Nieoficjalna polska strona Lineage 2

Archiwa => Archiwum - Lineage 2 Ogólnie => HELP! => Wątek zaczęty przez: vonsik w Grudzień 04, 2006, 07:09:56 PM

Tytuł: Zmniejszenie detali...
Wiadomość wysłana przez: vonsik w Grudzień 04, 2006, 07:09:56 PM
Czy jest jakiś plik konfiguracyjny w l2 żeby można było można zmienić detale na mniejsze niż w grze lub wyłączać jakieś efekty... (takie coś .ini jak w oblivionie :]) Albo czy jest jakiś patch zmieniający to.

Pytam bo mam słabego kompa i coś nie widzi mi sie jak bede gral w siege ^^.

Wiem ze troche noobowskie pytania, ale ja juz nie wiem co robic .
Tytuł: Odp: Zmniejszenie detali...
Wiadomość wysłana przez: Dohid w Grudzień 04, 2006, 07:13:17 PM
Po prostu obniżasz detale w opcjach w grze. Jeśli bardzo chcesz robić to z pliku to System => Option w katalogu z grą.
Tytuł: Odp: Zmniejszenie detali...
Wiadomość wysłana przez: Scroller w Grudzień 04, 2006, 09:11:14 PM
mozesz spróbować programu 3d Analyze, który pomaga wyłączyć niektóre opcje niedostępne normalnie w grze. Dzieki niemu udalo mi sie odpalic pare gier, które normalnie nie chciały chodzic. Nie daje zadnej gwarancji na to, ze Ci sie uda, ale spróbować zawsze można.

Dohid: Faktycznie nie doczytałem o co dokładnie mu chodziło. Scroller dostajesz ode mnie plusa za dobrą, sensowną odpowiedź i pomoc koledze.

(https://forum.lineage2.com.pl/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg144.imageshack.us%2Fimg144%2F9785%2Fpochwa322akt2.png&hash=284b1a514b6444a6fe943645fc3d12fea8513ae9) (http://imageshack.us)
Tytuł: Odp: Zmniejszenie detali...
Wiadomość wysłana przez: AyGo w Grudzień 04, 2006, 09:19:01 PM
Yo. Kliknij w grze na options=> game i zaznacz lower detail(chyba tak sie pisze nie wiem zapomnialem:P) Powinno Ci pomoc troche a jak nie to zrob tak jak kolega wyzej napisal. pozdro
Tytuł: Odp: Zmniejszenie detali...
Wiadomość wysłana przez: Soulern w Grudzień 04, 2006, 09:22:27 PM
Szybkim sposobem też na całkowite zmniejszenie detali jest jednoczesne naciśnięcie klawiszy alt+P.
Tytuł: Odp: Zmniejszenie detali...
Wiadomość wysłana przez: Scroller w Grudzień 04, 2006, 09:24:29 PM
Nie wiem, Wy umiecie czytać ze zrozumieniem? Napisał przecież, ze chce zmienic detale na mniejsze niz te, ktore mozna ustawic w grze, bo gra mu nie chce chodzic...
Tytuł: Odp: Zmniejszenie detali...
Wiadomość wysłana przez: Tyr w Grudzień 04, 2006, 09:36:07 PM
to już trzeba miec naprawdę słabego kompa :D

POLECAMY TIBIE! :)

Edit by Cubu$
Co wnosi Twój post do tematu. Jego problem jakiego kompa ma. On tylko zadał pytanie.

Dohid: Nie, tym razem. Za dużo razy już odpuszczałem mu takie wypowiedzi. try16, dostajesz ostrzeżenie.
Polgara: Tyr lubie Cie ale ze chcesz sobie licznik nabic od dziś Patrz jak on spada
każdy offtop usówam :P

(https://forum.lineage2.com.pl/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg300.imageshack.us%2Fimg300%2F7783%2Fostrzezenieyl8.png&hash=4d9c88babffb41d6a0fd159a3ee202bd8a076993) (http://imageshack.us)
Tytuł: Odp: Zmniejszenie detali...
Wiadomość wysłana przez: izo w Grudzień 04, 2006, 10:21:44 PM
zanim sie zalogujesz masz opcje
wylacz tam wszystkie filtry textur - bedziesz mial wielkie kwadratowe pola ale przynajmniej nie obciazysz kompa ciaglym generowaniem podloza

najlepiej graj w oknie - gierka krzaczy sie 100x rzadziej
edytuj plik option.ini - rozdzielczosc wpisz sobie mniejsza - pokombinuj, ale wazne aby jej stosunek byl ok 4:3
CytatGamePlayViewportX=1018
GamePlayViewportY=731
StartupFullScreen=False

w opcjach(albo w option.ini)
zaznacz lower detail
npc limit daj na very low
anti-allasing - none
ODznacz texture filter
wyłącz muzyke i efekty dzwiekowe
w zakladce GAME odznacz to czego nie chcesz ogladac - np 3D kursor i graficzny kursor
mozesz jeszcze pobawic sie w oknie display - np wywalajac nazwy graczy czy NPCow :D

to chyba na tyle :)
Tytuł: Odp: Zmniejszenie detali...
Wiadomość wysłana przez: Inidriel w Grudzień 05, 2006, 08:34:36 AM
Mój sposób: :P

Obniżasz rozdzielczość ( Resolution )
Ustawiasz detale na "Low"
Wyłącz "Anti-Aliasing" ( tak jak mówił IZO ), SHADOWS i REFLECTIONS( te elementy obciążają kompa w znaczącym stopniu )

Cytat
ODznacz texture filter
w zakladce GAME odznacz to czego nie chcesz ogladac - np 3D kursor i graficzny kursor
To też :P

CytatPytam bo mam słabego kompa i coś nie widzi mi sie jak bede gral w siege ^^.
Zasięgu widoku terenu/graczy bym nie obniżał.

Poprostu możesz pokombinować z ustawieniami aby uzyskac zadowalające efekty ( jak wyłączysz Shadows i Reflections to na pewno odczujesz ulgę ). ;)
Tytuł: Odp: Zmniejszenie detali...
Wiadomość wysłana przez: vonsik w Grudzień 05, 2006, 03:30:15 PM
Dziękuje za odpowiedzi :)

Gra mi chodzi, ale całkiem często zdarzaja się przycinki i często przez to ginę :).

Edit - Czemu jak włączam 3d analyzera wyskakuje mi "Wystąpił problem z aplikacją..."