Witaj
Gość

Wątek: Silent Hill  (Przeczytany 1130 razy)

  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Silent Hill
« dnia: Marzec 19, 2010, 03:13:10 pm »
Zrobiłem drugie podejście do Silent Hill jedynki (gry). Grałem oczywiście na emulatorze. Poprzednie podejście przerwałem bo wymiękłem ze strachu. Teraz mam już trochę inne nastawienie do tego typu rzeczy nie mniej jednak twierdzę że nie było i NIE BĘDZIE tak strasznego horroru na PC czy konsole. FEAR (którego przechodziłem jakiś miesiąc temu) nie umywa się do tej produkcji. Także żadna następna cześć (grałem w 2 i 3 i troszkę w 4 która w ogóle już nie była straszna) nie dorównuje jedynce klimatem i strachem. Przez całą grę miałem ściśnięte gardło a najstraszniej było właśnie wtedy gdy nie było potworów w danej lokacji. A muzyka ... kurde ... muza po prostu ryje głowę. I nie jest to wyświechtany tekst jakiegoś nastolatka. Muzyka to chyba najbardziej psychodeliczne dźwięki jakie dane mi było słyszeć zarówno w grach jak i filmach. Aż ciarki przechodzą po plecach gdy wychodzimy na dziedziniec szkoły "po przemianie" i słyszymy tą psychodeliczną ... hmm... kakofonię?

Minusy? Ha! Żadnych! Tak, tak, żadnych. Że stara grafika? Gdyby nie straszyła jak kiedyś pewnie obniżyłbym ocenę, ale wprost przeciwnie, tekstury są na tyle świetnie zrobione że nawet dziś nie wyobrażam sobie co można by w nich poprawić. Że sterowanie udziwnione? Szczególnie dla klawiatury gdy gramy na PC (tak jak ja). Też nie bo nadaje grze trudności i gracz nie lata z żelazną rurką bijąc wszystko co się rusza tylko boi się przed każdą konfrontacją z potworami. Więc nie widzę ani jednego powodu dla którego miałbym obniżyć ocenę czy wlepić jakiegoś minusa.

10/10+ znak jakości i ani oczka niżej.
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • *******
  • Wiadomości: 2261

  • Pochwał: 1

  • SK ftw
Odp: Silent Hill
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 19, 2010, 06:32:01 pm »
Jesli tak podoba Ci sie jedynka, to koniecznie wez sie za dwojke, jak dla mnie 11/10. Jeszcze lepsza muzyka, klimat i glowny bad guy piramidogłowy.


  • Wiadomości: 391

  • Pochwał: 10

Odp: Silent Hill
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 19, 2010, 06:50:49 pm »
Polecam część drugą. Bardzo wciągająca fabuła. Strach przed piramid head.
Polaczkowo:
Impos - Aeore Healer lvl 93 / Wynn Summoner 85 / TH 58
klan - Kowale
CP Sairea


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: Silent Hill
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 19, 2010, 06:55:19 pm »
Hmm, przeszedłem SH2 i SH3 i owszem są świetne ale jednak jedynka mnie bardziej wystraszyła. Ale może jeszcze raz podejdę bo bardzo dużo lubi mówi że właśnie 2 jest najlepsza. Jednak nie w najbliższym czasie bo moje nerwy muszą trochę odpocząć :P
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2010, 08:43:13 pm wysłana przez doman18 »
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!