Witaj
Gość

Wątek: Maly problem  (Przeczytany 1627 razy)

  • *******
  • Wiadomości: 2207

  • Pochwał: 12

  • And The Heavens Shall Tremble
    • gOOoogLe
Maly problem
« dnia: Styczeń 09, 2010, 12:37:59 pm »
Otoz, mam taki maly problem gdy sciagam cos przez Direct Connect. Sytuacja wyglada tak: sciagam sobie np Dragon Age, leci mi 3mb/s, wiec fajnie 8gb sciagnie sie w godzine. Ale w trakcie tego sciaganie zaczyna mi cos brzeczec w okolicach procesora. I czasem mam taka niespodzianke, ze mi komputer zgasnie i nie chce sie uruchomic ponownie. Musze odlaczac kabel z gniazdka, poczekac minute i dopiero wtedy podlaczyc i sie wlaczy. I tutaj moje pytanie: Moze to byc wina tego, ze mam zintegrowana karte sieciowa? Problemem jest to, ze ciezko zlokalizowac zrodlo tego brzeczenia, bo jest to pomiedzy prockiem a wejsciem na kabel sieciowy.


  • Wiadomości: 9

  • Pochwał: 0

Odp: Maly problem
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 11, 2010, 12:32:00 am »
To napewnie jest jest spowodowane tym, że masz zintegrowaną z płytą główną kartę sieciową. W nowych komputerach niezintegrowana katrę sieciową mają tylko te komputery, do kórych dołożono drugą z powodu:
1) podnięcia katry zintegrowanej
2) chęci/konieczności posiadania dwóch kart sieciowych.

Co do problemu to może oznaczać że zaczynasz mieć problemy z płytą główną komputera - zobacz czy nie masz jakichś wybulonych kondensatorów.



  • *******
  • Wiadomości: 2207

  • Pochwał: 12

  • And The Heavens Shall Tremble
    • gOOoogLe
Odp: Maly problem
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 11, 2010, 04:17:07 pm »
Na plycie glownej wszystko wyglada tak jak powinno. Chyba :D
Tez tak myslalem o tej plycie, bo wszystko pozostale mam dosc dobre. Zasilacz silny, procek dobry, jedynie zaoszczedzilem na grafie i wlasnie plycie glownej. I teraz co chwile mam jakies problemy. Tylko ten problem najczesciej powstaje gdy sciagam z DC dosc duza predkoscia. Po czym komputer gasnie i trzeba z gniazdka wyciagnac kabel na chwile, bo inaczej go sie nie wlaczy ;/


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Maly problem
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 11, 2010, 07:13:54 pm »
reset kompa z powodu sieciówki? Nigdy nie słyszałem. Bardziej mi to "wygląda" na pad któregoś z wentylów i wyłączenie z powodu przegrzania. Sprawdź temperatury jak się zaczynają "zgrzyty".

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • *******
  • Wiadomości: 2207

  • Pochwał: 12

  • And The Heavens Shall Tremble
    • gOOoogLe
Odp: Maly problem
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 11, 2010, 08:52:18 pm »
Wentylatorki dzialaja prawidlowo. I nie jest to reset, a raczej wylaczenie kompa bez mozliwosci ponownego uruchomienia. Tak jak pisalem musze wyciagnac wtyczke od kabla zasilajacego z komputera i po chwili zas podlaczyc, bo inaczej sie nie wlaczy.  I dzieje sie to najczesciej jak sciagam cos przez to DC ;/ Ale temat mozna zamknac, bo juz zamowilem sobie nowa plyte glowna na allegro i mam nadzieje, ze to bedzie koniec problemow.


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Maly problem
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 12, 2010, 09:26:03 am »
No, mam nadzieję, ze będize po problemach.
A jeszcze co do:
(...) zaoszczedzilem na grafie i wlasnie plycie glownej. (...)
Monitor i płyta główna, to 2 elementy na których nie oszczędzam przy wymianie kompa/podzespołów. Trzymam się ASUSów i jakoś nie miałem żadnych problemów z niczym.
No i dobry zasilacz - markowy i w miarę silny. Obecnie BeQuiet! DarkPower Pro 550W.

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • *******
  • Wiadomości: 1148

  • Pochwał: 0

  • whatever.
Odp: Maly problem
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 13, 2010, 03:40:36 pm »
Imho masz gdzies zimny lut na mobo
new future.