Witaj
Gość

Wątek: Abyss x3 parę pytań  (Przeczytany 3667 razy)

  • Wiadomości: 69

  • Pochwał: 0

  • The Crow
Abyss x3 parę pytań
« dnia: Październik 05, 2008, 03:23:46 pm »
1. Czy ilość osób online nadal tak dobra jak to było opisywane parę miesięcy temu? ostatnio wiele serwerów upada..
2. Jesteście w jakichś dobrych klanach, które rekrutują w razie czego (najlepiej z akademią)
3. Jak stoją ceny np.
 - bssd
 - bssc
 - ewc
 - homu clean
 - AA
4. czy jest duża dysproporcja między cenami buy a sell? (np. na frintezzie potrafią sprzedawać sop po 50k, a kupować po 10. Varnish sprzedają po 5-7k, kupują góra po 2,5 ;/ )
"...Abashed the devil stood, and felt how awful goodness is..."


  • Banned
  • Wiadomości: 503

  • Pochwał: 3

Odp: Abyss x3 parę pytań
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 05, 2008, 03:35:11 pm »
1. 4,8k codziennie ludzi conajmniej gra
2. dobre klany, hmm...z tego co się orientuję to od 70+ biorą
3.ostatnio wzrosły z racji ooostrej zabawy w agumentację i OE, ogólnie takie gospodarcze pytania to do Koszałka Opałka na PW bo on się tym zajmuje
Asta, officially teh greatestest fanboi ze Marc1na.


  • Wiadomości: 301

  • Pochwał: 5

  • Head Shoot!
Odp: Abyss x3 parę pytań
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 05, 2008, 09:48:33 pm »
1. - - -
2. Zawsze mozesz zalapac sie do akademii (najwiecej kasy dostaniesz, gdy dolaczysz na 16 lvlu), a jezeli chodzi o glowny klan to zalezy jaka postacia masz zamiar grac.
3. EWC ~2kk
    homki po ~6kk widuje
   AA - 6a sprzedaja ~5a skupuja
4. Kwestia gracza. Jezeli ktos ma duzo czasu na skupowanie to potrafia skupowac nawet 3-4x taniej niz normalnie towar chodzi na rynku, ale mniej wiecej buy/sell sa w rozsadnej roznicy.
The Abyss x3:

Insomnia clan www.insomnia.home.pl

Ten rozdział życia mam już za sobą

Na Forum od
    Listopad 27, 2005


  • Wiadomości: 69

  • Pochwał: 0

  • The Crow
Odp: Abyss x3 parę pytań
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 05, 2008, 11:19:24 pm »
jezeli chodzi o glowny klan to zalezy jaka postacia masz zamiar grac.
Albo tradycyjnie SH, albo Gladem, no i na bank zrobiłbym spoila i TH dla kasy. Z tego co widzę to nawet fajny serwer, jak na frintezzie nic się nie zmieni to może się przeniesiemy z paroma osobami :) bo tam ekonomia pada na maxa, zwykłych matsów nie da się nieraz sprzedać po rozsądnej cenie, siedząc bite 8 godzin na rynku.
"...Abashed the devil stood, and felt how awful goodness is..."


  • Wiadomości: 301

  • Pochwał: 5

  • Head Shoot!
Odp: Abyss x3 parę pytań
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 05, 2008, 11:36:00 pm »
Na x3 zmiany sa duze jezeli chodzi i sprzet. Ostatnio na rynku jest wysyp broni S, czasem mozna spotkac klaty draconica po 2kkk a tego sie wczesniej nie spotykalo. Mozna takze dostac epici, ale najtanszy to zaken (1,9kkk).
The Abyss x3:

Insomnia clan www.insomnia.home.pl

Ten rozdział życia mam już za sobą

Na Forum od
    Listopad 27, 2005


  • *******
  • Wiadomości: 1148

  • Pochwał: 0

  • whatever.
Odp: Abyss x3 parę pytań
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 06, 2008, 12:41:58 pm »
EEe tam, Zakena za 1.5kkk dorwie raczej bez wiekszych problemow
new future.


Odp: Abyss x3 parę pytań
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 06, 2008, 01:19:06 pm »
1. Czy ilość osób online nadal tak dobra jak to było opisywane parę miesięcy temu? ostatnio wiele serwerów upada..
2. Jesteście w jakichś dobrych klanach, które rekrutują w razie czego (najlepiej z akademią)
3. Jak stoją ceny np.
 - bssd
 - bssc
 - ewc
 - homu clean
 - AA
4. czy jest duża dysproporcja między cenami buy a sell? (np. na frintezzie potrafią sprzedawać sop po 50k, a kupować po 10. Varnish sprzedają po 5-7k, kupują góra po 2,5 ;/ )

1. Tak - ostatnio widac nowy, ciekawy trend - wiele "High lvl" robi nowe postacie - Dion znow jest pelne ;)

2. Jestem w najlepszym klanie na serwerze ;) - Gronostaje

3. Ceny
- bssd 65 Adena
- bssc - cos ok. 110 - 130 Adena
- EWC - roznie, w zaleznosci od oferty od 2,6 - 3,4kk
- Homek Clean - tak jak ceny Crysow :P - golego kupisz za 7,5 kk
- AA - w zaleznosci od "fali wymiany broni i podobnych tendencji" - 5Adena - 7Adena

4. Zalezy od Matsu / Recki itp. CBP sprzedawalem nawet po 43k - a skupuje przewaznie za 50% ceny rynkowej.


  • Wiadomości: 69

  • Pochwał: 0

  • The Crow
Odp: Abyss x3 parę pytań
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 06, 2008, 08:21:44 pm »
1. Tak - ostatnio widac nowy, ciekawy trend - wiele "High lvl" robi nowe postacie - Dion znow jest pelne ;)

2. Jestem w najlepszym klanie na serwerze ;) - Gronostaje

3. Ceny
- bssd 65 Adena
- bssc - cos ok. 110 - 130 Adena
- EWC - roznie, w zaleznosci od oferty od 2,6 - 3,4kk
- Homek Clean - tak jak ceny Crysow :P - golego kupisz za 7,5 kk
- AA - w zaleznosci od "fali wymiany broni i podobnych tendencji" - 5Adena - 7Adena

4. Zalezy od Matsu / Recki itp. CBP sprzedawalem nawet po 43k - a skupuje przewaznie za 50% ceny rynkowej.
To widać ekonomia trochę lepsza niż na frytce, tam ostatnio nie mogłem sprzedać CBP nawet po 30k - po prostu nie ma chętnych, w tej chwili serwer cierpi na wyludnienie (nie wiem, czy wszyscy poszli na to cholerne Roxy czy co? :D)

Co do klanu: macie jakąś akademie itd? Nie zależy mi na kasie za ukończenie, IMO do klanu idzie się po to żeby mieć z kim pograć i pogadać:)
"...Abashed the devil stood, and felt how awful goodness is..."


Odp: Abyss x3 parę pytań
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 07, 2008, 01:53:31 am »
W klanie jest akademia i kupe ciekawych ludzi ;) - w sygnie znajdziesz linki do forum - rozejrzyj sie,
jak stwierdzisz, ze bedziesz do nas pasowal - to napisz post rekrutacyjny - proste.

Nie prowadzimy wojen, jestesmy pokojowo nastawieni, itp, itd - opis klanu znajdziesz i na tym forum i na naszym.


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: Abyss x3 parę pytań
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 07, 2008, 10:56:41 pm »
Heh, od dawna marzy mi się wstąpienie do was Koszałek ale musze jednak się powstrzymywać. Za mało regularnie gram w l2 żeby przystępywać do jakiegokolwiek klanu. Dlatego też mimo kłopotów ze zdobyciem jakiejkolwiek rzeczy d grade nie proszę znów o wspomożenie bo ostanio jak mi Koszałek dałeś kase to przepadła z kontem i miałem wyrzuty sumienia że się nie miałem okazji odwdzięczyć :D.

Ale po co ja pisze te wywody, do rzeczy -  ja na twoim miejscu Draven nawet bym sie nie zastanawiał,. Tym bardziej teraz gdy (jak wspomniał Koszałek) dużo osób zaczyna nowe chary i w Gludio są korki na ulicach :P a w wioskach startowych rozstawiają BUYshops co samo w sobie jest oceną ilości postaci niskolvlowych. Jedyne co może przeszadzać to wszechobecny rosyjski i rzadkość w posługiwaniu się nawet podstawowym angielskim wśród rosjan. Językiem urzedowym niestety wydaje się rosyjski. Dualbox jest na porzadku dziennym bo jest legalny ale jakieś walkery już nie. Świetna jest też wydajność samego serwera. Dopiero przy 4k+ ludzi zaczynają się lekkie ale widoczne opóźnienia
Z drobnych rzeczy - Pliki konfiguracyjne abyssa zawierają już takie rzeczy jak oznaczenie lvlów i statusów mobków (social to S, agressive to czerwony napis itp) oraz jest podział na Boxy i chesty. Może to są drobiazgi ale wg mnie bardzo uprzyjemniają grę. Jedynie czego brauje to kolorowania i drop patcha ale od czego są l2utils.

Chyba x3 to najstarszy i najbardziej stabilny serwer. Ba zaryzykowałbym nawet stwierdzenie że jeżeli mówimy o abyssie to mówimy o x3. Na innych ludzie przychodzą i odchodzą a tutaj ciągle jest wzrost populacji. Czasem większy czasem mniejszy ale jest więc jeżeli szukasz czegoś na dłużej (stabilizacji w życiu :D ) to x3 to bardzo dobry wybór. Pozdro
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2008, 11:00:48 pm wysłana przez doman18 »
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • Wiadomości: 301

  • Pochwał: 5

  • Head Shoot!
Odp: Abyss x3 parę pytań
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 07, 2008, 10:59:51 pm »
Po otwarciu rosyjskiego oficiala na abyssie moze zawitac kryzys...
The Abyss x3:

Insomnia clan www.insomnia.home.pl

Ten rozdział życia mam już za sobą

Na Forum od
    Listopad 27, 2005


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: Abyss x3 parę pytań
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 07, 2008, 11:09:56 pm »
Po otwarciu rosyjskiego oficiala na abyssie moze zawitac kryzys...
To gratuluje NCSoftowi refleksu. To tak jakby dopiero dziś blizzard zaczął sprzedawać starcrafta w korei i wspierać tamtejsze community. Rosyjskie nieoficjale mają za długą historię żeby ludzie zaczeli okupować retaila. Przynajmniej tak mi się wydaje, pożyjemy zobaczymy[/offtop]
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • Wiadomości: 69

  • Pochwał: 0

  • The Crow
Odp: Abyss x3 parę pytań
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 08, 2008, 12:49:23 am »
Heh, od dawna marzy mi się wstąpienie do was Koszałek ale musze jednak się powstrzymywać. Za mało regularnie gram w l2 żeby przystępywać do jakiegokolwiek klanu. Dlatego też mimo kłopotów ze zdobyciem jakiejkolwiek rzeczy d grade nie proszę znów o wspomożenie bo ostanio jak mi Koszałek dałeś kase to przepadła z kontem i miałem wyrzuty sumienia że się nie miałem okazji odwdzięczyć :D.

Ale po co ja pisze te wywody, do rzeczy -  ja na twoim miejscu Draven nawet bym sie nie zastanawiał,. Tym bardziej teraz gdy (jak wspomniał Koszałek) dużo osób zaczyna nowe chary i w Gludio są korki na ulicach :P a w wioskach startowych rozstawiają BUYshops co samo w sobie jest oceną ilości postaci niskolvlowych. Jedyne co może przeszadzać to wszechobecny rosyjski i rzadkość w posługiwaniu się nawet podstawowym angielskim wśród rosjan. Językiem urzedowym niestety wydaje się rosyjski. Dualbox jest na porzadku dziennym bo jest legalny ale jakieś walkery już nie. Świetna jest też wydajność samego serwera. Dopiero przy 4k+ ludzi zaczynają się lekkie ale widoczne opóźnienia
Z drobnych rzeczy - Pliki konfiguracyjne abyssa zawierają już takie rzeczy jak oznaczenie lvlów i statusów mobków (social to S, agressive to czerwony napis itp) oraz jest podział na Boxy i chesty. Może to są drobiazgi ale wg mnie bardzo uprzyjemniają grę. Jedynie czego brauje to kolorowania i drop patcha ale od czego są l2utils.

Chyba x3 to najstarszy i najbardziej stabilny serwer. Ba zaryzykowałbym nawet stwierdzenie że jeżeli mówimy o abyssie to mówimy o x3. Na innych ludzie przychodzą i odchodzą a tutaj ciągle jest wzrost populacji. Czasem większy czasem mniejszy ale jest więc jeżeli szukasz czegoś na dłużej (stabilizacji w życiu :D ) to x3 to bardzo dobry wybór. Pozdro
Chyba mnie przekonałeś :D Zresztą spróbować nie zaszkodzi, uporam się tylko z komisem i pracą i wbiję pewnie jakoś w przyszłym tygodniu :D
"...Abashed the devil stood, and felt how awful goodness is..."


Odp: Abyss x3 parę pytań
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 08, 2008, 10:00:17 am »
Heh, od dawna marzy mi się wstąpienie do was Koszałek ale musze jednak się powstrzymywać. Za mało regularnie gram w l2 żeby przystępywać do jakiegokolwiek klanu.

Czesc Gronostajow nalezy do "dojrzalej" grupy uzytkownikow RPG ;)
wiec ze wzgledu na rodzine, prace itp. - dysponuje dosyc niewielkim "kontyngentem czasowym".
Staramy sie dlatego ustalac tzw. "dni klanowe" w dniach i czasie ktory odpowiada wiekszosci z nas.


  • Wiadomości: 42

  • Pochwał: 0

Odp: Abyss x3 parę pytań
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 01, 2008, 02:18:34 pm »
Mam pytanie, czy wy również macie takie duże lagi już od paru dni na Abyss x3?


  • Wiadomości: 301

  • Pochwał: 5

  • Head Shoot!
Odp: Abyss x3 parę pytań
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 01, 2008, 03:26:31 pm »
Wiem, ze nie ktorzy ludzie z mojego klanu sie na to skarza, ale ja wiekszych problemow nie mam. Takze u мне лагов неты. :)
The Abyss x3:

Insomnia clan www.insomnia.home.pl

Ten rozdział życia mam już za sobą

Na Forum od
    Listopad 27, 2005


  • Wiadomości: 42

  • Pochwał: 0

Odp: Abyss x3 parę pytań
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 01, 2008, 05:59:12 pm »
Zastanawiam się czy ten problem wynika z awarii [niepełnej sprawności] serwera czy to może jakiś błąd w moim komputerze...


  • Wiadomości: 466

  • Pochwał: 1

Odp: Abyss x3 parę pytań
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 02, 2008, 06:37:21 pm »
Abyss to dobry serwer, ale wkurzają ruscy... Jak nie znasz ruskiego mogą być problemy by się z nimi porozumieć. W 80% przypadków ignorują Cię jeśli gadasz po angielsku. (te 20% gdy chcą czegoś od Ciebie np. buffów  8) )

Co do lagów, też je ma i to nawet spore. Dobry moment by sobie zrobić przerwę w L2  :D



Finaly retired, L2 is not fun anymore.


Odp: Abyss x3 parę pytań
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 02, 2008, 06:57:38 pm »
W terenie - 0 lagow, w miastach z duzym rynkiem tak, jak Giran, Goddard, Aden potrafi lagnac - ale to chyba na kazdym serwie.


  • Wiadomości: 42

  • Pochwał: 0

Odp: Abyss x3 parę pytań
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 02, 2008, 10:29:23 pm »
No mi laguje prawie wszędzie, co utrudnia grę.
A co do Rosjan nie tworzył bym jakiś stereotypów bo znam kilku z którymi bardzo dobrze mi się gra :)