Witaj
Gość

Wątek: Mini rady dla polaków na L2 Rus Lancer  (Przeczytany 12878 razy)

  • Wiadomości: 191

  • Pochwał: -2

Mini rady dla polaków na L2 Rus Lancer
« dnia: Luty 09, 2009, 01:19:55 pm »
1. Zapisujcie sie póki co do Dawna ja zapisałem się do Duska i pewnie stracę kamienie :)
2.Ponoć dopiero 2 zamki podbite Shutgart i Goddart.
3.Jak nie wiecie jak sie nazywa tp tam gdzie chcecie sie tepnac spójżcie na mapę i porównajcie nazwy u GK z mapą :P
4. Questy jak nie wiecie co klikać bo pisze po rusku otwieracie l2 stratics każdy chyba wie co to za strona i tam macie rysunki i wszystkie questy.
5.Róbcie questy bo nie dosyć że dostaniecie quest reward to jeszcze dostaniecie gratis exp od newbie guide(duzy gratis ja zrobiłem 20 lvl w 1h)
6.Włączcie mape i world info raids i chodzcie tam gdzie stoją raid bossy na mapie beda zaznaczone i ktory jaki ma lvl przewaznie koło rb stoi z 10 ruskich piszecie PT PLZ albo cos w tym stylu i dają wam pt(uwaga ruscy to kawal scierwa tankowałem moba padłem przy tym z 4 razy,straciłem 4 k ssd i 100 potkow a jak RB padał to healer zamiast mnie leczyc to nic nie robił a many miał full i padłem i uwaga dostałem 0 exp a oni podzielili sie dropami !!) Więc lepiej nie tankujcie z ruskami bo was wyciulaja.....
7.Codziennie chodżcie na kamaleoke czy jak to sie zwie z ruskimi najlepiej albo z polakami jeden ciul tyle ze ruscy daja wam pt szybciej bo polakow mało.Dajcie sobie title LFP np.33lvl DD. Albo piszcie takie cos na shoucie i po chwili otrzymacie pt i walicie moba uwazajcie bo jak ustawil lider finders keepers to lepiej podnoscie dropy bo inaczej nic nie dostaniecie tylko exp.
8.Uwazajcie na scammerow ja raz sie nabralem kupilem rzecz za 35 k a pozniej patrze w shopie a to kosztowało 19 k :) Za głupote trzeba płacić.
9.Wiekszość rusków nie zna angielskiego debile kompletne ale sram na nich i ich jezyk koslawy jakos daje rade nawet jak ich nie rozumiem jezyk migowy xDDD
10.Na L2 Rus jest polski klan Nemezis z tego co się orientuje jest rekrutacja ON najlepiej healers,lucznicy,bd itp...... PM Brixon albo Vicca czy jakos tak :P
11.Na początku gry na l2 rus mowie syf ruski pogralem 2 dni i juz znam wszystkie tp na pamiec i wiem juz duzo duzo rzeczy i gra mi sie przyjemnie nawet z tepymi ruskami grunt to miec polski klan.
12.Lagi minely i gra sie przyjemnie moga byc nieraz problemy z shield console jesli taki wystapi to wiem jak to rozwiazac i napiszcie w tym poscie ze macie problem.

JAKIES PYTANIA TO PM W GRZE: Swordmancer chetnie odpowiem jesli bede mogl. (Tylko nie proscie o adene xD )

ZAPRASZAM NA L2 RUS JAKIEŚ PYTANIA pm w grze Swordmancer :)


//Koszałek Opałek:
(...)uwaga ruscy to kawal scierwa (...)
(...)debile kompletne ale sram na nich i ich jezyk koslawy (...)

To nie jest forum na ktorym mozesz swobodnie obrazac inne narodowosci,
swoje prywatne zdanie mozna wyrazic rowniez w inny sposob.

Podsumowujac: 2x wylgaryzmy obrazajace inna narodowosc = 2x Ostrzezenie



« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2009, 10:19:44 am wysłana przez Koszałek Opałek »


  • Wiadomości: 460

  • Pochwał: 0

    • Moja strona
Odp: Mini rady dla polaków na L2 Rus Lancer
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 09, 2009, 02:20:02 pm »
To mi przypomina początki Abyssa x3 XD


  • Wiadomości: 191

  • Pochwał: -2

Odp: Mini rady dla polaków na L2 Rus Lancer
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 09, 2009, 02:28:13 pm »
Abyss to priv nie porównuj gówna do sexu  :o


  • Wiadomości: 460

  • Pochwał: 0

    • Moja strona
Odp: Mini rady dla polaków na L2 Rus Lancer
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 09, 2009, 02:50:47 pm »
Mam na myśli to, że z twojego opisu wynika, iż community na l2rus jest jak na ruskim privie, przecież nie mówię o technikaliach :)


  • *******
  • Wiadomości: 1630

  • Pochwał: 20

  • Ja jestem King Bruce Lee karate mistrz
Odp: Mini rady dla polaków na L2 Rus Lancer
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 09, 2009, 03:26:27 pm »
1. Zapisujcie sie póki co do Dawna ja zapisałem się do Duska i pewnie stracę kamienie :)
2.Ponoć dopiero 2 zamki podbite Shutgart i Goddart.
3.Jak nie wiecie jak sie nazywa tp tam gdzie chcecie sie tepnac spójżcie na mapę i porównajcie nazwy u GK z mapą :P
4. Questy jak nie wiecie co klikać bo pisze po rusku otwieracie l2 stratics każdy chyba wie co to za strona i tam macie rysunki i wszystkie questy.
5.Róbcie questy bo nie dosyć że dostaniecie quest reward to jeszcze dostaniecie gratis exp od newbie guide(duzy gratis ja zrobiłem 20 lvl w 1h)
6.Włączcie mape i world info raids i chodzcie tam gdzie stoją raid bossy na mapie beda zaznaczone i ktory jaki ma lvl przewaznie koło rb stoi z 10 ruskich piszecie PT PLZ albo cos w tym stylu i dają wam pt(uwaga ruscy to kawal scierwa tankowałem moba padłem przy tym z 4 razy,straciłem 4 k ssd i 100 potkow a jak RB padał to healer zamiast mnie leczyc to nic nie robił a many miał full i padłem i uwaga dostałem 0 exp a oni podzielili sie dropami !!) Więc lepiej nie tankujcie z ruskami bo was wyciulaja.....
7.Codziennie chodżcie na kamaleoke czy jak to sie zwie z ruskimi najlepiej albo z polakami jeden ciul tyle ze ruscy daja wam pt szybciej bo polakow mało.Dajcie sobie title LFP np.33lvl DD. Albo piszcie takie cos na shoucie i po chwili otrzymacie pt i walicie moba uwazajcie bo jak ustawil lider finders keepers to lepiej podnoscie dropy bo inaczej nic nie dostaniecie tylko exp.
8.Uwazajcie na scammerow ja raz sie nabralem kupilem rzecz za 35 k a pozniej patrze w shopie a to kosztowało 19 k :) Za głupote trzeba płacić.
9.Wiekszość rusków nie zna angielskiego debile kompletne ale sram na nich i ich jezyk koslawy jakos daje rade nawet jak ich nie rozumiem jezyk migowy xDDD
10.Na L2 Rus jest polski klan Nemezis z tego co się orientuje jest rekrutacja ON najlepiej healers,lucznicy,bd itp...... PM Brixon albo Vicca czy jakos tak :P
11.Na początku gry na l2 rus mowie syf ruski pogralem 2 dni i juz znam wszystkie tp na pamiec i wiem juz duzo duzo rzeczy i gra mi sie przyjemnie nawet z tepymi ruskami grunt to miec polski klan.
12.Lagi minely i gra sie przyjemnie moga byc nieraz problemy z shield console jesli taki wystapi to wiem jak to rozwiazac i napiszcie w tym poscie ze macie problem.

JAKIES PYTANIA TO PM W GRZE: Swordmancer chetnie odpowiem jesli bede mogl. (Tylko nie proscie o adene xD )

ZAPRASZAM NA L2 RUS JAKIEŚ PYTANIA pm w grze Swordmancer :)


1. /agree tez place za swoje grzechy przepadna mi kamienie ;(
2. No na razie tylko 2 zamki podbite wiec o manorze jak na razie mozna za pomniec co powoduje dosc duze problemy finansowe
3. ^^ ta porada jest genialna
4. Klikajcie zawsze na to u gory jeszcze nie mialem zadnego problemu z questem ale quest na wilka jest podobno przeje* bo nie wiadomo na ktore rzeczy jak odpowiadac (wolf 70k)
5. /agree ale tylko te do 20 pozniej na KAME i moze kilka questow na kase
6. Nie zgadzam sie bylem juz na Raid Bossach z ruskimi i jeszcze mnie zaden nie wychujal. Idzie sie z nimi dogadac wiekszoscia
7. /agree :))) Ale na Kame 1 raz dziennie
8. Trzeba sprawdzac wszystko
9. NIE PRAWDA - jak chca to umieja a udaja ze nie umieja mialem juz taka syt. kilkakrotnie
10. NEMEZIS => VICCA or BRIXON
11. TP idzie sie nauczyc w kilka dni bez problemu ogolnie po tygodniu grania juz nawet prawie umiem czyt. po rosyjsku
12. SHIELD CONSOLE SIE BLOKUJE PRZEZ ANTYWIRUSA :P KILL ANTYWIR I SHIELD BEDZIE DZIALAL - POZDRAWIAM!
Materid - Naia (Off) - Phantom Ranger - 40 lvl (Imperlot)
Salianka - Naia (Off) - DE Warrior - 10 lvl (Imperlot Academy)
http://www.dogorybrzuchem.pl - autorski blog o kulturze i spoleczeństwie.


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Mini rady dla polaków na L2 Rus Lancer
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 09, 2009, 04:09:24 pm »
Odnośnie punktu 5.go. Najwięcej dodatkowego expa dają te questy, o których wspomina Newbie Helper, Z samego questa trochę a jak się z nim dodatkowo zagada, to dostanie się więcej niż za quest :D
No i oczywiście większość questów jednorazowych

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • *******
  • Wiadomości: 1630

  • Pochwał: 20

  • Ja jestem King Bruce Lee karate mistrz
Odp: Mini rady dla polaków na L2 Rus Lancer
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 10, 2009, 12:52:18 am »
Odnośnie punktu 5.go. Najwięcej dodatkowego expa dają te questy, o których wspomina Newbie Helper, Z samego questa trochę a jak się z nim dodatkowo zagada, to dostanie się więcej niż za quest :D
No i oczywiście większość questów jednorazowych

Pozdrawiam

a wyobrazasz sobie wiecej skokow takich w expie?? To bylby pogrom!
Materid - Naia (Off) - Phantom Ranger - 40 lvl (Imperlot)
Salianka - Naia (Off) - DE Warrior - 10 lvl (Imperlot Academy)
http://www.dogorybrzuchem.pl - autorski blog o kulturze i spoleczeństwie.


  • Wiadomości: 33

  • Pochwał: 0

Odp: Mini rady dla polaków na L2 Rus Lancer
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 11, 2009, 10:06:10 am »
Miałem problem z SC, ale zrobiłem tak jak mówicie i jest oki... tylko teraz gdy odpalam update i klikam start to nic sie nie dzieje... może ktoś wie o co biega...
L2 RU - Lancer
 Valdoo - Berserker 59+ / Offline (4ever)
-----------------------------------------
W8ing for Gracia Final on Abyss ;]
Server x7
Vancore Shillen Templar / DC/ Saggi/ Sorc


  • *******
  • Wiadomości: 1630

  • Pochwał: 20

  • Ja jestem King Bruce Lee karate mistrz
Odp: Mini rady dla polaków na L2 Rus Lancer
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 11, 2009, 10:15:06 am »
Miałem problem z SC, ale zrobiłem tak jak mówicie i jest oki... tylko teraz gdy odpalam update i klikam start to nic sie nie dzieje... może ktoś wie o co biega...

Mam ten sam problem w tej chwili moze minie :)))
Materid - Naia (Off) - Phantom Ranger - 40 lvl (Imperlot)
Salianka - Naia (Off) - DE Warrior - 10 lvl (Imperlot Academy)
http://www.dogorybrzuchem.pl - autorski blog o kulturze i spoleczeństwie.


  • Wiadomości: 33

  • Pochwał: 0

Odp: Mini rady dla polaków na L2 Rus Lancer
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 11, 2009, 10:16:59 am »
Już mam, wystarczy dodać folder Lineage2RU do Wyjątków w  antivirusie :) w moim przypadku jest to AVG
L2 RU - Lancer
 Valdoo - Berserker 59+ / Offline (4ever)
-----------------------------------------
W8ing for Gracia Final on Abyss ;]
Server x7
Vancore Shillen Templar / DC/ Saggi/ Sorc


  • ********
  • Wiadomości: 2892

  • Pochwał: 24

  • mądrej głowie dość dwie słowie
Odp: Mini rady dla polaków na L2 Rus Lancer
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 11, 2009, 10:17:37 am »
(...)uwaga ruscy to kawal scierwa (...)
(...)debile kompletne ale sram na nich i ich jezyk koslawy (...)

To nie jest forum na ktorym mozesz swobodnie obrazac inne narodowosci,
swoje prywatne zdanie mozna wyrazic rowniez w inny sposob.

Podsumowujac: 2x wylgaryzmy obrazajace inna narodowosc = 2x Ostrzezenie
"Myśląc, budujemy z niewidocznego materiału coś, co siły do siebie przyciąga - dla naszej pomocy lub szkody,
stosownie do charakteru myśli, któreśmy wysłali."

"Myśli nasze tworzą nasze oblicze i nadają mu właściwe indywidualne piętno.
Nasze myśli określają ruch, postawę i kształt całego ciała."


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: Mini rady dla polaków na L2 Rus Lancer
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 11, 2009, 10:21:42 am »
Zeby nie to, ze Koszalek zwrocil uwage ( i slusznie ) za pewne zwroty, to za sam pomysl bylby +, a nie 2- :)
Cytuj
1. Zapisujcie sie póki co do Dawna ja zapisałem się do Duska i pewnie stracę kamienie
Jak pewnego dnia wygra Dusk, to wlozone kamienie bedziecie mogli wyciagnac, one nie przepadaja :)
HATE ME MOAR!


  • ********
  • Wiadomości: 2892

  • Pochwał: 24

  • mądrej głowie dość dwie słowie
Odp: Mini rady dla polaków na L2 Rus Lancer
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 11, 2009, 10:45:03 am »
Za sam pomysl nalezy sie zdecydowanie +1 ... niestety wykonanie strasznie kuleje,
zapewniam, ze nie sprawilo mi absolutnie zadnej przyjemnosci udzielenie tutaj ostrzezenia.

Tak, jak wielu uzytkownikow kocham swoja ojczyzne i jestem patriota - dlatego tez doskonale rozumiem
jak bardzo niesprawiedliwe i obrazliwe sa tego rodzaju zwroty - nie sluza niczemu dobremu!

Ciekawe co bysmy czuli czytajac takie rzeczy o Polakach na rosyjskich forach?

Szkoda, ze poradnik zostal napisany w ten sposob - gdyby byl normalnie napisany, to na 100% bylby tu +1.
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2009, 10:49:02 am wysłana przez Koszałek Opałek »
"Myśląc, budujemy z niewidocznego materiału coś, co siły do siebie przyciąga - dla naszej pomocy lub szkody,
stosownie do charakteru myśli, któreśmy wysłali."

"Myśli nasze tworzą nasze oblicze i nadają mu właściwe indywidualne piętno.
Nasze myśli określają ruch, postawę i kształt całego ciała."


  • *******
  • Wiadomości: 1630

  • Pochwał: 20

  • Ja jestem King Bruce Lee karate mistrz
Odp: Mini rady dla polaków na L2 Rus Lancer
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 11, 2009, 10:49:36 am »


Ciekawe co bysmy czuli czytajac takie rzeczy o Polakach na rosyjskich forach?


A myslisz ze nie ma?
Materid - Naia (Off) - Phantom Ranger - 40 lvl (Imperlot)
Salianka - Naia (Off) - DE Warrior - 10 lvl (Imperlot Academy)
http://www.dogorybrzuchem.pl - autorski blog o kulturze i spoleczeństwie.


  • ********
  • Wiadomości: 2892

  • Pochwał: 24

  • mądrej głowie dość dwie słowie
Odp: Mini rady dla polaków na L2 Rus Lancer
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 11, 2009, 10:57:44 am »
Wiem, ze sa .... niestety - dlatego latwiej odpowiedziec sobie na zadane pytanie, ktore cytujesz.

wiem rowniez, ze sa ludzie, ktorzy sikaja pod wiatr, ze sa tacy, co lubia przebiegac przed zblizajacym sie pociagiem,
jak i tacy ktorzy zamiast przecinku wrzucaja popularne okreslenie kobiety lekkich obyczajow - o tym wszyscy wiemy,
jak rowniez o tym, ze to, co odroznia nas od malpy - to zdolnosc logicznego myslenia i wyciagania odpowiednich wnioskow.

Nasza kultura osobista jest naszym swiadectwem.

Podobny poradnik mozna napisac rowniez w podany nizej sposob, prawda?:

5. Scammerzy

Uwazaj na Scammerow bo wszedzie siedza sprzedaja Common Item za cene normalnego Itemu :) lub sprzedaja SSy czy inne rzeczy po niewyobrazalnych sumach. Widzialem SSD po 9k :))) ... Po prostu trzeba byc przezornym

6. Rosjanie jak sie dogadac?

Wiekszosc Rosjan zna angielski ale niekoniecznie chca w tym jezyku rozmawiac i na pocz rozmowy czesto mozna zauwazyc "Sry my english is bad, why u american play on Russ serv? (Wiec mysle ze to dlatego ze uwazaja nas za Amerykanow) ale po chwili jak dojdziecie do porozumienia powiesz ze jestes PL :))i odpowiednio zagadasz chetnie wezma Cie do PT a nawet na Raid Bossa czy KAME :))


//Koszałek Opałek :

Dzieki - otrzymujesz Pochwale!





//Materid

Nie ma za co :) moze to zacheci ludzi do grania a na pewno ulatwi rozpoczecie :P
Przyklej jeszcze jak mozesz zeby sie u gory trzymalo



Dlatego, tak jak juz mowilem - szkoda, ze NivEa ujal to w tak niefortunny sposob.
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2009, 11:00:35 am wysłana przez Koszałek Opałek »
"Myśląc, budujemy z niewidocznego materiału coś, co siły do siebie przyciąga - dla naszej pomocy lub szkody,
stosownie do charakteru myśli, któreśmy wysłali."

"Myśli nasze tworzą nasze oblicze i nadają mu właściwe indywidualne piętno.
Nasze myśli określają ruch, postawę i kształt całego ciała."


  • *******
  • Wiadomości: 1630

  • Pochwał: 20

  • Ja jestem King Bruce Lee karate mistrz
Odp: Mini rady dla polaków na L2 Rus Lancer
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 11, 2009, 11:00:53 am »
No mozna mozna :)
Materid - Naia (Off) - Phantom Ranger - 40 lvl (Imperlot)
Salianka - Naia (Off) - DE Warrior - 10 lvl (Imperlot Academy)
http://www.dogorybrzuchem.pl - autorski blog o kulturze i spoleczeństwie.


  • Wiadomości: 191

  • Pochwał: -2

Odp: Mini rady dla polaków na L2 Rus Lancer
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 11, 2009, 12:02:17 pm »
Napisałem tak poniewaz mowie jak rosjanie mnie traktuja ja staram sie dla nich byc mily i poprostu pisze im English plz a oni na to te swoje literki i pisze 5 razy english plz a oni dalej wiec dla mnie oni sa tym kim są.90% nie umie angielskiego a 80% pisze mi zebym poszedł sobie z tego serwera bo to nie polski serwer wiec sa dla mnie w wiekszosci niemilymi ludzmi juz ich nie bede obrazal bo nie chce - ale wiadomo o co chodzi.... Gdyby anglik na pl serwei napisal mi english plz to bym mu odp. ok i bym prowadzil jako taka rozmowe chodz angielskiego wiele nie umiem ale podstawy kazdy kto choc troche gra w gry powinien znac.... Dzis dolaczylem do pt na kamie gosc pisze po rusku do mnie ja mu pisze im not russian i od razu wyrzucil z pt czy to jest mile ? Wyrazilem swoja opinie i tyle .... Juz wole litwinow i innych z nimi choc szlo sie dogadac na L2 Kaimas jak kiedys gralismy ale ruski to komedia.... Grac bede dalej chodz ciezko sie gra kiedy ci cochwile pisza ze mam spadac bo to ich serw OMG Wywyzszaja sie jak by byli USA i zarabiali fortune a sa biedniejsi od polakow... Mafia dala im offa i sie dzieci ciesza :) Wszystko to pisze tak jak jest nic nie sciemniam i nie chce kolnego - tylko pisze jak jest.


  • ********
  • Wiadomości: 2892

  • Pochwał: 24

  • mądrej głowie dość dwie słowie
Odp: Mini rady dla polaków na L2 Rus Lancer
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 11, 2009, 12:16:07 pm »
Rozumiem Cie i zgadzam sie z tym, ze jest kupa dzieciakow i od groma dziwnych ludzi na tym serwie.
Sa jednak rowniez normalni gracze ;) - tak jak wszedzie.

Czasami mozesz poznac 13 - 15 latka, ktory ma cos do powiedzenia i widac, ze ma swoj poziom,
czasami trafisz na 40tke, zamienisz kilka slow i spierniczasz gdzie pieprz rosnie zastanawiajac sie - skad sie biora tacy Alieni.
"Myśląc, budujemy z niewidocznego materiału coś, co siły do siebie przyciąga - dla naszej pomocy lub szkody,
stosownie do charakteru myśli, któreśmy wysłali."

"Myśli nasze tworzą nasze oblicze i nadają mu właściwe indywidualne piętno.
Nasze myśli określają ruch, postawę i kształt całego ciała."


  • ******
  • Wiadomości: 1108

  • Pochwał: 0

Odp: Mini rady dla polaków na L2 Rus Lancer
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 11, 2009, 12:49:26 pm »
Nie wiem po co stwarzac pozory przyzwoitosci. Z tego co mowili mi moi klanowicze rosyjskiego pochodzenia, to na ru offie gra mnostwo dzieciarni, ktora nie jest w stanie wygospodarowac kasy na normalnego offa i totalnie nie ogarnia, nawet nie maja pojecia jak ustawic bota, dlatego cisna legit, mysle ze w takich okolicznosciach, brak znajomosci anglika nie dziwi. Swoja droga, wiadomo jacy sa Rosjanie, narod rownie ksenofobiczny jak Polacy, wiec nie mozna oczekiwac od nich jakiejkolwiek akceptacji i nie dziwi mnie podejscie nivea, tez za rosjanami nie przepadam, co nie znaczy ze od razu jestem dla kogos niemily.   


  • ********
  • Wiadomości: 2892

  • Pochwał: 24

  • mądrej głowie dość dwie słowie
Odp: Mini rady dla polaków na L2 Rus Lancer
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 11, 2009, 01:18:59 pm »
Mowisz o 2 rzeczach w tej drugiej zgadzam sie z Toba, natomiast jezeli chodzi o pierwsza,
to dla jednych jest to stwarzanie pozorow przyzwoitosci, a dla innych kultura osobista.
"Myśląc, budujemy z niewidocznego materiału coś, co siły do siebie przyciąga - dla naszej pomocy lub szkody,
stosownie do charakteru myśli, któreśmy wysłali."

"Myśli nasze tworzą nasze oblicze i nadają mu właściwe indywidualne piętno.
Nasze myśli określają ruch, postawę i kształt całego ciała."


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Mini rady dla polaków na L2 Rus Lancer
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 11, 2009, 01:40:25 pm »
@Nivea - a ja nie rozumiem, o co Ci chodzi? Wbijasz się na _rosyjski_ serwer z (mam nadzieję) pełną świadomością swojego wyboru i starasz się ich _zmusić_ do gadania po angielsku lol. Jak chcesz gadać po angielsku, wbijaj na serwer angielskojęzyczny. A i tak Ci gwarantuję, że z wieloma nie dogadasz się po angielsku - vide wszystkie polskie dzieci neostrady ("co mam wybrać w queście xyz bo nie za bardzo kumam angielski a gram już tu 10 lat" :P ). A takich dzieci to nie tylko w Polsce na pęczki.
A w Rosji mają komputery przeważnie z rosyjską klawiaturą, więc tak jak tobie sprawiałby problem pisanie cyrylicą, gdybyś umiał, tak im sprawia problem stawianie angielskich bukw, nawet gdyby bardzo chcieli. A Ci co piszą po rosyjsku angielskimi literami mają w 90% po prostu US klawisze.

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • ********
  • Wiadomości: 2892

  • Pochwał: 24

  • mądrej głowie dość dwie słowie
Odp: Mini rady dla polaków na L2 Rus Lancer
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 11, 2009, 01:45:18 pm »
+1 ;)

Majac znajomosc podstawowych zwrotow rosyjskich mozna porozumiec sie z wiekszoscia graczy.

Link do klawiatury fonetycznej ->KliK<-
"Myśląc, budujemy z niewidocznego materiału coś, co siły do siebie przyciąga - dla naszej pomocy lub szkody,
stosownie do charakteru myśli, któreśmy wysłali."

"Myśli nasze tworzą nasze oblicze i nadają mu właściwe indywidualne piętno.
Nasze myśli określają ruch, postawę i kształt całego ciała."


  • Wiadomości: 191

  • Pochwał: -2

Odp: Mini rady dla polaków na L2 Rus Lancer
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 11, 2009, 02:08:47 pm »
Aha to juz wiem czemu nie pisza po angielsku myslalem ze oni maja taka klawe jak my tylko inne ustawienia w windowsie czy czyms. Chyba wydrukuje sobie ta klawe fonetyczna i wtedy moze cos zrozumie :) A moze ktos lekko kuma j.rosyjski i wie jak sie pisze np. po rusku szukam ludzi na rbp lvl np.44 ?? Jak by to rosyjskim pismem wygladalo bo ssd to juz wiem jak CCA jakos tak xd
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2009, 02:11:44 pm wysłana przez NivEa »


  • ********
  • Wiadomości: 2892

  • Pochwał: 24

  • mądrej głowie dość dwie słowie
Odp: Mini rady dla polaków na L2 Rus Lancer
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 11, 2009, 02:13:07 pm »
Cześć! Привет!
Jak się masz? Как жизнь?
Co u ciebie? Как дела?

Nie mówię po rosyjsku - Я не говорю по-русски.

Mówię:  Я говорю:
po polsku по-польски
po angielsku по-английски
po francusku по-французски
po niemiecku по-немецки

Mówię słabo po rosyjsku. Я пл'охо говорю по-русски.
Rozumiem, ale nie potrafię mówić. Я поним'аю, но не могу говорить.
Nie zrozumiałem/Nie zrozumiałam nic. Я ничего не понял/не поняла.
Proszę mówić powoli i wyraźnie. Говорите, пожалуйста, чётче и медленнее.
Proszę przeliterować tę nazwę. Продиктуйте, пожалуйста, по буквам.
Teraz rozumiem pana/panią. Теперь я вас понимаю.
Czy mógłby pan/mogłaby pani powtórzyć ostatnie słowo/całe zdanie? Повторите, пожалуйста, последнее слово/всё предложение.
Proszę mi to napisać. Напишите мне это, пожалуйста.
Co to znaczy? Что это значит?
Czy pan/pani mnie rozumie? Вы меня понимаете?



POWITANIE встреча

Cześć! Привет!
Jak się masz? Как жизнь?
Co u ciebie? Как дела?

Dzień dobry. Доброе утро / добрый день / здpaвcтвyйтe.
Dobry wieczór. Добрый вечер.
Witam serdecznie. Я рад (/рада) вас видеть.
Co słychać? Что нового?
Wszystko po staremu. Всё по-старому.
Jak się pan/pani czuje? Как вы себ'я чувствуете?
Dziękuję, dobrze/nieźle/jako tako/niezbyt dobrze. Спасибо, хорошо/неплохо/так себе/не очень хорошо.
Dawno pana/pani nie widziałem/nie widziałam. Я давно вас не видел/не видела.
Cieszę się, że pana/panią tutaj spotykam. Я рад(/рада) (нашей) встрече.

POŻEGNANIE прощание

- pozniej reszta



All u can use:

RU:

http://portalwiedzy.onet.pl/tlumacz.html?tr=ros-auto

http://www.systran.co.uk/

rozmowki rosyjskie:

http://portalwiedzy.onet.pl/10119,rozmowki.html

ENG:

rozmowki:

http://lewap.div.pl/ang_rozmowki.php#gora

DE - ENG:

http://www.dict.cc/

most popular:

http://www.google.com/translate_t

... and "most - wanted":

http://www.worldlingo.com/en/products_services/worldlingo_translator.html




Polecam chyba najlepsza pomoc przy tlumaczeniu (oczywiscie w pelnej wersji i legit!)

http://www.babylon.com/
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2009, 02:17:30 pm wysłana przez Koszałek Opałek »
"Myśląc, budujemy z niewidocznego materiału coś, co siły do siebie przyciąga - dla naszej pomocy lub szkody,
stosownie do charakteru myśli, któreśmy wysłali."

"Myśli nasze tworzą nasze oblicze i nadają mu właściwe indywidualne piętno.
Nasze myśli określają ruch, postawę i kształt całego ciała."


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Mini rady dla polaków na L2 Rus Lancer
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 11, 2009, 02:33:36 pm »
(...) ze oni maja taka klawe jak my (...)
Nie wiem jaka Ty masz klawiaturę, ale nie wiem, czy wiesz, że i w Polsce nie możesz być pewien kto jakiej używa? Bo obowiązują _dwa_ standardy klawiatury - US i PL tzw. maszynistki. Zdecydowana większość używa klawiatury US. Układ klawiszy typu QWERTY, z polskimi znakami diaktrycznymi ukrytymi pod kombinacją klawiszy z Altem. A PL maszynistki jest to układ QWERTZ, z polskimi literkami na klawiszach, i znakach dodatkowych w zupełnie innych miejscach, niż na klawiaturze US.
Zresztą praktycznie _każdy_  język ma swoje układy klawiatur. Mam Guide do DOS 3.0, gdzie są rysuneczki z większością z nich :) Jak znajdę na necie to podepnę link.

Co do tego co napisał Koszałek Opałek można jeszcze dodać, wybraną transkrypcję na nasza klawiaturę :D Rosjanie "4" używają jako "cz", "6" jako "b", "3" jako "e" lub "z", czasami "}l{" jako "ż", "9" jako "ja"
Stąd nick pi4ka (PS na Phoenix :P) czyta się po prostu jako piczka :D a "4moki" jako czmoki - całusy/ucałowania

Cześć! Привет!  priviet albo zdrast'
Co u ciebie? Как дела? kak diela lub 4to y te6a/
Nie mówię po rosyjsku - Я не говорю по-русски.  9 ne xabapu na pyccku

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2009, 02:50:23 pm wysłana przez MastJedi »
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;