Witaj
Gość

Wątek: Początki na globalu - czy warto?  (Przeczytany 2213 razy)

  • Wiadomości: 20

  • Pochwał: 0

  • Infamous Clan
Początki na globalu - czy warto?
« dnia: Lipiec 24, 2013, 08:58:15 am »
Witam!
Na grze Lineage 2 zostałem praktycznie wychowany, większość czasu spędziłem jednak na serwerach Interlude, z wyższych kronik grałem na zaledwie kilku serwerach stąd moje pytanie opłaca się zaczynać grę na globalu?
Na dzień dzisiejszy nie ma żadnego porządnego prywatnego serwera, więc szczerze mówiąc zastanawiam się nad globalem, tymbardziej, że słyszałem, że jest za darmo.
Jest w ogóle sens zaczynać grę, gdy wszyscy są już poubierani itp?
Słyszałem, że mimo tak niskich ratów teraz bardzo łatwo się jest wyexpić itp.
Proszę o radę czy jest sens zaczynać teraz na globalu, czy lepiej poczekać na jakiś konkretny priv..
No i w ogóle gdzie grać, jakie są serwery? Na którym najlepiej?


  • Wiadomości: 948

  • Pochwał: 4

Odp: Początki na globalu - czy warto?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 24, 2013, 11:10:21 am »
Całkiem gites.
Najważniejsze jest to, że wszystko działa ok i serwer nie znika sobie od tak *puff*.
Ludzi gra wystarczająco dużo żeby znaleźć sobie jakąś własną grupę.
Ze sprzętem jest troszkę biednie na chwilę obecną ale można to przeboleć.

Dajmy na to, przeskoczysz po 3 prywatach spędzając na nich 9 miesięcy gry. Siedząc tyle na offie można już całkiem spoko ustawić się w hierarchii serwera - oczywiście zależne to jest od tego ile czasu chcesz przeznaczyć na grę.
Core - Wynn 99 - sprzedany
R.I.P. Ciapu


  • Wiadomości: 78

  • Pochwał: 0

    • Darmowe gry MMO dla każdego!
Odp: Początki na globalu - czy warto?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 02, 2013, 12:57:25 pm »
ja też sądzę że global to lepsze rozwiązanie gdyż privki nigdy nie będą stabilne


  • *******
  • Wiadomości: 3535

  • Pochwał: -666

  • Antropomorficzna personifikacja
Odp: Początki na globalu - czy warto?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 02, 2013, 04:20:36 pm »
Przez ten czas który poczekasz na wejście nowego, dobrego priva, zrobisz 3 profesję na offie ;)


Odp: Początki na globalu - czy warto?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 03, 2013, 01:17:03 am »
Global jest ok, pod warunkiem że :

a) dysponujesz dyskiem i3 3.0+ Ghz lub lepszym, kartą graficzną GF 250 lub lepszą oraz dyskiem SSD (gra+programy+windows) + 4GB ram
b) Będziesz kupował co miesiąc Premium Account [2x raty]
c) NAJWAŻNIEJSZE masz czas na znalezienie/granie w Constant Party. Bez tego jest słabo, nie wiem jak teraz ale jak graliśmy do 95 na amerykańskim serwerze to generalnie było tak, że potrzebowałeś min. 3-4 godziny dziennie na zrobienie wszystkich Q/Inst(takie daily basis)


Jak spełniasz punkt z prockiem+ramem (a dokupisz w przyszłości SSD) i masz czas na CP + grę 4h dziennie to myślę, że global jest najlepszym rozwiązaniem.


Wybrałbym CORE (Polski serwer jest kiepski, tłumaczenie do tej gry jest zbędne, na core grają POLACY. Na Lilith klan l2jotowy BeMyFrag, który na RPG clubie robił za soczysty carpet 9v18/9v27/full stanowi poziom (jaki poziom ?!)

Amerykański (NA) :
Wszyscy expią na botach, raty x1, bez konkretnych skryptów do rangera itd. ($$$ w dziesiątkach, setkach) chyba że dostaniesz od klanu itd. nie ma co grać. Zresztą powinno się trochę $$$ również ładować w grę, żeby mieć realne szanse. Przy czym zastanów się czy chcesz grać na serwerze, gdzie na bocie expi praktycznie każdy + na PvP (mówię teraz na korzyść serwera) min. 60% jeżdzi na programach to jakiś fun?


Nie ma bata, żeby Twój czas reakcji był szybszy od bota, więc generalnie albo skończysz z CP na ich używaniu, albo jako carpet.


Polski serwer :
Nie oferuje nic czego nieoferuje Ci Core. Jedynie świeży start ale to nic takiego. Poza tym rozważyłbym kupno postaci na CORE(jeżeli Ciebie stać)

http://allegro.pl/tyrr-96-lvl-i-8-lineage-2-core-i3430299472.html za 150zł+ wyrwiesz 95-96 lv bez problemu zaoszczędzi Ci to pieniędzy a na CORE offie i tak każdy gra na PA, więc powiedzmy że jakbyś grał te 4h dziennie to czy wydasz na PA żeby 95 dobić czy na postać wyjdzie na to samo.



-------------------
Generalnie to zastanów się dobrze, raty x2 nie są dla skoczków serwerowych. Natomiast co do SSD i procka, bez tego będziesz miał problemy z grą jakąkolwiek. Silnik jest na godzie już tak wyuzdany, że z gorszej klasy sprzętem możesz mieć naprawdę ... 5 klatek na PT vs PT.



*Więcej informacji Ci nie jestem w stanie udzielić. Mam nadzieję, że jakoś pomogłem (p.s tylko pamiętaj, że L2 jest już na wymarciu wejdzie ArcheAge - nowe MMo do roku i patrząc po community na archeagesource i betach z L2 nic nie zostanie).
Piszę Ci to bo zanim dofarmisz do poziomu, gdzie jest zabawa może Ci te pół roku zlecieć :)



Pozdrawiam serdecznie i miłej gry.


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Początki na globalu - czy warto?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 03, 2013, 01:37:45 am »
(...)
Amerykański (NA) :
Wszyscy expią na botach, raty x1, bez konkretnych skryptów do rangera itd. ($$$ w dziesiątkach, setkach) chyba że dostaniesz od klanu itd. nie ma co grać. Zresztą powinno się trochę $$$ również ładować w grę, żeby mieć realne szanse. Przy czym zastanów się czy chcesz grać na serwerze, gdzie na bocie expi praktycznie każdy + na PvP (mówię teraz na korzyść serwera) min. 60% jeżdzi na programach to jakiś fun?


Nie ma bata, żeby Twój czas reakcji był szybszy od bota, więc generalnie albo skończysz z CP na ich używaniu, albo jako carpet.

(...)
Kuźwa, kolejny jebak-teoretyk...
Owszem, wielu jedzie na dopalaczach, ale nie wszyscy.
Jak ktos nie umie bez tego grać - jego problem.
A i bez rangera można jechać na PvP.
szczególnie mass :D
Kwestia zgrania i ogrania.

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • ******
  • Wiadomości: 1191

  • Pochwał: 1

Odp: Początki na globalu - czy warto?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 03, 2013, 02:25:48 am »
castujesz sobie nobla i nagle dostajesz 10 cc z każdej strony, fajny serwer


Odp: Początki na globalu - czy warto?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 03, 2013, 05:52:16 am »
(...)
Amerykański (NA) :
Wszyscy expią na botach, raty x1, bez konkretnych skryptów do rangera itd. ($$$ w dziesiątkach, setkach) chyba że dostaniesz od klanu itd. nie ma co grać. Zresztą powinno się trochę $$$ również ładować w grę, żeby mieć realne szanse. Przy czym zastanów się czy chcesz grać na serwerze, gdzie na bocie expi praktycznie każdy + na PvP (mówię teraz na korzyść serwera) min. 60% jeżdzi na programach to jakiś fun?


Nie ma bata, żeby Twój czas reakcji był szybszy od bota, więc generalnie albo skończysz z CP na ich używaniu, albo jako carpet.

(...)
Kuźwa, kolejny jebak-teoretyk...
Owszem, wielu jedzie na dopalaczach, ale nie wszyscy.
Jak ktos nie umie bez tego grać - jego problem.
A i bez rangera można jechać na PvP.
szczególnie mass :D
Kwestia zgrania i ogrania.

Pozdrawiam

Jesteś trolowym defenderem NA jak widać, może mi jeszcze powiesz że Twoje PT nie używa programów :D


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Początki na globalu - czy warto?
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 04, 2013, 11:59:54 pm »
Jak Ci odpowiem, że nie, to i tak nie uwierzysz.
Osobiście wali mnie to.

W klanie owszem - jadą na dopalaczach i to ostro.
Ale jak pisałem - to nie znaczy, że wszyscy to robią.

Jedne z czego korzystamy w CP to makropolecenia in game oraz makra z urządzeń - Nostromo, klawiatury myszy. Ale te są przecież dozwolone.
A może nie?

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;