Witaj
Gość

Wątek: Kreskówki, bajki i seriale z lat dzieciństwa  (Przeczytany 34658 razy)

Odp: Kreskówki, bajki i seriale z lat dzieciństwa
« Odpowiedź #75 dnia: Czerwiec 20, 2009, 06:54:42 pm »
pokemony to totalna porazka
zależy dla jakiej grupy wiekowej... no chyba, ze mowisz o grze to wtedy calkowicie sie nie zgadzam :P


  • *******
  • Wiadomości: 1044

  • Pochwał: 0

Odp: Kreskówki, bajki i seriale z lat dzieciństwa
« Odpowiedź #76 dnia: Czerwiec 20, 2009, 07:14:18 pm »
ta pokemony fajne były kiedyś

mam pytanie do wszystkich jak na umysł 7 letniego dziecka zadziała Gundam Wing??


Odp: Kreskówki, bajki i seriale z lat dzieciństwa
« Odpowiedź #77 dnia: Czerwiec 21, 2009, 12:18:37 am »
przetestuj najpierw na dzieciaku, ktory nie jest czescia twojej rodziny  :P

efekty moga byc ekhm... ciekawe nastepnym krokiem bedzie Hellsing mam nadzieje, albo Elfen lied! Muahahaha stworzysz potwora! :D


  • *******
  • Wiadomości: 1044

  • Pochwał: 0

Odp: Kreskówki, bajki i seriale z lat dzieciństwa
« Odpowiedź #78 dnia: Czerwiec 21, 2009, 12:30:21 am »
ej^^ to było moje 1 anime właśnie w wieku 7 lat. pamiętam ze balem się czegoś chyba robotów ^^
elfen lied pościłem koleżance to się mało nie posrała ^^


  • *******
  • Wiadomości: 1074

  • Pochwał: 23

  • さいごの武士.
Odp: Kreskówki, bajki i seriale z lat dzieciństwa
« Odpowiedź #79 dnia: Czerwiec 21, 2009, 07:57:00 am »
Muminki, Gumisie, Smerfy, Reksio, Bolek i Lolek, Wilk i Zając ("Ruskie" bajki FTW :P ), Wojownicze Żółwie Ninja, Transformers, Kapitan Tsubasa (lektor czytał tytuł jako Kapitan Hawk(?) ), He-man i jakieś tam Kaczory Donaldy itp. Pewnie coś pominąłem jeszcze, ale pamięć płata figle... I tak w dzieciństwie wolałem oglądać Crime Story, horrory i grać w UFO:Enemy Unknown na kumpla laptopie ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2009, 08:00:25 am wysłana przez Inidriel »


  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Odp: Kreskówki, bajki i seriale z lat dzieciństwa
« Odpowiedź #80 dnia: Czerwiec 21, 2009, 11:40:17 am »
Pheonix nie ma sensu mu puuszczac G Wing bo tu nawet nie chodiz ze zacznie ganiac na podworku ze jest pilotem Nataku i walczy o wolnosc tylko po prostu wielu rzeczy nie zrozumie, obejzy i nic do niego nie dotrze

pusc mu pokemony albo Shugo Chara :p


btw Wychowywalem sie na tym samym co Inidriel z naciskiem an Zolwie Ninja , Transformers , Tsubasa tez byl swietny (ale jakos nienawidze pilki nozej nie wiem czemu :D ) , btw tlumaczneie lipne bo Tsubasa oznacza skrzydlo/skrzydla . Do tego jeszcze Dragon Ball i Sailor Moon


  • *******
  • Wiadomości: 3220

  • Pochwał: 27

Odp: Kreskówki, bajki i seriale z lat dzieciństwa
« Odpowiedź #81 dnia: Czerwiec 22, 2009, 02:11:01 am »
Muminki, Gumisie, Smerfy, Reksio, Bolek i Lolek, Wilk i Zając ("Ruskie" bajki FTW :P ), Wojownicze Żółwie Ninja, Transformers, Kapitan Tsubasa (lektor czytał tytuł jako Kapitan Hawk(?) ), He-man i jakieś tam Kaczory Donaldy itp.
Ja to samo, za wyjątkiem tych "Żółwi". W sumie jeszcze sporo innych bajek oglądałem, ale za dużo, żebym pamiętał wszystkie :p

Lektor tego Tsubasę czytał chyba jako "Kapitan Jastrząb" z tego co pamiętam. Może "Hawk" w sumie, ale na pewno nie jako "Tsubasa". Świetna bajka, do dzisiaj mam fioła na jej punkcie (bo gram w nogę) :)


  • *******
  • Wiadomości: 1074

  • Pochwał: 23

  • さいごの武士.
Odp: Kreskówki, bajki i seriale z lat dzieciństwa
« Odpowiedź #82 dnia: Czerwiec 22, 2009, 11:16:00 am »
Właśnie wydaje mi się, że na początku czytał "Hołk" a potem "Jastrząb", ale nie jestem pewien bo już trochę czasu minęło od kiedy widziałem Kapitana Tsubasę :)

DIO&Fro, nic dziwnego w sumie, że to samo oglądaliśmy - podobne roczniki(te same?) :D
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2009, 11:25:28 am wysłana przez Inidriel »


  • *******
  • Wiadomości: 3220

  • Pochwał: 27

Odp: Kreskówki, bajki i seriale z lat dzieciństwa
« Odpowiedź #83 dnia: Czerwiec 22, 2009, 08:30:06 pm »
Znalazłem opening i ending na YT:

http://www.youtube.com/watch?v=4rNqKfwtulI
http://www.youtube.com/watch?v=llykWHAP-_g

Jak podawali tytuł w programie TV? :P

Urodziłem się w 1988 :)

Jeszcze mi się przypomniały bajki z serii Hanna-Barbera :D Dużo fajnych :D


  • Wiadomości: 292

  • Pochwał: 0

Odp: Kreskówki, bajki i seriale z lat dzieciństwa
« Odpowiedź #84 dnia: Czerwiec 22, 2009, 08:51:10 pm »
Kojarzy mi się taki obrazek z jakiejś bajki, którą oglądałem z kumplem na video.
Koleś w żółtej zbroi (czy czymś takim) który miał na klacie za taką szybą głowę wilka (czy czegoś tam).
Nie wiecie co to może być?
<usunięte na prośbę zainteresowanego>


  • *******
  • Wiadomości: 4646

  • Pochwał: 16

  • Ryl to faja
Odp: Kreskówki, bajki i seriale z lat dzieciństwa
« Odpowiedź #85 dnia: Czerwiec 23, 2009, 12:10:58 am »
Kojarzycie moze takie anime, w ktorym bodajze byly walki na ringo rozgrywane (hmm, nie wiem czy to w ogole bylo anime ><), i bodajze glownym bohaterem byl taki typ ktory przebieral sie za tygrysa, i jak konczyl pojedynek to podrzucal przeciwniak zawsze na plecach do gory nogami i rekami. Za cholere nie pamietam xD
Lineage 2 Essence (L2 Reborn) - Assassin lvl 90 --- active / VISAWarriors Clan
Lineage 2 Essence (EU Maroon) - Death Knight lvl 86 --- retired


  • Wiadomości: 292

  • Pochwał: 0

Odp: Kreskówki, bajki i seriale z lat dzieciństwa
« Odpowiedź #86 dnia: Czerwiec 23, 2009, 12:13:36 am »
Tygrysia Maska
<usunięte na prośbę zainteresowanego>


  • *******
  • Wiadomości: 1074

  • Pochwał: 23

  • さいごの武士.
Odp: Kreskówki, bajki i seriale z lat dzieciństwa
« Odpowiedź #87 dnia: Czerwiec 23, 2009, 07:37:07 am »
Znalazłem opening i ending na YT:

http://www.youtube.com/watch?v=4rNqKfwtulI
http://www.youtube.com/watch?v=llykWHAP-_g

Jak podawali tytuł w programie TV? :P


Muza z Tsubasy wymiata :D Nie mam pojęcia co do tytułu, ostro namieszane :D

Cytuj
Urodziłem się w 1988 :)

No to rok różnicy, bo ja '87 ;)

Cytuj
Jeszcze mi się przypomniały bajki z serii Hanna-Barbera :D Dużo fajnych :D

Ooo +1 , jak mogłem o nich zapomnieć :D


  • Wiadomości: 34

  • Pochwał: 1

  • Always on the Light Side
Odp: Kreskówki, bajki i seriale z lat dzieciństwa
« Odpowiedź #88 dnia: Czerwiec 23, 2009, 11:04:56 pm »
Oooo właśnie bajki Hanny-Barbery to było to :)

Do tej pory mam jeszcze kolekcje kaset z 1989-90, jak moja mamusia kochana kupiła je przed moimi narodzinami.
A czasem nawet do tej pory puszczę sobie Misia Yogi'ego, Łap Gołebia, Jetsonów i spółkę :)
Również starem ale dobre Smerfy mają swoje miejsce w szafce :)

A z trochę póź niejszych czasów to klasycznie Dragon Ball, jak również inne anime co na RTL 7 leciały- Yaiba, Slayers i inne.
Najbardziej mi chyba się podobali Rycerze Zodiaku, czy jakoś tak ;)

Aha, i również bałem się Muminków, zwłaszcza Buki :P Pamiętam, jak wydawało mi się, jak szedłem w po korytarzu, to miałem zwidy, że ją widzę. Wtedy to chyba biłem rekord na 60m Juniorów Młodszych przez przeszkody do łóżka rodziców  8)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2009, 11:09:31 pm wysłana przez Woodyq »


  • *******
  • Wiadomości: 3535

  • Pochwał: -666

  • Antropomorficzna personifikacja
Odp: Kreskówki, bajki i seriale z lat dzieciństwa
« Odpowiedź #89 dnia: Luty 08, 2010, 09:03:27 pm »
A Yatamana pamiętacie? :>
Poszukuję też jednej bajki, gdzie gościu miał supersamochód, który zmieniał się w mecha i nie było to transformers :D


  • Wiadomości: 13

  • Pochwał: 0

Odp: Kreskówki, bajki i seriale z lat dzieciństwa
« Odpowiedź #90 dnia: Luty 08, 2010, 09:24:03 pm »
Hmmm Daimos ?

Yattaman :) z dzisiejszej perspektywy to chyba najbardziej zboczona bajka na świecie XD


  • *******
  • Wiadomości: 3220

  • Pochwał: 27

Odp: Kreskówki, bajki i seriale z lat dzieciństwa
« Odpowiedź #91 dnia: Luty 08, 2010, 09:46:07 pm »
A Yatamana pamiętacie? :>
No ba, pewnie że tak :)


  • *******
  • Wiadomości: 1044

  • Pochwał: 0

Odp: Kreskówki, bajki i seriale z lat dzieciństwa
« Odpowiedź #92 dnia: Luty 08, 2010, 10:04:08 pm »
a ja nie :D możecie zapoda linka do dobrej recenzji ?


  • *******
  • Wiadomości: 3535

  • Pochwał: -666

  • Antropomorficzna personifikacja
Odp: Kreskówki, bajki i seriale z lat dzieciństwa
« Odpowiedź #93 dnia: Luty 08, 2010, 11:19:39 pm »
a ja nie :D możecie zapoda linka do dobrej recenzji ?

Jak dla mnie obejrzenie wszystkich epów przy trzeźwym stanie umysłu jest równo hardcorowe jak wykucie na pamięć artykułu o Tibii na Nonsensopedii :D

Jeśli jednak na prawdę nie znasz Yattamana, masz recenzję na Tanuki i wersji remake na Azunime

@Emerlast: Dzięki!! :D
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2010, 11:52:58 pm wysłana przez kamalgi »


  • Wiadomości: 66

  • Pochwał: 5

Odp: Kreskówki, bajki i seriale z lat dzieciństwa
« Odpowiedź #94 dnia: Luty 10, 2010, 12:02:29 am »
Hmmm no to może teraz moje bajki z lat dzieciństwa (późniejszych pisać nie będę)

Kurcze trochę tego było...
Gumisie i Smerfy, Kacze opowieści < te rzeczy miałem nagrane na kasety VHS, ale tata pożyczył koledze swojemu dla jego dzieci i już nie mam...
Przygody Scoobie Doo (4 odcinki na orgyginalnej kasecie VHS < 1 kaseta w domu)...
Reksio, Zaczarowany ołówek, La Linea (zwany "Baloo, baloo" zawsze przed teleexpresem leciał)

Niezapomniany Popye, Tom and Jerry i przyjaciele, Królik Bugs i spółka (ahh ten struś i skunksik) :)

No i Dragon Ball... Tego dziada pierwszy raz widziałem jak zaczynała się seria na RTL7, ale jakoś mnie nie przekonało, dopiero włączyłem się w oglądanie mniej więcej od połowy. Całe szczęście zaraz po zakończeniu serii GT w telewizji zaczęli wtedy puszczać od początku to dooglądałem do miejsca, gdzie zacząłem ;-)

A teraz drodzy forumowicze, czy pamiętacie taką bajkę której mniej więcej fabuła wyglądała tak: Chłopaczek miał miecz z okrągłą dziurą, do której można było wrzucić kryształową kulę. było kilka rodzai kul no i oczywiście było ich poszukiwanie/walka o nie. Na końcu bili się z księżniczką z księżyca i jej poplecznikami - królikami. << niestety nie mogę sobie tego przypomnieć :/ << edit to juz wiem Yaiba

A i jeszcze jedno... Czarodziejka, która miała za towarzysza jakiegoś faceta z mieczem energetycznym/świetlnym czy cos takiego a później dołączył do niej gościu przemieniony klątwą w stalowe coś... a później dołączył się demon i smoczyca :) Też trochę tego oglądałem jak byłem mały, tylko o nazwy się nie dbało. Oczywiście w tej bajce nauka czarów i na końcu jakaś super mega wypaśna walka :)   //edit to też już wiem... Slayers :)
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2010, 09:44:22 am wysłana przez Molo »