Witaj
Gość

Wątek: Policja - Praca  (Przeczytany 15047 razy)

  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Policja - Praca
« dnia: Październik 21, 2008, 06:47:20 pm »
Witam. Szukam kogos, kto posiada informacje albo kontakt z kims kto je posiada na temat policji. Chodzi mi bardziej o to, jak wyglada praca/zarobki/awanse/standart pracy tam, niz ze ten ktos zostal zatrzymany na 48h :)
Potem zadam dodatkowe pytania, jakby ktos juz mi udzielil checi podzielenia sie informacjami, póki co siedze cicho ;)
Pozd0r
HATE ME MOAR!


  • ********
  • Wiadomości: 1980

  • Pochwał: 57

Odp: Policja - Praca
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 21, 2008, 07:04:16 pm »
Ja posiadam trochę informaji na ten temat. Sam się tym interesuję ;). Można napisac naprawdę bardzo dużo. Z tego co dowiedziałem się bezpośrednio od znajomego policjanta z 9-letnim stażem sytuacja wyglada nieco inaczej niż kilka lat temu (prawdopodobnie szkoły oficerskie już nie działają, choć nie ukrywam, ze nie potwierdziłem tych danych jeszcze).

Praca skłąda się z kilku etapów. Na początek szkolenia i ulica wiadomo. Później to się zmienia. jeszcze zależy jaki wydział by Cię interesował.

Początkowe zarobki w tej chwili wynoszą od 1300-1800. Do tego oczywiście darmowe szkolenia i co ważniejsze premie. Premie otrzymujesz za różne wydażenia narodowe w tym święta, wykazywanie się i oczywiście w zależnosci od wydziału za wykonane tam prace. 15 lat i możesz iść na emeryturę. 40% zarobków.

Awanse. Wiadomo. Za postępy w pracy, godne prezentowanie się. Co niesie awans? Niesie za sobą lepsze zarobki i także zmiany grupy wyposażenia (jest ich bodajże 8).

Praca w policji. Niestety realia są takie, że nie są oni zbyt szanowani. Trzeba się z tym liczyć.

Co do drogi. Nie wiem jak jest z tymi szkołami oficerskimi teraz. Droga od 0 jest ciężka.
Prepare for unforeseen consequences...


  • *******
  • Wiadomości: 1857

  • Pochwał: 11

Odp: Policja - Praca
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 21, 2008, 08:57:10 pm »
Premie otrzymujesz za różne wydażenia narodowe w tym święta, wykazywanie się i oczywiście w zależnosci od wydziału za wykonane tam prace. 15 lat i możesz iść na emeryturę. 40% zarobków.


tak... wszystko na papierze, a tak naprawde nie licz na to.


Awanse. Wiadomo. Za postępy w pracy, godne prezentowanie się. Co niesie awans? Niesie za sobą lepsze zarobki i także zmiany grupy wyposażenia



tak z stopien np Starszego Aspiranta na Aspiranta Sztabowego (czy jakos tak) co daje noo dobre nascie lat w pracy - ~200zl wieciej.. yeah. i zmiana grupy wyposazenia.. ta jasne.




  • Wiadomości: 176

  • Pochwał: 1

Odp: Policja - Praca
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 21, 2008, 10:24:20 pm »
Selekcja jest zupelnie o czym innym.
Chyba nie wiecie ile kosztuje pracy i wysilku dostanie sie do SPATu.
Pozniej pozostaje kwestia utrzymania sie w nim, godziny na silowniach i treningach w killing hous. Nie mowiac juz o zrytym prawie w Polsce na temat uzycia broni itp.

Ogolnie praca w Policji coraz bardziej zaczyna sie oplacac, jednak imo to nie jest ciagle ta placa ktora powinna byc.

ps. moze mod zostawi te posty, moze sie rozpoczac ciekawa dyskusia ! ;o


  • *******
  • Wiadomości: 1358

  • Pochwał: 12

Odp: Policja - Praca
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 22, 2008, 04:12:40 pm »
Otwieram na prośbę Soulerna ;*


  • ********
  • Wiadomości: 1980

  • Pochwał: 57

Odp: Policja - Praca
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 22, 2008, 05:15:21 pm »
Jeżeli chodzi o AT. To jest wydział, który interesuje mnie samego. Wiem o tym sporo. Chciałbym tu nawiązać do wypowiedzi wyżej apropo S.W.A.T.u. Special Weapons And Tactics nie jest jednostką policyjną, podobnie jak SPATy. SWAT ma charakter wojskowy, a SPAT nie podlega policji (jak nazwa wskazuje - Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny). AT policyjni to SPAP (Stołeczny Pododdział Antyterrorystyczny Policji).

Dostanie się do AT nie jest proste. Funkcjonariusze antyterrorystyczni to policjanci -_-'ący się najwyższą sprawnością fizyczną, psychiczną, a także umysłową. Jest to elita elit, ale niestety w większości miast w Polsce służą za mięso armatnie (ze względu na wybrakowany sprzęt itp).

Co do ich "fajności". Wiadomo. Antyterrorka to najniebezpieczniejszy wydział, choć z drugiej strony ci ludzie naprawde są przygotowani do tej roboty, a zwłaszcza w Polsce. Mamy jednych z najlepszych (pod względem skuteczności i wyszkolenia) AT na świecie ze względu na metodę treningową (niżej nawiąże). Jednak trzeba tu nawiązać do dwóch rzeczy. Policjant antyterrorystyczny ma określone zadanie. Musi wykonywać każde rozkazy i MOŻE zostać użyty do złych celów przez polityków. Jego reputacja wśród obywateli jest zdecydowanie lepsza niż tradycyjnych policjantów. ALE UWAGA. Zarobki takowych policjantów nie są dużo większe, a nawet dla większości śmiesznie małe. Dochodzi około 500zł do podstawowej pensji + premie za skoki spadochronowe, udane akcje itp. Za pracę, którą wykonują jest to stosunkowo mało, choć rzadko patrzy się na fakt, że wyszkolenie i sprzęt takiego człowieka są niesamowicie kosztowne (mówi się o milionach).

Grupy taktyczne, którymi są AT mają z założenia wejść, uratować ludzi oraz zatrzymać napastników. Jednakże muszą być przygotowani na ewentualne otwarcie ognia, a nawet zabicie. Prawo polskie nie do końca ich chroni, a nawet nieraz się wypiera takich ludzi.

Czy dalej uważacie, że AT jest fajne? Więcej jest przeciw niż za :)






A teraz adnotacja co do metody treningowej. Porównamy polską metodę z amerykańską oraz rosyjską. Przeszkolenie operatorów w Polsce wygląda następująco:
1 etap - wejście i eliminacja
2 etap - wejście, eliminacja i ochrona zakładnika
3 etap - wejście, ochrona zakładnika, aresztowanie lub eliminacja napastującego
Co można wywnioskować? Jest to skuteczna metoda, bo operator nie zawacha się otworzyć ognia, będzie wiedział kiedy zaaresztować i jak chronić zakłądników.

Metoda treningowa AT w Ameryce:
1 etap - wejście i zatrzymanie napastującego
2 etap - wejście i zatrzymanie napastującego, ochrona zakładnika
3 etap - wejście i zatrzymanie napastującego oraz zakładnika
Jak widać metoda zdecydowanie mało skuteczna, bo w przypadku otwarcia ognia do policjanta, ten może się zawachać i odpowie na ogien będąc trupem.

Metoda treningowa AT w rosji:
1 etap - wejście i eliminacja napastującego
2 etap - wejście i eliminacja napastującego oraz ochrona zakłądnika
3 etap - wejście i eliminacja wszystkiego co się rusza
Pozostawmy to bez komentarza...

Która metoda jest najlepsza? Każdy moze sobie na to pytanie odpowiedzieć sam ;)
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2008, 05:19:15 pm wysłana przez Soul »
Prepare for unforeseen consequences...


  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Odp: Policja - Praca
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 22, 2008, 05:43:21 pm »
z tego co pamietam ostatnio mnostwo kandydatow oblalo podstawowe testy sprawnosciowe


  • ********
  • Wiadomości: 3324

  • Pochwał: 14

  • Spam Slayer
Odp: Policja - Praca
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 22, 2008, 05:57:11 pm »
A ja mam jeszcze jedno pytanie o zarobki, jednakże nie samej policji, a czegoś, co w sumie w pewnym sensie jest pokrewne wystarczająco, by nie robić oddzielnego tematu.

Mianowicie chodzi mi o zarobki polskich prawników. Jest ktoś już po studiach, z aplikacją lub bez, i zarabia? Świeżo po zakończeniu studiów jakiej płacy można się spodziewać? Stereotypowo mówi się, że prawnik = wyższa sfera i od razu po obronie magisterskiej na rękę bierze kilka tysięcy polskich złotych. Jednakże czytałem też (artykuł sprzed kilku lat na edykacjaprawnicza.pl), iż nie jest to taka duża suma, a:
Cytuj
1582 - otrzymuje co miesiąc prawnik z rocznym stażem w małej firmie w woj. mazowieckim. Zna język obcy.

1950 - tyle zarabia mężczyzna po doktoracie, zatrudniony w dużej prywatnej firmie finansowej.

2037 - miesięczne zarobki samodzielnego specjalisty w dziale prawnym. Ma ukończone studia wyższe, zna język obcy, pracuje w województwie mazowieckim.(...)
Nie jest to raczej zadowalająca suma po - notabene - dosyć trudnych studiach.
 Niestety, większej ilości takich źródeł nie znalazłem. Tak więc jest ktoś bardziej poinformowany na tym forum? Głównie chodzi mi o zarobki po aplikacji notarialnej, ale i reszta się przyda.

And the odd crowd packed all around
Is listening still
Nobly
Subtly

http://dragcave.net/user/Nathel


  • Wiadomości: 328

  • Pochwał: 0

Odp: Policja - Praca
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 22, 2008, 05:58:23 pm »
Soul doradze ci cos :) . Jezeli (ja na przyklad) mialbym wibierac pomiedzy byciem zolnierzem a policjantem (nawet SPAT'u) wybralbym wojsko. Dlaczego? Otóż dlatego, że o wiele wieksze są zarobki (zarobki chorążego wynoszą ok. 3 tys. złotych, jest on można powiedziec o stopien wyzszy o kaprala [chociaz sa rozne odlamy sztabowy itp. itd. ale ja pomijamy] ), na szkole oficerska, wcale nie jest tak trudno sie dostac (z tego co slyszalem teraz jest bardzo duzy pobor), fakt bycia wojskowym, jeszcze lepsza sytuacja jest u lotnikow (jednakze tam jest sie trudniej dostac) po skonczeniu sluzby w wojsku (z emerytura) mozesz przejsc do prywatnych linii lotniczych w ktorych cie prawie na pewno przyjma i zarabiac lacznie kilka (nawet) razy wiecej. Wiec zastanow sie dobrze :)
Alarion jedyne co potrafina kmiota barowe to cepiac sie literuwek i smiac siem  bo nie zauwarzacie  jakie to wy literuwki robita porabane idioty.Masz tu je ty Alarione pedalskie nasienie wiecej literowka

http://s7.footballteam.pl/index.php?polecil=83632   - Fajna gra :) Polecam :)


  • *******
  • Wiadomości: 8076

  • Pochwał: 7

  • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
Odp: Policja - Praca
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 22, 2008, 06:02:40 pm »
Dodac nalezy ze po 1 strzelaninie duzo ludzi odchodzi z policji bo zdaje sobie sprawe ze swojej smiertelnosci(co jak co ale bardzo malo ludzi zdaje sobie "naprawde" z tego sprawe) i bez terapii sie nie obejdzie.


  • Wiadomości: 490

  • Pochwał: 7

  • True Asian Girls Lover
Odp: Policja - Praca
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 22, 2008, 07:03:48 pm »
Metoda treningowa AT w rosji:
1 etap - wejście i eliminacja napastującego
2 etap - wejście i eliminacja napastującego oraz ochrona zakłądnika
3 etap - wejście i eliminacja wszystkiego co się rusza
Pozostawmy to bez komentarza...
Naprawdę super :/

Otóż dlatego, że o wiele wieksze są zarobki (zarobki chorążego wynoszą ok. 3 tys. złotych, jest on można powiedziec o stopien wyzszy o kaprala [chociaz sa rozne odlamy sztabowy itp. itd. ale ja pomijamy] ), na szkole oficerska, wcale nie jest tak trudno sie dostac (z tego co slyszalem teraz jest bardzo duzy pobor), fakt bycia wojskowym, jeszcze lepsza sytuacja jest u lotnikow (jednakze tam jest sie trudniej dostac)
Mój wujek ma stopień Starszego Chorążego i zarabia okolo 4 tyś. zł.


btw. Ja idę do wojska :) Za kilka lat ^^




  • ********
  • Wiadomości: 1980

  • Pochwał: 57

Odp: Policja - Praca
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 22, 2008, 08:19:26 pm »
Tak. Tylko wojsko mi nie odpowiada pod względem moralności i robisz coś całkiem innego. Zarobki niekoniecznie są większe choć w większości przypadków owszem.

Poza tym uważam, że jak komuś zależy to zrobi pieniądze wszędzie ;). Ja już mam swoją koncepcję
Prepare for unforeseen consequences...


  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Odp: Policja - Praca
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 22, 2008, 08:28:51 pm »
Szeregowy mechanik 1800 zlotych,

btw jak juz o wojsku mowa to pare dni temu znajomy poszedl do WKU zglosic sie na ochotnika ...... mieli powazne problemy zeby go "obsluzyc" tak jakby nie widzieli w zyciu ochotnika, najpierw w kazdym pokoju do ktorego go odsylano kazali pokazywac "bilet" a jak mowil ze nie ma ze ochotnik to go wysylali dalej  :D

ale fakt wojsko to troche inna para kaloszy niz policja, praca troche inaczej wyglada wiec nie kazdemu musi sie podobac


  • Wiadomości: 328

  • Pochwał: 0

Odp: Policja - Praca
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 22, 2008, 08:47:31 pm »
Metoda treningowa AT w rosji:
1 etap - wejście i eliminacja napastującego
2 etap - wejście i eliminacja napastującego oraz ochrona zakłądnika
3 etap - wejście i eliminacja wszystkiego co się rusza
Pozostawmy to bez komentarza...
Naprawdę super :/

Otóż dlatego, że o wiele wieksze są zarobki (zarobki chorążego wynoszą ok. 3 tys. złotych, jest on można powiedziec o stopien wyzszy o kaprala [chociaz sa rozne odlamy sztabowy itp. itd. ale ja pomijamy] ), na szkole oficerska, wcale nie jest tak trudno sie dostac (z tego co slyszalem teraz jest bardzo duzy pobor), fakt bycia wojskowym, jeszcze lepsza sytuacja jest u lotnikow (jednakze tam jest sie trudniej dostac)
Mój wujek ma stopień Starszego Chorążego i zarabia okolo 4 tyś. zł.


btw. Ja idę do wojska :) Za kilka lat ^^

Ja szczerze tez sie zastanawialem nad wojskiem :) .Tyle ze ja 13 lat mam (prawie 14 xD ) tak, ze ja sie moge zastanawiac, a i tak pewnie za pare lat bede chcial kims innym zostac :) . Moj tato jest chorazym sztabowym i zarabia troche ponad wlasnie kolo 4 tys. zł, nie wiem dokładnie co do złotówki :P . Tyle ze pomyslcie tak logicznie :) ok. 4 tys. zlotych i jestes podoficerem a co jest jak jestes oficerem? :) o wiele wyzsze zarobki, dolicz do tego 13 pensje, mundorowke, itp. jednak maja to zabrac (nie wiem dokladnie w jakim terminie, sa to na razie plany ), jednak dalej oplaca sie dojsc do wojska.
W sumie prawda wojsko jednak troche sie rozni od policji.
Alarion jedyne co potrafina kmiota barowe to cepiac sie literuwek i smiac siem  bo nie zauwarzacie  jakie to wy literuwki robita porabane idioty.Masz tu je ty Alarione pedalskie nasienie wiecej literowka

http://s7.footballteam.pl/index.php?polecil=83632   - Fajna gra :) Polecam :)


  • Wiadomości: 708

  • Pochwał: 13

  • Angel of Darkness
Odp: Policja - Praca
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 22, 2008, 09:15:56 pm »
Głównie dyscypliną, mój ojciec mi powiedział, że do wojska mnie nie puści. Nie wiem jak teraz jest, ale w zasadniczej służbie wojskowej próbowali cię jak najbardziej zgnoić i załamać psychicznie, jak się poddałeś - pomiatali tobą.

Kiedyś nad tym rozmyślałem, teoretycznie praca w wojsku wymaga jedynie samodyscypliny i poczucia własnej wartości, ale co jeśli nie daj Boże wybuchnie wojna? Pójdziesz walczyć i pewno zginiesz.


  • *******
  • Wiadomości: 1918

  • Pochwał: 1

Odp: Policja - Praca
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 22, 2008, 09:36:58 pm »
Głównie dyscypliną, mój ojciec mi powiedział, że do wojska mnie nie puści. Nie wiem jak teraz jest, ale w zasadniczej służbie wojskowej próbowali cię jak najbardziej zgnoić i załamać psychicznie, jak się poddałeś - pomiatali tobą.

Kiedyś nad tym rozmyślałem, teoretycznie praca w wojsku wymaga jedynie samodyscypliny i poczucia własnej wartości, ale co jeśli nie daj Boże wybuchnie wojna? Pójdziesz walczyć i pewno zginiesz.
jak wybuchnie wojna na wieksza skale to whatever czy jestes cwyil czy zolnierz


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: Policja - Praca
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 22, 2008, 10:00:27 pm »
Nawet jak zolnierz to jest lepiej, bo przynajmniej masz cokolwiek zeby sie bronic i jakiekolwiek pojecie.
Pod wzgledem moralnosci, hmm, Policja - ku obronie obywateli, a Wojsko - ku obronie ojczyzny. W sumie reszta jest dosc podoba juz, tylko inaczej nazwana, ale o podobne rzeczy chodzi ;)
W wojsku sa praktycznie te same pieniadze co w Policji z tego co sie dowiadywalem ;)
Niedlugo spam zapytan o nowe rzeczy ;)
HATE ME MOAR!


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: Policja - Praca
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 22, 2008, 10:30:24 pm »
No ale oprócz testów sprawnościowych trzeba przejści testy psychologiczne. Mój kumpel zamiast iść ustawowo do woja wyprał policję (bo tak podobno można). Potem zdawał testy na zawodowego i przeszedł sprawnościówkę ale nie psychologga. To takie trudne? Zawsze uważałem go za troszkę narwanego ale czy to oznacza że są aż tak ścisłe restrykcje? No ale w sumie on chciał iść do bojówek co pilnują meczy. Tam trzeba mieć opanowanie

Cytuj
Nie wiem jak teraz jest, ale w zasadniczej służbie wojskowej próbowali cię jak najbardziej zgnoić i załamać psychicznie, jak się poddałeś - pomiatali tobą.
Tiaaa... To znaczy że policja niczym się nie różni do wojska. Przynajmniej wnioskuje z tego co opowiadał kumpel.
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2008, 12:28:01 am wysłana przez Tyr »
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • Wiadomości: 967

  • Pochwał: 2

Odp: Policja - Praca
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 23, 2008, 12:05:42 am »
Nawet jak zolnierz to jest lepiej, bo przynajmniej masz cokolwiek zeby sie bronic i jakiekolwiek pojecie.
Pod wzgledem moralnosci, hmm, Policja - ku obronie politykow i/lub pieniedzy, a Wojsko - ku obronie ojczyzny. W sumie reszta jest dosc podoba juz, tylko inaczej nazwana, ale o podobne rzeczy chodzi ;)
W wojsku sa praktycznie te same pieniadze co w Policji z tego co sie dowiadywalem ;)
Niedlugo spam zapytan o nowe rzeczy ;)
/fixed
takich nieskorumpowanych policjantow to imo nie mamy za duzo w naszym kraju


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: Policja - Praca
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 23, 2008, 12:50:51 am »
Glupich nie potwierdzonych informacji z jakis SuperExpresow/Faktow itd mamy niewiadomo ile na ten temat. A druga sprawa, ze jednak 99% Policjantow nie ma na tyle wladzy, zeby zrobic cos co by moglo pomoc wladzy, wiec nie mozna mowic, ze Policja jest skorumpowana.
HATE ME MOAR!


  • Wiadomości: 967

  • Pochwał: 2

Odp: Policja - Praca
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 23, 2008, 08:18:26 am »
Glupich nie potwierdzonych informacji z jakis SuperExpresow/Faktow itd mamy niewiadomo ile na ten temat. A druga sprawa, ze jednak 99% Policjantow nie ma na tyle wladzy, zeby zrobic cos co by moglo pomoc wladzy, wiec nie mozna mowic, ze Policja jest skorumpowana.
ja nie mowie o jakis faktach/superexpresach, ja mowie o osobach ktore dostaly wpie... na komendzie, o osobach co trafily do poprawczaka/wiezienie praktycznie za nic, bo ich udupiono, ja nie mowie o mediach, bo to jest ostatnia rzecz jakies uwierze, ja cie informuje o przypadkach ktore sie moim znajomym zdarzyly, a nie o jakis xsinskich, o ktorych trabia w mediach


  • ********
  • Wiadomości: 1980

  • Pochwał: 57

Odp: Policja - Praca
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 23, 2008, 08:41:22 am »
Co do testów psychologicznych. Mieli je zreformować, bo większość cywilów, a nawet żołnierze oblewali testy...

SknerusKK. Idiotów znajdziesz na każdym kroku. Nie sieje się ich... Zastanawiałem się, czy takie sytuacje nie dzieją się po prostu z powodu tego, że policjantom siada psychika. Wiecie przecież jacy są Polacy. Chamy, prostaki i gbury. Do tego trochę wódki i mieszanka wybuchowa :D

Media i my obywatele z reguły mówimy o tym, co policja robi złego, a zapominamy, że to właśnie oni są "kluczowym elementem naszego bezpieczeństwa". Poza tym ciagle myślimy o nich jak o milicjantach za komuny. AT to ZOMO, policjant to milicjant, który pałuje za byle co itd...

Co do różnic między policją a wojskiem, to moim zdaniem jest ich zdecydowanie więcej. Policja owszem zajmuje się głównie wewnętrznymi sprawami, a żołnierz? Każą jechać do Iraku, to musisz to zrobić. Walczysz w imię urojonych idei. Szanuję ten zawód jak mało który, ale realia są takie, że na dzień dzisiejszy i oby przez najblisze 60 lat (żeby mnie nie doczekało :D) jest spokoj i nie muszą pokazywać do czego są tak naprawdę...
Prepare for unforeseen consequences...


  • Wiadomości: 176

  • Pochwał: 1

Odp: Policja - Praca
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 23, 2008, 10:40:23 am »
Co do różnic między policją a wojskiem, to moim zdaniem jest ich zdecydowanie więcej. Policja owszem zajmuje się głównie wewnętrznymi sprawami, a żołnierz? Każą jechać do Iraku, to musisz to zrobić. Walczysz w imię urojonych idei. Szanuję ten zawód jak mało który, ale realia są takie, że na dzień dzisiejszy i oby przez najblisze 60 lat (żeby mnie nie doczekało :D) jest spokoj i nie muszą pokazywać do czego są tak naprawdę...


Tu bym dyskutował, z tego co wiem na misje ludzie zazwyczaj się pchają z jednego powodu (zresztą jak zawsze) $$$$

Jednak imo w obecnej chwili pchanie się na misje jest samobójstwem przy tym sprzęcie.
Jakiś czas temu była afera o dezercji żołnierza, która tłumaczył brakiem w sprzęcie i to jest prawda.
Jedynymi jednostkami aktualnie wartymi uwagi jest Grom i Formoza. Gdzie Państwo nie oszczędza na sprzęcie (w końcu to elita ~~) i dostanie się przeszkolenie na wysokim poziomie w czarnej, zielonej i niebieskiej taktyce. W SPATach ciągle brak odpowiedniego uzbrojenia i logistyki (Magdalenka)


EDIT: Policja długo jeszcze będzie "szczycić" się obecna opinia, w końcu to ci którzy przeszkadzają w stawkach po meczach (i na meczach) i osiedlowych libacjach ~~
Dopóki nie zmieni się społeczeństwo nie zmieni się pozycja policjanta, który zawsze będzie miał pod górkę.
Soul mówisz o czasach komuny, ale popatrz ze ci którzy najwięcej krzyczą w tamtych czasach jeszcze ich nie było na świecie lub mieli parę lat.
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2008, 10:46:36 am wysłana przez Zonk »


  • ********
  • Wiadomości: 1980

  • Pochwał: 57

Odp: Policja - Praca
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 23, 2008, 03:58:38 pm »
Co nie zmienia faktu, że takiej broni jak karabiny w AT ani tym bardziej policji się nie używa (bynajmniej w bardzo małych ilościach), a wojsko to już nieco zboczenie z tematu xD.

Co do GROMu. Jako jednostka o charakterze kontrterrorystycznym jest dobrze wyposażona, trudno żeby nie była (w końcu GROM to trzecia na świecie jednostka o tym charakterze - Alfa, Delta, GROM). Jednakże GROM prawdopodobnie zostanie przerobiony w jednostkę o charakterze antyterrorystycznym ze względu na fakt, że polski sztab antykryzysowy (czytaj grupy operacyjno-taktyczne) mogą nie wystarczyć, a Polska nie dysponuje żadnym innym sprawnym systemem ;).

Co do wyposażenia. Jeśli chodzi o AT, to np w Warszawie są oni bardzo dobrze wyposażeni (porządne kamizelki, które są w stanie wytrzymać strzał z AK, a przynajmniej go zrykoszetować, MP5-A3 itp). W pozostałych miastach też coraz lepiej.
Wiadomości co do słabej skutecznosci broni, to czysta abstrakcja. Na zdrowy umysł: jak pistolet maszynowy, który został stworzony do tego rodzaju zadań i jest najlepszym pistoletem maszynowym na świecie (mowa o mp5) może być mało skuteczny? Mówi się, że nie jest w stanie przebić kamizelki kuloodpornej, ale nikt nie wziął pod uwagę następujących faktów. Specjalnie zaprojektowane pociski parabellum jeśli nie przebiją kamizelki, to przynajmniej połamią żebra napastnikowi i zwalą go z nóg. Pistolety te mają minimalny odrzut i są chyba najszybciej strzelającymi pistoletami maszynowymi na świecie. Operator gdy już otwiera ogień, to strzela dwa razy do wroga w celu upewnienia się, że nie będzie on w stanie dalej walczyć. A więc czy można tu mówić o słabym wyposażeniu? :D

Jeżeli chodzi o wojsko, to realia są inne. Wiadomo ;). Chociaż skoro uzawodowią armię, to może teraz zacznie się to wszystko zmieniać... Ja tam im tego życzę :D
Prepare for unforeseen consequences...


  • Wiadomości: 708

  • Pochwał: 13

  • Angel of Darkness
Odp: Policja - Praca
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 23, 2008, 04:16:59 pm »
Głównie dyscypliną, mój ojciec mi powiedział, że do wojska mnie nie puści. Nie wiem jak teraz jest, ale w zasadniczej służbie wojskowej próbowali cię jak najbardziej zgnoić i załamać psychicznie, jak się poddałeś - pomiatali tobą.

Kiedyś nad tym rozmyślałem, teoretycznie praca w wojsku wymaga jedynie samodyscypliny i poczucia własnej wartości, ale co jeśli nie daj Boże wybuchnie wojna? Pójdziesz walczyć i pewno zginiesz.
Ehhh... stare czasy :) kiedys moze i tak bylo, ale teraz niee (przynajmniej z tego co slysze :P ).Zarean, wojny nie wybuchaja az tak czesto, do Iraku jechali ci ktorzy chcieli, do Afganistanu to samo :) .Teraz, raczej nie bedzie wojny zbrojenej... Powiecie a co z Gruzja? Tak, ale to jest maly kraj w dodatku niedaleko bliskiego wschodu :) Polska lezy w Europie i w dodatku w centrum, głupstwem bylo by zaatakowanie kraju Unii Europejskiej i czlonka NATO .

Wojny? Przy obecnym stanie wojna może wybuchnąć w każdej chwili i nie będzie wymierzona prosto w nas, bo w nas trudno trafić bombą atomową (taka jest prawda : P). Rosja już pokazała, że jak jej się coś nie spodoba to robi rozwałkę, chociaż w stosunku do Ameryki i Europy nadal się boi(co nie oznacza, że nie robi awantur), bo raczej w tej wojnie będzie Rosja vs Reszta Świata, a wtedy wątpię czy ta część Azji jaką zajmuje Rosja będzie istniała.