Witaj
Gość

Wątek: L2J Multisell Editor 1.0  (Przeczytany 4686 razy)

  • Wiadomości: 7

  • Pochwał: 0

L2J Multisell Editor 1.0
« dnia: Kwiecień 24, 2009, 07:58:33 pm »
Cytuj
Witam :) Napisałem prosty programik w języku GML (Game Maker Language) do generowania pliku *.xml potrzebnego do tworzenia multiselli. Niestety, program ma kilka wad. Po pierwsze można dać tylko jeden przedmiot za który coś dostajemy jak i jeden przedmiot który za tamto coś dostaniemy (nie można dać kilku itemów do wymiany na jeden i na odwrót). Napiszę krótki opis/poradnik programu.

1. Uruchamiamy program.
2. Podajemy nazwę pliku, który zostanie utworzony.
3. Czytamy (lub wyłączamy) helpa.
4. Wciskamy przycisk "DODAJ ITEM".
5. Podajemy ID itema, za który coś dostaniemy, wciskamy "Enter" lub "OK".
6. Podajemy ilość tego itema.
7. Podajemy ID itema, który zostanie utworzony, wciskamy "Enter" lub "OK".
8. Podajemy ilość tego itema.
(9. Powtarzamy krok 8 jeżeli chcemy dodać kolejne itemy.)
10. Wyłączmy program, plik zostanie automatycznie skończony.

Kierowałem się poradnikiem zamieszczonym na tym forum, jak stworzyć NPC opartego na multisellu (nie dosłownie :P).
Nic nie trzeba zapisywać, program robi to sam.
W programie wszystko jest na grafice, oprócz okienek, które wyskakują.
Program jest bardzo słaby, lecz prosty i zapisuje plik tak jak chcieliśmy (prawie).
Kolejną wadą jest to, że gdy zostawimy puste pole w okienku, to w pliku także zostanie zapisana pustka.
W nazwie nie trzeba pisać rozszerzenia.

LINK: L2J Multisell Editor 1.0

W następnej wersji postaram się, aby była możliwość stworzenia pliku HTML oraz SQL do bazy danych.

No więc jak mówiłem, jak chcecie to oceniajcie, nie chcecie to nie :P Program dałem dla ułatwienia pracy.

Programowanie: jabol61
Grafika: jabol61

Pozdrawiam jabol61 :)

PS. Jak komuś się przyda do dostanie plusika ? :P


Chyba wszystko napisałem :P

EDIT: Nie wiem czy w dobrym dziale.

EDIT2: Obecnie kończę wersję 1.1, w której dodana została możliwość zapisania HTML. Niestety, muszę poprawić kilka błędów.

EDIT3: Jest już wersja 1.1:

- Dodałem L2J Html Editor.
- Przy dodawaniu linka do HTML'a jeżeli chcecie włączyć multisell'a trzeba wpisać "multisell ID", a jeżeli chcecie do innego HTML'a trzeba wpisać typ czy jak to się nazywa np. "Chat NUMER", "Buy NUMER" itp. Gdzie numer to np. 2, jeżeli pierwsza pozycja na liście.
- Ogółem nic się nie zmieniło. W HtmlEditor na starcie trzeba podać nazwę pliku HTML oraz główną treść uwzględniając znaczniki HTML.
- Aby dodać link klikacie na "Dodaj link".
- Jeśli chcecie zmienić główny tekst klikacie na przycisk "Tekst" i zmieniacie treść.
- Po wpisaniu głównej treści nie trzeba dopisywać <br />.
- Nic nie trzeba zapisywać, zapisuje się automatycznie. Kiedy kończycie pracę z Multisell Editor wyskakuje pytanie czy chcecie utworzyć plik HTML do tego.
- Linki dodają się na końcu tekstu.

Znaczniki HTML:
- Kolor tekstu: <font color=" tutaj_kolor_rgb ">
- Następna linijka w tekście: <.br /> (bez kropki)

Chyba wszystko opisałem.

LINK: L2J Multisell Editor 1.1
Treść tego posta nie jest już zbyt aktualna :) Dałem ją w cytat, a w ostatnim poście zamieściłem informacje dot. nowej wersji programu :)
Dawno mnie tu nie było, cześć :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2010, 07:40:28 pm wysłana przez jabol61 »


  • *******
  • Wiadomości: 1866

  • Pochwał: 18

  • <3
Odp: L2J Multisell Editor 1.0
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 24, 2009, 08:05:41 pm »
Cytuj
PS. Jak komuś się przyda do dostanie plusika ? :P

Jak administracja, Matim uznają to za dobre to dostaniesz "+" ;). Generalnie programik, stary i łatwo się w nim połapać więc poradnik jest tylko dla tych co mają jakieś problemy. Ale i tak fajnie, że coś dodałeś ;P
Sebal- Life ...

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

SHUT UP AND ENJOY THE MUSIC

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬


  • *******
  • Wiadomości: 1092

  • Pochwał: 22

Odp: L2J Multisell Editor 1.0
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 24, 2009, 08:49:16 pm »
Dopracuj ten programik to oczywiście , że będziesz zasługiwał na plusika . Sam napisałeś , że program ma jeszcze kilka was , a więc warto dokończyć to co się zaczęło . Ja życzę powodzenia . Zamieszczaj update tego programiku i edytuj swojego pierwszego posta . O ile masz zamiar dalej go tworzyć .


  • Wiadomości: 7

  • Pochwał: 0

Odp: L2J Multisell Editor 1.0
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 24, 2009, 08:52:20 pm »
Tak, mam zamiar dalej go tworzyć, za powodzenie dziękuję, posta będę edytował i właśnie pracuję nad następną wersją 1.1. Ta została wydana po to, aby pokazać główne cechy programiku. :)


  • ******
  • Wiadomości: 1390

  • Pochwał: 15

  • Urażona dzidzia, urażona dzidzia!
Odp: L2J Multisell Editor 1.0
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 25, 2009, 11:14:09 am »
Tak, mam zamiar dalej go tworzyć, za powodzenie dziękuję, posta będę edytował i właśnie pracuję nad następną wersją 1.1. Ta została wydana po to, aby pokazać główne cechy programiku. :)

pisany w C# czy VB ?


  • Wiadomości: 7

  • Pochwał: 0

Odp: L2J Multisell Editor 1.0
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 25, 2009, 11:27:13 am »
W GML'u :P


  • ******
  • Wiadomości: 1390

  • Pochwał: 15

  • Urażona dzidzia, urażona dzidzia!
Odp: L2J Multisell Editor 1.0
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 25, 2009, 11:35:58 am »
W GML'u :P

hehe. nie lepiej c#? czy nawet vb ?


  • Wiadomości: 7

  • Pochwał: 0

Odp: L2J Multisell Editor 1.0
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 25, 2009, 11:42:26 am »
No patrzałem na kursy, ale nic mi nie wchodzi jakoś. W Pascalu kiedyś robiłem, ale to przeszłość. No ale skoro mówisz, że w C# albo VB lepiej, to zobacze co się da zrobić. Ale na razie robie w GML'u.


  • ******
  • Wiadomości: 1390

  • Pochwał: 15

  • Urażona dzidzia, urażona dzidzia!
Odp: L2J Multisell Editor 1.0
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 25, 2009, 11:47:45 am »
No patrzałem na kursy, ale nic mi nie wchodzi jakoś. W Pascalu kiedyś robiłem, ale to przeszłość. No ale skoro mówisz, że w C# albo VB lepiej, to zobacze co się da zrobić. Ale na razie robie w GML'u.

jeżeli Ci nie podchodzą języki wysokiego poziomu to weś się za VB - Visual Basic - jest dosyc prostym językiem z platformy .NET microsoftu.

Możesz w nim robic programy WindowsAPI oraz konsola - język interpretowany - tropche obciążający proca z racji braku kompilacji.

Środowisko to IDE Visual Basic 2008 Express (wersja darmowa).

Btw można poprosic na PM kod źródłowy ? (nie interesuje mnie modyfikacja ani inne rozpowstrzechnianie programu - jedynie w celach informacyjnych)


  • Wiadomości: 7

  • Pochwał: 0

Odp: L2J Multisell Editor 1.0
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 25, 2009, 11:53:07 am »
Oczywiście :P Tylko kod może Ci się wydać namieszany. Wyślę Ci MultisellE i HtmlE.


  • Wiadomości: 2

  • Pochwał: 0

Odp: L2J Multisell Editor 1.0
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 25, 2009, 10:20:45 pm »
hmmm , gdy probuje wlaczyc program to zaczyna mulic mi komputer (bardzo) i nic oprocz chwilowego mulenia sie nie dzieje.



  • Wiadomości: 7

  • Pochwał: 0

Odp: L2J Multisell Editor 1.0
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 05, 2010, 02:16:09 pm »
Witam :) Odświeżam wątek, ponieważ w pracach jest nowa wersja programu.
Umozliwia ona m. in.:
 - Dodanie kilku składników, jak i produktów do wymiany.
 - Utworzenie pliku SQL
   (Tutaj możliwe jest losowe wygenerowanie wyglądu postaci, atrybutów itp.)
Poza tym, cały skrypt programu został napisany od nowa (od samiutkiego, okrągłego zera :))
W programie zaszła też zmiana graficzna (starego programu nawet nie ściągałem, nie mam go już nawet)
Ogólnikowo, staram się, aby program był jak najprostszy w obsłudze i jak najbardziej urozmaicony.

To na razie tyle :)

Pozdrawiam.

EDIT: Więcej informacji podam, kiedy skończę pisać tą wersję.
Mile widziane są także wszelakie propozycje dot. programu, jak i tego co mogłoby ułatwić pracę developerom.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2010, 07:39:31 pm wysłana przez jabol61 »