Witaj
Gość

Wątek: Wywiad z Jaided (Uprising ally)  (Przeczytany 4428 razy)

  • Wiadomości: 625

  • Pochwał: 7

Wywiad z Jaided (Uprising ally)
« dnia: Styczeń 15, 2008, 05:33:24 pm »

Wywiad przeprowadzony przeze mnie z Jaidem, byłym członkiem Uprising, adminem LivePvP oraz twórcą Uprising Rivals. Miłego czytania.



Jak zacząłeś grać w Lineage 2 i jak stałeś się głównym movie makerem Uprising?

Cóż, zacząłem grać jeszcze za czasów open bety. W tamtych czasach byłęm zajęty szukaniem czegoś innego, w co mógłbym pograć poza counter-strike'iem, a skończyło się tak, że zostałem wciągnięty przez tę grę. Na początku, po dołączeniu do UR, Aeze tworzył większą część filmów, ale miałem kilka pomysłów no i chciałem grać, a skończyło się to na tym, że z zebranego materiału powstało Rivals I. Reszta to już "cyfrowa" historia.

Czy myślałeś kiedyś o graniu w WoWa?

Jasne. Próbowałem nawet wciągnąć się w WoWa, kiedy skończyłem grać w czasach c1 i za drugim razem, kiedy skończyłem grać w Lineage 2. Kiedy grasz w jakąś grętak długo jak większość graczy Lineage 2, zastanawiasz się czy na pewno grasz w najlepsze MMO dla Ciebie. Próbowałem również grać w wiele innych gier takich jak EVE, Fury czy inne darmowe MMO, jednak nic nie pasowało mi tak jak L2.

Tworzenie filmów to twoje hooby czy część pracy? Kiedy stworzyłeś swój pierwszy film i jakich programów użyłeś?

Filmu czy nawet seriale zawsze były i napewno będą moim hooby. Kocham wszelkie aspekty multimediów i było to napewno bardzo dobre oddanie mojej kreatywności. Pierwszy film, który kiedykolwiek stworzyłem, był jeszcze z czasów, kiedy grałem w Counter-Strike'a. Urzyłem Maya do stworzenia jakichś napisów 3d intro i naprawdę bardzo stara wersja Adobe Premier, żeby złożyć cały "timeline". Było to dosyć przeciętne, biorąc pod uwagę, że prawie nie wiedziałem, co robię, jednakże ten film zaginął bezpowrotnie wraz z moim zepsutym dyskiem twardym.

Czy będziemy mogli obejrzeć jeszcze jakieś produkcje z Lineage 2 przyszłości, które będą tak dobre, jak Rivals?

Myślę, że zostały już wypuszczone produkcje z górnej półki takich twórców jak Lerain czy Repsol. Włożyli oni tyle samo czasu i kreatywności w swoje filmy ile swojego czasu ja. Moim zdaniem, żeby stworzyć coś, czego nie widzia nikt wcześniej, musielibyśmy stworzyć kolaborację z wybranymi twórcami i graczami. Jedna osoba po prostu nie ma odpowiedniego zestawu umiejętności bądź czasu, aby poznać wszystkie programy, które posłużyłyby do stworzenia "najlepszego filmu, jaki kiedykolwiek powstał". Co do przyszłości to wiem, że Lerain pracuje nad czymś nowym. Dostałem dzisiaj od niego próbk (nie reklamujmy jednak filmu, tylko fragi!). Chcę również powiedzieć ludziom, aby przestali uzywać muzyki linkin park w filmach. To już nie jest rok 2000, na prawdę!

Co było twoją inspiracją do stworzenia tego filmu?

Myślę, że moja inspiracja wzięła się z wielu różnych rzeczy. Zauważyłem, że filmy z gier MMO nie miały takiej wartości produkcyjnej i tego "czegoś", co miały filmy z gier FPS. Przechodząc do l2 z cs'a, gdzie miałeś takie możliwości, jak odtwarzanie map w 3d, aby stworzyć efekt bullet-time, który trwał może 10 sekund, sprawił, że chciałem poświęcić taki sam czas i wysiłek na stworzenie moich własnych filmów. Pragnę też zauważyć, że wszelkie trailery filmowe są wielkim źródłem inspiracji i polecam każdemu oglądania ich w celu zebrania jakichś ciekawych pomysłów.

Słyszałem, że UR powraca na Bartz. Przejęli już giran, a ludzie spotykają Aeze i innych członków UR w grze. Czemu wrócili ai czy dołączysz do nich?

UR nigdy w pełni nie powróci. To, co zostało na Bartz to klan Enmity. Większość z nich po prostu zabija czas w oczekiwaniu na nowe MMO. Co do mnie, to nie zamierzam wracać do L2, ale mam nadzieję, że nadchodzące MMO wciągną mnie w swój świat tak, jak zrobiło to l2.

Utrzymujesz nadal kontakt z członkami UR? Spotkałeś ich kiedyś "na żywo"?

Wciąż utrzymuję z nimi kontakt. Gadamy na IRC-u, forum lub msn. Nigdy nie spotkałem nikogo z UR w "realu", ale miałem mnóstwo przyjaciół ze szkoły i starej druzyny cs'a, którzy grali ze mną w l2, ale to było dawno temu. Będę szczery. Nie lubię bawić się w prawdziwe życie. To bardzo zła gra.

Kto w UR jest:
-najbardziej gejowski
-najzabawniejszy
-najgłupszy
-dziewczyną
-zakochany w tobie


Najbardziej gejowski: Tutaj mamy pojedynek pomiędzy kkthx(Jay) oraz hostility(Kyle). Jay to Jay, a Kyle no cóż. Ten dzieciak grał w gry online od wieków i nadal nie ma mikrofonu.
Najzabawniejszy: Tutaj ciężko odpowiedzieć... Prawdopodobnie VietKnight. Mnóśtwo ciekawych rzeczy było powiedziane przez VK na czacie, które doprowadzały do mnóstwa "lol" na ventrillo. Jednak jestem pewny, że gdyby nie palił zielska 24/7 ktoś inny zająłby jego miejsce.
Najgłupszy: Melinki. Nigdy nie spotkałem kogoś tak pozbawionego wyobraźni, jak on, ale nadal jest fajnym gościem. Krasnoludy generalnie są bardziej downowate (ktoś jeszcze to zauważył?)
Dziewczyną: Ata, Noyae i Shandi. Były też inne, ale żadna nie tak hardcoreowa, jak te trzy.
Zakochana w tobie: Po detale zapraszam linijkę wyżej.

Słyszałem, że w waszym ally jest mnóstwo wybotowanych postaci, to prawda? Co sądzisz o "3rd part programs" i kupowaniu najlepszego sprzętu na e-bay'u?

UR zawsze było "legit". Jasne, było kilka ciemniejszych postaci, które niektórzy z nas podejrzewali o to, ale ogólnie nikt, kto botował bądź kupował sprzęt na e-bay'u nie mógł przebywać w naszym klanie. Co do samego korzystania z 3rd part programs i ebay'owania... cóż, nigdy się tym nie przejmowałem, ponieważ jest limit tego, co możesz zrobić z adeną. Sprzęt nigdy się nie liczył w porównaniu z dobrą współpracą w drużynie, jak i w klanie, ale także w porównaniu z wiedzą pojedynczych jednostek. Nigdy nie lubiłem takich programów jak l2walker, ponieważ może on popsuć wiele aspektów game play'u takich jak niespodziewane ataki prowadzące do teleportowania się przeciwnika, zanim dotrzesz na miejsce. Jednakże ani l2walker, ani ebay nie zepsuły tak PvP, jak zrobiły to BSOE.

W USA możesz pić alkohol dopiero po ukończeniu 21 lat. Co o tym sądzisz?

Chybione pytanie. Wiadomo, że nieletni zawsze kupią sobie alkohol, więc nie różnią się oni zbytnio od 30 latków. Chciałbym jednak, żeby zakazali palenia do ukończenia 21 roku życia albo nawet, żeby zrobili palenie całkowicie nielegalnym. To -_-'o to tylko strata czasu.

Jak wpadliście na pomysł stworzenia livePvP i jaka jest w nim twoja rola?

LivePvP to koncept, na który wpadł gibs, po tym jak UR odeszło z l2. Porozmawiał z kilkoma członkami, o których wiedział, że są na tyle utalentowani, aby wspólnie z ich pomocą pomysł przenieść w rzeczywistość. Nie wyobrażałem sobie wtedy, żebyśmy mogli stworzyć coś, co mamy teraz, szczególnie dlatego, że nigdy nie tworzyłem stron www. Przebyliśmy bardzo długa drogę w bardzo krótkim czasie, ale jest jeszcze sporo do nauczenia się i zrobienia, jednak nigdy nie ma na wszystko czasy. Moja rola lub tytuł funkcji to "Projektant graficzny", ale rozszerza się to na wiele więcej funkcji niż robienie zwykłych grafik. Każdy członek naszej ekipy pracuje wspólnie z innymi nad każdym aspektem strony. Chciałbym również podziękować wszystkim graczom, którzy nas wspierali i pomagali poprzez "uploadowanie" swoich filmów lub komentowanie. Mam nadzieję, że zdobędziemy dla was lepsze łącza już niedługo!

Teraz czas dla ciebie. Mów na cokolwiek masz ochotę.

Dla wszystkich fanów livepvp, którzy to czytają - w 2008 roku pojawią się nowe update’y oraz dodatki na stronie, nad którym pracujemy codziennie. Również przymierzamy się do stworzenia firmy zajmującej się projektami, o której będziecie mogli poczytać, gdy nowa strona zostanie udostępniona. Na sam koniec... czemu te pedały - reżyserzy muszą mieć strajk. Nie ma teraz żadnych dobrych show telewizyjnych.


SCREEN SHOTS SENT BY JAID:








UPRISING CHANNEL AT LIVEPVP.COM

EDIT: Świetny wywiad, plus dla Ciebie :) Czekam na wiecej.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2008, 03:05:48 pm wysłana przez Shiny »
kkthxbye - Cardi - L2Sublimity [Hot Problems]


[Wspieram akcję WSKU]
[ENGLISH MOTHER F*****]


  • Wiadomości: 590

  • Pochwał: -1

Odp: Wywiad z Jaided (Uprising ally)
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 15, 2008, 05:48:20 pm »
Zdrowe podejscie do botow "ponieważ jest limit tego, co możesz zrobić z adeną." Cała prawda, dla mnie boty sa tez obojetne. A wywiad ogolnie bardzo fajny chociaz moglby byc dluzszy. :)
L2 DEX x4
Necro79/SwS79/Sps77:D - retired


  • *******
  • Wiadomości: 5075

  • Pochwał: 49

Odp: Wywiad z Jaided (Uprising ally)
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 15, 2008, 05:50:21 pm »
Nieźle :D Nawet nie wiedziałem, że to on jest adminem livepvp ^^
Lineage 2 Classic EU


  • Wiadomości: 870

  • Pochwał: -1

Odp: Wywiad z Jaided (Uprising ally)
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 15, 2008, 05:53:25 pm »
Nono jestem pod wrażeniem, wywiad z takim graczem ;)
Fajnie się czyta, aczkolwiek jak wspomniał Kll mógłby być troszkę dłuższy.
League of Legends


  • Wiadomości: 625

  • Pochwał: 7

Odp: Wywiad z Jaided (Uprising ally)
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 15, 2008, 05:59:32 pm »
Mial byc wywiad z kaganem, niestety nie odeslal mi odpowiedzi, a ja nie bede codziennie mu sp[amowal poczty wiec mam go w (_|_) ^^ Teraz jeszcze wywiad z AmberEye i temat wywiadow l2 zostaje zamkniety na jakis czas.
kkthxbye - Cardi - L2Sublimity [Hot Problems]


[Wspieram akcję WSKU]
[ENGLISH MOTHER F*****]


  • Wiadomości: 438

  • Pochwał: 3

  • Watch your back!
Odp: Wywiad z Jaided (Uprising ally)
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 15, 2008, 06:41:23 pm »
Kolejny super wywiad!  :piwko:

Milo sie czyt aczkolwiek tak jak wyzej juz ktos napisal troche krotki ;)

P.S
Prosze o + dla tego pana :)


  • Wiadomości: 122

  • Pochwał: 2

  • WC Rulez :)
Odp: Wywiad z Jaided (Uprising ally)
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 15, 2008, 07:04:16 pm »
Bardzo fajny ale krótki
Shiny zasłóżył na +




  • *******
  • Wiadomości: 1575

  • Pochwał: 21

Odp: Wywiad z Jaided (Uprising ally)
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 15, 2008, 08:11:41 pm »
Świetny wywiad jak zwykle :) Fajnie, ze nareszcie sa jakies dowody na to ze scena l2 jest mocno rozwinięta i dobrze, ze ktos w koncu zrobil takie wywiady :)


  • *******
  • Wiadomości: 1074

  • Pochwał: 23

  • さいごの武士.
Odp: Wywiad z Jaided (Uprising ally)
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 15, 2008, 08:34:32 pm »
Te wywiady robią furorę :D Naprawdę trafiony pomysł. Szacunek ;)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2008, 08:38:13 pm wysłana przez Inidriel »


  • *******
  • Wiadomości: 5075

  • Pochwał: 49

Odp: Wywiad z Jaided (Uprising ally)
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 15, 2008, 08:54:14 pm »
Ye?! Kto na to wpadł? :P Na wywiady z ludźmi z prawdziwej sceny L2? :D ^^
Lineage 2 Classic EU


  • Wiadomości: 625

  • Pochwał: 7

Odp: Wywiad z Jaided (Uprising ally)
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 15, 2008, 09:43:29 pm »
Ludzie na esp.pl ktorzy mi flame'owali :P A to, ze zaczalem robic te wywiady to kwestia tego, ze poszedlem na offa;p
kkthxbye - Cardi - L2Sublimity [Hot Problems]


[Wspieram akcję WSKU]
[ENGLISH MOTHER F*****]


  • *******
  • Wiadomości: 5075

  • Pochwał: 49

Odp: Wywiad z Jaided (Uprising ally)
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 16, 2008, 08:28:32 am »
Ja byłem pierwszy ;P
Lineage 2 Classic EU


  • Wiadomości: 625

  • Pochwał: 7

Odp: Wywiad z Jaided (Uprising ally)
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 16, 2008, 01:15:24 pm »
Nie prawda;p
kkthxbye - Cardi - L2Sublimity [Hot Problems]


[Wspieram akcję WSKU]
[ENGLISH MOTHER F*****]


  • Wiadomości: 198

  • Pochwał: 0

  • Inhuman
    • Przełęcz Czarnego Ognia
Odp: Wywiad z Jaided (Uprising ally)
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 16, 2008, 02:58:09 pm »
Fajnie, fajnie.
No ale to jednak nie to samo co wywiad z chłopakami z Offensive. :wink:
Tak jakby zbyt poważnie do tego podszedł, momentami trochę nudny i w zasadzie to się cieszę, że nie jest dłuższy bo mógłby mnie znudzić. Bynajmniej nie jest to minus dla prowadzącego, a Jaida.
Siła i wrogowie albo strach i przyjaciele.


  • Wiadomości: 625

  • Pochwał: 7

Odp: Wywiad z Jaided (Uprising ally)
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 16, 2008, 03:03:34 pm »
A tam, mi sie podobaja jego komenty ^^
kkthxbye - Cardi - L2Sublimity [Hot Problems]


[Wspieram akcję WSKU]
[ENGLISH MOTHER F*****]


  • ******
  • Wiadomości: 1064

  • Pochwał: 4

  • :D:D
Odp: Wywiad z Jaided (Uprising ally)
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 21, 2008, 10:33:43 pm »
(...)Urzyłem Maya do stworzenia jakichś napisów 3d intro i naprawdę bardzo stara wersja Adobe Premier(...)
litości...


  • Wiadomości: 311

  • Pochwał: -4

Odp: Wywiad z Jaided (Uprising ally)
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 22, 2008, 02:27:58 am »
trochę za mało o samym Uprising dla mnie:P ale ogólnie ok.
Swarm Member

Luna- 6x HE


  • Wiadomości: 198

  • Pochwał: 0

  • Inhuman
    • Przełęcz Czarnego Ognia
Odp: Wywiad z Jaided (Uprising ally)
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 22, 2008, 07:13:46 am »
No ale to jest wywiad z Jaidem, a nie z Uprising.
Poza tym jak ktoś stworzył takie filmiki jak Uprising Rivals i jest współtwórcą takiego serwisu jak livepvp, to raczej głupio byłoby z nim nie rozmawiać o takich rzeczach. :wink:
Siła i wrogowie albo strach i przyjaciele.


  • Wiadomości: 118

  • Pochwał: 0

  • Ownator ^^
    • http://terrotzuro.deviantart.com
Odp: Wywiad z Jaided (Uprising ally)
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 22, 2008, 08:19:57 am »
Naprawdę fajny wywiad, miło dowiedzieć się że to też normalni ludzie xD

Beyond VodkaDrinker - Bladedancer 66
FRANZ xxx - Wind Raider 7x - sold
Procesor: Intel Core 2 Duo E8200 2.66GHy LGA775 BOX @ 3,5GHz
Płyta główna: ASUS P5E3 IX38 SOCKET 775
Karta graficzna: GAINWARD GeForce 9600GT 512MB DDR3/ 256bit  800/2100
RAM: GOODRAM DDR3 2x1GB PC1333 CL9
Dysk twardy: WD CAVIAR 320GB WD3200AAKS SATA II 16MB CACHE
Obudowa: CoolerMaster - ELITE 330 BLACK-SILVER
Zasilacz: FORTRON (FSP400-GLN) 12CM ACTIV PFC
Monitor: HP L1906 19''


  • *******
  • Wiadomości: 1630

  • Pochwał: 20

  • Ja jestem King Bruce Lee karate mistrz
Odp: Wywiad z Jaided (Uprising ally)
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 27, 2008, 01:09:32 pm »
Miło się go czyta szczegolnie ze jestem fajnem ich filmikow PvP ;]
BTW nie wiedzialem ze jest zalozycielem i adminem PvPLive
Materid - Naia (Off) - Phantom Ranger - 40 lvl (Imperlot)
Salianka - Naia (Off) - DE Warrior - 10 lvl (Imperlot Academy)
http://www.dogorybrzuchem.pl - autorski blog o kulturze i spoleczeństwie.


  • Wiadomości: 625

  • Pochwał: 7

Odp: Wywiad z Jaided (Uprising ally)
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 31, 2008, 07:16:30 am »
Teraz juz wiesz :D
kkthxbye - Cardi - L2Sublimity [Hot Problems]


[Wspieram akcję WSKU]
[ENGLISH MOTHER F*****]