Witajcie
Mam problem z wyborem rasy. Chce zrobic postac walczaca 2 mieczami zeby dobrze sobie radzila i byla mocna. Powiedzcie mi jaka wybrac rase i jakie klasy sa preferowane dla czegos takiego plz czas ma dla mnie wielkie znaczenie
Gladiator.
Przeczytaj sobie posty odnosnie postaci i ras tam sa wszystkie rasy i klasy postaci opisane
Wez tylko poprawke na 1 zecz tu opis jest zrobiony w oparciu o Retaila
ale duzo osób dało swoje spostrzezenia jak sie gra na priwach bo na tych serwerach zepsuty jest balans miedzy postaciami i na jednych serwerach jene postacie sa na max dopalone a innymi w ogóle sie grac nie da
Wiesz co Herdack.... Wejdź sobie na www.lineage2.com i sam zdecyduj jaka jest dal ciebie najlepsza rasa z 2-oma mieczami :D P0ZDR0;]
Cytat: Herdack815Witajcie
Mam problem z wyborem rasy.
ja nie mialem wyboru.....urodzilem sie bialy :wink:
bierz Shiellien Knight. najlepszy fighter :D
Weż Bladedancera i przy okazji w party się przydasz. :twisted: Tylko jesli chodzi o to aby była mocna to... :oops:
SK nie bije dwoma mieczami, ale nie przecze że jest best :D
w sumie on ma juz duzego defa wiec jak ktos sie UPRZE to moze wziąć te duale :P atak bedzie mial mniejszy bo BD ma specjalne pasywne skile do duali ale SK tez niezle nimi wymiata :) tylko brak tarczy u SK troche wadzi...
pozdro
nigdy duale do SK :) Shield defense jest cholernie ważny, jak nie najważniejszy. Na 70 lvl mamy szanse 80% na zblokowanie ciosu.
Cytat
ja nie mialem wyboru.....urodzilem sie bialy Wink
/OFFTOP
Takich ludzi IMHO powinni tępić z tego forum, bo od takich się zaczyna bezsensowny offtop a cały topik schodzi na psy. Masz szczęście, że nie mam tutaj jakiejkolwiek władzy. :evil:
/OFFTOP
Co do postaci to masz w sumie tylko trzy wybory - BD, Glad i jakiś summoner / ewentualnie buffer. Poszukaj na forum na temat tych klas i zdecyduj sam, bo to jet naprawde indywidualna sprawa i ciężko żeby ktoś ci doradził nie znając ciebie.
Pozdrawiam
Cytat: Herdack815Witajcie
Mam problem z wyborem rasy. Chce zrobic postac walczaca 2 mieczami zeby dobrze sobie radzila i byla mocna. Powiedzcie mi jaka wybrac rase i jakie klasy sa preferowane dla czegos takiego plz czas ma dla mnie wielkie znaczenie
Gladiator (CZLOWIEK)
Gladiator to klasa
Czlowiek to rasa
Blade Dancer (DARK ELF)
j.w
a to pytanie to z d..y bo wystarczy se czeknac jaka klasa ma skille na duale n..b :D.
Cytat: Herdack815Chce zrobic postac walczaca 2 mieczami zeby dobrze sobie radzila i byla mocna.
Cytat: GR3g_21
Co do postaci to masz w sumie tylko trzy wybory - BD, Glad i jakiś summoner / ewentualnie buffer.
taa..
/OFFTOP
Takich ludzi IMHO powinni tępić z tego forum, bo od takich się zaczyna bezsensowny offtop a cały topik schodzi na psy. Masz szczęście, że nie mam tutaj jakiejkolwiek władzy. :evil:
/OFFTOP
Co do postaci to masz w sumie tylko trzy wybory - BD, Glad i jakiś summoner / ewentualnie buffer. Poszukaj na forum na temat tych klas i zdecyduj sam, bo to jet naprawde indywidualna sprawa i ciężko żeby ktoś ci doradził nie znając ciebie.
Pozdrawiam[/quote]
1. dobrze ze nie masz wladzy bo jestes jakims zadufanym fajans.............!
i nie dajesz ludzia wyrazac .......! CPGR.
2. on chcial postac co sobie dobrze radzi dualami czyli albo BD albo Gladiatora.
//off
Spójrz na 80% topików tego forum, to może zrozumiesz dalczego mam takie zdanie a nie inne, jeżeli chodzi o takich ludzi...Można sobie pożartować, ale jednocześnie napisać coś z sensem.
/off
NIe koniecznie, tylko BD i Glad, bo mogą też postacie które mają ogólne mastery do broni, bo one mogą chodzić ze wszystkim. Wiadomo jednak, że najlepiej radzą sobie BD i Glad, dlatego napisałem "ewentualnie".
Kiedyś widziałem jakiś filmik tyranta z dualami :rotfl: Całkiem nieźle wymiatał ale musiał to być ostro posrany serw, bo na normalnym to taki cuda nie przejdą :wink:
A ty greg tez dobry, to po kiego chu**a piszesz jak ci sie nie podoba, a poza tym już mu wcześniej napisali, ja nie rozumiem po co komuś pisać po 10-20 razy... Chociaż są topy gdzie na temat jest pierwsze strona, a reszta to OT...
PS. Ja bym ci poradził Gladiatora i nie piszcze, że to dla pr0 graczy, albo nauczy się grać albo nie, a tutaj wklejam opis tej postaci (oraz link do tematu http://forum.lineage2.bo.pl/viewtopic.php?t=6772 ) autorstwa Nefryla:
CytatGladiator - Ludzki wojownik, wyszkolony w walce dwoma mieczami jednocześnie. Jest dosyć szybki jak na woja, posiada dużo skili umożliwiających mu skuteczną walkę w zwarciu i tym samym szybkie eksterminowanie przeciwników. Może "gromadzić moc" (ale to zabrzmiało Razz), aby potem wykorzystać ją np. przy specjalnym ataku z dystansu czy w śmiercionośnych kombinacjach w zwarciu.
Droga Wyboru:
Human Fighter -> Warrior -> Gladiator
Gladiator charakteryzuję się:
- Dużą ilością HP oraz CP
- Pasywem Dual Weapon Mastery (tylko Glad i BD to posiadają), zwiększającym możliwości ofensywne przy użyciu dwóch mieczy
- Okrzykami jak: War Cry, Battle Roar, Lionheart, zwiększającymi na krótki okres czasu odpowiednio: a) P.Atk, b) Maksymalną ilość HP (jeśli jesteśmy ranni po użyciu leczy obrażenia o ilość dodanego max HP) c) większą odpornością na: Paraliż, "przytrzymanie" (hold), sleep i stun. (a, b i c oznaczają opisy poszczególnych okrzyków)
- Pasywem Sword Blunt Mastery, zwiększającym P.Atk przy użyciu mieczy oraz obuchów (wydaję mi się, że Sword Blunt mastery łączy się z Dual Weapon Mastery tak jak to jest w przypadku Destro - Sword Blunt Mastery + Two handed Weapon Mastery czy Łuk + Two Handed Weapon Mastery)
- Pasywami do pancerza:
* Heavy Armor Mastery, zwiększającym możliwości obronne przy użyciu ciężkiego pancerza
* Light Armor Mastery, zwiększający zarówno możliwości obronne jak i zdolności uników przy użyciu lekkich pancerzy
- Pasywamy: Boost HP i HP Regeneration, zwiększającymi odpowiednio ilość maksymalnego HP (boost) jak i jego regenerację (regen)
- Skilami "zwykłymi" (bez używania "mocy") do walki w zwarciu:
* Triple Slash - przy użyciu dwóch mieczy - zadaje spory dmg
* Fatal Strike - przy użyciu mieczy oraz broni obuchowej - j/w
* Hammer Crush - przy użyciu obuchów - zadaje dmg oraz ogłusza (stun)
- Pasywem Final Frenzy, znacznie zwiększającym możliwości ofensywne kiedy HP gladiatora spadnie do niskiego poziomu
- Skilem Duelist Spirit, zwiększającym na pewien okres czasy szybkość ataku wręcz
- Różnymi skilami, zwiększającymi na pewien okres czasu (tak jak okrzyki) możliwości ofensywne przeciwko różnym typom mobów (np. Detect Weakness Animal - przeciwko zwierzętom, Detect Weakness Plant - przeciwko wszelakim roślinom itp.)
- Skilem Vicious Stance, zwiększającym obrażenia od uderzenia krytycznego, stopniowo konsumuję manę
"MOC"
Od 40 poziomu posiadamy skil Focus Sonic dzięki któremu możemy "naładować moc". Po naładowaniu możemy użyć odpowiedniego skila bazującego na "mocy". Im większy mamy poziom tego skila tym więcej razy możemy naładować moc, gdyż lepsze skile wymagają np. poziomu 2 naładowania. I tutaj w zależności od serwera - na niektorych nie trzeba niczego do ładowania "mocy" (najczęściej High Rate), na niektórych zaś trzeba mieć odpowiedni item (o ile się nie mylę był to Energy Stone - zarówno do Gladiatora jak i Tyranta).
Skile bazujące na mocy
* Sonic Blaster - wymaga 1 lvl naładowania. Atak dystansowy "mocą" zadający obrażenia. Przy użyciu z mieczami, obuchami jak i dwoma mieczami
* Sonic Buster - wymaga 1 lvl naładowania. Atak AoE (Area of Effect) zadający obrażenia wszystkim pobliskim wrogom przy walce w zwarciu (animacja jak przy flame strike bodajże). Do użycia z tymi samymi broniami co Sonic Blaster
* Double Sonic Slash - wymaga 2 lvlu naładowania. Szybka kombinacja w zwarciu, zadająca obrażenia. Przy użyciu z dwoma mieczami (tylko)
* Sonic Storm - wymaga 1 lvl naładowania. Atak AoE (tak jak w przypadku Sonic Buster, tyle, że na odległość (jak w przypadku Sonic Bluster. Do użyciua z mieczami, bronią obuchową oraz dwoma mieczami
*Triple Sonic Slash - wymaga 3 lvlu naładowania. Chyba najpotężniejsza kombinacja Gladiatora w walce wręcz. Zadaje duże obrażenia. Przy użyciu tylko z dwoma mieczami
Ekwipunek:
Armor
No Grade - To co daje najwięcej P.Def, czyli Bronze
D Grade - Brigandine Set - opisywany w podobnych tematach
C Grade - Full Plate Set - j/w ^^
B Grade - Heavy Blue Wolf Set - najlepszy dla takich fighterów - Speed +7, HP Regeneration + 5.24%, Str +3, Con -1, Dex - 2
A Grade Postawiłbym na Tallum Heavy, głównie ze względu na Atk. Speed +8%, a jako, że duale same w sobie są szybkie to z takim bonusem będzie naprawdę dobrze. Do tego: +2 Str, -2 Con, Odporność na truciznę +80%, większy udźwig
Gladiator w Light
Pewnie znowu się zawiąże dyskusja. I dobrze. Na pewno Light jest lepszy do PvP z tankiem (DA itp.), ponieważ DA nie posiada zbyt wielu skili do walki wręcz (a one ZAWSZE trafiają, niezależnie od ilości Defa czy Evasion). W walce z przeciwnikiem, mającym cały arsenał skili lepiej mieć heavy. Do np. walki z magiem idealnym rozwiązaniem będzie Nightmare. Cóż, jest naprawdę dużo możliwości. A tutaj IMO najlepsze sety Light dla Gladiatora:
C Grade Tylko Plated Leather - +4 Str robi swoje. -1 do Con nie jest zbytnio odczuwalne.
B Grade Imo Doom Leather (wielu w nim chodzi) - opisywane np. w temacie z łucznikami
A Grade - Dark Crystal Leather - +4% P.Atk, +4% Atk. Speed, Paralis Resistance 50%, Str +1, Con -1
Weapon
D Grade - Jako warrior chodzimy raczej z bluntem
C Grade - Katana*Katana, która po wyenchantowaniu na +4 zwiększa Atk. Speed o 4%
B Grade - sls*sls - bonus przy +4 j/w
A Grade Imo 2 Keshenbarki będą dobrym wyborem - bonus przy +4 wynosi AŻ 8% dodatkowego Atk. Speeda
PvP
Co tutaj można o Gladiatorze powiedzieć...wielu mówi, że jest beznadziejną do tego postacią. Dla mnie jest postacią, która może wygrać zarówno z każdym jak i przegrać z każdym. O taktykach nie będe się wypowiadał, ponieważ mam mierne pojęcia. Jednak oczywistym faktem jest, że w walce PvP Gladiator MUSI mieć (tak jak Destro) Blunta, którego będzie w czasie walki używał i stunował (potem powrót do duali - ustawić na pasku skróty do obydwu)
Expienie
Eeerhm...Gladiator nie jest zbyt przydatną postacią do party, więc raczej zostaje expienie solo (lub clan party). Solo radzi sobie całkiem nienajgorzej. Może nie jest tak efektywnie jak w dobrze zorganizowanym party, ale da się tak expić