Witaj
Gość

Wątek: Pomocy!!! Antywirus!!!  (Przeczytany 3876 razy)

  • Wiadomości: 16

  • Pochwał: 0

Pomocy!!! Antywirus!!!
« dnia: Styczeń 09, 2009, 11:25:54 pm »
Obecnie miałem NOD32 antywirusa. Lecz kiedyś zaczął sie nie aktualizować. Potem zaczęło mi przekierowywać adresy stron www. Teraz mam NOD32 lecz nie mozna połaczyc sie z rzadnym serverem aktualizacji. Przez przeglądarkę nie można wejść na żadne inne strony z antywirusami, tak samo nie wyświetlają sie stronki ze skanerami wirusów online. Sciągnołem inne programiki przeciwko spyware, trojanom, ITP. ale nawet nie da sie ich odpalić (naciskam na pulpicie na nie chyba z 10 razy a one nic). POMÓŻCIE MI BO nie wiem CO MAM ROBIĆ...
<...Jest jeden taki co zbuffowany,
Bierze na siebie dwa całe klany.
Łucznik czy dager, mag czy gladiator,
Owner tnie wszystkich jak terminator...>


  • Wiadomości: 232

  • Pochwał: 3

  • DarkOne
Odp: Pomocy!!! Antywirus!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 09, 2009, 11:29:29 pm »
odinstaluj NOD'a i te inne programy antywirusowe, ponieważ na komputerze może być tylko 1 antywirus (bo inaczej się gryza ze sobą) i ściągnij sobie NOD'a 32 3.0 z patchem do 2050r.


  • *******
  • Wiadomości: 4647

  • Pochwał: 16

  • Ryl to faja
Odp: Pomocy!!! Antywirus!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 09, 2009, 11:32:21 pm »
www.dobreprogramy.pl, poszukaj tam antywirusów (na 100% ta strona sie załąduje). Ściągnij Spybot search and destroy, jakikolwiek antywirus (najlepszy aktualnie jest kaspersky, no ale jest płatny, sciagnij sobie free 30 dniową), Hijack this, dla pewnosci jeszcze Combofixa. Najpierw postaraj sie odpalic skany na awaryjnym, skanowanie hijackiem odpal normalnie(nie na awaryjnym) i skopiuj tutaj logfile, zobacze czy coś tam siedzi. Skan Combofixem tez zrób normalnie. Po Spybocie i kasperskim powinno byc dosyc czysto, combofix powywalać powinien ustrojstwa siedzące głęboko.

NOD jest dobry, kilka różnych metod wykrywania wirusów, ale jego resident shield jest strasznie pamieciozerny (co sie tyczy rónież innych akcji - moje pudło lubiło z nim zamulać a mam 2 GB ramu i dual core 2x 2k), do tego kiedys nie chciał odinstalować mi sie z laptopa, niby byl odinstalowany, ale czesc wpisow w rejestrze po nim zostało i uruchamiał sie wywalając error... trzeba było wywalic go z rejestru recznie, lol ...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2009, 11:35:32 pm wysłana przez Dev »
Lineage 2 Essence (L2 Reborn) - Shillien Templar lvl 90 --- active
Lineage 2 Essence (EU Maroon) - Death Knight lvl 86 --- retired


  • Wiadomości: 232

  • Pochwał: 3

  • DarkOne
Odp: Pomocy!!! Antywirus!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 09, 2009, 11:39:03 pm »
Wiesz ja noda używam od 1,5 roku i nigdy z nim problemów nie miałem, nigdy też nie zamulał (mam p4 2,6 i 2gb ramu)


  • *******
  • Wiadomości: 1822

  • Pochwał: 20

  • Siła!
Odp: Pomocy!!! Antywirus!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 09, 2009, 11:42:38 pm »
Kaspersky Internet Security 2009 + Adware 2008 i jest lux :D
Wiesz ja noda używam od 1,5 roku i nigdy z nim problemów nie miałem, nigdy też nie zamulał (mam p4 2,6 i 2gb ramu)
No nie wiem, ja ściągnałem noda i załapałem virusa, który tworzył ikony z reklamami za zakupem produktu plus zmieniona tapeta, gdziepo kliknięciu przekierowywało cię na stronę do zakupu antiwira oO
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2009, 11:44:27 pm wysłana przez System »
"Czekaj...Czy ja k***a lubię poziomki?"


  • Wiadomości: 16

  • Pochwał: 0

Odp: Pomocy!!! Antywirus!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 09, 2009, 11:44:59 pm »
Ściagnołem spybot serach and destroy, zainstalowałem lecz nie idzie go odpalić. Tak samo jak nie idzie odpalić WSZYSTKICH instalek co są antywirusami ;/ pomóżcie
<...Jest jeden taki co zbuffowany,
Bierze na siebie dwa całe klany.
Łucznik czy dager, mag czy gladiator,
Owner tnie wszystkich jak terminator...>


  • *******
  • Wiadomości: 4647

  • Pochwał: 16

  • Ryl to faja
Odp: Pomocy!!! Antywirus!!!
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 09, 2009, 11:46:45 pm »
Wiem ze nic to nei da, ale sprobuj odpalic go na trybie awaryjnym :P
Lineage 2 Essence (L2 Reborn) - Shillien Templar lvl 90 --- active
Lineage 2 Essence (EU Maroon) - Death Knight lvl 86 --- retired


  • Wiadomości: 232

  • Pochwał: 3

  • DarkOne
Odp: Pomocy!!! Antywirus!!!
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 09, 2009, 11:49:02 pm »
Cytuj
Ściagnołem spybot serach and destroy, zainstalowałem lecz nie idzie go odpalić. Tak samo jak nie idzie odpalić WSZYSTKICH instalek co są antywirusami ;/ pomóżcie

możę po prostu nagraj ważne dane na CD/DVD i zrób formata, wiem że to banalne ale szybsze i mniej się człowiek nadenerwuje.


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: Pomocy!!! Antywirus!!!
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 09, 2009, 11:55:03 pm »
Kaspersky Internet Security 2009 + Adware 2008 i jest lux :D
Wiesz ja noda używam od 1,5 roku i nigdy z nim problemów nie miałem, nigdy też nie zamulał (mam p4 2,6 i 2gb ramu)
No nie wiem, ja ściągnałem noda i załapałem virusa, który tworzył ikony z reklamami za zakupem produktu plus zmieniona tapeta, gdziepo kliknięciu przekierowywało cię na stronę do zakupu antiwira oO
A ja słyszałem, że jak się kupuje oprogramowanie z licencją a nie ściąga to jest to zgodne z prawem i w ogóle wszystko działa i w ogóle fajne,
HATE ME MOAR!


  • *******
  • Wiadomości: 1822

  • Pochwał: 20

  • Siła!
Odp: Pomocy!!! Antywirus!!!
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 10, 2009, 12:09:44 am »
Kaspersky Internet Security 2009 + Adware 2008 i jest lux :D
Wiesz ja noda używam od 1,5 roku i nigdy z nim problemów nie miałem, nigdy też nie zamulał (mam p4 2,6 i 2gb ramu)
No nie wiem, ja ściągnałem noda i załapałem virusa, który tworzył ikony z reklamami za zakupem produktu plus zmieniona tapeta, gdziepo kliknięciu przekierowywało cię na stronę do zakupu antiwira oO
A ja słyszałem, że jak się kupuje oprogramowanie z licencją a nie ściąga to jest to zgodne z prawem i wogóle wszystko działa i wogóle fajne,

No triala chyba nie kupisz.
"Czekaj...Czy ja k***a lubię poziomki?"


  • Wiadomości: 232

  • Pochwał: 3

  • DarkOne
Odp: Pomocy!!! Antywirus!!!
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 10, 2009, 12:18:08 am »
Kaspersky Internet Security 2009 + Adware 2008 i jest lux :D
Wiesz ja noda używam od 1,5 roku i nigdy z nim problemów nie miałem, nigdy też nie zamulał (mam p4 2,6 i 2gb ramu)
No nie wiem, ja ściągnałem noda i załapałem virusa, który tworzył ikony z reklamami za zakupem produktu plus zmieniona tapeta, gdziepo kliknięciu przekierowywało cię na stronę do zakupu antiwira oO
A ja słyszałem, że jak się kupuje oprogramowanie z licencją a nie ściąga to jest to zgodne z prawem i w ogóle wszystko działa i w ogóle fajne,

jak ściągniesz dobra wersje to może nie jest to legalne ale też dobrze działa...;p


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: Pomocy!!! Antywirus!!!
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 10, 2009, 12:23:10 am »
No działa jak kradzione oprogramowanie.
HATE ME MOAR!


  • Wiadomości: 232

  • Pochwał: 3

  • DarkOne
Odp: Pomocy!!! Antywirus!!!
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 10, 2009, 12:25:32 am »
Ważne że działa. Ale to chyba nie jest temat o piractwie, tylko o tym że ktoś ma problem z antywirusem.


  • Wiadomości: 373

  • Pochwał: 0

Odp: Pomocy!!! Antywirus!!!
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 13, 2009, 07:28:14 pm »
dane na płytkę-->format-->kaspersky
Zmień noda na Kasperskiego , jest o niebo lepszy. Rzecz jasna nie mam na myśli oryginalnego Kasperskiego, no chyba że chcesz być baardzo prawym obywatelem Rzeczpospolitej:P
ps."oryginalny" Kaspersky wcale nie działa gorzej niż oryginał, także "oryginalny">oryginalny
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2009, 07:29:47 pm wysłana przez Laner »


  • Wiadomości: 1

  • Pochwał: 0

Odp: Pomocy!!! Antywirus!!!
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 14, 2009, 08:53:49 am »
Na 95% masz rootkita TDSS, jezeli nie jestes zaawansownym uzytkownikiem to proponuje format i ponowna instalacje windowsa, zalecam oryginalna wersje antywirusa. NOD lub KAspersky.


  • ******
  • Wiadomości: 1251

  • Pochwał: 0

  • Watch your Back
Odp: Pomocy!!! Antywirus!!!
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 26, 2009, 09:40:46 pm »
Na 95% masz rootkita TDSS, jezeli nie jestes zaawansownym uzytkownikiem to proponuje format i ponowna instalacje windowsa, zalecam oryginalna wersje antywirusa. NOD lub KAspersky.


Ja nie zrozumialem co on powiedzial a Wy ??
l Coke and Pepsi are the same thing. Wake up people !!!

http://slomianywdowiec.mybrute.com


  • *******
  • Wiadomości: 2994

  • Pochwał: 10

  • It's gonna be Legen - wait for it - dary!
    • Diablo 3 Clan League
Odp: Pomocy!!! Antywirus!!!
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 04, 2009, 01:31:20 am »
Mam NOD32 od dluzszego czasu (zamienilem kiedys avast'a na nod'a i tak zostalo :P) ale zastanawiam, sie czy jest on naprawde dobry.

Niby nic nie wykrywa a jak wykryje to ponoc usuwa :P No ale skad mam miec pewnosc, ze jak nic nie wykrywa to naprawde nic nie ma ?? Zdarzylo mi sie pare razy, ze NOD nic nie wykrywal a np mks (skaner online) wykryl tam 6 zainfekowanych plikow (czy chodzi o to, ze to byly pliki, ktore nod ine rozpoznawal a mks tak czy moze nod jest "troszeczke" dziurawy) ??

Razem z NODem uzywam Ad-aware SE Personal..I niby wszystko w porzadku ale czy mam pewnosc ??

Powiedzcie mi zatem, moi mili, czy NOD32 jest aby jednym z najlepszych darmowych dostepnych na sieci (trial/patched) antywirusow (ponoc najszybszy antyvir dostepny w tej chwili) czy moze lepiej go zmienic na cos innego (Kaspersky ?:O).

Najlepszy bylby taki, ktore obciaza kompa jak najmniej, ma dobra ochrone "na bierzaco" no i w ogole zeby byl dobry i chronil kompa przed roznego rodzaju "świństwami" :D

Jakos tak właśnie ostatnio wzieło mnie na głebsze rozkminy na temat bezpieczenstwa mojego kompa ^^ stad tez moje pytanie :P (moze lepiej powinienem zapytac na jakims forum zajmujacym sie tego typu dyskusjami a nie na forum l2 ??^^)

PZDR
madith aka Arrissa ^^
Arrissa, Franz
ADV80+/WC75+ nobless //retired

Kherith, Lancer
GH84+/DA75/WL75/BD62+  //retired

Madith, Core
Yul 85+                                  //retired

Diablo 3 Clan League


  • Banned
  • Wiadomości: 503

  • Pochwał: 3

Odp: Pomocy!!! Antywirus!!!
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 04, 2009, 10:14:28 am »
Proponuję Kaspera albo F-Secure. NOD ma jedną, cholernie zasadniczą wadę - zainfekowane pliki przenosi do kwarantanny z miejsca(wiecie, jak fajnie jest kiedy winlogon, ntdll, crss i services lądują w kwarantannie? z miejsca format), a stopień wykrywalności wirusów i ta jego sławetna heurestyka jest delikatnie rzecz biorąc do dupy.

jak masz mocniejszego kompa to polecam F-Secure Internet Security, w przeciwnym razie Kaspersky'ego Internet Security.
Asta, officially teh greatestest fanboi ze Marc1na.


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Pomocy!!! Antywirus!!!
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 04, 2009, 02:56:20 pm »
Proponuję Kaspera albo F-Secure. NOD ma jedną, cholernie zasadniczą wadę - zainfekowane pliki przenosi do kwarantanny z miejsca(wiecie, jak fajnie jest kiedy winlogon, ntdll, crss i services lądują w kwarantannie? z miejsca format), a stopień wykrywalności wirusów i ta jego sławetna heurestyka jest delikatnie rzecz biorąc do dupy.

jak masz mocniejszego kompa to polecam F-Secure Internet Security, w przeciwnym razie Kaspersky'ego Internet Security.
Polecam lekturę:
http://www.virusbtn.com/index
http://media2.pl/technologie/41716-nod32-antivirus-najlepszym-antywirusem.html
http://www.netcomplex.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=340&Itemid=244

Obecnie miałem NOD32 antywirusa. Lecz kiedyś zaczął sie nie aktualizować. Potem zaczęło mi przekierowywać adresy stron www. Teraz mam NOD32 lecz nie mozna połaczyc sie z rzadnym serverem aktualizacji. Przez przeglądarkę nie można wejść na żadne inne strony z antywirusami, tak samo nie wyświetlają sie stronki ze skanerami wirusów online. Sciągnołem inne programiki przeciwko spyware, trojanom, ITP. ale nawet nie da sie ich odpalić (naciskam na pulpicie na nie chyba z 10 razy a one nic). POMÓŻCIE MI BO nie wiem CO MAM ROBIĆ...

Co do meritum, choć wiem, że post trochę ma czasu, ale w zasadzie nikt nie odpowiedział.
W 99% przypadków niedziałania skanerów antywirusowych on-line są 2 przyczyny.
Po 1sze, zdecydowana większość z nich pracuje WYŁĄCZNIE pod internet explorerem. Prawdę mówiąc nie spotkałem się z żadnym, który pracowałby pod inną przeglądarką. Oczywiście odpowiednia (czyt. najnowsza) w danej chwili wersja.
Po 2gie, muszą być włączone formanty ActiveX, które ze względów bezpieczeństwa większość nowych programów antywirusowych/firewall'i itp po prostu deaktywuje.
Żadne anty-trojany, anty-spyware tu nie pomogą.
To na tyle mi wygląda problem kolegi.

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • *******
  • Wiadomości: 2994

  • Pochwał: 10

  • It's gonna be Legen - wait for it - dary!
    • Diablo 3 Clan League
Odp: Pomocy!!! Antywirus!!!
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 04, 2009, 03:16:51 pm »
Proponuję Kaspera albo F-Secure. NOD ma jedną, cholernie zasadniczą wadę - zainfekowane pliki przenosi do kwarantanny z miejsca(wiecie, jak fajnie jest kiedy winlogon, ntdll, crss i services lądują w kwarantannie? z miejsca format), a stopień wykrywalności wirusów i ta jego sławetna heurestyka jest delikatnie rzecz biorąc do dupy.

jak masz mocniejszego kompa to polecam F-Secure Internet Security, w przeciwnym razie Kaspersky'ego Internet Security.
Polecam lekturę:
http://www.virusbtn.com/index
http://media2.pl/technologie/41716-nod32-antivirus-najlepszym-antywirusem.html
http://www.netcomplex.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=340&Itemid=244


No dzieki :) o to cos takiego mi chodzilo ^^ chyba sie musze nauczyc korzystac z google bo szukalem z 30min i tego nie znalazlem :P
Arrissa, Franz
ADV80+/WC75+ nobless //retired

Kherith, Lancer
GH84+/DA75/WL75/BD62+  //retired

Madith, Core
Yul 85+                                  //retired

Diablo 3 Clan League


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Pomocy!!! Antywirus!!!
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 04, 2009, 06:09:05 pm »
Nie twierdzę, że NOD32 jest idealny. Na pewno znajdą się jakieś wady.
ALE
1. jest bardzo skuteczny - vide Virus Biulletin
2. nie żre tylu zasobów systemowych co stary Norton AntyWirus. Ponoć nowy jest pod tym względem duuuużo lepszy - ale nie od NODa :D

Dla co niektórych wadą będzie konieczność zakupienia. Ale coś za coś. Bezpieczeństwo kosztuje.
A na upartego zawsze można robić format dysku i re-instal co 30 dni, jak się trial skończy :D

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • *******
  • Wiadomości: 3220

  • Pochwał: 27

Odp: Pomocy!!! Antywirus!!!
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 04, 2009, 06:20:49 pm »
Niekoniecznie trzeba kupować. Da się znaleźć NOD32 z licencją do 2050 roku :P


  • *******
  • Wiadomości: 2994

  • Pochwał: 10

  • It's gonna be Legen - wait for it - dary!
    • Diablo 3 Clan League
Odp: Pomocy!!! Antywirus!!!
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 04, 2009, 06:29:24 pm »
i nie koniecznie trzeba formatowac zeby zainstalowac triala..u mnie wystarczylo tylko odinstalowac triala i po rr kompa zainstalowc od nowa ^^ update'y sie robily zawsze, zadnych bledow ^^

ale bo co sie bawic jak mozna ta licencje znalezc ^^
Arrissa, Franz
ADV80+/WC75+ nobless //retired

Kherith, Lancer
GH84+/DA75/WL75/BD62+  //retired

Madith, Core
Yul 85+                                  //retired

Diablo 3 Clan League


  • Wiadomości: 89

  • Pochwał: 0

Odp: Pomocy!!! Antywirus!!!
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 07, 2009, 03:44:51 pm »
ja teraz używam Comando internet security
nie zamula
firewall zarąbisty nic się przejdzie bez twojej zgody no i antywir też ok
a co do noda to wystarczy dobrze ustawić i wtedy działa dobrze
a jak złe ustawisz to potrafi nawet większość ramu jakiego masz zżerać

(no i jest za free w rankingu antywirusów był w pierwszej dziesiątce)


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Pomocy!!! Antywirus!!!
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 07, 2009, 08:30:26 pm »
A co to?!
(...)Comando internet security(...)
Czy chodziło Ci o:
http://wareseeker.com/Security-Privacy/net-commando-2000-2.2645.zip/361456
Bo po zagooglaniu nic nie znalazłem
http://www.google.com/search?q=Commando+Internet+security&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a
No, chyba, ze miałeś na myśli pakiet Symantec'a... Wówczas no comments :)


(...)
a co do noda to wystarczy dobrze ustawić i wtedy działa dobrze
a jak złe ustawisz to potrafi nawet większość ramu jakiego masz zżerać

(no i jest za free w rankingu antywirusów był w pierwszej dziesiątce)
To tak - NOD32 działa dobrze bez żadnych dodatkowych ustawień. Nawet jak włączysz zaawansowaną heurystykę, to ledwo odczujesz. Więc nie wiem, skąd Te wiadomości. Po 2gie, to NIE jest darmowy.
No i po 3cie w rankingu antywirusów faktycznie jest w pierwszej 10ce. Od kilku- lat na miejscu pierwszym :D
http://hacking.pl/pl/news-5441-NOD32_zdobywa_33_nagrode_Virus_Bulletin_100.html

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;