Witaj
Gość

Wątek: Abyss x3- Ceny- Spoil z Mobow  (Przeczytany 2329 razy)

  • Wiadomości: 7

  • Pochwał: 0

Abyss x3- Ceny- Spoil z Mobow
« dnia: Luty 12, 2008, 09:31:15 pm »
Witam.
Postanowiłem założyć ten temat, ponieważ gdy zaczynalem gre na tym serwerze nie znalazłem tematu w ktorym gracze wpisywali by ceny na rynku (od-do) materiałów, recept czy uzbrojenia za jakie można je sprzedac.
Wydaje mi się, że dla początkującego gracza taki temat byłby bardzo pomocny, a dla zaawansowanego gracza będzie żródłem zatysfakcji z tego powodu ze służą pomoca innym.

No to może zaczne (chociaz nie gram długo to i owo mogłem sie zorientować jakie ceny osiągają poszczególne matsy)

Varnish- 1000-3500
Iron Ore- 1000-3000
Animal Skin- 700-1400
Animal Bone- 600-1500
Steel- 16 000-30 000
Coal- 400-1500

na razie tyle odemnie ale mam nadzieje że inny się wypowiedza i tym samym stworzymy w pewnym sensie liste matsów-recept najbardziej porządanych na serwerze a przez co najbardziej opłacalnych.

Pozdrawiam.
RObertooo
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2008, 11:29:49 pm wysłana przez robertooo »


  • Wiadomości: 639

  • Pochwał: 3

  • ;]
Odp: Abyss x3- Ceny
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 12, 2008, 11:41:48 pm »
Stary powiem Ci jedno: takie przedzialy cenowe to raczej paradoks. Varnish np waha sie od 3,5k do 3,8k, za 1k sa ale w skupach gdzie ludzie czekaja az jakis pr0 noob im sprzeda za tyle. Sprawdz jeszcze raz dokladnie rynek w giran i zapisz sobie wszystko dokladnie jeszcze raz bo nie chce Cie krytykowac bo dobra rzecz robisz i jak dopracujesz bedzie wszystko okej!!:) GL:)
AyGo


  • Wiadomości: 599

  • Pochwał: 6

Odp: Abyss x3- Ceny
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 13, 2008, 12:26:00 am »
Chyba, ze chcesz robic zestawienie cen dla danego miasta. Jednak prawdziwym skupem / sprzedaza matsow zajmuja sie jedynie gracze w Giran. Do tego uwzglenidc musisz dzien tygodnia i inne "wahania" rynku. Swego czasu cena cl wynosila 40k a w 2 tyg pozniej skoczyla do 100k. Pomysl dobry, ale chyba ciezki w realizacji.

Pozdrawiam

Gifs designed by Pr0nabol

"Co w tym zlego, ze niczego
Nie ukrywam, ze nie zbywam
Cie wzruszeniem ramionami
Ze nie umiem tepic za nic .."

"Cuda wykonywane od reki. Rzeczy niemozliwe z opoznieniem jednodniowym."


  • Wiadomości: 639

  • Pochwał: 3

  • ;]
Odp: Abyss x3- Ceny
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 13, 2008, 10:33:47 am »
No wlasnie. Ceny matow skoczyly w gore przez wprowadzenie spoila IL. Cena CL skoczyla nawet do 120k a juz o Enria, Asofe to nie wspominam... IO tez za 3k nie kosztuje bo kosztuje 3,5 najmniej takze zastanow sie dobrze czy chcesz taki poradnik zrobic bo beda potem klotnie, poprawki a ceny i tak beda sie zmieniac bez wzgledu na wszystko:) Gl:)
AyGo


Odp: Abyss x3- Ceny
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 13, 2008, 11:15:49 am »
Pomysl nie jest zly ;)

Lecz w tej chwili mamy straszna kolyske cenowa na Abyssie - wprowadzono Spoila / Dropa z Interlude i rynek oszalal.
W tej chwili, jak juz Meyko wspomniala ten temat nie ma sensu.
Obecnie mamy do czynienia z olbrzymim popytem na matsy. Objawia sie to masakrycznymi zmianami cen - nawet w dobowym cyklu.
Rano, w tygodniu mozesz sprzedac SOP nawet za 60k, a wieczorem byc moze za 40k.
W weekend wszystko wyglada jeszcze inaczej. Niestety trzeba odczekac pare tygodni, zanim wszystko wroci do normy.
Niedlugo rynek uspokoi sie, ceny na IL Itemki i A Grade ustabilizuja sie, znow pojawi sie odpowiednia ilosc matsow w Handlu i wtedy mozna taki temat ciagnac dalej.
Pozostaje jeszcze kwestia aktualizacji.


  • *******
  • Wiadomości: 1918

  • Pochwał: 1

Odp: Abyss x3- Ceny
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 13, 2008, 01:46:28 pm »
na abyssie z rb leca matsy?


Odp: Abyss x3- Ceny
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 13, 2008, 03:10:06 pm »
Do tej pory lecialy Itemy, Enchanty i partsy - matsow jeszcze nie zbieralismy ;).


  • Wiadomości: 7

  • Pochwał: 0

Odp: Abyss x3- Ceny- Spoil z Mobow
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 14, 2008, 11:32:57 pm »
Ok. WIdze ze naprawde będzie ciężko prowadzić taki temat. Skoro piszecie że Varnish po 3500 jest najtaniej a dzisiaj w giran drozej niz 2900 nie znajde.. wszsystko zmienia sie za szybko.
W takim razie, moze ktos podzieli sie imformacja z jakich mobow mozna spoilowac varnisch, SoP, CbP, Iron Ore i Enchanty (nazwa moba i jego lvl). Wiem ze jest drop calculator ale... no wlasnie ten ktory uzywam chyba nie przystosowany jest interlude bo.. calkien nne sa dropy i spoile z danych mobow na abyssie niz wskazuje calculator..


Odp: Abyss x3- Ceny- Spoil z Mobow
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 15, 2008, 09:43:11 am »
Do tej pory uzywalem tego:

http://l2db.ru/

... ale widze, ze ma powazne problemy z dropami interlude


  • Wiadomości: 7

  • Pochwał: 0

Odp: Abyss x3- Ceny- Spoil z Mobow
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 15, 2008, 04:22:02 pm »
Ten calculator jest duzo lepszy od tego ktorego używałem. Ale mimo wszystko nie jest wystarczający. Jezeli chodzi o interlude oczywiscie. Ale mimo wszystko dzieki za linka. W takim razie moze ktos powie gdzie mozna dobrze (oplacalnie) spoilowac na 27 lvl ?
Jezeli ktos wie prosze napisac a będe bardzo wdzieczny.
Pozdrawiam.
RObertooo


Odp: Abyss x3- Ceny- Spoil z Mobow
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 15, 2008, 04:31:07 pm »
zajrzyj tutaj:

http://l2wh.com/

tu masz wszystkie toole do Grinda - m.inn. tez mapke z lvlami mobkow i wykaz mobow "Best Spoil"


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: Abyss x3- Ceny- Spoil z Mobow
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 19, 2008, 07:26:07 am »
Ja używałem >TEGO< kalkulatora, ale nie szukałem w nim itemków z Interlude choć pisze że tą kronikę obsługuję
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!