Witaj
Gość

Wątek: L2 Off  (Przeczytany 4792 razy)

  • Wiadomości: 16

  • Pochwał: 0

L2 Off
« dnia: Czerwiec 24, 2008, 08:20:26 pm »
Czesc, od Pt zaczynam grac na retailu i mam kika pytan:
1) Na ktorym serwerze jest najbardziej rozwinieta gospodarka tzn. najwiecej ludzi (polakow), badz ktory jest najlepszy
2) czy na start oplaca sie robic Ol czy bardzies daggera
3)Ile mniej wiecej zajmuje naexpienie na 40 lvl postac

Z góry thx i pozdrO


  • Wiadomości: 124

  • Pochwał: 5

Odp: L2 Off
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 24, 2008, 08:37:02 pm »
1 teon bartz franz (co do ilości polaków nie wiem nie grałem na innych serwerach)
2 Dager chociaż jak byś dorwał  dobry klan to i ol dobry
3 Szybko nawet nie zauważysz.
Teon -->PM Broghul / PM Podchmielony / PM OczyKobry xD (to było dawno i nieprawda :P )
"Ja ork, ja frenzy, ja biec i ubić"
Zanim Napiszesz Temat Wejdź tu!


  • Wiadomości: 599

  • Pochwał: 11

    • www.xyberdesign.pl
Odp: L2 Off
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 24, 2008, 08:42:12 pm »
3. Jeśli wcześniej grałeś na serwerach 4x+ to na pewno zauważysz różnice i w pierwszej chwili może cię to zniechęcić. Po pewnym czasie się przyzwyczaisz (tak mi się wydaje)


  • Wiadomości: 374

  • Pochwał: 2

  • Slutty McSlut Fan
Odp: L2 Off
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 24, 2008, 11:35:30 pm »
Czesc, od Pt zaczynam grac na retailu i mam kika pytan:
1) Na ktorym serwerze jest najbardziej rozwinieta gospodarka tzn. najwiecej ludzi (polakow), badz ktory jest najlepszy
2) czy na start oplaca sie robic Ol czy bardzies daggera
3)Ile mniej wiecej zajmuje naexpienie na 40 lvl postac

Z góry thx i pozdrO
1 hmm w  sumie to nie orientuje  jak to jest na innych serwach niz franz ale głównie polecał bym ci właśnie franza .
2 Najlepiej grać tym czym lubisz . Każda postać jest przydatna i każda mnie więcej jest trudno o lvl i sprzęt oczywiście w zależnosci od grade ( np żeby zdobyć top b na bd trzeba się o meczyć natomiast zdobyć b grade dla archera jest bardzo łatwo , archerem możesz spokojnie expić solo ale party tez czesto bedziesz mial nieżaleznie od lvla ).
3 A to już zależy tylko od ciebie . Jeżeli grasz dużo to możesz wy expic sie w 1 miesiąc lub mniej , jeżeli sie obijasz 1-2 miesiące . Pozdr :P



  • Wiadomości: 450

  • Pochwał: 3

Odp: L2 Off
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 25, 2008, 12:55:23 am »
Cytuj
A to już zależy tylko od ciebie . Jeżeli grasz dużo to możesz wy expic sie w 1 miesiąc lub mniej , jeżeli sie obijasz 1-2 miesiące . Pozdr
Chyba miałeś na myśli tydzień, chociaż to i tak długo;]
?? Serfer kor



  • *******
  • Wiadomości: 3220

  • Pochwał: 27

Odp: L2 Off
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 25, 2008, 12:59:27 am »
1. Najwięcej ludzi + rozwinięta gospodarka: Teon, Franz, Bartz. Najwięcej Polaków: w sumie chyba na każdym serwerze znajdzie się jakiś polski klan, ale najwięcej to pewnie na Hindemith.
2. Akurat OL to bym nikomu nie radził na pierwszą postać na offie :D Jeśli już ma być postać z tych dwóch to dagger, a jak nie to najlepiej jakiś support.
3. Jak zaczynasz na serwerze od zera (brak kumpli, którzy mogliby Ci pomóc) to około miesiąca. Jeśli masz kogoś kto Ci pożyczy sprzęt, ewentualnie wspomoże buffami, to da się w tydzień zrobić 40 + questy. Jeśli jesteś no-lifem, to nawet szybciej ;)


  • Wiadomości: 460

  • Pochwał: 0

    • Moja strona
Odp: L2 Off
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 25, 2008, 01:13:22 am »
np żeby zdobyć top b na bd trzeba się o meczyć natomiast zdobyć b grade dla archera jest bardzo łatwo

Dlaczego uważasz, że np skrafcenie bopa jest łatwiejsze od zbicia dwóch c-gradowych mieczy? Zresztą nawet sprawdziłem sobie l2wh i na Franz Bop CS kosztuje 45 kk a tsu*sls +4 42kk. W dodatku BD w sumie nie musi miec duali +4, natomiast dla łucznika, to jaką ma giwerę jest kluczowym elementem decydującym o szansach znalezienia party poza klanem.

Do autora wątku: bardziej "opłaca się" daggera. OL tylko jak masz dużo samozaparcia, albo znajdziesz ludzi, którzy w danym momencie bardzo potrzebują takiej postaci i cię wyekspią. Najwięcej ludzi jest na Teonie, ale ekonomię wszędzie napędzają boty. Trudno powiedziec, gdzie jest najwięcej Polaków. Na wszystkich serwerach jest ich trochę, a na Teonie to nawet dużo :P .



  • Wiadomości: 374

  • Pochwał: 2

  • Slutty McSlut Fan
Odp: L2 Off
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 25, 2008, 02:16:17 am »
np żeby zdobyć top b na bd trzeba się o meczyć natomiast zdobyć b grade dla archera jest bardzo łatwo

Dlaczego uważasz, że np skrafcenie bopa jest łatwiejsze od zbicia dwóch c-gradowych mieczy? Zresztą nawet sprawdziłem sobie l2wh i na Franz Bop CS kosztuje 45 kk a tsu*sls +4 42kk. W dodatku BD w sumie nie musi miec duali +4, natomiast dla łucznika, to jaką ma giwerę jest kluczowym elementem decydującym o szansach znalezienia party poza klanem.

Do autora wątku: bardziej "opłaca się" daggera. OL tylko jak masz dużo samozaparcia, albo znajdziesz ludzi, którzy w danym momencie bardzo potrzebują takiej postaci i cię wyekspią. Najwięcej ludzi jest na Teonie, ale ekonomię wszędzie napędzają boty. Trudno powiedziec, gdzie jest najwięcej Polaków. Na wszystkich serwerach jest ich trochę, a na Teonie to nawet dużo :P .


bw 50 kk > doom light 20-30.. i bd wsumie potrzebuje sa do duali jednak cryty po 200 a 800 to ruznica a party do 58 tez czesto nie dostaniez jak dobrego klanu nie masz .Zreszta bd o a grade top tez nie jest łatwo na luczniko wychodzi to okolo 200 kk a na bd okolo 400



  • Wiadomości: 450

  • Pochwał: 3

Odp: L2 Off
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 25, 2008, 07:33:22 am »
Jeżeli masz takie wizje to pograj łucznikiem, zobaczysz jak przyjemnie grało się BD ;d

A tak bardziej do tematu to jeżeli chodzi o daggera grając pierwszy raz na offie prawie się osrałem jeżeli chodzi o kasę, troche nakombinować się trzeba :P Chociaż mój obecny berserker jest pewnie jeszcze mniej ekonomiczny;]
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2008, 07:40:35 am wysłana przez slon »
?? Serfer kor



  • Wiadomości: 16

  • Pochwał: 0

Odp: L2 Off
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 25, 2008, 08:00:23 am »
hmmm. zauważylem, że dużo sie pisze o botach. Czy sprawiaja one jakis problem w expie. Bo dla mnie gracz ktory gra botem to ,,smiec". A tak sie teraz zastanawam zeby zrobic albo tyranta/TH.
I czy lepszy Franz/Teon bo zdania sa podzielone

dzieki i pozdrO


  • ******
  • Wiadomości: 1108

  • Pochwał: 0

Odp: L2 Off
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 25, 2008, 08:16:33 am »
hmmm. zauważylem, że dużo sie pisze o botach. Czy sprawiaja one jakis problem w expie. Bo dla mnie gracz ktory gra botem to ,,smiec". A tak sie teraz zastanawam zeby zrobic albo tyranta/TH.
I czy lepszy Franz/Teon bo zdania sa podzielone

dzieki i pozdrO

tyranta dosyc szybko wyfarmisz, w sumie TH tez nie bylby zly, na pvp osobiscie wybralbym tyrka, th bedziesz musial znacznie mocniej wyfarmic zeby dawac rade, tyrant na dobra sprawe od wczesnych 7x jest juz dobrym dd. Wybierajac postac powinienes sie kierowac wlasnie tym jak szybko bedziesz mogl zaczac pvp, bo przed 74+ pvp bedziesz mial raz na tydzien.

a propos botow, na 90% zmienisz swoje podejscie i zrobisz wszystko zeby bicie mobow bylo jak najmniej uciazliwe (jesli nie dzieki l2w to jakims klikaczem do asysty, etc), chyba ze jestes urodzonym farmerem i lubisz po kilka h dziennie klikac na moby. Wiekszosci osob znudzilo to sie i dlatego jest tyle botow.Czy sprawiaja problem w expie? Na lunie czasami tak, na rozwinietych serwerach jak teon/franz- nie mam pojecia.


  • Wiadomości: 16

  • Pochwał: 0

Odp: L2 Off
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 25, 2008, 08:19:33 am »
No wiesz nie chcem nikogo urazic ale moim zdaniem gr w L2 to nie program tylko chęc zdobycia czegos samemu a nie za pomoca L2w. Dla mnie to zenujace. Wiec jak tyrek i co franz/teon?


  • ******
  • Wiadomości: 1516

  • Pochwał: 14

Odp: L2 Off
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 25, 2008, 08:45:21 am »
Teon, gra tam znacznie wiecej ludzi. Najbardziej zaludniony serwer.
Naia - oficjalny server
DominionWind- Healer 99/Enchanter 90/Blade Dancer 5x - aktywny
Jestem ciekawy czy to Montezuma pisze te wszystkie posty tu, czy jakiś skrypt znalazł.
Ah, te chłopaki z NA są tak zautomatyzowani.
Zanim zacząłem grać z Alarionem to miałem do czynienia z kilkoma Cp,ludźmi i mogę powiedzieć, że ta jego "teoria" jest dla 90% graczy nieosiągalna bo po prostu są zbyt słąbymi graczami. 


  • Wiadomości: 450

  • Pochwał: 3

Odp: L2 Off
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 25, 2008, 08:49:54 am »
Jeżeli chodzi o Franz to spokojnie znajdujesz miejsce do ekspa, przynajmniej na 6x lvlu, boty czasem w katach mogą wkurzać, ale tam też raczej nie ma ich milionów 8) Pamiętam, że bardziej wkurzałem się na abyss x3, że wszystkie spoty zajebane  :P
?? Serfer kor



  • ******
  • Wiadomości: 1108

  • Pochwał: 0

Odp: L2 Off
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 25, 2008, 09:35:48 am »
No wiesz nie chcem nikogo urazic ale moim zdaniem gr w L2 to nie program tylko chęc zdobycia czegos samemu a nie za pomoca L2w. Dla mnie to zenujace. Wiec jak tyrek i co franz/teon?

ja w tej chwili podchodze do l2 jak do gry strategicznej, w ktorej wydajesz polecenie jednostkom i one cos tam robia przez jakis czas, dobrze je dogladac bo zawsze moze sie cos skaszanic i gra mi sie bardzo dobrze, sa jakies elementy pvp, na pve czasami tez trzeba recznie bo z kiepskim sprzetem bot nieogarnie na niektorych waznych spotach.

Co do osiagania wszystkiego recznie, z tego co wiem to na endgameowych lvlach nie pobotujesz sobie za dobrze bo wyniosa Cie ze spota, czyli zawsze bedzie okazja zeby naklepac sie mobow. Tez kiedys mowilem, ze nigdny nie bede botowal, na x5 serwerach bylem w stanie dofarmic tanka do 77 bijac non stop na samych potkach i self buffie, wiec farmer ze mnie nienajgorszy. Na retku na 50 lvlu wymieklem. Poza tym co innego grac od c1/c2 gdzie wszystkie poszczegolne grady zdobywalo sie wykrwawiajac o spota, teraz jest jeden wielki wyscig do 3cich prof i s grade, 1-74 po prostu nudzi jak sie juz te lvle robilo 5,6,7+ razy. 


  • *******
  • Wiadomości: 4647

  • Pochwał: 16

  • Ryl to faja
Odp: L2 Off
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 25, 2008, 11:59:12 am »
Cytuj
Na retku na 50 lvlu wymieklem.

No to fajnie masz :P Ja tam na exp lolsk nie narzekam w ogóle, może te 20-30%/dzien to mało ale przynajmniej mam fun :P

Lineage 2 Essence (L2 Reborn) - Shillien Templar lvl 90 --- active
Lineage 2 Essence (EU Maroon) - Death Knight lvl 86 --- retired


  • Wiadomości: 450

  • Pochwał: 3

Odp: L2 Off
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 25, 2008, 12:27:13 pm »
Może dla niego patrzenie na kropkę to wiekszy fun niż koszenie mobów?;p Niczego nie możesz być pewien 8)
?? Serfer kor



  • ******
  • Wiadomości: 1108

  • Pochwał: 0

Odp: L2 Off
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 25, 2008, 05:56:50 pm »
Cytuj
Na retku na 50 lvlu wymieklem.

No to fajnie masz :P Ja tam na exp lolsk nie narzekam w ogóle, może te 20-30%/dzien to mało ale przynajmniej mam fun :P



nie narzekasz bo grasz na ustawionym serwerze z juz pocrafconym sprzetem, manorem, wieksza iloscia dobrych spotow, nie musiales dymac na clan hall i z tego co czytalem to miales wypozyczony sprzet c grade. Poza tym chyba nie masz ochoty zostac factorem, bo nawet z tymi utrudnieniami spokojnie bym Cie dogonil majac w tej chwili relatywnie malo czasu na gre (9h w robocie ftl). 


  • Wiadomości: 173

  • Pochwał: 1

Odp: L2 Off
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 25, 2008, 07:18:17 pm »
Cytuj
Na retku na 50 lvlu wymieklem.

No to fajnie masz :P Ja tam na exp lolsk nie narzekam w ogóle, może te 20-30%/dzien to mało ale przynajmniej mam fun :P


farma sprawia fun doooobrze mi juz przestala sprawiac od c4 ~~
SWARM


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: L2 Off
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 25, 2008, 07:21:19 pm »
Imo Franz the best :)
A to czy Tyrek, czy Dagger, twoja sprawa. Jedna bieda. Tyrant potrzebuje więcej kasy na expa, ale na sprzet, żeby sie koksało mniej. Ale od 68lvl leci z expem jak chory, a dagger mniej więcej non stop tak samo, no może w S grade lepiej :)
HATE ME MOAR!


  • *******
  • Wiadomości: 3220

  • Pochwał: 27

Odp: L2 Off
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 25, 2008, 08:28:53 pm »
Teon, gra tam znacznie wiecej ludzi. Najbardziej zaludniony serwer.
montezuma, a jak tam wygląda sprawa z tymi radarami ? Bo tak widziałem na blahu w jakimś wątku Pellegri pisał, że tam już prawie nie ma daily pvp między factor klanami, bo goście robią party recall albo logout już jak widzą enemy na radarach z kilku k range i pozostaje głównie mass pvp :( W sumie to chyba radarów na Teonie najwięcej, bo jeśli się nie mylę, to wymyślili je właśnie Ruscy z ITT/X :P


  • Banned
  • Wiadomości: 127

  • Pochwał: -5

Odp: L2 Off
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 25, 2008, 09:50:12 pm »
Cytuj
farma sprawia fun doooobrze mi juz przestala sprawiac od c4 ~~

mi sprawiała ale nie w wydaniu ncsoft, czyt. czysta farma gdzie szczyt pvp to strainowanie farmerów, albo wybicie l2w party enemy. nikt nei expi legit= nei ma pvp.

Cytuj
montezuma, a jak tam wygląda sprawa z tymi radarami ? Bo tak widziałem na blahu w jakimś wątku Pellegri pisał, że tam już prawie nie ma daily pvp między factor klanami, bo goście robią party recall albo logout już jak widzą enemy na radarach z kilku k range i pozostaje głównie mass pvp Sad W sumie to chyba radarów na Teonie najwięcej, bo jeśli się nie mylę, to wymyślili je właśnie Ruscy z ITT/X Razz

Co do radarów to pewnie na hinde czy bartzu też każdy ma tylko uprawiają propagandę na forum że są fajniejsi od Euro.



  • Wiadomości: 450

  • Pochwał: 3

Odp: L2 Off
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 25, 2008, 10:33:53 pm »
loloff...
?? Serfer kor



  • ******
  • Wiadomości: 1516

  • Pochwał: 14

Odp: L2 Off
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 25, 2008, 11:18:03 pm »
[quote author=Frohike link=topic=21595.msg238788#msg238788
montezuma, a jak tam wygląda sprawa z tymi radarami ? Bo tak widziałem na blahu w jakimś wątku Pellegri pisał, że tam już prawie nie ma daily pvp między factor klanami, bo goście robią party recall albo logout już jak widzą enemy na radarach z kilku k range i pozostaje głównie mass pvp :( W sumie to chyba radarów na Teonie najwięcej, bo jeśli się nie mylę, to wymyślili je właśnie Ruscy z ITT/X :P
[/quote]

daily pvp istnieje, wszystko zalezy od tego jake masz party i kto na ciebie idzie. Przykladowo exp sobie w mos/it archer cov party i tu wpada mag party z OL 80+ i 3 hero
Naia - oficjalny server
DominionWind- Healer 99/Enchanter 90/Blade Dancer 5x - aktywny
Jestem ciekawy czy to Montezuma pisze te wszystkie posty tu, czy jakiś skrypt znalazł.
Ah, te chłopaki z NA są tak zautomatyzowani.
Zanim zacząłem grać z Alarionem to miałem do czynienia z kilkoma Cp,ludźmi i mogę powiedzieć, że ta jego "teoria" jest dla 90% graczy nieosiągalna bo po prostu są zbyt słąbymi graczami. 


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: L2 Off
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 27, 2008, 07:55:16 am »
Wpadają enemy i na całym vencie alarmy dzwonią...skąd ja to znam :D
HATE ME MOAR!