Witaj
Gość

Wątek: Alternatywa dla Frapsa.  (Przeczytany 4256 razy)

  • Wiadomości: 175

  • Pochwał: 0

  • Only pvp.
Alternatywa dla Frapsa.
« dnia: Lipiec 16, 2012, 03:59:08 pm »
Cześć,
Szukam alternatywy dla frapsa, która jak najmniej obciąża system. Ze względu na mój RAM(2gb) h5 na frapsie niestety podcina na tyle, że ciężko się gra nagrywając, jak i zarówno ciężko się to później ogląda. Dzwo.
Drogi użytkowniku:
Używaj pięknej polskiej interpunkcji, bo w przypadku forum jest ona ważniejsza od ortografii, czy używania polskich znaków.
Zanim coś napiszesz, przeczytaj to kilka razy i dopiero potem wyślij.
Najpierw zastanów się, co druga osoba miała na myśli, o co jej chodziło i w jakim stopniu ma rację, a dopiero później pisz textwalle flejmu nabijając sobie posty i udając, że nie robisz tego specjalnie.
I CZYTAJ KURWA ZE ZROZUMIENIEM!


  • *******
  • Wiadomości: 4737

  • Pochwał: 22

  • I dont necessarily agree with everything i say
Odp: Alternatywa dla Frapsa.
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 16, 2012, 04:51:34 pm »
BandiCam>>>>przepaść>>>>Fraps
Why should I take life so seriously? I just wanna do what I like to do being far from reality. This is my own world, I just wanna hear the music.
http://www.youtube.com/watch?v=lVvG_dy94LM NEW ONE!
http://www.youtube.com/watch?v=U81wZ2khvFs

L2@retired

WS - Rankar x5 DC 84
RPG - CLUB x15 SWM 85 / DC 85
RPG - CLUB x5 SD 84
DEX - Wrath x9 SD 85  
Reloaded x15 SD 83
eXistence x4 SD 78
Azarath x15 SD 78
Nanaki x15 SD  77
Celes x7 SD 77


  • Wiadomości: 856

  • Pochwał: 9

  • AWTHPW
Odp: Alternatywa dla Frapsa.
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 16, 2012, 07:21:31 pm »
Co to za program w ogole i czemu taki dobry?

Inna alternatywa ktora kiedys testowalem byl gregion o ile dobrze pamietam, ale nie sprawdzil sie jak dla mnie wiec nie moge polecic/ Jedynie moge podac, ze cos takiego jest i mozesz wyprobowac.

We ride together, we die together.


Odp: Alternatywa dla Frapsa.
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 16, 2012, 07:38:48 pm »
Sprawdzcie msi afterburner. Spadki fpsów są minimalne, a i jakość niezłą da się wydębić...


  • *******
  • Wiadomości: 1266

  • Pochwał: 36

Odp: Alternatywa dla Frapsa.
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 16, 2012, 07:59:54 pm »
Cześć,
Szukam alternatywy dla frapsa, która jak najmniej obciąża system. Ze względu na mój RAM(2gb) h5 na frapsie niestety podcina na tyle, że ciężko się gra nagrywając, jak i zarówno ciężko się to później ogląda. Dzwo.

Ram ma niewiele do rzeczy przy frapsie, fraps obciąża głównie dyski przez zapis dużych nieskompresowanych plików i przez to efekt mulenia. Tak czy inaczej jest całkiem sporo konkurencji która jest bardziej konfigurowalna, można wybierać kodeki itp.

Bandicam, Dxtory (osobiście używam zamiast frapsa), Mirillis Action!, Playclaw...
Nikodem, Eva's Saint, Hindemith -> Phoenix... - stare dobre czasy...


  • Wiadomości: 175

  • Pochwał: 0

  • Only pvp.
Odp: Alternatywa dla Frapsa.
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 16, 2012, 08:14:08 pm »
Cześć,
Szukam alternatywy dla frapsa, która jak najmniej obciąża system. Ze względu na mój RAM(2gb) h5 na frapsie niestety podcina na tyle, że ciężko się gra nagrywając, jak i zarówno ciężko się to później ogląda. Dzwo.

Ram ma niewiele do rzeczy przy frapsie, fraps obciąża głównie dyski przez zapis dużych nieskompresowanych plików i przez to efekt mulenia. Tak czy inaczej jest całkiem sporo konkurencji która jest bardziej konfigurowalna, można wybierać kodeki itp.

Bandicam, Dxtory (osobiście używam zamiast frapsa), Mirillis Action!, Playclaw...
O, zawsze sądziłem, że jest inaczej. Z tym zmulaniem chodzi mi o to, że gdy nagrywam, to mam minimalny pokaz slajdów. Jednak na oly kiedy np nagrywam walki "na serio" ten pokaz slajdów nie raz sprawia, że np (gram tyrem=duży atk speed) czasami nie odpali mi się jeden skill podczas combo, czasem zamiast kliknąć na przeciwnika, klikam obok niego i zmierzam w jego kierunku( co na oly może zaważyć o wygranej) i tak dalej. Nie jestem na 100% pewien czego to jest przyczyna, ale jednak wiele osób mi powiedziało, że tylko i wyłącznie RAM lub karta graficzna (niestety mam Intel HD graphics, 256 mb, no ale bez przesady), a ja podzielam ich zdanie.
Drogi użytkowniku:
Używaj pięknej polskiej interpunkcji, bo w przypadku forum jest ona ważniejsza od ortografii, czy używania polskich znaków.
Zanim coś napiszesz, przeczytaj to kilka razy i dopiero potem wyślij.
Najpierw zastanów się, co druga osoba miała na myśli, o co jej chodziło i w jakim stopniu ma rację, a dopiero później pisz textwalle flejmu nabijając sobie posty i udając, że nie robisz tego specjalnie.
I CZYTAJ KURWA ZE ZROZUMIENIEM!


  • Wiadomości: 856

  • Pochwał: 9

  • AWTHPW
Odp: Alternatywa dla Frapsa.
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 16, 2012, 08:43:14 pm »
Trzeba przyznac, ze fraps mocno mieli. Ja mam spadki ok 25-30% fps nawet, zalezy na jakim kompie akurat gram. Wiadomo, ze spadek z 7 na 5 fps to praktycznie zadna roznica. Ale z 20 na 15 to juz tak. Dodatkowo jak mam wlaczony fraps to spowalnia mi szybkosc myszki. Przesuwa sie sporo wolniej i tak samo obracanie kamery wolniej dziala. Gra sie calkiem hardkorowo na mass pvp czasami i tak jak GladiuszC pisze mozna zamulic np. na oly. Moze wyprobuje tego bandicama jak bede mial okazje.

We ride together, we die together.


  • Wiadomości: 175

  • Pochwał: 0

  • Only pvp.
Odp: Alternatywa dla Frapsa.
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 16, 2012, 08:49:04 pm »
Niestety z Bandicamem jest to samo. Jak dałem na low to jest TROCHĘ lepiej niż w przypadku innych programów, ale na low detalach nie ma co nagrywać :S . Jakieś rady dlaczego mi tak ścina? Nie jestem niestety ekspertem w tych sprawach. CCleaner i inne propozycje co do odciążenia systemu nie pomagają w żadnym stopniu.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2012, 08:51:08 pm wysłana przez GladiuszC »
Drogi użytkowniku:
Używaj pięknej polskiej interpunkcji, bo w przypadku forum jest ona ważniejsza od ortografii, czy używania polskich znaków.
Zanim coś napiszesz, przeczytaj to kilka razy i dopiero potem wyślij.
Najpierw zastanów się, co druga osoba miała na myśli, o co jej chodziło i w jakim stopniu ma rację, a dopiero później pisz textwalle flejmu nabijając sobie posty i udając, że nie robisz tego specjalnie.
I CZYTAJ KURWA ZE ZROZUMIENIEM!


  • Wiadomości: 285

  • Pochwał: 0

Odp: Alternatywa dla Frapsa.
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 16, 2012, 09:14:32 pm »
Możesz spróbować MSI Afterburnerem jeszcze ;)


  • Wiadomości: 175

  • Pochwał: 0

  • Only pvp.
Odp: Alternatywa dla Frapsa.
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 16, 2012, 09:17:04 pm »
Właśnie to robię, ostatni program z waszej listy jaki mi został. Zedytuję posta jak już sprawdzę :P .
//Cała reszta polecona przez was ma podobny efekt( zatem ciągle dupa :( ). A gdy próbuję odpalić Afterburnera, dostaję błąd o treści "Failed to initialize display driver wrapper" :(.
"System requirements:

•   Windows XP, Windows Vista or Windows 7 (both x86 and x64 versions) with full administrative rights
•   NVIDIA GeForce 6 or newer series graphics card with NVIDIA ForceWare 96.xx or higher drivers 
•   AMD RADEON HD 2000 or newer series graphics card with AMD Catalyst 9.3 or higher drivers  "

-.-

//
Jakieś rady dlaczego mi tak ścina? Nie jestem niestety ekspertem w tych sprawach. CCleaner i inne propozycje co do odciążenia systemu nie pomagają w żadnym stopniu.
Podbijam, skoro i tak nic nie będzie z programów podanych przez was, to może dowiem się co jest sednem mojego problemu.
Lapek to Asus K72F Series.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2012, 10:14:46 pm wysłana przez GladiuszC »
Drogi użytkowniku:
Używaj pięknej polskiej interpunkcji, bo w przypadku forum jest ona ważniejsza od ortografii, czy używania polskich znaków.
Zanim coś napiszesz, przeczytaj to kilka razy i dopiero potem wyślij.
Najpierw zastanów się, co druga osoba miała na myśli, o co jej chodziło i w jakim stopniu ma rację, a dopiero później pisz textwalle flejmu nabijając sobie posty i udając, że nie robisz tego specjalnie.
I CZYTAJ KURWA ZE ZROZUMIENIEM!


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Alternatywa dla Frapsa.
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 16, 2012, 10:47:07 pm »
Frapsy robisz na lapciaku?
Szacun.
Słuchaj coshoo, wie co mówi/pisze :)

Pozdrawiam
PS. Yo Nikodem :)
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



Odp: Alternatywa dla Frapsa.
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 16, 2012, 11:27:17 pm »
Frapsy robisz na lapciaku?
Szacun.
Słuchaj coshoo, wie co mówi/pisze :)

Pozdrawiam
PS. Yo Nikodem :)
powiedz to yerrinowi :D


http://daevart.forumfree.it/?t=59206920


  • *******
  • Wiadomości: 4737

  • Pochwał: 22

  • I dont necessarily agree with everything i say
Odp: Alternatywa dla Frapsa.
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 16, 2012, 11:50:50 pm »
U mnie była duża różnica, można powiedzieć że bandicam obciążał kompa tylko w kilku % mogłem frapsować L2 i tak samo normalne gry które obciążały grafike na maxa, ustawienia bandicama to jakość 90% i szablon po YT 720p
Why should I take life so seriously? I just wanna do what I like to do being far from reality. This is my own world, I just wanna hear the music.
http://www.youtube.com/watch?v=lVvG_dy94LM NEW ONE!
http://www.youtube.com/watch?v=U81wZ2khvFs

L2@retired

WS - Rankar x5 DC 84
RPG - CLUB x15 SWM 85 / DC 85
RPG - CLUB x5 SD 84
DEX - Wrath x9 SD 85  
Reloaded x15 SD 83
eXistence x4 SD 78
Azarath x15 SD 78
Nanaki x15 SD  77
Celes x7 SD 77


  • ******
  • Wiadomości: 1254

  • Pochwał: 11

Odp: Alternatywa dla Frapsa.
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 17, 2012, 12:10:14 pm »
Jak ja testowałem bandi (jakiś rok temu) to nawet na zarejestrowanej wersji miałem na górze reklame ich strony wklejoną na każdym filmiku więc jak dla mnie odpada ten soft :(

Musze skołować nowszą wersje :) i sprawdzić.


  • *******
  • Wiadomości: 4737

  • Pochwał: 22

  • I dont necessarily agree with everything i say
Odp: Alternatywa dla Frapsa.
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 17, 2012, 12:20:12 pm »
Ta reklama to akurat wgl nie przeszkadza ;p
Why should I take life so seriously? I just wanna do what I like to do being far from reality. This is my own world, I just wanna hear the music.
http://www.youtube.com/watch?v=lVvG_dy94LM NEW ONE!
http://www.youtube.com/watch?v=U81wZ2khvFs

L2@retired

WS - Rankar x5 DC 84
RPG - CLUB x15 SWM 85 / DC 85
RPG - CLUB x5 SD 84
DEX - Wrath x9 SD 85  
Reloaded x15 SD 83
eXistence x4 SD 78
Azarath x15 SD 78
Nanaki x15 SD  77
Celes x7 SD 77


  • Wiadomości: 175

  • Pochwał: 0

  • Only pvp.
Odp: Alternatywa dla Frapsa.
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 17, 2012, 03:24:11 pm »
Jak ja testowałem bandi (jakiś rok temu) to nawet na zarejestrowanej wersji miałem na górze reklame ich strony wklejoną na każdym filmiku więc jak dla mnie odpada ten soft :(

Musze skołować nowszą wersje :) i sprawdzić.
Ja testowałem tą najnowszą i nic takiego nie było.
Drogi użytkowniku:
Używaj pięknej polskiej interpunkcji, bo w przypadku forum jest ona ważniejsza od ortografii, czy używania polskich znaków.
Zanim coś napiszesz, przeczytaj to kilka razy i dopiero potem wyślij.
Najpierw zastanów się, co druga osoba miała na myśli, o co jej chodziło i w jakim stopniu ma rację, a dopiero później pisz textwalle flejmu nabijając sobie posty i udając, że nie robisz tego specjalnie.
I CZYTAJ KURWA ZE ZROZUMIENIEM!