Witaj
Gość

Wątek: Tyrant [Tyr]  (Przeczytany 435556 razy)

  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Tyrant [Tyr]
« Odpowiedź #1750 dnia: Październik 30, 2010, 12:35:41 pm »
Fog to lokacja dla nukow :P
hmmm odkąd gram w L2 to w FoG-u widziałem może 1, może 2 party nuków. Za to za każdym rogiem czają się pole-userzy. Włącznie z _solującym_ na bug spocie Spectral Dancerem (DC oop). O gladach, tankach czy łucznikach z Saint Spearami nie wspominając...
Normalnie nukerzy jak ta lala...

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 70

  • Pochwał: 0

Odp: Tyrant [Tyr]
« Odpowiedź #1751 dnia: Październik 30, 2010, 05:15:56 pm »
Czyli FOG to raczej na pt z tyrkiem a sam + WC+BD nie wydole? a jakbym bił pojedynczo a nie aoe? Czy w GF nadal jest mnozenie tych mobow tam?


  • ******
  • Wiadomości: 1064

  • Pochwał: 4

  • :D:D
Odp: Tyrant [Tyr]
« Odpowiedź #1752 dnia: Październik 30, 2010, 08:43:33 pm »
IMO (aczkolwiek nie sprawdzilem tego) z BDkiem i CoVem powinienes dac rade bez wiekszych problemow z SS+150+haste. Wrzucasz fist fury i ogre z fistami, zmieniasz na pole i powinno isc ladnie :)


  • Wiadomości: 252

  • Pochwał: 0

Odp: Tyrant [Tyr]
« Odpowiedź #1753 dnia: Październik 30, 2010, 08:59:12 pm »
Yoker z tym sie zgadzam ale powiedz mi jak to zrobic na pocztku serwa?:D jakos musi sobie te s grade zlozyc ;P
Abyss x7: Leathien Moonlllight Sentinel 78 sub necro 75/ex hero:D
Celes:Leathien Sagi 77/ sub cardi x77/Titan 76/AW x6:(   
l2 Existance x7:Onix Dominator 80<3 sub sh 75 ex hero:D


  • *******
  • Wiadomości: 4410

  • Pochwał: 12

  • Plan? I don't need a plan.
Odp: Tyrant [Tyr]
« Odpowiedź #1754 dnia: Październik 30, 2010, 09:24:10 pm »
Fog to lokacja dla nukow :P
hmmm odkąd gram w L2 to w FoG-u widziałem może 1, może 2 party nuków. Za to za każdym rogiem czają się pole-userzy. Włącznie z _solującym_ na bug spocie Spectral Dancerem (DC oop). O gladach, tankach czy łucznikach z Saint Spearami nie wspominając...
Normalnie nukerzy jak ta lala...

Pozdrawiam
Na ruoffie, magowie expiący w fogu to norma (pre-stakato) no ale co serwer to obyczaj.

IMO (aczkolwiek nie sprawdzilem tego) z BDkiem i CoVem powinienes dac rade bez wiekszych problemow z SS+150+haste. Wrzucasz fist fury i ogre z fistami, zmieniasz na pole i powinno isc ladnie :)
Fajnie, że totemy nie działają jak masz inną broń niż fisty  :oops:

Czyli FOG to raczej na pt z tyrkiem a sam + WC+BD nie wydole? a jakbym bił pojedynczo a nie aoe? Czy w GF nadal jest mnozenie tych mobow tam?
Z vampirem od WC i z dance od BD'ka spokojnie możesz expić na golemach solo

We weep for the blood of a bird, but not for the blood of a fish. Blessed are those with a voice.


  • ******
  • Wiadomości: 1064

  • Pochwał: 4

  • :D:D
Odp: Tyrant [Tyr]
« Odpowiedź #1755 dnia: Październik 30, 2010, 09:40:12 pm »
IMO (aczkolwiek nie sprawdzilem tego) z BDkiem i CoVem powinienes dac rade bez wiekszych problemow z SS+150+haste. Wrzucasz fist fury i ogre z fistami, zmieniasz na pole i powinno isc ladnie :)
Fajnie, że totemy nie działają jak masz inną broń niż fisty  :oops:
i tu sie z Toba nie zgodze ;) ok, moze i zgodze, ale tylko czesciowo. Jesli mamy inna bron niz fisty to nie dostajemy bonusow ofensywnych (takich jak crit rate z hawka, atk speed z krolika etc.), ale defensywne dzialaja bez problemu. 30% p.defa i 30% m.defa sie przydaje. Zreszta krolik tez jest fajny. Mamy evasion porownywalne do TH :)


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Tyrant [Tyr]
« Odpowiedź #1756 dnia: Październik 30, 2010, 10:46:31 pm »
Lol? O czym wy gadacie ludzie? Jaki tyrek czy glad z pole?

Enchant aoe na +1 na jakiś element, fisty/duale 150 atri i 2 takich (tyr,tyr  glad,tyr  glad glad) cisną z aoe trainy aż miło. Już nie jedno party pokazało, że się efektownei tak expi. Przydaje się tylko mieć glada z dobrym heavy, ew tanka co to utrzyma te kilka sekund. 

W FoG ogólnei więcej magów expi niż melee, przynajmniej na Lancerze.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Tyrant [Tyr]
« Odpowiedź #1757 dnia: Październik 31, 2010, 05:21:23 am »
Czyli FOG to raczej na pt z tyrkiem a sam + WC+BD nie wydole? a jakbym bił pojedynczo a nie aoe? Czy w GF nadal jest mnozenie tych mobow tam?
Mnożenie to raz, a dwa uderz jednego, a masz na klacie _cała_ sale... Więc bicie 1-by-1 raczej średnio wyjdzie.

Alarion, no już pisał przedpiśca :) Co serwer to obyczaj :) Na Hindemith/Phoenixie i teraz nie widziałem zbyt dużo nukerów w FOg-u. Siedą na dino :) Za to desek i jak pisałem innych "pole userów" od groma i ciut ciut. Praktycznie wielu -  kto może i nie może nosi w inv pole :) bo a nuż się przyda. BD, SWS, WC, tanki... praktycznie każdy. Już pisałem, że widziałem nie raz i nie dwa nawet  nożowników i łuczników w pole party :)

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 4

  • Pochwał: 0

Odp: Tyrant [Tyr]
« Odpowiedź #1758 dnia: Październik 31, 2010, 12:56:47 pm »
Attri do broni fire:P w set zapewne wind/water/earth/fire/holy(jeśli nie grasz na freya) Certy-Haste,Celka,pasywny focus(imo), Poza miastem sa FOCUS a na oly HEALTH.

a czemu na freya nie ? jezeli mozna sie spytac bo wlasnie ide na taki server high.


  • *******
  • Wiadomości: 1865

  • Pochwał: 4

Odp: Tyrant [Tyr]
« Odpowiedź #1759 dnia: Październik 31, 2010, 02:32:47 pm »
Czyli FOG to raczej na pt z tyrkiem a sam + WC+BD nie wydole? a jakbym bił pojedynczo a nie aoe? Czy w GF nadal jest mnozenie tych mobow tam?
Mnożenie to raz, a dwa uderz jednego, a masz na klacie _cała_ sale... Więc bicie 1-by-1 raczej średnio wyjdzie.

Alarion, no już pisał przedpiśca :) Co serwer to obyczaj :) Na Hindemith/Phoenixie i teraz nie widziałem zbyt dużo nukerów w FOg-u. Siedą na dino :) Za to desek i jak pisałem innych "pole userów" od groma i ciut ciut. Praktycznie wielu -  kto może i nie może nosi w inv pole :) bo a nuż się przyda. BD, SWS, WC, tanki... praktycznie każdy. Już pisałem, że widziałem nie raz i nie dwa nawet  nożowników i łuczników w pole party :)

Pozdrawiam

tylko na dino jest moze z 5-6 spotow wiec nie wiem ile u was tych nukow jest skoro to wystarcza...
Quis penis aquam turbat? sie pytam!!!


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Tyrant [Tyr]
« Odpowiedź #1760 dnia: Październik 31, 2010, 02:53:00 pm »
Nie pytaj mnie - nie mam pojęcia. Mój nuker ma tylko 77 i nadal siedzę na FotD. Na Dino byłem kilkukrotnie moim 81Elephantem w duo z 83SH. I nie widziałem innych klas/party poza nukerami. W 99% solo/duo/trio. Nie widziałem nuker AoE party.
Poza tym wątek jest o tyrancie :P
Wracając do wątku - Tyrantem polecam Pagan. W zależności od lvlu i sprzętu.
Na niższych trio 74+ - bufer PP najlepszy (najlepiej CoV/PoF-W, choć niekoniecznie) + BD z vampirem + jak chcesz dodatkowy dmg. Nie jest lekko, ale  przyjemnie i nie nudno. Bardzo ważna jest kolejność bicia mobów.
Grand Khavatari - zależnie od posiadanego atrybutu w broni i OE fistów plus dark resistów w armorze. W skrajnym przypadku (150 divine w fistach + draconic set wszystkie części full dark resist) GK soluje Pagan z PP. Vampir dance nie jest niezbędny. Bufowałem takiego delikwenta i siadałem, nie mając co robić (PP78+). Mieliśmy SE albo DC z VR oop. Non stop full hp. Do zealota przestawał bić i ściągał zbroję :) Jak włączał Bison + zealot, czyścił 2-3 sale pod rząd.

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Tyrant [Tyr]
« Odpowiedź #1761 dnia: Październik 31, 2010, 04:39:45 pm »
Stary, jak czytam twoje posty to mam wrażenie, że ty grasz jednak jakieś 3-4 kroniki wstecz... Grasz już tyle na ofie i nie wiesz co jest najbarzdziej optymalne dla poszczególnych profek... (nie mówię o spotach dostępnych dla top pt!)
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • *******
  • Wiadomości: 4410

  • Pochwał: 12

  • Plan? I don't need a plan.
Odp: Tyrant [Tyr]
« Odpowiedź #1762 dnia: Październik 31, 2010, 05:22:30 pm »
Nie pytaj mnie - nie mam pojęcia. Mój nuker ma tylko 77 i nadal siedzę na FotD. Na Dino byłem kilkukrotnie moim 81Elephantem w duo z 83SH. I nie widziałem innych klas/party poza nukerami. W 99% solo/duo/trio. Nie widziałem nuker AoE party.
Poza tym wątek jest o tyrancie :P
Wracając do wątku - Tyrantem polecam Pagan. W zależności od lvlu i sprzętu.
Na niższych trio 74+ - bufer PP najlepszy (najlepiej CoV/PoF-W, choć niekoniecznie) + BD z vampirem + jak chcesz dodatkowy dmg. Nie jest lekko, ale  przyjemnie i nie nudno. Bardzo ważna jest kolejność bicia mobów.
Grand Khavatari - zależnie od posiadanego atrybutu w broni i OE fistów plus dark resistów w armorze. W skrajnym przypadku (150 divine w fistach + draconic set wszystkie części full dark resist) GK soluje Pagan z PP. Vampir dance nie jest niezbędny. Bufowałem takiego delikwenta i siadałem, nie mając co robić (PP78+). Mieliśmy SE albo DC z VR oop. Non stop full hp. Do zealota przestawał bić i ściągał zbroję :) Jak włączał Bison + zealot, czyścił 2-3 sale pod rząd.

Pozdrawiam
Bo pi to jest lokacja na max trio


We weep for the blood of a bird, but not for the blood of a fish. Blessed are those with a voice.


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Tyrant [Tyr]
« Odpowiedź #1763 dnia: Październik 31, 2010, 05:33:43 pm »
Alarion - ja tylko piszę o tym co znam z doświadczenia. Nie grałem wszystkimi klasami, żeby znać wszystkie spoty, waliło mnie jaka jest kronika. Zawsze gram na aktualnej.  I rozumiem, że Ty zawsze expisz wyłącznie na optymalnych spotach w optymalnym składzie party. Pogratulować tylko.
Arimas oczywiście. I była od zawsze lol. I T-Rexy też jedzie się w duo/trio. W końcu to ta sama lokacja.
Ale już pisałem wcześniej - to jest wątek o tyrancie. Nie o nukerach i Dino.

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 55

  • Pochwał: 0

Odp: Tyrant [Tyr]
« Odpowiedź #1764 dnia: Listopad 04, 2010, 12:12:18 pm »
Witam co myślicie o Moirai light dla tyrka zamiast IC? PDef ze względu na różnicę gradów będzie identyczny, a zyskujemy bonusy z light armor mastery. Pomijam Dynasty sety bo dla mnie jakieś średnie te bonusy mają.
Pozdrawiam
mazoku -> GK 7x/SD 7x/GS 7x/GH 7x
Clan: Insomnia.home.pl
TheAbyss x3


  • Wiadomości: 281

  • Pochwał: 1

Odp: Tyrant [Tyr]
« Odpowiedź #1765 dnia: Listopad 04, 2010, 08:12:39 pm »
Ten set jest dla lol tyrkow.
Core:
Gozbar - Archer 89
Lancer:
Gozz - Warrior - 87
Morfeusz - Enchanter - 87


  • Wiadomości: 55

  • Pochwał: 0

Odp: Tyrant [Tyr]
« Odpowiedź #1766 dnia: Listopad 04, 2010, 09:00:32 pm »
A może rozwiniesz myśl a nie tylko dla lol tyrków??
Bonusy jak w draco secie + więcej części na elementy, pdef moirai 513, ic 526 bonus z 8% do defa rekompensują light armor mastery.
Więc mam wrażenie że ten set nie jest wcale taki kulawy, wiadomo docelowo fajnie mieć vesper hv bądź vorpala lighta, ale ale w czymś trzeba dobić te 4lv.
Pozdrawiam
mazoku -> GK 7x/SD 7x/GS 7x/GH 7x
Clan: Insomnia.home.pl
TheAbyss x3


  • Wiadomości: 281

  • Pochwał: 1

Odp: Tyrant [Tyr]
« Odpowiedź #1767 dnia: Listopad 04, 2010, 09:42:50 pm »
Grasz glownie solo czy w full pt, dye, sa w broni ?
Set dla tyrka z +2 dex?
Czemu nei moirai hvy?
Czemu nie dyna light?

Piszesz, ze moirai light lepszy niz ic, a sie pytasz ;p

Ja jak widze wara z moirai light+talerze to wiem przed walka ze mam +1
Core:
Gozbar - Archer 89
Lancer:
Gozz - Warrior - 87
Morfeusz - Enchanter - 87


  • Wiadomości: 55

  • Pochwał: 0

Odp: Tyrant [Tyr]
« Odpowiedź #1768 dnia: Listopad 04, 2010, 10:23:50 pm »
Zazwyczaj exp solo z pp,se,bd. dye standardowe +5str+4con-9dex broń to demon sp+focus i ds+hp.
Do expa średnio taki zestaw, ale z wieloma wojnami trzeba być gotowym w każdej chwili na pvp.
Więc przy takich dye z tym setem mamy +5str+2con-7dex. Dyna ma średnie bonusy co to jest clarity 6% lol
Moirai hvy ciekawe da nam te +2str więc będzie +7str+2con-9dex w obu przypadkach mamy tylko +2con więc ilość HP i CP taka sama.
I teraz pytanie czy odczujemy tą różnice +2str?
mazoku -> GK 7x/SD 7x/GS 7x/GH 7x
Clan: Insomnia.home.pl
TheAbyss x3


  • Wiadomości: 7

  • Pochwał: 0

Odp: Tyrant [Tyr]
« Odpowiedź #1769 dnia: Listopad 05, 2010, 12:09:24 am »
Witam

Gram na serverze "cerberus" x7 tyrantem. Powiedzcie mi , bo grajac na l2ex kiedys, tyranci biegali w tallumie hv. Czy na cerberusie tez lepiej w HV biegac tyrkiem czy tradycyjnie w light? Na light tyrek ma bonusy.
Prosilbym doswiadczonych tyrkow o pomoc w doborze eq A gradowego. Bron jakie sa powinna miec?
Dzieki wielkie za odpowiedzi


  • Wiadomości: 70

  • Pochwał: 0

Odp: Tyrant [Tyr]
« Odpowiedź #1770 dnia: Listopad 05, 2010, 08:33:20 am »
Podaj chociaż kronike..


Odp: Tyrant [Tyr]
« Odpowiedź #1771 dnia: Listopad 05, 2010, 09:24:20 am »
Do koxu tallum hvy jest najlepszy, tak więc z A gradowych armorów dla tyrka brałbym tylko talluma.


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Tyrant [Tyr]
« Odpowiedź #1772 dnia: Listopad 05, 2010, 09:32:21 am »
A ja ganiam tradycyjnie w NM Light. Na SV spisuje się ładnie.

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 281

  • Pochwał: 1

Odp: Tyrant [Tyr]
« Odpowiedź #1773 dnia: Listopad 05, 2010, 10:36:53 am »
Zazwyczaj exp solo z pp,se,bd. dye standardowe +5str+4con-9dex broń to demon sp+focus i ds+hp.
Do expa średnio taki zestaw, ale z wieloma wojnami trzeba być gotowym w każdej chwili na pvp.
Więc przy takich dye z tym setem mamy +5str+2con-7dex. Dyna ma średnie bonusy co to jest clarity 6% lol
Moirai hvy ciekawe da nam te +2str więc będzie +7str+2con-9dex w obu przypadkach mamy tylko +2con więc ilość HP i CP taka sama.
I teraz pytanie czy odczujemy tą różnice +2str?

Na Twoim miejscu latal bym w moirai hvy - best def, +2 str (skill crit), stun resist, no i a.speed/p.atak.
Na 1vs1 dyna light jest lepsze niz moirai light bo masz wiecej hp i +1 str, ale za to w full pt jak latasz na zaelot'cie to moirai wydaje sie spoko.

Ja latam dyna light i koncze zbierac kase na moirai hvy.
Core:
Gozbar - Archer 89
Lancer:
Gozz - Warrior - 87
Morfeusz - Enchanter - 87


  • Wiadomości: 70

  • Pochwał: 0

Odp: Tyrant [Tyr]
« Odpowiedź #1774 dnia: Listopad 05, 2010, 04:30:01 pm »
Opłaca się tyrkiem paliake czy raczej zostawic na suby ktore sie ciezej expi?