Witaj
Gość

Wątek: Jak hodowac mucholowke  (Przeczytany 1764 razy)

  • *******
  • Wiadomości: 2088

  • Pochwał: -1

Jak hodowac mucholowke
« dnia: Maj 18, 2011, 07:16:03 pm »
Tak jak w temacie.Mam mucholowke od paru dni i mniej wiecej wiem jak sie nia "opiekowac".Tzn nalewac wode na podstawke nie "straszyc" jej lisci, ale ciagle nurtuje mnie fakt, jak wyglada ten "okres spoczynku" tzn, ze wtedy rosiczka potrzebuje mniejszej temperatury, mniej wody i marnieje.Moze mi ktos dokladnie opisac ten "okres".
No i takie mniej wazne pytanie, poki co jej liscie "zarloczne" sa cale zielone, kiedy mniej wiecej beda czerwone?
Jej "gatunek" to dionaea muscipula.



  • Wiadomości: 875

  • Pochwał: -1

Odp: Jak hodowac mucholowke
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 18, 2011, 07:23:05 pm »
ale żeś pojechał z tematem na forum L2  =D

Zgłaszać trollowanie do moderatora trzeba. 55% tylko brakuje do zablokowania konta Prokrastynator'owi



  • *******
  • Wiadomości: 2088

  • Pochwał: -1

Odp: Jak hodowac mucholowke
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 18, 2011, 07:30:47 pm »
No coz,  sa ludzie ktorzy graja w WoWa, a interesuja sie kaktusami.Moze znajdzie sie osoba, ktora to "hodowala"?



  • *******
  • Wiadomości: 2148

  • Pochwał: 7

  • Cynizm, nihilizm, sarkazm i orgazm.
Odp: Jak hodowac mucholowke
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 18, 2011, 07:32:52 pm »
Lepiej znajdź forum, które zajmuje się stricte takimi tematami. Forum o grze to nie jest dobry wybór, chyba że chcesz, aby Ci ta rosiczka jednak zdechła ^^
"Oto i on, boski prototyp,
Mutant który nigdy nie wszedł do masowej produkcji,
Zbyt pokręcony by żyć i zbyt rzadki by umrzeć."


  • Wiadomości: 207

  • Pochwał: 1

Odp: Jak hodowac mucholowke
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 19, 2011, 10:41:37 am »
Lepiej znajdź forum, które zajmuje się stricte takimi tematami. Forum o grze to nie jest dobry wybór, chyba że chcesz, aby Ci ta rosiczka jednak zdechła ^^

A to mnie zaciekawiło. O rośiczce mowimy że zdechła czy uschła? ^^
Franc/TooHotForYou


  • Wiadomości: 875

  • Pochwał: -1

Odp: Jak hodowac mucholowke
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 19, 2011, 11:33:54 am »
babka mnie kiedys zagieła pytaniem na temat rosiczki ,,to jak zje to i wysra?"   :D

Zgłaszać trollowanie do moderatora trzeba. 55% tylko brakuje do zablokowania konta Prokrastynator'owi



  • *******
  • Wiadomości: 2148

  • Pochwał: 7

  • Cynizm, nihilizm, sarkazm i orgazm.
Odp: Jak hodowac mucholowke
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 20, 2011, 04:01:06 pm »
Lepiej znajdź forum, które zajmuje się stricte takimi tematami. Forum o grze to nie jest dobry wybór, chyba że chcesz, aby Ci ta rosiczka jednak zdechła ^^

A to mnie zaciekawiło. O rośiczce mowimy że zdechła czy uschła? ^^

Ano ciekawe, co bardziej interesujące, to to, czy jak "umarnie" w inny sposób niż wyschnięcie, to czy wtedy też jest wyschnięcie, bo chyba raczej nie ^^
"Oto i on, boski prototyp,
Mutant który nigdy nie wszedł do masowej produkcji,
Zbyt pokręcony by żyć i zbyt rzadki by umrzeć."


  • *******
  • Wiadomości: 2207

  • Pochwał: 12

  • And The Heavens Shall Tremble
    • gOOoogLe
Odp: Jak hodowac mucholowke
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 20, 2011, 06:22:57 pm »
Ja mam mucholowke i przez okres zimowy mocno mi obumarla (te pulapki zwiedly i musialem odciac). Teraz jak jest juz wiecej slonca wszystko fajnie odrasta. Im lepszy dostep do slonca maja tym szybciej nabieraja koloru. Pamietaj tez, ze nie mozesz tego podlewac zwykla woda (ja uzywam deszczowki) i uzywac byle jakiego torfu. Ostantio je przesadzalem i kupilem torf z PH 5 i bardzo fajnie rosnie.