Witaj
Gość

Wątek: Propozycja do Administratorów  (Przeczytany 2606 razy)

  • Wiadomości: 154

  • Pochwał: 0

  • Jedyny Prawdziwy
Propozycja do Administratorów
« dnia: Sierpień 29, 2010, 03:40:59 pm »
Witam , chciałbym ogólnie zaoferować propozycje dla administratorów . Proszę o wysłuchanie mnie :)
A tak są problemy z różnymi językami na na shoucie itp. , więc można temu zaradzić ;)

Mianowicie można zrobić tak jakby oddzielny kanał , że przy wejściu do gry "wybiera się tak jakby język" , dajmy na to polski , i po np. myślniku pisało by się na kanale w swoim ojczystym języku . Wszystkie chaty są widoczne plus ten .

Jeżeli wybrałby ktoś np. ruski  to by nie widział co piszą ludzie na chacie z innego języka na znaku "-"

Jeżeli chodzi o wykonanie jest to możliwe , kiedyś widziałem to na innym serwerze .


  • Wiadomości: 215

  • Pochwał: 3

Odp: Propozycja do Administratorów
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 29, 2010, 03:47:09 pm »
Dobra ale po:
1. .t TEXT
2. Pomysł dla mnie nie na miejscu bo podwoiło by to zapytania do bazy danych co w ostateczności powodowało by lagi :D


  • Wiadomości: 154

  • Pochwał: 0

  • Jedyny Prawdziwy
Odp: Propozycja do Administratorów
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 29, 2010, 05:59:19 pm »
hmm , lagi jak już są na cerberusie "lagi serwerowe" to zazwyczaj pojawi się on i trzeba restart ^^ , a tak normalnie lagi są poprzez słabe komputery lub przesył danych o miejscu innych postaci np. w giran


  • Wiadomości: 391

  • Pochwał: 10

Odp: Propozycja do Administratorów
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 29, 2010, 06:13:20 pm »
Zamiast wysłać pakiet, to sprawdzić czy można go wysłać.

Kilka linii kodu więcej w zamian za mniejszą ilość, wysłanych pakietów po broadcast'cie. Jest to bardzo dobre rozwiązanie gdy mówimy o zabawach w modyfikowanie.
Polaczkowo:
Impos - Aeore Healer lvl 93 / Wynn Summoner 85 / TH 58
klan - Kowale
CP Sairea


  • Wiadomości: 643

  • Pochwał: 10

  • L2Cerberus/L2DC developer
    • L2Cerberus
Odp: Propozycja do Administratorów
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 29, 2010, 08:57:52 pm »
Akurat i baza danych i pakiety nie mają w sumie nić do tego. Sprawa w sumie prosta ale nie wiem czy Vincowi się spodoba, zobaczymy.

Jak już mowa o sprawach technicznych tego rozwiązania:

Wystarczy zapisywać graczy do odpowiednich hashmap, podczas wysłania wiadomości zostaje ona przesłana do ludzi z danej listy.
I would love to change the world, but they won't give me the source code.
My software never has bugs. It just develops random features.
Let's Kick Python Out of L2J.



  • ******
  • Wiadomości: 1115

  • Pochwał: 0

  • Aeore Healer
    • Tenebrae 4ever
Odp: Propozycja do Administratorów
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 29, 2010, 10:07:55 pm »
z jednej strony bardzo dobry pomysl a z drugiej ?^^ chat dla neo kidow, ktorzy beda mogli plakac, wyzywac rodzicow itd ^^
http://www.thetenebrae.pl

Aeore Healer 97 Lilith


  • Wiadomości: 154

  • Pochwał: 0

  • Jedyny Prawdziwy
Odp: Propozycja do Administratorów
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 31, 2010, 01:16:23 pm »
I tak i tak sa neokidy i wyzywają na shoucie , ale zaś niektórym graczom staro wiekowym to pomoże którzy nieuczyli się anglika , nie mówie akurat o sobie ...


  • Wiadomości: 154

  • Pochwał: 0

  • Jedyny Prawdziwy
Odp: Propozycja do Administratorów
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 06, 2010, 01:42:50 pm »
I jak z propozycją ? ;]


  • Wiadomości: 391

  • Pochwał: 10

Odp: Propozycja do Administratorów
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 07, 2010, 03:33:15 am »
Cytuj
Wystarczy zapisywać graczy do odpowiednich hashmap, podczas wysłania wiadomości zostaje ona przesłana do ludzi z danej listy.
Na temat kwestii technicznej jak to zrobić aby działało, trzeba by było się zastanowić nad realizacją.
Samo tworzenie hashmapy i odwoływanie się do jej elementów za każdym razem gdy jest pisana wiadomość aby wiedzieć komu to przesłać brzmi trochę hardcorowo.
Są dużo lepsze rozwiązania, jednakże w tym temacie chodzi o samą ideę rozłożenia community na kilka języków, co daje wiele plusów i minusów. Minusy też da się rozwiązać technicznie, jednakże jest to rozwiązanie customowe. Nad rozwiązaniem obecnym w l2, siedziało i myślało ileśtam specjalistów, programistów, logistyków, zajmujących się tworzeniem idei MMORPG. Na pewno są rozwiązania.  Niekoniecznie lepsze tylko po prostu inne.
Polaczkowo:
Impos - Aeore Healer lvl 93 / Wynn Summoner 85 / TH 58
klan - Kowale
CP Sairea


  • Wiadomości: 643

  • Pochwał: 10

  • L2Cerberus/L2DC developer
    • L2Cerberus
Odp: Propozycja do Administratorów
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 07, 2010, 10:33:06 am »
Cytuj
Wystarczy zapisywać graczy do odpowiednich hashmap, podczas wysłania wiadomości zostaje ona przesłana do ludzi z danej listy.
Na temat kwestii technicznej jak to zrobić aby działało, trzeba by było się zastanowić nad realizacją.
Samo tworzenie hashmapy i odwoływanie się do jej elementów za każdym razem gdy jest pisana wiadomość aby wiedzieć komu to przesłać brzmi trochę hardcorowo.
Są dużo lepsze rozwiązania, jednakże w tym temacie chodzi o samą ideę rozłożenia community na kilka języków, co daje wiele plusów i minusów. Minusy też da się rozwiązać technicznie, jednakże jest to rozwiązanie customowe. Nad rozwiązaniem obecnym w l2, siedziało i myślało ileśtam specjalistów, programistów, logistyków, zajmujących się tworzeniem idei MMORPG. Na pewno są rozwiązania.  Niekoniecznie lepsze tylko po prostu inne.

To był przykład ale i tak chyba nie złapałeś o co mi chodziło, ja to zrozumiałem tak, jeśli chodzi im o chaty dla poszczególnych języków to nie wyszukuje komu wysłać, każdy język posiada osobną hashmape (w sumie lista będzie lepsza jeśli ludzi nie będzie dużo), a potem iteracyjnie wysyłać wiadomości do każdego. A chaty w l2 są właśnie tak zrobione.
I would love to change the world, but they won't give me the source code.
My software never has bugs. It just develops random features.
Let's Kick Python Out of L2J.



  • Wiadomości: 391

  • Pochwał: 10

Odp: Propozycja do Administratorów
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 07, 2010, 11:57:44 am »
Dlatego mówię, że kwestie techniczne to zupełnie inna bajka :) Nie myśl, że atakuje czy próbuje tutaj w jakikolwiek sposób podważyć twoje umiejętności. Ja w rozwiązaniu na szybko, wybrałbym Mapę przetrzymującą <enum - język, Collection<L2PcInstance>> lub nawet cokolwiek innego np <enum-jezyk, ojectId.>
Wtedy podczas pisania wiadomości nie trzeba przetrzepywać do kogo słać.
Jednak i takie rozwiązanie nie byłoby dla mnie satysfakcjonujące, choć w kwestii mojego rozsądku takie rozwiązanie jest szybsze, i praktyczniejsze.
Polaczkowo:
Impos - Aeore Healer lvl 93 / Wynn Summoner 85 / TH 58
klan - Kowale
CP Sairea


  • Wiadomości: 154

  • Pochwał: 0

  • Jedyny Prawdziwy
Odp: Propozycja do Administratorów
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 07, 2010, 02:50:07 pm »
Najlepiej jakby wszystkie chaty co sąteraz zostały , a ten tyko został dodany ;] . I tam w swoim jezyku ;P


  • Wiadomości: 643

  • Pochwał: 10

  • L2Cerberus/L2DC developer
    • L2Cerberus
Odp: Propozycja do Administratorów
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 07, 2010, 11:14:03 pm »
Dlatego mówię, że kwestie techniczne to zupełnie inna bajka :) Nie myśl, że atakuje czy próbuje tutaj w jakikolwiek sposób podważyć twoje umiejętności. Ja w rozwiązaniu na szybko, wybrałbym Mapę przetrzymującą <enum - język, Collection<L2PcInstance>> lub nawet cokolwiek innego np <enum-jezyk, ojectId.>
Wtedy podczas pisania wiadomości nie trzeba przetrzepywać do kogo słać.
Jednak i takie rozwiązanie nie byłoby dla mnie satysfakcjonujące, choć w kwestii mojego rozsądku takie rozwiązanie jest szybsze, i praktyczniejsze.

pakiet i tak trzeba by wysłać do graczy z wybranym językiem.
I would love to change the world, but they won't give me the source code.
My software never has bugs. It just develops random features.
Let's Kick Python Out of L2J.



  • Wiadomości: 391

  • Pochwał: 10

Odp: Propozycja do Administratorów
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 08, 2010, 02:02:19 am »
Prosty przykład: Gm organizuje na serwerze gdzie mamy 1k osób online aktywnych postaci.
Powiedzmy pojawiają się w jednej strefie.

W sytuacji gdyby wszyscy zaczęli chatować używając kanału ! wysyłają po 1k pakietów. po jednym (nie pamiętam czy podczas wysyłania linii chatu czy idzie jeden pakiet. W każdym razie dla prostoty ustalmy, że tak jest)

Efekt = 1000 pakietów na jedno zdanie.

Przy podzieleniu chatu na kanały językowe:

Powiedzmy, że na takim serwerze osób anglojęzycznych jest aktualnie 400

Efekt = 400 pakietów na jedno zdanie.
czyli że 600 pakietów nie musi iść bezowocnie, bo trafia do osób, które zrozumieją treść.

To tylko taki prowizoryczny rzut na to co miałem na myśli z tymi pakietami.
Polaczkowo:
Impos - Aeore Healer lvl 93 / Wynn Summoner 85 / TH 58
klan - Kowale
CP Sairea


  • Wiadomości: 215

  • Pochwał: 3

Odp: Propozycja do Administratorów
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 08, 2010, 02:06:15 am »
to co napiszemy idzie w 1 pakiecie


  • Wiadomości: 643

  • Pochwał: 10

  • L2Cerberus/L2DC developer
    • L2Cerberus
Odp: Propozycja do Administratorów
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 08, 2010, 09:33:42 pm »
Dokładnie, ta propozycja mogłaby tylko ułatwić komunikacje graczom, co do wydajności tu prawie nic by to nie zmieniło.
I would love to change the world, but they won't give me the source code.
My software never has bugs. It just develops random features.
Let's Kick Python Out of L2J.



  • Wiadomości: 154

  • Pochwał: 0

  • Jedyny Prawdziwy
Odp: Propozycja do Administratorów
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 08, 2010, 09:58:29 pm »
:) Miło , to jeśli rozumiem zostanie ta propozycja rozpatrzona i można oczekiwać w najbliższym czasie rozwiązania ? ; p


  • Wiadomości: 391

  • Pochwał: 10

Odp: Propozycja do Administratorów
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 09, 2010, 07:34:47 am »
Ja po prostu się czepiam i patrzę innymi kategoriami na każdą linię kodu.  :)
Polaczkowo:
Impos - Aeore Healer lvl 93 / Wynn Summoner 85 / TH 58
klan - Kowale
CP Sairea


  • Wiadomości: 849

  • Pochwał: 0

Odp: Propozycja do Administratorów
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 10, 2010, 07:15:16 pm »
wszystko ladnie fajnie, ale jak rozwiazecie sprawe, gdy ktos np jak ja potrafi porozumiewac sie w 3 jezykach?
jak napisze po angielsku to nie dotrze do polaczkow?
jezeli tak to dziala to musze przyznac ze calkiem debilny pomysl


  • Wiadomości: 154

  • Pochwał: 0

  • Jedyny Prawdziwy
Odp: Propozycja do Administratorów
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 10, 2010, 10:11:44 pm »
Wszystko bedzie normalnie tak jak teraz , i do tego dadatkowy chat po wpisaniu np "&" i piszesz w swym jezyku tak moj pomysl zaklada .


  • Wiadomości: 391

  • Pochwał: 10

Odp: Propozycja do Administratorów
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 10, 2010, 10:15:17 pm »
Nikt nie broni, wtedy wybrać języków w jakich chcesz się komunikować. Myślałem i o takim rozwiązaniu, że wybierasz np, 2 z pośród 4 języków community i otrzymujesz teksty na tym kanale.
Odpowiadam raz jeszcze. Jest wiele kwestii, które trzeba tutaj poruszyć i przemyśleć zanim cokolwiek się wprowadzi. Ja tylko rzuciłem kwestią wydajności, która nigdy nie była brana pod uwagę. ważne, że działa.

P.S. aż chyba napiszę prostą symulację i dam wyniki z jUnita aby udowodnić, że jednak mam rację co do wydajności.
Polaczkowo:
Impos - Aeore Healer lvl 93 / Wynn Summoner 85 / TH 58
klan - Kowale
CP Sairea