Witaj
Gość

Wątek: Problem Freya  (Przeczytany 2552 razy)

  • Wiadomości: 80

  • Pochwał: 0

Problem Freya
« dnia: Marzec 14, 2011, 12:16:26 am »
Mój problem polega na tym ze z godziny na godzinę nagle freya i inne klienty wyższe niż interlude przestały działać.
Przez chwile zabrakło prądu i wiadomo wyłączył się komputer uruchamiając go ponownie chciałem włączyć l2 i lipa po pojawieniu się czarnego okna po chwili pokazuje sie komunikat program l2.exe przestał działać. Moze ktos z was mial taki problem a jak tak to jak go naprawic. Dodam ze reinstalowalem l2 usuwalem instalowalem final epilouge i dalej to samo.

Czekam na pomoc :)

"Od każdego słońca wschodu śmiejesz się i mówisz,
don't worry be happy i do przodu.(...)"


Odp: Problem Freya
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 14, 2011, 05:09:03 am »
Przywracanie systemu z datą kiedy wszystko jeszcze działało próbowałeś?


  • Wiadomości: 80

  • Pochwał: 0

Odp: Problem Freya
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 14, 2011, 01:12:27 pm »
W sumie to nie ale po twoim poscie chcialem przywrocic ale nie mialem do czego xd tzn nie mialem zadnej opcji z przed tego wylaczenia sie kompa tylko do czasu instalowania l2 itp.

"Od każdego słońca wschodu śmiejesz się i mówisz,
don't worry be happy i do przodu.(...)"


  • *******
  • Wiadomości: 3535

  • Pochwał: -666

  • Antropomorficzna personifikacja
Odp: Problem Freya
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 14, 2011, 02:49:41 pm »
zrób scandysk/przeinstaluj stery z grafiki


Odp: Problem Freya
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 14, 2011, 02:57:36 pm »
Spróbuj Chkdsk, w czasie padu prądu może coś się zamieszało w systemie/dysku.

Cytuj
Procedura ręcznego uruchamiania programu Chkdsk
Uwagi

    * Program Chkdsk wymaga wyłącznego dostępu do woluminu. Dlatego jeśli na sprawdzanym dysku jest otwarty jeden lub kilka plików, program Chkdsk wyświetli monit z pytaniem, czy zaplanować sprawdzenie dysku po ponownym uruchomieniu komputera.
    * Uruchamianie programu Chkdsk może trwać bardzo długo, w zależności od liczby plików i folderów, wielkości woluminu, wydajności dysku i dostępnych zasobów systemowych, takich jak procesor i pamięć.
    * W trybie tylko do odczytu program Chkdsk może podawać niedokładne informacje.

Procedura ręcznego uruchamiania programu Chkdsk z wiersza poleceń

   1. Kliknij przycisk Start, a następnie kliknij polecenie Uruchom.
   2. W polu Otwórz wpisz polecenie cmd, a następnie naciśnij klawisz ENTER.
   3. Wykonaj jedną z następujących procedur:
          * Aby uruchomić program Chkdsk w trybie tylko do odczytu, w wierszu polecenia wpisz chkdsk, a następnie naciśnij klawisz ENTER.
          * Aby naprawić błędy bez skanowania woluminu w poszukiwaniu uszkodzonych sektorów, w wierszu poleceń wpisz chkdsk wolumin:/f, a następnie naciśnij klawisz ENTER.

            Uwaga: Jeżeli na dysku twardym znajduje się jeden lub kilka otwartych plików, pojawi się następujący komunikat:
            Program CHKDSK nie może działać, ponieważ wolumin jest używany przez inny proces. Czy wolumin ten ma być sprawdzany przy najbliższym uruchomieniu komputera? (T/N)
            Wpisz T i naciśnij klawisz ENTER, aby zaplanować sprawdzenie dysku, a następnie uruchom ponownie komputer, aby rozpocząć sprawdzanie dysku.
          * Aby naprawić błędy, znaleźć uszkodzone sektory i odzyskać informacje możliwe do odczytania, w wierszu polecenia wpisz chkdsk wolumin:/r, a następnie naciśnij klawisz ENTER.

            Uwaga: Jeżeli na dysku twardym znajduje się jeden lub kilka otwartych plików, zostanie wyświetlony następujący komunikat:
            Program CHKDSK nie może działać, ponieważ wolumin jest używany przez inny proces. Czy wolumin ten ma być sprawdzany przy najbliższym uruchomieniu komputera? (T/N)
            Wpisz T i naciśnij klawisz ENTER, aby zaplanować sprawdzenie dysku, a następnie uruchom ponownie komputer, aby rozpocząć sprawdzanie dysku.
Najlepiej usuń całkowicie zainstalowane l2 z dysku, a następnie użyj Chkdsk.
Teoretycznie aby naprawić ewentualne usterki na dysku powinny wystarczyć komendy chkdsk /r & chkdsk /f

Druga opcja użycia Chkdsk.
Cytuj
Procedura ręcznego uruchamiania programu Chkdsk z poziomu okien Mój komputer lub Eksploratora Windows.

   1. Kliknij dwukrotnie ikonę Mój komputer, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy dysk twardy, który chcesz sprawdzić.
   2. Kliknij opcję Właściwości, a następnie kliknij kartę Narzędzia.
   3. W grupie Sprawdzanie błędów kliknij przycisk Sprawdź. Zostanie wyświetlone okno dialogowe zawierające Opcje sprawdzania dysku.
   4. Użyj jednej z poniższych procedur:
          * Aby uruchomić program Chkdsk w trybie tylko do odczytu, kliknij przycisk Rozpocznij.
          * Aby naprawić błędy bez skanowania woluminu w poszukiwaniu uszkodzonych sektorów, zaznacz pole wyboru Automatycznie napraw błędy systemu plików, a następnie kliknij przycisk Rozpocznij.
          * Aby naprawić błędy, znaleźć uszkodzone sektory i odzyskać informacje możliwe do odczytania, zaznacz pole wyboru Skanuj dysk i próbuj odzyskać uszkodzone sektory, a następne kliknij przycisk Rozpocznij.
      Uwaga: Jeżeli na dysku twardym znajduje się jeden lub kilka otwartych plików, zostanie wyświetlony następujący komunikat:
      Sprawdzenie dysku nie było możliwe, ponieważ narzędzie sprawdzania dysku wymaga wyłącznego dostępu do niektórych plików systemu Windows na dysku. Dostęp do tych plików jest możliwy tylko podczas uruchamiana systemu Windows. Czy chcesz zaplanować, że sprawdzenie dysku ma zostać przeprowadzone przy
następnym uruchomieniu komputera?
      Kliknij przycisk Tak, aby zaplanować sprawdzenie dysku, a następnie uruchom ponownie komputer, aby rozpocząć sprawdzanie dysku.
Po skanowaniu pokażą się kody odpowiadające za określenie stanu dysku.
0 - Nie znaleziono błędów.
1 - Znaleziono błędy i naprawiono je.
2 - Wykonano oczyszczanie dysku, na przykład wyrzucenie elementów bezużytecznych, albo nie wykonano oczyszczania, ponieważ przełącznik /f nie został określony.
3 - Nie można było sprawdzić dysku ani naprawić błędów albo błędy nie zostały naprawione, ponieważ nie określono przełącznika /f.

Po wykonaniu skanu spróbuj jeszcze raz zainstalować L2 oraz patcha.

/Tirius: plusik, a co  :P
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2011, 03:08:29 pm wysłana przez Tirius »


  • Wiadomości: 80

  • Pochwał: 0

Odp: Problem Freya
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 14, 2011, 08:37:33 pm »
Zrobiłem wszystko co mi poradziliście kilka godzin mi skanowało przy szybkim PC zdążyłem się zdrzemnąć i nic. Wszędzie pisało 0 wykrytych problemów ale po tym skanowaniu nowy błąd wyskakuje

http://img35.imageshack.us/f/l2probem.png/ ktoś mi powiedział ze to problem z firewallem ale wyłączyłem go i dalej to samo.
Jakieś sugestie?

"Od każdego słońca wschodu śmiejesz się i mówisz,
don't worry be happy i do przodu.(...)"


  • *******
  • Wiadomości: 3535

  • Pochwał: -666

  • Antropomorficzna personifikacja
Odp: Problem Freya
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 14, 2011, 08:57:31 pm »
Przenieś L2 na inną partycję, zrób odinstaluj, usuń option.ini... Potem pomyślimy co dalej.


  • Wiadomości: 80

  • Pochwał: 0

Odp: Problem Freya
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 14, 2011, 11:18:21 pm »
Dalej to samo. Zrobił bym ten format ale nie mam płytki do win7 ;s
Temat do zamknięcia. Po formacie to samo wiec karta graficzna do wymiany 500 zl w dupe

//Acid -- Nie doublujemy postow.
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2011, 10:40:55 pm wysłana przez Acid »

"Od każdego słońca wschodu śmiejesz się i mówisz,
don't worry be happy i do przodu.(...)"


Odp: Problem Freya
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 16, 2011, 10:38:02 pm »
To samo czyli co? Czarny ekran? Robiles stres gpu?