Witaj
Gość

Wątek: Policja - Praca  (Przeczytany 15005 razy)

  • Wiadomości: 490

  • Pochwał: 7

  • True Asian Girls Lover
Odp: Policja - Praca
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 23, 2008, 05:56:40 pm »
Jak powinno się obrać kierunek nauki, aby dostać się do GROMU? Czy to się idzie do wojska, a jak tam będziesz dobrym żołnierzem to cię przenoszą? :P




  • ********
  • Wiadomości: 1980

  • Pochwał: 57

Odp: Policja - Praca
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 23, 2008, 07:27:28 pm »
Wojsko (oficerka najlepiej) i musisz być baaaardzo dobrym żołnierzem i potem mozesz starać sięo przneiesienie jeśli się nie mylę :)
Prepare for unforeseen consequences...


  • ********
  • Wiadomości: 1980

  • Pochwał: 57

Odp: Policja - Praca
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 23, 2008, 09:40:09 pm »
A tutaj troszkę ogólnie: http://www.sztab.org/

O samym AT, czarnej taktyce, MOUTcie (Military Operations In Urban Tarrain - operacje militarne w terenie zurbanizowanym), CQB (Close Quarters Battle - walka o dystansie bezpośrednim), uwaga (duuużo czytania): http://specops.pl/taktyka_czarna/czarna_main.htm

Jeżeli ktoś by chciał się przymierzyć do zawodu, to polecam ASG i grupy reknstrukcyjne lub po prostu strzelanki ;)
Prepare for unforeseen consequences...


  • ********
  • Wiadomości: 1980

  • Pochwał: 57

Odp: Policja - Praca
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 24, 2008, 09:31:44 am »
Można kupić i można się strzelać od 16 roku życia. Polskie prawo tego nie zabrania. Zgodnie z którymś artykułem prawa (musiał bym sprawdzić dokładniej którym) replika asg nie jest traktowana jako żadna forma broni.

Tylko żeby pobawić się profesjonalniej trzeba zainwestowac w porządny sprzet (patrz Classic Army, Tokyo Marui, Systema, chociaż ostatnio mówi się, że TM osłabło bardzo na rynku). Ja na samą replikę wyłożyłem już 2k zł ;). No i trzeba mieć jakieś warunki w okolicy (las, bunkry, stare systemy tunelowe, poligony) oraz oczywiście ludzi, którzy równie poważnie do tego podchodzą :D.

Przydają się elementy taktyk do walki no i oczywiście żeby się nauczyć czegoś, to trzeba podejść do sprawy odpowiednio, czyli nie iść do lasu i strzelać do siebie bezsensownie...
Prepare for unforeseen consequences...


  • Wiadomości: 166

  • Pochwał: 1

Odp: Policja - Praca
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 24, 2008, 12:36:11 pm »
O, ciekawy temat :) Ja od razu do rzeczy. Nie rozumiem ludzi, którzy będąc w wojsku odchodzą, gdy trzeba użyć broni, równocześnie godząc się z faktem, że samemu można oberwać. Jak dla mnie nie ma nic piękniejszego niż śmierć za kraj, czy za cokolwiek innego. Wolałbym umrzeć wiedząc, że oddałem życie w słusznej sprawie, niż nawet umierając śmiercią naturalną. Zapewne moje podejście uznacie za jakieś dziwne, myślę, że niektórzy na pewno, ale jak dla mnie to zupełnie normalna rzecz, w dodatku honorowa. I dlatego mam ciche marzenie na dostanie się do Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. Co prawda, wątpię w to, ponieważ sprawność fizyczną określam na ni be, ni me, ni kukuryku. Słaby nie jestem, ale paker też ze mnie żaden ^^ Jak nie to wojsko lądowe. Choć z drugiej strony, kręcą mnie podróże, najchętniej studia archeologiczne, nawet tak się składa, że niedaleko mojej miejscowości jest szkoła która ma ten kierunek, hm, historię też uwielbiam i zawsze byłem z niej dobry... Taka robota jak ma Cejrowski by mnie kręciła :-) A jak nie to zostanę miliarderem i również będę podróżował, chociaż, jak nim zostać, dobre pytanie  :D



Szukam serwera...


  • Wiadomości: 328

  • Pochwał: 0

Odp: Policja - Praca
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 24, 2008, 02:26:09 pm »
Ja moge was zaprosic do pewnej miejscowosci, a mianowicie do Nysy. Jest tam poligon (zolnierze sami tam cwiczyli zasadzki)wojskowy, forty chyba XVIII wieczne (jest dostep do czesci chyba... pelno tam chaszczy itp. ), duzo tuneli jest na fortach, pelno jest otworow strzelniczych, na poligonie sa pozostalosci po takich jakby straznicach, poprostu jak dla mnie super ^^ .Jak bede mial 16 lat i troche kasz to prawie napewno bede sie w to bawil, bo zawsze chcialem "postrzelac" sie pobawic w "wojsko" :)
Alarion jedyne co potrafina kmiota barowe to cepiac sie literuwek i smiac siem  bo nie zauwarzacie  jakie to wy literuwki robita porabane idioty.Masz tu je ty Alarione pedalskie nasienie wiecej literowka

http://s7.footballteam.pl/index.php?polecil=83632   - Fajna gra :) Polecam :)


  • Wiadomości: 708

  • Pochwał: 13

  • Angel of Darkness
Odp: Policja - Praca
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 24, 2008, 06:09:46 pm »
Ja moge was zaprosic do pewnej miejscowosci, a mianowicie do Nysy. Jest tam poligon (zolnierze sami tam cwiczyli zasadzki)wojskowy, forty chyba XVIII wieczne (jest dostep do czesci chyba... pelno tam chaszczy itp. ), duzo tuneli jest na fortach, pelno jest otworow strzelniczych, na poligonie sa pozostalosci po takich jakby straznicach, poprostu jak dla mnie super ^^ .Jak bede mial 16 lat i troche kasz to prawie napewno bede sie w to bawil, bo zawsze chcialem "postrzelac" sie pobawic w "wojsko" :)

Lecz pamiętaj o tym, że gra polega na tym, że wszyscy sobie ufają, bo nikt poza tobą nie będzie wiedział czy dostałeś czy co. ASG jest bardzo ciekawym hobby, ale jak Soul mówił, bardzo kosztownym. Mój brat się tym interesuje, chociaż nie ma jeszcze własnej repliki. Czasami jak tak patrzę na to wszystko sam się zastanawiać czy za rok też się nie zacząć tym interesować. Kiedyś oglądałem nagrania wideo z jednej z najdroższych imprez. Było tam pełno prawdziwych wozów opancerzonych i bardzo duży obszar wypożyczony bodajże od wojska. Wygrana była wtedy, gdy team A zdobywa opuszczone miasto. Uczestniczyć w takim czymś jest prawdziwym przeżyciem i jest jak na mnie 100x lepsze niż jakiś FPS.
Nie spamujmy już tego topicu, zainteresowanych ASG zapraszam na tą stronę:
http://wmasg.pl/
Tam się na pewno wszystkiego dowiecie, nawet w waszym obszarze.


  • *******
  • Wiadomości: 8076

  • Pochwał: 7

  • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
Odp: Policja - Praca
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 24, 2008, 09:21:24 pm »
Hmmm...zainteresowaliscie mnie tym ASG :P


  • Wiadomości: 176

  • Pochwał: 1

Odp: Policja - Praca
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 24, 2008, 10:20:31 pm »


  • Wiadomości: 166

  • Pochwał: 1

Odp: Policja - Praca
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 24, 2008, 11:19:31 pm »
Mój kolega niedawno za 400 zł kupił ASG AK-47. No dobra, poszliśmy do lasu z kolegami postrzelać. My zwykłe pistolety/karabinki na kulki po 30 zł, on z kałachem. Nie chcę nic mówić, ale jak dostałem serię w plecy to myślałem, że ktoś we mnie z całej siły sporymi kamykami wali, piekło przez dwa dni a teraz mam ślady, że żal dupę ściska. I ciągle za mną łazi, żebym albo odkupił od niego kałacha albo kupił UKM-M60, eeeh, duże bydle, ale za to jakiego kopa musi mieć, w minutę 200 kulek chyba wywala, nie pamiętam dokładnie, w każdym razie spooro ;) No, ale cały osprzęt wraz z bronią to trzeba co najmniej 2k, ale warto, oj warto.



Szukam serwera...


  • Wiadomości: 708

  • Pochwał: 13

  • Angel of Darkness
Odp: Policja - Praca
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 24, 2008, 11:29:44 pm »
Umm... czy on ci to wpakował z bliskiej odległości? Aha i czy mieliście okulary ochronne, które przetrzymają siłę strzału repliki z bliska?
Jeśli tak to masz szczęście, że ma taką słabą replikę, nigdy chyba nie widziałeś gościa co dostał z bliska repliką +350FPS. Te kulki wbijają ci się normalnie do ciała. Jutro ci podeśle linka do takowego zdjęcia jako przestrogę ;)


  • Wiadomości: 166

  • Pochwał: 1

Odp: Policja - Praca
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 24, 2008, 11:43:03 pm »
Blablalblablalba...

Okulary miałem od ojca, takie jak się drewno tnie... o takie: http://snajperasg.pl/images/okulary%20ochronne.jpg tylko trochę grubsze, z gumy, co prawda, wyglądałem jak przybysz z kosmosu, ale było bezpiecznie ^,^ Obaj takie mieliśmy, mieliśmy też grube bluzy, ja miałem wojskowe spodnie i glany (no co, tylko czarne glany są naprawdę funny :P), kolega też spodnie wojskowe i adidaski, ale on ma w dodatku 10cm tłuszczu i 50 kilo nadwagi, więc ahem... a ja chudzielec :D Dostałem z jakiś... Powiedzmy 8 metrów, wgłębień nie mam, mam strasznie czerwone ;)



Szukam serwera...


  • *******
  • Wiadomości: 8076

  • Pochwał: 7

  • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
Odp: Policja - Praca
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 25, 2008, 12:02:06 am »
Poczekaj az to sobie kupi i zechce wyprobowac xD


  • Wiadomości: 176

  • Pochwał: 1

Odp: Policja - Praca
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 25, 2008, 12:58:34 am »
Blablalblablalba...

Okulary miałem od ojca, takie jak się drewno tnie... o takie: http://snajperasg.pl/images/okulary%20ochronne.jpg tylko trochę grubsze, z gumy, co prawda, wyglądałem jak przybysz z kosmosu, ale było bezpiecznie ^,^

Dopoki okulary/gogle nie zostana sprawdzone nie powinno sie ich uzywac. A zabezpieczenia typu "bo tata marcina powiedzial ze sa zajebiste i bezpieczne" to mozecie w domu zostawic. Wczesniej padl link do wmasg.pl. Kazdy zainteresowany znajdzie tam odp na kazde pytanie.

Co do sprzetu, nie straszcie ludzi ze trzeba miec 2k zeby sie pobawic lol
Polskie moro 100zl (gortex chodzi jakos w okoliacach 350 jezeli dobrze pamietam)
Buty - polskie skoczki ~80zl
Kamizelka - pattern wz 83 ~80zl na allegro
Replike w miare strzelajaca mozna juz nabyc za 400zl. Chinskie podrobki sa ofc slabsze od topowych marek, jednak imo sa idealne by sprawdzic czy komus to sie naprawde spodoba to hobby. ASG wymaga duzej sprawnosci fizycznej, szybkiego myslenia i spostrzegawczego oka, a nie kazdy spelnia te warunki =)


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: Policja - Praca
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 25, 2008, 01:21:27 pm »
Bierzesz jakies nowe okularki i najmocniejsza bron jaka jest w ekipie z ktora sie w ASG bawisz, strzelasz z 50-100cm, jak nic sie nie stanie, to sa dobre.
Co do broni, ja zacząłem tak, ze mi ktos porzyczyl na jeden wypad to, a potem sie juz ganialem ze swoim stuffem, az do momentu sprzedania :)
HATE ME MOAR!


  • ********
  • Wiadomości: 1980

  • Pochwał: 57

Odp: Policja - Praca
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 11, 2008, 11:58:43 am »
« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2008, 12:10:14 pm wysłana przez Soul »
Prepare for unforeseen consequences...


  • Wiadomości: 17

  • Pochwał: 0

Odp: Policja - Praca
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 26, 2010, 02:15:09 pm »
Tu trochę o policji:
- Policyjnie.cba.pl


  • Wiadomości: 382

  • Pochwał: 0

  • Kizia
Odp: Policja - Praca
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 26, 2010, 09:44:06 pm »
Tu trochę o policji:
- Policyjnie.cba.pl
Dzięki za to forum.
Na prawdę sporo rzeczy wyjaśnia.
Spotęgowałeś mi chęci! :)


  • *******
  • Wiadomości: 2994

  • Pochwał: 10

  • It's gonna be Legen - wait for it - dary!
    • Diablo 3 Clan League
Odp: Policja - Praca
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 27, 2010, 08:39:35 am »
Tu trochę o policji:
- Policyjnie.cba.pl

Tu trochę o policji:
- Policyjnie.cba.pl
Dzięki za to forum.
Na prawdę sporo rzeczy wyjaśnia.
Spotęgowałeś mi chęci! :)

Archeolodzy do jasnej ciasnej...
Arrissa, Franz
ADV80+/WC75+ nobless //retired

Kherith, Lancer
GH84+/DA75/WL75/BD62+  //retired

Madith, Core
Yul 85+                                  //retired

Diablo 3 Clan League


  • Wiadomości: 382

  • Pochwał: 0

  • Kizia
Odp: Policja - Praca
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 27, 2010, 11:14:59 am »
Temat z przed półtora roku.
Szukałem czegoś w tym stylu!
Na moje dzikie szczęście ktoś odkopał te skamielinę xD


  • Wiadomości: 1

  • Pochwał: 0

Odp: Policja - Praca - Materiały szkoleniowe
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 17, 2010, 08:30:05 am »
TESTY DO POLICJI POLICYJNE Z ODPOWIEDZIAMI na rok 2010- gg 6775028 [email protected]
Witam przyszłych policjantów :)
Posiadam wszystkie niezbędne materiały przygotowawcze do zdania egzaminu do Policji 2009/2010 :
( do szkółek policyjnych itp.) , czyli :

WSZYSTKO AKTUALNE !!!
ZGODNIE Z PRAWEM JAKO JEDYNY !!! MOGE UDOWODNIĆ

Nowy Test Wiedzy Ogólnej

Odpowiedzi na pytania z zakresu:
- Administracji Publicznej
- Funkcjonowania Policji
- Bezpieczenstwa Publicznego

UWAGA !!! Jak tylko testy sie zmienia - opracuje nowe !!!


PEWNE TESTY  - ZERO BŁĘDÓW !!!

NAPEWNO SIĘ NIE ZAWIEDZIESZ

http://www.policja2009.fora.pl/testy-do-policji-2009,1/opinie-o-testach-itp,3.html  tu pisza o moich testach

Odpowiedzi opracowywałem osobiscie z róznych kodeksów..I zajeło mi to około 2 tygodni sumiennej pracy. To co znajduje sie na forach to niestety, ale odpowiedzi mają błedne, a do tego daja stare testy . Wiekszosc osob ktore sprzedaja testy sa oszustami, bo biora odpowiedzi z roznych forum i nie wiedza ze wprowadzaja ludzi w blad dajac testy z bledami !!! MOGE TO UDOWODNIC
Ja moge przesłac moje przykładowe to sobie sprawdzicie(wybierzecie odpowiedzi ktore chcecie)

SPRAWDZONE w 100% !!!!  MOZECIE MI ZAUFAC !!!

Wiele osób korzystało z mojego opracowania i zdali pozytywnie!!!

Z moją pomocą doskonale się do niego przygotujesz i zdasz go bez żadnych problemów!

Dodaje za darmo (dla niektorych bardziej cenne niz Test Wiedzy)!!!
- 500 pytan z odpowiedziami z TESTU WIEDZY !!! które również występują na egzaminach !!! ( jako jedyny posiadam te pytania i odpowiedzi)
- MULTISELECT- pytania + zadania matematyczne + Opis(ogolny ,szeciany,zdjecia i pamiec fotograficzna,opis zdarzenia i pamiec tekstowa,logika,test na refleks)+zasada działania+poradnik jak odpowiadac !!!
- WYWIAD ZORGANIZOWANY i zasada działania
- Pytania i odpowiedzi z lat poprzednich !!!
- PORADNIK - jak się lepiej zaprezentować na egzaminie.
- WZOR PODANIA
- WZÓR ŻYCIORYSU
- przykładowe pytania które zadaje psycholog
- program szkolenia REKRUT
- jak przebiega komisja lekarska
- jak przebiega test fizyczny
- porady przez gadu gadu lub majla !!!
- etapy postępowania kwalifikacyjnego - jak to sie wszystko odbywa itd
i inne cenne informacje - od czego w ogóle zaczac jak chce sie isc do Policji (dokumenty,wnioski itp)

!!! POLECAM !!!

Jesli masz jakies pytania odnosnie rekrutacji, pracy w Policji itp to pisz , udziele Ci RZETELNYCH i SPRAWDZONYCH informacji.

[email protected]
gg 6775028
tel 666 194 944

SŁUŻE POMOCĄ

100% zadowolenia

EXPRESOWA WYSYŁKA nawet w ciagu 5 minut !!!

UWAGA NIE BIERZCIE  NIE SPRAWDZONYCH

U MNIE MACIE GWARANCJE SPRAWDZONYCH I PEWNYCH TESTÓW

PRZEKONASZ SIE SAM

Wszelkie prawa zastrzezone !!!

Wszystko legalne - moge to udowodnic - Zawsze sprawdzajcie czy osoba posiada
do tego Dzialalnosc Gospodarcza(odpowiednie PKD), jak tego nie ma to nie
bierzcie od nich, unikeniecie problemów z prawem !!! Nie zaczynajcie pracy
od nielegalnego zakupu !!! U mnie macie PEWNOŚĆ


100% pozytywnych opinii

www.testydopolicji.com.pl
www.testydopolicji.net
www.testypolicyjne.pl
www.testynapolicjanta.pl
www.egzaminydopolicji.pl
www.testywiedzyogolnej.pl
www.policja2009.fora.pl

[email protected]
gg 6775028
tel 666 194 944

NAJWYŻSZA ZDAWALNOŚĆ !!!


  • *******
  • Wiadomości: 2088

  • Pochwał: -1

Odp: Policja - Praca - Materiały szkoleniowe
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 17, 2010, 09:02:33 am »
TESTY DO POLICJI POLICYJNE Z ODPOWIEDZIAMI na rok 2010- gg 6775028 [email protected]
Witam przyszłych policjantów :)
Posiadam wszystkie niezbędne materiały przygotowawcze do zdania egzaminu do Policji 2009/2010 :
( do szkółek policyjnych itp.) , czyli :

WSZYSTKO AKTUALNE !!!
ZGODNIE Z PRAWEM JAKO JEDYNY !!! MOGE UDOWODNIĆ

Nowy Test Wiedzy Ogólnej

Odpowiedzi na pytania z zakresu:
- Administracji Publicznej
- Funkcjonowania Policji
- Bezpieczenstwa Publicznego

UWAGA !!! Jak tylko testy sie zmienia - opracuje nowe !!!


PEWNE TESTY  - ZERO BŁĘDÓW !!!

NAPEWNO SIĘ NIE ZAWIEDZIESZ

http://www.policja2009.fora.pl/testy-do-policji-2009,1/opinie-o-testach-itp,3.html  tu pisza o moich testach

Odpowiedzi opracowywałem osobiscie z róznych kodeksów..I zajeło mi to około 2 tygodni sumiennej pracy. To co znajduje sie na forach to niestety, ale odpowiedzi mają błedne, a do tego daja stare testy . Wiekszosc osob ktore sprzedaja testy sa oszustami, bo biora odpowiedzi z roznych forum i nie wiedza ze wprowadzaja ludzi w blad dajac testy z bledami !!! MOGE TO UDOWODNIC
Ja moge przesłac moje przykładowe to sobie sprawdzicie(wybierzecie odpowiedzi ktore chcecie)

SPRAWDZONE w 100% !!!!  MOZECIE MI ZAUFAC !!!

Wiele osób korzystało z mojego opracowania i zdali pozytywnie!!!

Z moją pomocą doskonale się do niego przygotujesz i zdasz go bez żadnych problemów!

Dodaje za darmo (dla niektorych bardziej cenne niz Test Wiedzy)!!!
- 500 pytan z odpowiedziami z TESTU WIEDZY !!! które również występują na egzaminach !!! ( jako jedyny posiadam te pytania i odpowiedzi)
- MULTISELECT- pytania + zadania matematyczne + Opis(ogolny ,szeciany,zdjecia i pamiec fotograficzna,opis zdarzenia i pamiec tekstowa,logika,test na refleks)+zasada działania+poradnik jak odpowiadac !!!
- WYWIAD ZORGANIZOWANY i zasada działania
- Pytania i odpowiedzi z lat poprzednich !!!
- PORADNIK - jak się lepiej zaprezentować na egzaminie.
- WZOR PODANIA
- WZÓR ŻYCIORYSU
- przykładowe pytania które zadaje psycholog
- program szkolenia REKRUT
- jak przebiega komisja lekarska
- jak przebiega test fizyczny
- porady przez gadu gadu lub majla !!!
- etapy postępowania kwalifikacyjnego - jak to sie wszystko odbywa itd
i inne cenne informacje - od czego w ogóle zaczac jak chce sie isc do Policji (dokumenty,wnioski itp)

!!! POLECAM !!!

Jesli masz jakies pytania odnosnie rekrutacji, pracy w Policji itp to pisz , udziele Ci RZETELNYCH i SPRAWDZONYCH informacji.

[email protected]
gg 6775028
tel 666 194 944

SŁUŻE POMOCĄ

100% zadowolenia

EXPRESOWA WYSYŁKA nawet w ciagu 5 minut !!!

UWAGA NIE BIERZCIE  NIE SPRAWDZONYCH

U MNIE MACIE GWARANCJE SPRAWDZONYCH I PEWNYCH TESTÓW

PRZEKONASZ SIE SAM

Wszelkie prawa zastrzezone !!!

Wszystko legalne - moge to udowodnic - Zawsze sprawdzajcie czy osoba posiada
do tego Dzialalnosc Gospodarcza(odpowiednie PKD), jak tego nie ma to nie
bierzcie od nich, unikeniecie problemów z prawem !!! Nie zaczynajcie pracy
od nielegalnego zakupu !!! U mnie macie PEWNOŚĆ


100% pozytywnych opinii

www.testydopolicji.com.pl
www.testydopolicji.net
www.testypolicyjne.pl
www.testynapolicjanta.pl
www.egzaminydopolicji.pl
www.testywiedzyogolnej.pl
www.policja2009.fora.pl

[email protected]
gg 6775028
tel 666 194 944

NAJWYŻSZA ZDAWALNOŚĆ !!!
Ta odkopujcie wiecej, gz "Panie policjancie".100% pozytywnych opini, a mnie to dziwi, np wziąłem 1 lepszy test patrze na opinie tylko 4 i wszyscy sa w niebo wzieci, mi sie wydaje ze to sztuczna reklama, tak jak na forum przy servach.Jeszcze raz gz za odkopanie "Pan policjant" pewnie regulaminu tez nie czytal?



  • Wiadomości: 99

  • Pochwał: 0

Odp: Policja - Praca
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 17, 2010, 09:32:52 am »
JP na zawsze, weź to sobie rozkmiń, dzieciak.







musiałem. przepraszam. ten wewnętrzny troll aż się wyrywał.

Zuy i mhroczny Gronostaj z Abyssa x3.

'Lepiej być faszystą niż pedałem.' - A. Mussolini.