Witaj
Gość

Wątek: Netia QQ  (Przeczytany 1417 razy)

  • *******
  • Wiadomości: 1857

  • Pochwał: 11

Netia QQ
« dnia: Marzec 05, 2009, 10:02:03 pm »
bleh od 2 dni (nie wiem u mnie tylko ) netia z ponad 1 mb mam transfer 600kb (jakis tam tester lacza online) co moze byc to spowodowane?, skanowanie Mks, kasp online nic nie wykryło. i Sa takie skoki łacza , vent -50 ping sekunda pozniej 5k, Cod 40 ping pozniej 500-999, i tak ciagle :<
Przy wskaźniku łącza , dziwna zależność strasznie szybko odbierane sa pliki w porównaniu do wysylanych :(
Wtb Solution :<
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2009, 10:07:48 pm wysłana przez fedur »


  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Odp: Netia QQ
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 05, 2009, 10:26:57 pm »
zmienic dostawce ....

i to nie zart :D , teoretycznie moga ci wcisnac za cene 1 mb i 56 kbps jak na zwyklym modemie bo szybkosc jaka kupujesz jest maksymalna mozliwa ale to nie znaczy ze taka musi byc. Tak mi grzecznie wyjasniono w neti gdy ja mialem problemy i placac za 2 megabity szybkosci w granicach 128 bps ...... o pingach jakby router stal na ksiezycu nie wspomne

jedyna rada to dzwonic , dzwonic, dzwonic, dzwonic do usranej smierci az im sie znudzi i cos z tym zrobia.

podejzewam ze pierwsze z2 czy 3 zgloszenia awari zostana zignorowane kompletnie, po nastepnych dostaniesz odpowiedz ze to "wina telekomunikacji", za ktoryms kolejnym razem moze do ciebie zadzwonic do ciebie ktos z telekomunikacji i wytlumaczy ci w jaki sposob netia robi ludzi w balona :D, po jeszcze 2 moze 3 zgloszeniach awari (okolo 2 tygodni) internet bedize sie nadawal do uzytku ale pewnie juz bedziesz wiedzial ze z netia nie podpiszesz juz umowy jak ta ci sie skonczy :D

to w skrocie moja przygoda z netia  + paru innych znajomych z roznych czesci polski :D
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2009, 10:31:52 pm wysłana przez DIO »


  • *******
  • Wiadomości: 1857

  • Pochwał: 11

Odp: Netia QQ
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 06, 2009, 08:14:11 am »
wiem wiem też tak mialem pamietasz :> , tylko wtedy to byla wina nie doczytania sie w umowie że po skończeniu sie umowy netia automatycznie przedluza i jak nic z tym nie zroibe to predkość bedzie 128kb/s i taka byla , taka predkość pokazywal stan sieciowy itp. Mnie martwi a raczej dziwi jedna rzecz własnie tego stanu, głupie przeglądanie 1 topicu na forum i juz.
i rośnie odebranych plików w zastraszającym tempie :(


  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Odp: Netia QQ
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 06, 2009, 05:07:41 pm »
uu to zlapales jakiegos syfa

jak antyviry nic nie widza to zalatw sobie jakis firewall niezly, mi sie w kwesti zarzadzania ruchem podobal zone alarm (nawet wersja free). dokladniej chodzi o tkai firewall co pozwala uzytkownikowi dowolnie rozdawac procesom dostep do internetu. podczas instalacji ZA wybierasz ze cchesz recznie nadawac uprawnienia, pare minut potem klikania dymkow wyskakujacych z procesami ktore chca miec dostep do sieci, wszystko czego nazwy nie znasz mozesz smialo banowac i powinien byc spokoj.

to imo najlepsza metoda oprocz format c: