Witaj
Gość

Wątek: Instalacja Win7 na SSD  (Przeczytany 2519 razy)

  • Wiadomości: 120

  • Pochwał: 0

Instalacja Win7 na SSD
« dnia: Luty 10, 2012, 07:34:55 pm »
Witam. Posiadam dysk SSD Patriot Pyro 60 GB. Zaczeło się od tego - przy próbie instalacji win7 widziało dysk, ale po próbie utworzenia partycji znikał. Zmieniłem w biosie z IDE na ahci. Teraz widzi dysk tworzy partycje ale po starcie instalacji zaczyna kopiować pliki - robi to w sekunde, a następnie przechodzi do instalacji systemu i wyskakuje błąd, że nie można zainstalować systemu z powodu braku plików. Ma ktoś jakiś pomysł ?


Odp: Instalacja Win7 na SSD
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 11, 2012, 01:12:38 am »
Próbowałeś z innej instalki?
AHCI przełączasz późnij. Win7 instalujesz w trybie IDE (dysk SSD jako master)


  • Wiadomości: 59

  • Pochwał: 1

Odp: Instalacja Win7 na SSD
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 12, 2012, 10:08:17 pm »
ja jak instalowałem win7 to od razu leciałem z ahci (też na ssd) i bez problemu szło, musisz pamiętać że win7 przy instalacji tworzy partycje 100mb na pliki instalacyjne, może w tym tkwi problem


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Instalacja Win7 na SSD
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 12, 2012, 10:42:20 pm »
Dysk w trybie AHCI można zainstalować, jak nie ma na nim żadnej partycji.
Mi się jeszcze skojarzyło z jedną sytuacją, jaką miałem. Co prawda na laptopie, ale zawsze.
W BIOSie miałem opcję ochrony dysku przed zapisem. I mogłeś robić cuda wianki, a po restarcie kompa i tak miałeś to co przed włączeniem :)
Sprawdć, może to to?

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 104

  • Pochwał: 1

Odp: Instalacja Win7 na SSD
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 13, 2012, 11:12:19 pm »
Ja miałem problemy jak instalowałem bez AHCI, bo później mi bluescreeny przy bootowaniu wyskakiwały (mam 2 x ssd w raidzie atm i płytka nie radzi sobie z tym najlepiej).


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Instalacja Win7 na SSD
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 14, 2012, 01:43:49 am »
Ja miałem problemy jak instalowałem bez AHCI, bo później mi bluescreeny przy bootowaniu wyskakiwały (mam 2 x ssd w raidzie atm i płytka nie radzi sobie z tym najlepiej).
Zacznijmy od tego, że jak instalujesz RAID to w BIOSie masz opcję RAID/AHCI i nie masz wyboru. W ogóle przy dyskach w BIOSie są:
- IDE
- RAID/AHCI
- AHCI
Przynajmniej u mnie ;)

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 285

  • Pochwał: 0

Odp: Instalacja Win7 na SSD
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 15, 2012, 12:53:40 pm »
Co do tego blue screna to miałem to samo, aczkolwiek jest rozwiązanie : http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Wlaczamy_AHCI-3230/strona/10924.html 
Niestety mój Vertex2 padł kilka dni temu, ot tak.. ;(


  • Wiadomości: 918

  • Pochwał: 2

Odp: Instalacja Win7 na SSD
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 21, 2012, 12:03:04 am »
Witam. Posiadam dysk SSD Patriot Pyro 60 GB. Zaczeło się od tego - przy próbie instalacji win7 widziało dysk, ale po próbie utworzenia partycji znikał. Zmieniłem w biosie z IDE na ahci. Teraz widzi dysk tworzy partycje ale po starcie instalacji zaczyna kopiować pliki - robi to w sekunde, a następnie przechodzi do instalacji systemu i wyskakuje błąd, że nie można zainstalować systemu z powodu braku plików. Ma ktoś jakiś pomysł ?

Miałem dokładnie to samo, pozyczylem inna plytke widowsa akurat to byla wersja angielska ale to raczej nie ma znaczenia i poszlo bez problemu.