Witaj
Gość

Wątek: Valdaron - Low - PL tlumaczony  (Przeczytany 31311 razy)

  • Wiadomości: 31

  • Pochwał: -1

    • Valdaron
Valdaron - Low 2x - PL
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 20, 2009, 12:51:00 pm »

Link do strony: http://www.valdaron.vcard.pl/

Opis serwera:
Valdaron jest polskojęzycznym serwerem bardzo znanej gry Lineage 2, koreańskiej firmy NCSoft. Spotkacie na nim takie rzeczy, których jeszcze nie widzieliście na innych serwerach od początku istnienia gry. Jest to serwer, który godzi RPG z PVP i na którym panuje klimat. Serwer oficjalnie istnieje od 02-06-2008, ale dopiero niedawno admini posiedli wiedzę, która sprawia, że ten serwer jest i będzie inny niż wszystkie. Administracja skupia dużą uwagę na dostarczeniu graczom jak najwięcej zabawy. Niepowtarzalne eventy i techniczne rozwiązania sprawiają efekt karpia u większości osób. Serwer obsługuje klienta Gracia Final.

  • Nieprzekupna, bezstronnicza i trzymająca się twardo zasad administracja.
  • Nieoszukany licznik online. Można go sprawdzić w grze jak i na stronie. Nie tak jak na innych serwerach klimatycznych.
  • Najbardziej rozbudowany regulamin dotyczący się serwera klimatycznego jakim jest Valdaron.
  • Brak GMShopów oraz donatorów z "latarkami", którzy uprzykrzają życie innym graczom.
  • Jarmark Florański, a na nim:



- możliwość zamiany smoka na smoka innego typu za Valdary
- fontanna Maphr, regenerująca manę tylko kowalom
- rozwijająca się gospodarka (jak na ten licznik online, który jest na stronie) dzięki systemowi Offline Trade
- tablica informacyjna, a na niej informacja o przestępstwach dokonanych przez graczy oraz wiele innych
- wieszcz Alsenil opiewający ważne wydarzenia świata Valdaron, w tym jego początki
- oraz wiele innych ciekawych rozwiązań
  • Rumbelcki Zajazd, który znajduje się blisko Jarmarku Florańskiego, a w nim:



- stół na 10 osób przy którym można usiąść i napić się trunku zakupionego u gospodarza Rumbelta
- kapela "Worki Potok", która gra non-stop utwory oddające klimat temu miejscu (jak na razie jest 8 utworów które są odtwarzane w losowej kolejności)
  • Cmentarz Skazańców, miejsce gdzie wystawiane są nagrobki tym którzy zostali skazani na karę śmierci.
  • Manuskryptum, miejsce gdzie każdy gracz, który ma 10 Valdarów może wystawić sobię tablicę pamięci.
  • Valdary, specjalna waluta Valdaronu, za które można otrzymać różnego rodzaju usługi i przedmioty (np. Syrop Ziołowy).
  • Grypa, skrypt gdzie:



- filtruje zakazane słowa w naszym świecie i zamiast nich wyświetla słowo <kaszle>
- przy każdym kaszlu wzrasta temperatura, którą można zbić po wypiciu Syropu Ziołowego
- im większa temperatura tym większe skutki uboczne, nawet śmiertelne
  • Ucieczka, skrypt gdzie:
- przy każdym PK jest announce o popełnionym przestępstwie
- pozwala na ucieczkę z więzienia tym którzy zostali złapani podczas karmy większej od 0
- wystarczy ogłuszyć strażnika Zarina, który upuści klucz do więziennej bramy
- użycie klucza przeniesie cię w jedno z 3 wylosowanych miejsc
- przy ponownym złapaniu po ucieczce z więzienia gracz trafia do karceru, z którego już nie ma możliwości ucieczki
  • Rezurekcja, skrypt gdzie:
- bardziej urealnia co się dzieje z postacią gdy HP=0
- postać na Valdaronie nie umiera przy HP=0 tylko jest ogłuszona
- efektem ogłuszenia są gwiazdy nad głową
- przy ogłuszeniu wszystkie kanały czatu są wyłączone, nie można handlować, przyjmować do drużyny, zostaje przycisk Powrót albo res od innego gracza
- zwierzak też ma efekt ogłuszenia i nie jest możliwe opuszczenie gry gdy jest nieprzytomny
  • Zwierzaki typu wilk, smok mają zwiększoną ilość miejsc w ekwipunku zależnie od poziomu:
- od 55 - 18 miejsc
- od 70 - 24 miejsc
  • Zmieniony wygląd linków teleportów na obrazkowy, gracz widzi od razu do jakiego miejsca się udaje.



  • Strażnicy Valdaronu, to nikt inny jak Game Masterzy w otoczce pasującej do klimatu, którzy przybrali wygląd wartowników miasta Goddard i którzy nie szpanują tym że są GMami.
  • JKNW, skrypt:
- który nie ma litości dla osób łamiący regulamin
- gdzie występują 4 poziomy kary i gdzie nie ma od nich odwrotu (I - 6 godzin więzienia, II - 12 godzin więzienia, III - ban na postać, IV - ban na konto)
- który uprzyjemnia innym grę na tym serwerze eliminując nieporządane osoby ze świata jakim jest Valdaron
  • Zmniejszona pojemność księgi przepisów ogólnych z 50 do 20 oraz zwiększona pojemność księgi przepisów krasnoluda z 50 do 80.
  • Możliwość wyciągania przedmiotów z Klanowego Magazynu przez członków klanu, którzy mają przywilej zaglądania do niego.
  • Respawn obstawy Tytanów co 30 minut.
  • Zniesiony Peace Zone we wszystkich miastach, prócz Jarmarku Florańskiego i Rumbelckiego Zajazdu.
  • Zwiększona pojemność ekwipunku i magazynu o 30%.
  • Globalny Kanał TRADE.
  • Brak limitu na postacie. Wystarczy napisać podanie o nową postać.
  • Niski Rate:
- Exp = 2
- SP = 2
- Party Exp = 1
- Party SP = 1
- Drop Adena = 2
- Drop Items = 2
- Raid Drop Items = 2
- Drop Spoil = 2
- Drop Manor = 2
- Drop Quest = 2
- RateExtractFish = 2
- Quests Reward = 2
- Karma Exp Lost = 1
- Siege Guards Price = 2
- Pet Exp Rate = 2
- Sin Eater Exp Rate =1

Dane techniczne:
Procesor: Phenom x3 8450, 3x 2.10+ GHz, 64 bits
Pamięć operacyjna: 3 GB DDR 2
Dysk: 250 GB
Łącze: 100 Mbps

Zapraszamy :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2009, 03:13:54 pm wysłana przez masterrs »
Nie piszę poprawnie po polsku, ale chociaż się staram...


  • Wiadomości: 89

  • Pochwał: -1

  • Dla Brata Badź Bratem Nigdy Nie Udawaj
Odp: Valdaron - Low - PL tlumaczony
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 20, 2009, 03:25:28 pm »
serwer zapowiada się bardzo ciekawe chętnie bym się skusił ale już chyba sobie daruję serwery low rate l2j ;(
miałem kiedyś bardzo zły przypadek z low rate l2j rate x5 wbilem 75 i serwer padł :|
tutaj też nie mam pewności że serwer nie padnie, nie obrażając was


++

dobrze może zagram ale nie wiem jak się z wami połączyć na stronie nic nie widzę
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2009, 03:31:32 pm wysłana przez Thrall »



Staram się pomagać gdy mogę i potrafię.
Staram się bardzo dokładnie opisywać serwer na którym grałem.
Cytuj
w wiosce człowieków masz kowala koło drzwi do bramy

own3D


  • Wiadomości: 31

  • Pochwał: -1

    • Valdaron
Odp: Valdaron - Low - PL tlumaczony
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 20, 2009, 03:43:06 pm »
Temat o tym jak się połączyć pojawi się jak będziesz miał rangę Player. Nic szczególnego w połączeniu z naszym serwerem nie ma, więc nie ma co się lękać.

Co do upadłości serwera to istniejemy już rok. Serwer bardzo dużo przeszedł. Oj bardzo... I jakoś się trzyma. Jest wystarczająco graczy, którzy cenią sobie ten serwer za jego wyjątkowość i na pewno nie padnie tak szybko jak się niektórym zdaje.

Pozdro.
Nie piszę poprawnie po polsku, ale chociaż się staram...


  • Wiadomości: 89

  • Pochwał: -1

  • Dla Brata Badź Bratem Nigdy Nie Udawaj
Odp: Valdaron - Low - PL tlumaczony
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 20, 2009, 03:47:30 pm »
Temat o tym jak się połączyć pojawi się jak będziesz miał rangę Player

hmm a jak ja zdobyć mam pisać posty? czy co ?



Staram się pomagać gdy mogę i potrafię.
Staram się bardzo dokładnie opisywać serwer na którym grałem.
Cytuj
w wiosce człowieków masz kowala koło drzwi do bramy

own3D


  • Wiadomości: 4

  • Pochwał: 0

Odp: Valdaron - Low - PL tlumaczony
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 20, 2009, 05:07:38 pm »
Mam pytanie bo na stronie głownej jest napisane

Wszystkich Userów - 1,414

Game Master - 4
Tłumacz - 18
Player - 181
Szarak - 1233

Czyli to znaczy że graczy online jest 1,414 czy 181 ? ;p


  • Wiadomości: 1

  • Pochwał: 0

Odp: Valdaron - Low - PL tlumaczony
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwiec 20, 2009, 05:19:25 pm »
Mam pytanie bo na stronie głownej jest napisane

Wszystkich Userów - 1,414

Game Master - 4
Tłumacz - 18
Player - 181
Szarak - 1233

Czyli to znaczy że graczy online jest 1,414 czy 181 ? ;p
Graczy online: 30
Najwięcej online: 49
Aktywnych na dobę: 70
Na dzien 20.06.2009r. godz: 17:18


  • Wiadomości: 31

  • Pochwał: -1

    • Valdaron
Odp: Valdaron - Low - PL tlumaczony
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 20, 2009, 08:45:23 pm »
Temat o tym jak się połączyć pojawi się jak będziesz miał rangę Player

hmm a jak ja zdobyć mam pisać posty? czy co ?

Musisz wypełnić formularz podania o konto na serwerze. Jak formularz zostanie poprawnie wypełniony to przyznamy Ci konto. Wtedy będziesz mógł ściągnąć nasze pliki do gry i pisać na forum, w SB no i najważniejsze grać...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2009, 10:23:16 pm wysłana przez masterrs »
Nie piszę poprawnie po polsku, ale chociaż się staram...


  • *******
  • Wiadomości: 1866

  • Pochwał: 18

  • <3
Odp: Valdaron - Low - PL tlumaczony
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 21, 2009, 02:08:15 am »
Wbiłem na serwer, zdobyłem 3 lvl i poleciałem na ten rynek. I spotkałem pewną osobę, która wzięła mnie do klanu i na prawdę serwer mi się zaczyna podobać już. Zostaję na dłużej.
Sebal- Life ...

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

SHUT UP AND ENJOY THE MUSIC

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬


  • Wiadomości: 89

  • Pochwał: -1

  • Dla Brata Badź Bratem Nigdy Nie Udawaj
Odp: Valdaron - Low - PL tlumaczony
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwiec 21, 2009, 12:06:59 pm »
Wbiłem na serwer, zdobyłem 3 lvl i poleciałem na ten rynek. I spotkałem pewną osobę, która wzięła mnie do klanu i na prawdę serwer mi się zaczyna podobać już. Zostaję na dłużej.

noo skoro wyy to ja też wbije za kilka dni Pozdro ;)



Staram się pomagać gdy mogę i potrafię.
Staram się bardzo dokładnie opisywać serwer na którym grałem.
Cytuj
w wiosce człowieków masz kowala koło drzwi do bramy

own3D


  • Wiadomości: 5

  • Pochwał: 0

Odp: Valdaron - Low - PL tlumaczony
« Odpowiedź #59 dnia: Lipiec 07, 2009, 11:12:35 pm »
Hie hie widzę dawno nic nowego nasza administracja nie dawała :)  Gorąco polecam server wszystkim mającym chęć zatracić się na chwile...lub dłużej w niezwykłym świecie fantasy.Co tu dużo mówić...trzeba zobaczyć! Początki są trudne ale na prawdę warto.
Mam za sobą spore ilości serverów tak zwanych Rpg,klimatycznych.Ten jest najlepszy...i nie mam zamiaru szukać dalej miejsca gdzie mogę się świetnie bawić nie tylko nabijając PvP latać na ,,kox" czy ubijać Rb'ki.
Jak mówiłem po prostu trzeba poświęcić chwile aby otrzymać konto...potem malutkimi kroczkami wybadać co i jak no i...życzę miłej zabawy ;D  Zobaczcie sami.
Bu


  • Wiadomości: 70

  • Pochwał: 0

Odp: Valdaron - Low - PL tlumaczony
« Odpowiedź #60 dnia: Lipiec 09, 2009, 12:39:48 am »
Podziwiam starania przy tym serwie... Tego rodzaju rozrywka w grach mmorpg jest ciekawym przezyciem... Mozna poczuc namiastke klimatu z sesji warhammera czy innych tego typu gier... Ale jednak jedyna MMO, w ktorej da sie naprawde w cos takiego bawic (poza tekstowkami, mudami bo to zupelnie cos innego) to Ultima Online, szczegolnie na serwie Dream Masters... To byly wspaniale czasy... Mozliwosc odtwarzania wilkolaka, wampira, zlodzieja, straznika miasta, wyznawcy jakiegos kultu, czy po prostu zwyklego gornika, szewca, drwala czy stolarza... Dziesiatki roznych zawodow, pelno mozliwosci odtwarzania scenariuszy fabularnych, oraz przede wszystkim swiat kreowany codziennie przez samych graczy.

Nigdy nie zapomne jak kumpel gral w ta gre cale dnie tylko rabiac drzewo i chlejac piwo na rynku czy w lesie kolo tartaku ;p To jedyna gra, w ktorej mozna bylo calymi dniami tylko chlac ze znajomymi czy samemu i jeszcze czerpac z takiej gry nie lada przyjemnosc ;p

Polski serwer DM Ultimy jeszcze istnieje, chociaz zdawnego klimatu niewiele tam pozostalo ;/

Mechanika L2 nie pozwala nawet w 1/5 tego na co pozwala Ultima... Ciezko wam bedzie osiagnac cos takiego na tym serwie, ale mimo to zycze powodzenia :)


  • Wiadomości: 391

  • Pochwał: 10

Odp: Valdaron - Low - PL tlumaczony
« Odpowiedź #61 dnia: Lipiec 09, 2009, 01:24:18 am »
Co ty gadasz :D Stworzyć odpowiednie drzewa nadać drop w postaci drewna, odpowiedni topór co może je tylko ranić i już mechanika trybi :D

Na Valdaronie tak na prawdę nie istnieje zdanie "mechanika nie pozwala". Kwestia dobrych pomysłów, propozycja na forum i administracja realizuje potrzeby graczy w tym kierunku. Po za tym pozostaje jeszcze wyobraźnia graczy.
Polaczkowo:
Impos - Aeore Healer lvl 93 / Wynn Summoner 85 / TH 58
klan - Kowale
CP Sairea


  • Wiadomości: 70

  • Pochwał: 0

Odp: Valdaron - Low - PL tlumaczony
« Odpowiedź #62 dnia: Lipiec 09, 2009, 03:24:25 am »
No i powiedz mi co z tym drewnem potem moge zrobic? Jaki bede mial w tym cel? Drwal scina drewno zazwyczaj aby miec czym rozpalic ognisko/zapalic w kominku oraz na sprzedaz, zeby miec co do gara wlozyc i za co sie napic... A kto to drewno ode mnie kupi? I nie zapominajmy, ze potrzeba przynajmniej 30,40 takich zawodow wprowadzic (takie ilosci sa w w gravh typu UO)... To sa juz ogromne zmiany w mechanice...

Taa Wyobraznia... Jesli mialbym w grze wszystko sobie tylko wyobrazac to nigdy nie wybralbym gry w L2 zamiast kilku sesyjek w Warhammera... Przynajmniej oczy by sie nie meczyly ;p

Zauwazylem duze bledy przy podaniach do waszego serwera... Cos nie moge tam napisac posta, wiec napisze tutaj:

Brakuje w nim na przyklad takich pytan jak ulubione ksiazki fantasy, inne gry rpg, w ktore grales, czym sa dla ciebie gry, dlaczego wybrales nasz serwer, co rozumiesz przez pojecie rpg, zainteresuj nas swoja osoba, przedstawienie jakiejs sytuacji i prosba o napisanie jak nasza postac by na nia zareagowala lub dokonczenie jakiejs historii... Tego typu pytania pojawiaja sie na takich serwerach gier MMO i daja pewne pojecie na temat danej osoby- z wiekszej perspektywy, niz napisanie jednego, malego opowiadania...

Ponadto forma opowiadania jaka wybraliscie w tym podaniu zawiera duze bledy merytoryczne... Po pierwsze nie rozumiem dlaczego przy przyznawaniu jakiegokolwiek obywatelstwa mozna wymienic jako swoj zawod cos zabronionego prawem... Nawet jesli urzednik mi mowi, ze moge to zrobic to musialbym byc skonczonym idiota, zeby go posluchac... Po drugie juz pozniej opowiadajac historie swojego zycia nigdy nie opisywalbym swojej przestepczej dzialalnosci, morderstw jakich dokonalem, kradziezy jakich sie dopuscilem itp itd. W koncu to spotkanie o przyznanie obywatelstwa, a nie proba dolaczenia do gildii przestepczej. Bedac przestepca moja opowiesc bylaby cala zmyslona co oczywiscie skazaloby ja na skreslenie przez was, gdyz kolidowalaby z grana przeze mnie postacia...

A nawet przy postaciach prawoorzadnych i obojetnych wobec prawa dana historia musi zawierac w wiekszosci ogolniki, wydarzenia z zycia przedstawione bezbarwnie i bezuczuciowo oraz w wiekszosci tez klamstwa... Tak jak pisalem tylko idiota lub czlowiek z problemami psychicznymi zwierza sie takiemu urzednikowi ze swojego zycia opisujac je w najdrobnieszych szczegolach, bez idealizowania czy drobnych klamstewek... Dodatkowo jesli chodzi o cechy charakteru to tutaj tez ten sam problem- juz sie nie bede rozpisywal drugi raz, bo zapewne zrozumieliscie o co chodzi...

Dlatego tak naprawde pewnie prawie wszystkie podania, ktore przyjeliscie pewnie sa bledne, albo po prostu macie swiat pelen wariatow ;p  Radzilbym wam zmienic wzor tego podania na po prostu przedstawienie historii swojej postaci bez zbednej tutaj tego typu otoczki...

Dodatkowo uwagi Nathana na forum na temat tego podania tez byly bardzo celne... Natomiast zarowno gracze jak i administracja odpowiedziala na nie tak, jakby nie potrafila czytac ze zrozumieniem... Skoro wymagacie tak wiele od osob, ktore chca sie dostac na was serwer sami musicie w rownym stopniu przylozyc sie, aby podanie bylo idealne, a jak na razie takie nie jest.

Zdziwilo mnie tez, ze "klimacenia" nie ma bardzo czesto na czatach klanowych czy pm (Widzialem na screenach na forum)... Cos takiego na tego rodzaju serwie jest nie do pomyslenia... Zakaz odnoszenia sie do swiata realnego, oceniania wlasnych skilli (z podawaniem konkretnyj wartosci) itd powinien obowiazywac na kazdym poziomie komunikacji wbudowanym w gre...

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Lipiec 09, 2009, 03:49:31 am wysłana przez Dorsai »


  • Wiadomości: 31

  • Pochwał: -1

    • Valdaron
Odp: Valdaron - Low - PL tlumaczony
« Odpowiedź #63 dnia: Lipiec 09, 2009, 10:22:43 am »
Obecny system podania wykluczył graczy sprzed Przesiewu co wszystkich cieszy. Różnica między graczami i ich zachowaniem jest kolosalna. My jesteśmy zadowoleni z tego podania. Co do formy podania to zawsze można ją zmienić i my nie mamy nic przeciwko temu. Sęk w tym, że większość użytkowników chciałaby coś zmienić na lepsze co się chwali, ale nic w tym kierunku nie robi po za narzekaniem. Np. "A ja bym inaczej to podanie napisał, bo to co jest teraz nie pasuje do Valdaronu", "Fajnie by było jakby wieszcz miał wszystkie historie opisane" itd. No fajnie by było ale samo to się nie zrobi. Niestety. Administracja Valdaronu otwarta jest na każdy pomysł, ale pomysł z rozwiązaniem. Sam pomysł, często merytoryczny jest przez nas odkładany na później i wracamy do niego za jakiś czas albo w ogóle nie wracamy. Pomysł z podanym przykładem jego zastosowania, rozwiązaniem realizujemy albo odrzucany. Jakby ktoś napisał nam np. nową formę podania czy jakąś historię dla wieszcza to by każdy się ucieszył. Samo marudzenie działa na nas jak płachta na byka.

Co do klimacenia na kanale klanowym. Wczoraj zrobiona została lista klanów które utrzymują klimat, a które nie. Akurat żeś widział screena klanu który na swoim prywatnym kanale nie ma takiego rygoru jeśli chodzi o klimat, więc nie uogólniajmy że na całym Valdaronie tak jest. Dobrze?

Więc Nathanie albo jego kolego albo fanie. Nic nie będzie idealne nawet podanie czy serwer. Nikt lub nic nie był, nie jest i nie będzie idealny. Nie wal takich tekstów bo aż żal. Administracja w wolnej chwilach wszystko robi żeby ten serwer był jak najlepszy. Do sukcesu potrzebne jest zaaganżowanie obu stron, czyli graczy i administracji. Sama administracja cudów nie zdziała. Potrzebne nam jest zaangażowanie graczy. Tzw. TEAM WORK. Jest parę osób co rozumie to pojęcie, ale to wciąż za mało. Nie od razu Kraków zbudowano. Ci co chcą się głowią co zrobić żeby ten klimat był. Najważniejsze jest to że praca nie stoi w miejscu.
Nie piszę poprawnie po polsku, ale chociaż się staram...


  • Wiadomości: 128

  • Pochwał: 4

Odp: Valdaron - Low - PL tlumaczony
« Odpowiedź #64 dnia: Lipiec 09, 2009, 01:42:16 pm »
O Valdaronie.

Jest taka sprawa, że o twoją przeszłość pyta stary Urzędnik nie administrator czy ktoś kto odpowiada za ten proces. Urzędnikowi możesz napisać swoją przeszłość jak ty to widzisz. Jeśli jesteś złodziejem możesz opisać że z braku możliwości zarobku wpadło ci w ręce kilka cudzych sakiewek. Jesteś zabójcą? Na zlecenie eliminujesz pewne osoby, możesz wybierać, nie musisz pisać czym się zajmujesz. Ważne jest żebyś przedstawił siebie właśnie jako osobę, która posiada pewną dozę wyobraźni. Wszak to jest najważniejsze, przynajmniej wg mnie. Tak więc nie do końca wiem o co ci chodzi. Tak samo pisanie o tym jakie gry RPG lubisz, jakie książki czytasz? Co to ma do rzeczy? Są osoby, które w życiu nie grały w papierowe RPG a książki czytają z gatunków tych bardziej "kobiecych" to jest jakieś romanse czy dramaty miłosne, a odnaleźć się w świecie potrafią znakomicie i nie raz pokazują swoją wyższość wyobraźni nad "pro erpegowacami" których jest na zatrzęsienia a 90% z nich nie ma pojęcia że sesje nie polegają na zaczęciu w karczmie, pobrania zlecenia, usieczenie czegoś i odebrania zapłaty żeby znowu skończyć w karczmie skąd można znowu wziąć zlecenie.

Nie da się "zrobić dobrze" każdemu. Ile osób tyle różnych pojęć na daną sprawę a w przypadku Polaków to jeszcze więcej. Tak więc proponuje zamiast narzekania i wytykania błędów, które są czepianiem się na siłę, wziąć się do roboty i pomóc [jeśli sie tam gra] lub stworzyć "porządniejszy i bardziej pro klymatyczno erpegowy mega uber wypas serwer".


  • Wiadomości: 31

  • Pochwał: -1

    • Valdaron
Odp: Valdaron - Low - PL tlumaczony
« Odpowiedź #65 dnia: Lipiec 09, 2009, 01:57:02 pm »
Nie da się "zrobić dobrze" każdemu. Ile osób tyle różnych pojęć na daną sprawę a w przypadku Polaków to jeszcze więcej. Tak więc proponuje zamiast narzekania i wytykania błędów, które są czepianiem się na siłę, wziąć się do roboty i pomóc [jeśli sie tam gra] lub stworzyć "porządniejszy i bardziej pro klymatyczno erpegowy mega uber wypas serwer".

Szach Mat. Nic dodać, nic ująć.

Ps. Dzięki za zrozumienie.
Nie piszę poprawnie po polsku, ale chociaż się staram...


  • Wiadomości: 391

  • Pochwał: 10

Odp: Valdaron - Low - PL tlumaczony
« Odpowiedź #66 dnia: Lipiec 09, 2009, 02:08:53 pm »
Droga Dorsai. Podałem tylko drobny przykład takiego systemu o jakim mówisz na podstawie innej gry. Niestety rozmowa na temat modyfikacji samego klienta nie wchodzi w rachubę (ze względu na regulamin), jednak różne pomysły już realizowaliśmy (po stronie serwera i klienta). Nie wiem czy grasz na Valdaronie, jednak proponuje chociaż zerknąć i zobaczyć dlaczego tutaj jest mowa o tym, że ten serwer wyraźnie się różni od innych serwerów "RPG".

Tutaj "uklimatycznienie" nie sprowadza się do postawienia kilku npców i wyspawnowaniu yeti's tablet. Administracja wpływa na pracę samej mechaniki. Projekty typu grypa, Prison brake, i temu podobne chyba o tym świadczą.

Kolejna kwestia najczęściej nam doskwierająca to wieczne niezadowolenie, bo za mało.
Zauważ, że cały czas ktoś ma jakieś ale, ponieważ woli aby było robione wszystko po jego/jej myśli. I tu tkwi szkopuł. Serwer jest postawiony według pewnych idei ustalonych przez jego administrację. Potem gracze mogą sypać pomysłami i będą one realizowane pod warunkiem, że nie naruszają tego co zarząd ustanowił.

Podsumowanie: To, że twórcy gry nie stworzyli możliwości w "mechanice gry", o której nam wytykają od roku (a my pokazywaliśmy z uporem maniaka, że jednak są w błędzie) nie znaczy, że administracja, nie jest w stanie tej mechaniki utworzyć/dostosować tak aby graczom rządnym fabularnej rozgrywki zapewnić jak najprzyjemniejszy pobyt.
Polaczkowo:
Impos - Aeore Healer lvl 93 / Wynn Summoner 85 / TH 58
klan - Kowale
CP Sairea


  • Wiadomości: 31

  • Pochwał: -1

    • Valdaron
Odp: Valdaron - Low - PL tlumaczony
« Odpowiedź #67 dnia: Lipiec 09, 2009, 02:42:05 pm »
Chadwao ładnie to ujął. Nie każdego można zadowolić.

Tak na marginesie wręcz rozśmieszyło mnie stwierdzenie jednego typa który został namawiany na grę na Valdaronie, że nie będzie tutaj grał bo za dotację nic nie dostanie. A gra na innym polskim serwerze gdzie jest dota i sapie że donaci latają z latarkami.

Zostawiam to do oceny czytelnikom. ^^
Nie piszę poprawnie po polsku, ale chociaż się staram...


  • Wiadomości: 70

  • Pochwał: 0

Odp: Valdaron - Low - PL tlumaczony
« Odpowiedź #68 dnia: Lipiec 09, 2009, 03:12:58 pm »
Nie gram na tym serwerze. Nie grywam juz na low ratach (brak czasu)... Nigdy tez nie gralem u was ani nie skladalem podania. Z tego rodzaju serwerow gralem tylko na Dream Masterze (serwer Ultimy)...  Napisalem kilka uwag tylko dlatego, ze zaciekawila mnie proba stworzenia klimatu rpg na serwerze L2 i chcialem zobaczyc jak to u wyglada, poniewaz mam dobre wspomnienia z gry na tego rodzaju serwerze (chociaz zupelnie innej gry MMO)...

Co do podan to oczywiscie mozna umownie zgodzic sie, ze niepotrzebna jest w nim az taka dokladnosc i nie czepialbym sie go gdyby nie to, ze zauwazylem u was tak samo czepianie sie przy podaniach o to, ze ktos w podobno dobrym podaniu przedstawil sie swoim imieniem, chociaz wyzej juz je napisal... Jesli podanie bylo naprawde dobre (tego oczywiscie nie wiem) to nie mozna go odrzucic za cos takiego i mozna przyjac umownie, ze historia postaci jest traktowana oddzielnie od wprowadzonych wczesniej danych... A jesli chce sie je odrzucic na podstawie tylko tego to samemu tez trzeba zapewnic idealne i spojne merytorycznie podanie, zeby byc konsekwentnym...

I jeszcze jedna, mala uwaga... Postarajcie sie nie uzywac wulgaryzmow i takiego ostrego jezyka w ogloszeniach... Niezaleznie od powodu oficjalne wypowiedzi adminow nie moga byc pisane takim jezykiem jak u was... To nie przyciaga nowych graczy (takich jak ja) na serwer...

E: Nie jestem kobieta, wiec prosilbym o nie pisanie do mnie per "droga"...
Dorsai to w zaden sposob nie jest zenska nazwa (pochodzi z ksiazek Gordona R Dicksona jesli kogos to interesuje)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2009, 01:28:00 am wysłana przez Dorsai »


  • Wiadomości: 31

  • Pochwał: -1

    • Valdaron
Odp: Valdaron - Low - PL tlumaczony
« Odpowiedź #69 dnia: Lipiec 09, 2009, 03:36:49 pm »
Co do twojej małej uwagi to owszem były bluzgi. Po przesiewie wszystko się zmieniło. Jesteśmy tylko ludźmi. Co do ostrego języka to nie wiem co masz na myśli. Jak nie zawiera on wulgaryzmów to niestety, ale bez tez tego to by co niektórzy nam na głowę weszli. Załóż sobie serwer itd. i sam zobaczysz. Ja nie żałuję i nie narzekam że założyłem serwer i tak jest. Po prostu to jest sposób który się sprawdza. A z graczami jest tak że jak czegoś dosadnie nie powiesz to nie dotrze do nich. Najczęściej mówione jest do tych co nie mają respektu dla tego co robi administracja i tacy zawsze będą gnojeni. KPW?



Zmiany jakie zaszły po ostatnim update:

- Projekt Valdaria, skrypt nagradzający wszystkich online za dotację na utrzymanie serwera.

Pierwszy raz w dziejach prywatnych serwerów L2 powstał projekt który dotyczy się niczego innego jak dotacji, dzięki której są pieniądze na utrzymanie serwera.
Admini już nie będą Wam przypominać o tym że termin mija i jak nie uzbieramy kasy to serwer upadnie, bo my się z tym źle czujemy. Dlatego to zrobi komputer.

Valdaria. Jest to bogini świata Valdaronu. Jej charakter nie jest złożony. Jest prosty jak konstrukcja cepa.
Kojarzycie grę Caesar III? Tam były bóstwa. Jak się pamiętało o nich to byli szczęśliwi, sprawiali że plony były większe, wrogie wojska ginęły w tajemniczych okolicznościach itd. A jak dane bóstwo zostało olewane to karało mieszkańców. Ten pomysł wykorzystałem w tym projekcie.
U nas takim bóstwem jest Valdaria. Nie opiekując się nią ukarze Was wszystkich, a jak będziecie się do niej modlić to nawet Was wszystkich nagrodzi.

Jak to działa?

Na środku Floran stoi statua Bogini Valdarii. U niej będzie można złożyć ofiarę. Ofiarą będą specjalne kamienie, Szmaragdy. Szmaragd kosztuje 5 zł. W tym przypadku osoba dotująca tego kamienia nie dostaje. I to jest ciekawe. Ten Szmaragd może zdobyć każdy gracz w grze. Będzie on znajdował się w skrzyni, której lokalizacja będzie podana na statule.
Zabawa ze znalezieniem skrzyni będzie polegać na tym żeby znaleźć ją mając tylko jej współrzędne np. 21634, -21554, 3211

Przy otwarciu skrzyni, ten kto ją otworzył dostanie Szmaragd który będzie mógł złożyć w ofierze.
O pojawieniu się skrzyń będzie powiadamiał Was announce w grze. I teraz uwaga. Po złożeniu ofiary, czyli oddania kamienia wszyscy co są online dostają błogosławieństwo od Valdarii w postaci 2 bufów:
- zminiejszenie ciężaru przedmiotów w ekwipunku
- zmniejszeniu kosztu many wszystkich umiejętności.
plus trzeciego wylosowanego z puli pięciu bufów takich jak:
- zwiększenie regeneracji many
- zwiększenie regeneracji życia
- zwiększenie ilości many
- zwiększenie ilości życia
- zwiększenie prędkości postaci
Bufy te trwają tylko 2 godziny. Po następnym oddaniu Szmaragdu znowu wszyscy online dostaną te bufy, znowu na 2 godziny. Itd. Bufy zostały wybrane tak żeby każda postać niezależnie od poziomu i klasy nie była pokrzywdzona.
Wszystko jak na razie jest pięknie, ale jest też druga strona medalu. Na stronie w panelu Nawigacja macie termin do kiedy mają być uzbierane pieniądze. Jak ten termin minie, a Bogini nie dostanie wystarczająco Szmaragdów to wszyscy poniosą karę. Rozgniewana Bogini zdejmie z Was wszystkie bufy w tym jej, niebo stanie się na zawsze czerwone i będą liczne trzęsienia ziemi. Dopiero jak uzbiera daną ilość kamieni to wszystko wróci do normy.

- Możliwość powiększenia miejsca w kramikach do 12 slotów dla Krasnoludów i do 11 dla pozostałych ras.

Zmodernizowane zostały skile od rybaka. Retail przewiduje tylko 3 poziomy skila Expand Trade. Tutaj zwiększono do 8 poziomu. Reszta skili zaczynające się na słowo Expand można kupić od 10 poziomu postaci.

//Onegar
Nie pisz dual postów.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2009, 07:09:46 pm wysłana przez Onegar »
Nie piszę poprawnie po polsku, ale chociaż się staram...


  • Wiadomości: 5

  • Pochwał: 0

Odp: Valdaron - Low - PL tlumaczony
« Odpowiedź #70 dnia: Lipiec 14, 2009, 07:40:57 pm »
Dorsai nie byłaś...nie wiesz.Więc co się wymądrzasz?  Zagraj na Valdaronie z miła chęcią wysłucham twoich uwag co do niego  :D tyle ode mnie

 :oops: Epic Fail ;]
Bu


  • Wiadomości: 8

  • Pochwał: 0

  • Bo tak jest
Odp: Valdaron - Low - PL tlumaczony
« Odpowiedź #71 dnia: Lipiec 29, 2009, 04:54:11 pm »
Opinia moja i moich znajomych o tym serwerze jest negatywna.

Każdy kto przebrnie przez dluuugi regulamin serwera nie będzie chyba zaskoczony małą liczbą on-line. Nie podoba mi się to, że GM czytają logi by wyłapać „nieklimatyczne zachowania”. Przy liczbie 40 osób może to i kogoś bawi ale skoro serwer pretenduję do większej liczbie graczy wydaje mi się to utopijne. Nie wspomnę nawet już o prawie do prywatności każdego z nas. Nie podoba mi się też, że gracze dostają prezenty w grze za dotacje. Monety za które nabywają towar.
Jeden dominujący klan, którego klanowicze tylko pewnie przez przypadek wpłacają największe kwoty dotacji.

To co najbardziej jednak mnie odrzuciło od tego serwera to postawa GM i język jakim się zwracają do graczy na forum. Niejednokrotnie byłam świadkiem słów „taki gnój nie będzie tu grał” „nie będziesz -_-'@#$ się„  Na próżno będziecie szukać tych wypowiedzi na forum, bo są wykasowane. Ciągłe powtarzanie przez GM „musi być rygor to będą efekty” kojarzą mi się z jakimś obozem pracy. Ludzie poodchodzili. Ja i moi znajomi również.
 
Może  pomysł na serwer jest fajny ale łamiący prawo licencji.
Poczytajcie opinie o tym serwerze na innych forach.

Wybaczcie, że pisze z innego konta niż mam to w zwyczaju ale nie chce być kojarzona z tym serwerem.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2009, 04:56:30 pm wysłana przez Bromba »
Miła i kulturalna ekipa Valdaronu zawsze doradzi:
Weź ty się najlepiej już zamknij albo stul pysk jak zamknij się nie dociera do ciebie


  • Wiadomości: 31

  • Pochwał: -1

    • Valdaron
Odp: Valdaron - Low - PL tlumaczony
« Odpowiedź #72 dnia: Lipiec 30, 2009, 03:28:31 pm »
Ooojjj następna ofiara losu. No patrzcie... za długi regulamin... Na szczęście są inne serwery które nie mają zasad i gdzie można tam grać do woli. Idź tam i zostań.

Za dotacje dostają bufy wszyscy gracze nie tylko Ci dotujący. A Valdary za które można kupić np. czapki, maski można dostać za grę u nas, za pracę na serwerze i za dotację. Znajdź mi drugi serwer gdzie jest to wszystko tak zbalansowane. Gdzie za dotacje jednej osoby wszyscy gracze na tym korzystają.

Odrzuca cię postawa Gmów? Pewnie nie lepsza jesteś a grasz świętoszka. Weź się zastanów na drugi raz zanim coś napiszesz.

Może ten serwer nie jest w 100% legalny. Ja go nie zrobiłem po to żeby się na nim dorobić czy coś, jak już parę razy o tym pisałem. Ten serwer jest dla ludzi z odrobiną szacunku dla innych ludzi. Reszta która tego szacunku nie ma, była, jest i będzie gnojona. Więc te swoje żale na ŻAL.RU zapodawaj. Naucz się szanować kogoś potem oczekuj tego samego. KPW?

Ja nie wybaczam.

Nie piszę poprawnie po polsku, ale chociaż się staram...


  • Wiadomości: 8

  • Pochwał: 0

  • Bo tak jest
Odp: Valdaron - Low - PL tlumaczony
« Odpowiedź #73 dnia: Lipiec 31, 2009, 07:12:00 pm »
Ooojjj następna ofiara losu.

Odrzuca cię postawa Gmów? Pewnie nie lepsza jesteś a grasz świętoszka.
Reszta która tego szacunku nie ma, była, jest i będzie gnojona.
Ja nie wybaczam.

To właśnie miałam na myśli mówiąc o żenującym zachowaniu GM wobec graczy.

Drogi Gmie Valdaronu, atakuj moje argumenty, nie mnie. Na tym polega dyskusja.

 
Miła i kulturalna ekipa Valdaronu zawsze doradzi:
Weź ty się najlepiej już zamknij albo stul pysk jak zamknij się nie dociera do ciebie


  • *******
  • Wiadomości: 1866

  • Pochwał: 18

  • <3
Odp: Valdaron - Low - PL tlumaczony
« Odpowiedź #74 dnia: Lipiec 31, 2009, 09:43:38 pm »
Wiesz co, napiszę co sądzę.

Reszta która tego szacunku nie ma, była, jest i będzie gnojona.

Najlepsze co jest na tym serwerze, czyli wyrzucanie graczy którzy zachowują się jak gówniarze.

Cytuj
Każdy kto przebrnie przez dluuugi regulamin serwera nie będzie chyba zaskoczony małą liczbą on-line.

Loled! chyba ten regulamin jest po to, aby właśnie wyrzucić potencjalnych lolpolaczków ;P
Sebal- Life ...

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

SHUT UP AND ENJOY THE MUSIC

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬