości: 709

  • Pochwał: 1

    • badlands.online
Odp: Legalność
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 04, 2018, 08:43:00 am »
Dzień dobry/Dobry wieczór, mam 2 konkretne pytania, mianowicie:

1. Czy jeżeli pobiorę sobie z maxcheaters jakieś pliki serwerowe i zacznę je edytować (czyli np. instancje, że inaczej będzie się coś odbywało albo drop dodany/zmieniony/usunięty czy questy tak samo jak z dropem lub html-e) i wrzucę sobie ten serwer na hopzona czy gdzieś tam i będą grali ludzie czy jest to NIELEGALNE ? mówię o L2J oczywiście
Żeby sprecyzować edytuje pliki z neta L2J jakie chcę (NIE KLIENTA GRY TYLKO SAME PLIKI L2J) i jak chcę wrzucam dedyk strona pyk leci i bez przypału ?

2. A co jak do tego jeszcze właśnie dodam edytowany klient gry? (mówię o systemie tylko) czy może można poszczególne rzeczy jak np. IP w l2.ini ?

Z góry dzięki za odp
Na to pytanie nawet najlepsi prawnicy nie do końca ci odpowiedzą.
Nie ma znaczenia, jeśli rozważasz problemy prawnej natury prowadzenia serwera. Generalnie jest to nielegalne, o ile można próbować uniknąć skutków prawnych ze względu na zagmatwane prawodawstwo dotyczące budowania tzw emulatorów to już gra klientem NCSoft na takim serwerze jest w 100% nielegalna. A ciebie skaże się z innych paragrafów, np. zachęcanie do popełnienia przestępstwa.

Jeśli natomiast chodzi o dosłowność twojego pytania - formalnie do każdego kodu powinna być dołączona licencja.
AFAIK l2j był opublikowane na jednej z licencji GNU, więc po to daje się kod, by ludkowie mogli go zmieniać.
Nie bój się, nikt cię za to do sądu nie poda.

Modyfikacje klienta bez względu na potencjalne użycie - 100% nielegalne. Nawet te IP - tobie się wydaje, ze to tylko zmienienie cyferek w pliku tekstowym, w rzeczywistości w tle pliki są dekodowanie i na powrót kodowane w tle wg. tzw protokołów NCSoft.

Porzuć ten idiotyczny pomysł ostawiania serwera skoro takich spraw nie ogarniasz.
Stracisz jedynie kasę.

Odpisuję jedynie ze względu na bardzo grzeczną i logiczną formę pytań, niespotykane to na tym forum.

//haran: Chciałem dać plusa za pomoc, ale nie moge. Shani pls?
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2018, 04:12:18 pm wysłana przez haran »
Pan Soulern jest debeściak. I jego mafia też.


  • Wiadomości: 2

  • Pochwał: 0

Odp: Legalność
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 06, 2018, 02:24:29 pm »
Dzięki Li za odpowiedź.

Czyli mam rozumieć, że te wszystkie serwery z l2.hopzone.net są nielegalne i każdy z właścicieli owych serwerów igra z prawem i ryzykuje każdego dnia?

Rozumiem też, że dowolnie mogę edytować każdy plik .java?

Edycja klienta całkowicie zabroniona to zrozumiałe.

Przemyślę wszystko dokładnie jeszcze raz, Chodzi o to, że długo już pracuję nad plikami pewnymi z kuzynem sprawdzamy, naprawiamy i doszliśmy do wniosku, że po półtora roku nie ma już co naprawiać i trzeba zrobić krok naprzód dlatego też mój post się pojawił.

Pozdrawiam


  • Wiadomości: 709

  • Pochwał: 1

    • badlands.online
Odp: Legalność
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 07, 2018, 07:45:34 am »
Dzięki Li za odpowiedź.

Czyli mam rozumieć, że te wszystkie serwery z l2.hopzone.net są nielegalne i każdy z właścicieli owych serwerów igra z prawem i ryzykuje każdego dnia?

Rozumiem też, że dowolnie mogę edytować każdy plik .java?

Edycja klienta całkowicie zabroniona to zrozumiałe.

Przemyślę wszystko dokładnie jeszcze raz, Chodzi o to, że długo już pracuję nad plikami pewnymi z kuzynem sprawdzamy, naprawiamy i doszliśmy do wniosku, że po półtora roku nie ma już co naprawiać i trzeba zrobić krok naprzód dlatego też mój post się pojawił.

Pozdrawiam
Słuchaj, tak na szybko, bo się spieszę.
Generalnie odpowiedź na wszytki pytania brzmi "tak".

Ale pamiętaj - jest świat teoretyczny i ten prawdziwy, czyli rzeczywistość, i one się często różnią.
Jak z przechodzeniem przez jezdnię nie na pasach. Możesz dostać mandat, ale nie musisz.
Generalnie aspektem prawnym bym sobie głowy nie zawracał, jak widzisz są listy i co chwili powstają nowe serwery, nikt nie ściga specjalnie adminów.

Moja jedyna rada - jeśli pliki są już top perfect "1,5 roku pracy" to zrób betę, wykup najpierw VPS za 3 dychy i daj tutaj info. Może ktoś przyjdzie, ja się mogę zadeklarować na krótki test.

Już tutaj nie zaglądam, jakby coś pisz PM ale nie licz, że dostaniesz na 100% odpowiedź.
Powodzenia.
Pan Soulern jest debeściak. I jego mafia też.