Witaj
Gość

Wątek: Monitor do L2  (Przeczytany 2172 razy)

  • Wiadomości: 118

  • Pochwał: 2

Monitor do L2
« dnia: Wrzesień 14, 2009, 03:56:12 pm »
Nie znalazlem jakiegos bardziej nadajacego sie do tego typu pytani dzialu wiec pisze tu ;p

Zastanawiam sie jaki kupic sobie monitor pod l2. Obecnie uzywam 17' CRT planuje kupic LCD 20' do 22' tylko zastanawiam sie nad czasem reakcji. Znajomy mowil mi ze pod l2 musze miec 2ms ale cena tych z 5ms jest drastycznie mniejsza. W sumie l2 nie jest az tak dynamiczne ;p no ale niechcial bym miec problemow podczas siegu/mass pvp. Jezeli ktos ma jakies doswiadczenia lub przydatne informacje bede wdzieczny za info :)

//Sebal:Zły dział -.-
Przenoszę
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2009, 06:05:17 pm wysłana przez Sebal »


  • *******
  • Wiadomości: 2994

  • Pochwał: 10

  • It's gonna be Legen - wait for it - dary!
    • Diablo 3 Clan League
Odp: Monitor do L2
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 14, 2009, 04:54:16 pm »
imo najlepszy bedzie monitor...SPRAWNY..

Wez taki na jakim Ci bedzie lepiej (w sensie ilosci calow) bo siedzec 30cm od 22' monitora moze troche popsuc wzrok.

Ja jade na 17' LCD z czasem reakcji bodajze 8ms i jest bardzo dobrze. L2 to nie FPS gdzie najlepiej jest miec monit z zerowym czasem reakcji hehe :D
Arrissa, Franz
ADV80+/WC75+ nobless //retired

Kherith, Lancer
GH84+/DA75/WL75/BD62+  //retired

Madith, Core
Yul 85+                                  //retired

Diablo 3 Clan League


  • Wiadomości: 947

  • Pochwał: 3

Odp: Monitor do L2
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 14, 2009, 04:56:36 pm »
Ja używam lcd 19 2ms i gra chodzi płynnie na siege/mass pvp, ale jeśli masz słabszego kompa to monitor nic nie da :P bo w sumie ja widziałem u kumpla na 19 z czasem reakcji 5ms że gra zachowywała się tak samo na większych eventach, więc jeśli wolałbyś troszkę grosza wydać w inny sposób to kup sobie ten 5ms :P w L2 chyba nie zauważysz różnicy ja przynajmniej nie widzę :P




  • Wiadomości: 51

  • Pochwał: -4

Odp: Monitor do L2
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 14, 2009, 04:57:29 pm »
Polecam tego http://allegro.pl/item730395742_komputer_2_kol_monitor_klawiatura_myszka_ang_pl.html chociaz ten tez bedzie dobry  http://allegro.pl/item742344438_niania_elektroniczna_milly_mally_baby_monitor_w_wa.html
Ja korzystam z tego pierwszego i sprawuje sie znakomicie!!!
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2009, 04:59:47 pm wysłana przez patryk1357 »


  • Wiadomości: 118

  • Pochwał: 2

Odp: Monitor do L2
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 14, 2009, 05:10:08 pm »
Czyli nie bedzie zadnych problemow z 5ms?? Chodzi mi o to czy nie bedzie jakies dramatycznego spadku plynnosci czy moze przeskokow ekranu podczas rozgladania sie etc (w sumie to nie wiem czego bo sie nie znam na tym xD ). Bo na crt chodzi plynie ;p


  • Wiadomości: 48

  • Pochwał: 1

  • jon Lajoie Lineage-a
Odp: Monitor do L2
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 14, 2009, 05:14:16 pm »
Jak masz skilla to nawet na czarno-białym wyświetlaczu w komórce będziesz karał. Jeśli masz zamiar składać kompa pod L2 to radze oszczędzać właśnie na monitorze, a nie na pamięci czy procesorze.

P0zdr0


  • Wiadomości: 947

  • Pochwał: 3

Odp: Monitor do L2
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 14, 2009, 05:52:54 pm »
Jeśli chodzi ci płynnie, to będzie równie płynnie chodziło na 5ms




  • *******
  • Wiadomości: 2207

  • Pochwał: 12

  • And The Heavens Shall Tremble
    • gOOoogLe
Odp: Monitor do L2
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 14, 2009, 06:03:01 pm »
lol temat
tak jak to ktos napisal l2 to nie jakis FPS, wiec na monitorze z 20ms da sie dobrze grac, jesli sie potrafi.

Mysle, ze nad takimi rzeczami powinienes sie zastanawiac jak bedziesz gral w CSa lub inne podobne gry, gdzie takie rzeczy moga troche gre ulatwic, a l2 jest bardziej statyczne i mam nadzieje ze nie bedziesz po przegranym pvp pisal ze przegrales bo masz malo fpsow, czy slaby monitor. Ja kiedys przez ponad miesiac gralem na jakims starym monitorze 15` i jakos zdobylem hero. Wiec w l2 wazne sa umiejetnosci gry, a nie jaki kto ma sprzet, bo o takie drobnostki nie powinienes sie martwic. Slaby podzespoly komputera moga tylko przeszkadzac na siege, a monitor chyba w niczym.



  • *******
  • Wiadomości: 1866

  • Pochwał: 18

  • <3
Odp: Monitor do L2
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 14, 2009, 06:06:35 pm »
A ja skorzystam z tematu. Otóż szukam jakiegoś monitora, z dobrą jakością cena: 600-800 ok. 22 cale ?
Sebal- Life ...

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

SHUT UP AND ENJOY THE MUSIC

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Monitor do L2
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 14, 2009, 06:07:45 pm »
(...)Jeśli masz zamiar składać kompa pod L2 to radze oszczędzać właśnie na monitorze, a nie na pamięci czy procesorze.
(...)
jak widzę "znafca" sie odezwał.
Jeśli masz zamiar składać kompa (nie ważne pod co) to bierz najlepszy monitor na jaki Cię stać.
Powód?
Procek możesz wymienić na lepszy,
RAMu możesz dokupić/wymienić
grafę możesz wymienić.
Monitora raczej nie wymienisz bez dużej straty. Poza tym dobry monitor= mniejsza szansa na problemy ze wzrokiem.

To tyle z mojej strony.

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • *******
  • Wiadomości: 2207

  • Pochwał: 12

  • And The Heavens Shall Tremble
    • gOOoogLe
Odp: Monitor do L2
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 14, 2009, 06:30:44 pm »
(...)Jeśli masz zamiar składać kompa pod L2 to radze oszczędzać właśnie na monitorze, a nie na pamięci czy procesorze.
(...)
jak widzę "znafca" sie odezwał.
Jeśli masz zamiar składać kompa (nie ważne pod co) to bierz najlepszy monitor na jaki Cię stać.
Powód?
Procek możesz wymienić na lepszy,
RAMu możesz dokupić/wymienić
grafę możesz wymienić.
Monitora raczej nie wymienisz bez dużej straty. Poza tym dobry monitor= mniejsza szansa na problemy ze wzrokiem.

To tyle z mojej strony.

Pozdrawiam

Dokladnie, do ttego jeszcze jesli kupimy dobry monitor, to moze nam bardzo dlugo zluzyc, a taki procek czy ram trzeba wiecznie wymieniac, bo ciagle pojawiaja sie nowe typy, ktore nie pasuja do naszej plyty glownej. Mnie juz to troche denerwuje, wydalem duuuzo kasy na kompa, a za jakis czas zas bede musial wymieniac czesci, bo cos juz mi nie pojdzie ;/


  • Wiadomości: 118

  • Pochwał: 2

Odp: Monitor do L2
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 14, 2009, 07:15:52 pm »
Geez czy ja gdzies napisalem ze skladam PC? Chodzi mi tylko o monitor bo nasluchalem sie duzo negatywnych opini o LCD w FPS'ach ale nie wiem jak przekalda sie to na l2. A juz w ogóle nie widze tutaj zwiazku miedzy PC a karaniem w pvp... Przez 5 lat grania w l2 zrobilem ponad 40 hero na roznych monitorach od 15 do 19 i nie widze zwiazku miedzy rozdzielczoscia a "karaniem". Z tego co piszecie wynika ze moge smialo kupowac monitor z 5ms bo nie bedzie to mialo zadnego wplywu na l2(podczas ogladania filmow chyba tez nie bedzie zadnych problemow?)


  • *******
  • Wiadomości: 1866

  • Pochwał: 18

  • <3
Odp: Monitor do L2
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 14, 2009, 10:11:05 pm »
To jak pomoże mi ktoś z monitorem :(?
Sebal- Life ...

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

SHUT UP AND ENJOY THE MUSIC

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬


  • Wiadomości: 703

  • Pochwał: 6

Odp: Monitor do L2
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 14, 2009, 10:35:29 pm »




  • *******
  • Wiadomości: 1918

  • Pochwał: 1

Odp: Monitor do L2
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 15, 2009, 03:07:58 pm »
nie ma to jak monitor pod l2


  • Wiadomości: 275

  • Pochwał: 0

Odp: Monitor do L2
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 15, 2009, 03:32:39 pm »
Te cale czasy reakcji rzedu 2ms to tak naprawde pic na wode :D . Zwykly uzytkownik( czy jaki kolwiek) nie zauwazy smuzenia czy nawet najmniejszej roznicy miedzy 2 a 7ms
zzOMGzz AW/sk


  • Banned
  • Wiadomości: 201

  • Pochwał: 1

  • bad motherfucker
Odp: Monitor do L2
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 15, 2009, 03:51:38 pm »
Ja mam taki

http://www.agito.pl/monitory-lcd/samsung-22-lcd-sm-t220-rose.0.330700.html

i jest faaaaajny
ten jest imo bdb

http://forum.purepc.pl/kupic-f59/Zestawy-Komputerowe-Na-Wrzesien-2009r-t247005.html
a tu ogolne zestawy komputerowe oraz rozne dodatki (w tym i monitory) dla ludzi ktorze sie nei orientuja w takich rzeczach najlepiej (np. ja). topic uaktualniany co miesiac, z dokladnymi cenami.

a z TeJP'em sie zgadzam w 100%  jak juz grasz to czas zanim to co zobaczysz przeanalizujesz, zanim podejmiesz decyzje co robic i zanim twoj mozg wysle impuls do rak, no i zanim postac wykona czynnosc, to tych ms sie troche uzbiera :D
and you will know my name is the lord when i lay my vengeance upon you


  • Wiadomości: 947

  • Pochwał: 3

Odp: Monitor do L2
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 16, 2009, 10:52:57 pm »
http://keobix.com/contents/media/931bw.jpg to mój monitorek i jestem z niego bardzo zadowolony, przed kupnem poczytałem troszkę opinie na temat różnych modeli i ten wydał mi się najrozsądniejszy ;)