Witaj
Gość

Wątek: [x15] Drobne osztustwo?  (Przeczytany 2143 razy)

  • Wiadomości: 521

  • Pochwał: 0

[x15] Drobne osztustwo?
« dnia: Grudzień 30, 2010, 01:22:41 pm »
Jak wygląda sytuacja.. Wczoraj w Schutt jak i dzisiaj w Oren spotkałem się z taką sytuacją:

Przy NPC odpowiedzialnym za Kame/Labe stoją sobie dwa sklepy.
a) WTB  item XXX za 2kk
b) WTS item XXX za 1kk

W przypadku
Oren XXX = Volcanic Ash
Schutt XXX = Spirit Bead

Doszedłem do wniosku, że coś tu śmierdzi, bo dlaczego sklep WTS od razu nie sprzedał swoich itemów. No i straciłem ten 1kk kupiłem 1 Volcanic Ash, próba sprzedaży i komunikat "You don't have enough adena".


Jest ktoś w stanie, w prosty, logiczny sposób wyjaśnić dlaczego jest tak, a nie inaczej? No i dlaczego nie widać rekacji GM'ów?


  • Wiadomości: 201

  • Pochwał: 0

Odp: [x15] Drobne osztustwo?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 30, 2010, 01:34:08 pm »
Wyjaśnienie:  ! osoba stawia sobie 2 boxy na jednym sprzedaje na drugim skupuje bo wyższej cenie. Sęk jest w tym, że box skupukjący nie ma kasy, żeby skupić to od Ciebie i dzięki temu dana osoba wychodzi na + , ponieważ zawsze znajdzie się ktoś kto da się nabrać.A czemu GM'i nie reagują? Bo to Twój interes, żeby patrzeć to co kupujesz/sprzedajesz. Wolny rynek. Jeśli dałeś się o**bać sorry ale dupa wołowa z Ciebie i tyle :). (btw oczywiście nie chciałem nikogo urazić...)


  • Wiadomości: 521

  • Pochwał: 0

Odp: [x15] Drobne osztustwo?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 30, 2010, 01:42:06 pm »
Niemalże jestem w stanie się z tym zgodzić tylko, że..

Jeżeli skupujący bot nie ma adeny co by zakupić powinno wywalić error (co zresztą przed momentem sprawdziłem i wywala :
"The purchase price is higher than the amount of money that you have and so you cannot open a personal store.")

A jeżeli ludzie są w stanie to obejść no to GMowie jednak powinni zareagować, bo to oni wypuścili dziurawego trade-bota a nie gracze ;)

O**ebać się nie dałem jednak chciałem po prostu usłyszeć jakieś logiczne wyjaśnienie takiej, a nie innej sytuacji ;)


  • Wiadomości: 201

  • Pochwał: 0

Odp: [x15] Drobne osztustwo?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 30, 2010, 03:28:21 pm »
Hmmm nie sprawdzałem czy da się tak zrobić, ale niestety ja jeszcze nie byłem taki mądry i poszło 1kk w tyłek a jak je straciłem doszedłem do takiego wniosku ;p


  • Wiadomości: 849

  • Pochwał: 0

Odp: [x15] Drobne osztustwo?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 30, 2010, 07:04:19 pm »
Niemalże jestem w stanie się z tym zgodzić tylko, że..

Jeżeli skupujący bot nie ma adeny co by zakupić powinno wywalić error (co zresztą przed momentem sprawdziłem i wywala :
"The purchase price is higher than the amount of money that you have and so you cannot open a personal store.")

A jeżeli ludzie są w stanie to obejść no to GMowie jednak powinni zareagować, bo to oni wypuścili dziurawego trade-bota a nie gracze ;)

O**ebać się nie dałem jednak chciałem po prostu usłyszeć jakieś logiczne wyjaśnienie takiej, a nie innej sytuacji ;)
w momencie wystawiania sklepiku gosc ma wystarczajaca ilosc adeny na skup, po czym przerzuca adene na peta
jak wam sie chce mozecie pobiegac po miescie i zobaczycie ze gdzies z boku taki scam shop ma przywolanego peta
trick jeszcze z c4.....


  • Wiadomości: 875

  • Pochwał: -1

Odp: [x15] Drobne osztustwo?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 30, 2010, 09:10:10 pm »
spotkałem sie na rpg z jeszcze ciekawszym sposobem na scam, stawia się 2 krasie o bardzo podobnych nazwach na sobie, tak że widać sprzedaż po bardzo atrakcyjnej cenie, a w rzeczywistości jest to skup który można zauwazyc jedynie przy odpowiednim wymanewrowaniu kamery..

Zgłaszać trollowanie do moderatora trzeba. 55% tylko brakuje do zablokowania konta Prokrastynator'owi