Witaj
Gość

Ankieta

Czy popierasz akcję "Stop the BOT!"?

Tak, wszystkie boty powinny zniknąć z gry raz na zawsze.
Nie, sam botuję i dobrze mi z tym.
Sam botuję, ale gdyby nie było powszechnego przyzwolenia - zacząłbym grać legit.
Poparłbym, ale wiem, że cała ta akcja i tak nic nie da.
Boty są mi obojętne. Mogę grać po swojemu bez względu na to czy są, czy ich nie ma w grze.

Wątek: Stop the BOT!  (Przeczytany 43323 razy)

  • *******
  • Wiadomości: 4647

  • Pochwał: 16

  • Ryl to faja
Odp: Stop the BOT!
« Odpowiedź #125 dnia: Kwiecień 20, 2009, 11:31:27 am »
Narayan nigdy nie bocił. Fail imo.

95% ludzi botuje. Rozejrzyj sie wokol na twoim serwerze, poczytaj blaha ...
Lineage 2 Essence (L2 Reborn) - Shillien Templar lvl 90 --- active
Lineage 2 Essence (EU Maroon) - Death Knight lvl 86 --- retired


  • Wiadomości: 804

  • Pochwał: 2

Odp: Stop the BOT!
« Odpowiedź #126 dnia: Kwiecień 20, 2009, 11:38:49 am »
jak wielkim ignorantem trzeba być żeby uważać te śmieszne dead serwery na/eu za jedyne z l2:P nawet jak każdy by tam botował to i tak tylko 1% graczy
Auto Giełda:
http://mmoto.eu

Stanisław Lem
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: Stop the BOT!
« Odpowiedź #127 dnia: Kwiecień 20, 2009, 12:00:45 pm »
Zanim zaczniesz lapac pointy z filmow zagranicznych, polecam sie zainteresowac wlasna kinematografia :

"Ty oszukiwales, ja oszukiwalem, gra byla uczciwa", bardzo popularny film, kto zgadnie skad pochodzi ten cytat dostanie ciasteczko.

Tutaj zakładasz że "ja" oszukiwałem, tylko na jakiej podstawie ? Ja mówię że gram legit więc mnie ten cytat nie dotyczy ale może w twoim środowisku jest popularny. Tak samo na offie nie gra 100% botów tylko część próbuje normalnie. Kolejny argument do kosza, dajecie następne bo nawet nie trzeba specjalnego trudu żeby udowodnić wam błędne założenia.
To Ty myslisz, ze obalasz argumenty stary. Tak sie sklada, ze obecnie z 95%+ botuje, a reszta ktora nie potwierdza tylko regule. Oni nie "oszukuja", tylko wy "zamulacie" - to juz bardziej pasuje. A to, ze czesc probuje normalnie, to super. Znasz chodz jeden liczacy sie klan skladajacy sie z takich ludzi? NIE MA takiego! Wiec takie sa od te proby
pozdro600

Kolejny rzuca procentami :D. Daj namiar na tą wróżkę która ci te dane zdradziła, a może zrobiłeś ankietę wśród 20 swoich kumpli ?. Co to za argument że skoro więszkość to robi to jest to dobre ? Sończyliśmy przedszkole i teraz myślimy sami za siebie a nie oglądamy się na innych. Sięgamy szczytu gdzie bot mi będzie mówił że ja na koksie zamulam :D No weź przestań napewno byłbym bardziej rozmowny niż ty :). Szukasz widzę akceptacji ale tej tutaj nie znajdziesz, bo następnym krokiem będzie szukanie respektu za to co robisz. Naprawdę myślisz że kiedykolwiek pogratuluję botowi wbicia lvl ? :D. To że najsilniejsze klany botują jest wynikiem chorej sytuacji na serverze, której nikt się nie przeciwstawił stanowczo od samego początku. Kolejny argument z epoki kamienia łupanego silny ma zawsze rację :). Bo najlepsze klany botują to tak wolno :D. Bot był jest i będzie przejawem lenistwa, a ludzie którzy go używają na normalnych zasadach najprawdopodobniej nic by nie osiągneli. Respekt dla tych którzy wbrew wszechogarniającemu lamerstwu postanowili cieszyć się grą sami. Ciężko jest gadać z ludźmi o słabym charakterze którzy upadli i poddali swoje zasady a teraz próbują się wybielić zrzucając winę na presję otocznia. Dla mnie w l2 i  w rl zawsze będziecie na targecie :)
Bo to widac, rownie dobrze moglbym zaokraglic to do 99% i wcale bym sie nie pomylil. Oprocz graczy z ktorymi sie gra robiac pvp czy spotykajac ich gdzies jest jeszcze masa botow na farme ustawionych na kazdym z serwerow. Wiec jest z x10 wiecej botow ktorych nie widac a klepia na lokacjach do farmowania czegos(mowie z perspektywy endgame). Czy przesadzam? Nie do konca. Moje party bylo jednym z dwoch na serverze high end party ktore podczas tego jak zbieralo sie w swoim constant skladzie to nigdy bota nie mialo wlaczonego bo i taka byla zasada dzialania tego party. Niestety kilka rzeczy sklonilo mnie do tego ze quitnelem...jednym z aspektow bylo tez to ze niedlugo potem juz bylismy ostatnim niepelnym legit party...a potem byl nagly BOT UP wszystkich i koniec poniekad mojego servera w takim wydaniu jak cieszyl mnie przez 2 lata. Ale nie jestem na boty zly, poprostu sumienie nie pozwalalo mi "popsuc" chara botem w ktorego tyle czasami ciezkich nieprzesapnych nocy na poczatku servera poswiecilem. Wiec prawde mowiac ludzie ktorzy cos znacza i sa legit nie istnieja bo maja jakies swoje sekreciki i gdzies zawsze zachaczyli "illegale" w grze.
...tak wlasnie obalilem wszystkie twoje argumenty...
...przepraszam ;[ ...
myha no Penix i Teon i Luna w sumie to martwe ze lolololol. Mysle ze sa w czolowce swiatowego L2 napewno.
HATE ME MOAR!


  • *******
  • Wiadomości: 4647

  • Pochwał: 16

  • Ryl to faja
Odp: Stop the BOT!
« Odpowiedź #128 dnia: Kwiecień 20, 2009, 12:14:19 pm »
Cytuj
i sa legit nie istnieja bo maja jakies swoje sekreciki i gdzies zawsze zachaczyli "illegale" w grze.

Mowiac legit ma sie glownie na mysli botowanie w wiekszsci przypadkow. Pod cos takiego w ogole nie podciagam radarow i tego typu gowna. To cos co pomaga bardziej niz psuje gre.

Masz przyklad samego siebie. Nigdy nie ebayowales ani nie bociles - te dwie rzeczy mozna piodciagnac pod nonlegit, ale programy wspomagajace typu chociazby oprogramowania od nostromo i radarow - wiecej pomaga niz przeszkadza.

Cytuj
Ale nie jestem na boty zly, poprostu sumienie nie pozwalalo mi "popsuc" chara botem w ktorego tyle czasami ciezkich nieprzesapnych nocy na poczatku servera poswiecilem.

Szczerze - jakbym teraz zacznal od poczatku, mysle ze bylby bot od samiutkiego poczatku. Nie doszedlem aktualnie daleko, ale tez nie chce psuc postaci botem, przy ktorej piedolilem sie rok, zeby wbic pierdzielony 3rd solo :<
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 20, 2009, 12:16:38 pm wysłana przez Dev »
Lineage 2 Essence (L2 Reborn) - Shillien Templar lvl 90 --- active
Lineage 2 Essence (EU Maroon) - Death Knight lvl 86 --- retired


  • Wiadomości: 42

  • Pochwał: 0

Odp: Stop the BOT!
« Odpowiedź #129 dnia: Kwiecień 20, 2009, 12:23:13 pm »
Ciekawiło mnie po prostu skąd te procenciki bierzecie ( pomijajc sklepy :) ). Nie był to w żadnym wypadku argument który mógłbyś obalić :) ponieważ dla mnie liczba botów nie ma znaczenia. Zakładając że 95% jedzie na bocie to jest to martwy server bo koks czy tego chcecie czy nie jest częścią gry. Dziwny fetysz widzę gość który nie botował nie ma nic przeciwko O.o. Lubisz jak cię oszukują czy jak ? Skoro zrezygnowałeś to jednak boty popsuły ci zabawę, a ty dalej ich bronisz O.o ? Skoro miałeś inne podejście do gry trzeba było założyć klan i poszukać innych takich jak ty a nie podwijać ogon, ale każdy robi jak uważa. Ta gra mogłaby spokojnie konkurować z wow'em ale cheaty ją wykończyły. Jak można polecić grę w której koksa za ciebie komp, spamuje ci cp, włącza bsoe przy 15% hp, każdego wroga masz na radarze więc o zasadzkach zapomnij i kto wie co jeszcze, a  ludzie ciągle myślą że to oni grają :D. Jak wiele tego syfu jeszcze można znieść zanim zacznie wam to przeszkadzać ?

Uważam że obalam wasze argumenty bo nikt nie wraca do nich by odeprzeć atak, zamiast tego robi się dyskusja czy botuje 5% ?10% ? 15% ? czy 99.9% graczy jakby to miało jakiekolwiek znaczenie. Dopóki nie macie 100% komuś to przeszkadza i ten ktoś może mieć racje .. i musiscie się z tym pogodzić :)


  • *******
  • Wiadomości: 2239

  • Pochwał: 1

  • BO KUBUś MOżE WIęCEJ
Odp: Stop the BOT!
« Odpowiedź #130 dnia: Kwiecień 20, 2009, 12:48:44 pm »
Ciekawiło mnie po prostu skąd te procenciki bierzecie ( pomijajc sklepy :) ). Nie był to w żadnym wypadku argument który mógłbyś obalić :) ponieważ dla mnie liczba botów nie ma znaczenia. Zakładając że 95% jedzie na bocie to jest to martwy server bo koks czy tego chcecie czy nie jest częścią gry. Dziwny fetysz widzę gość który nie botował nie ma nic przeciwko O.o. Lubisz jak cię oszukują czy jak ? Skoro zrezygnowałeś to jednak boty popsuły ci zabawę, a ty dalej ich bronisz O.o ? Skoro miałeś inne podejście do gry trzeba było założyć klan i poszukać innych takich jak ty a nie podwijać ogon, ale każdy robi jak uważa. Ta gra mogłaby spokojnie konkurować z wow'em ale cheaty ją wykończyły. Jak można polecić grę w której koksa za ciebie komp, spamuje ci cp, włącza bsoe przy 15% hp, każdego wroga masz na radarze więc o zasadzkach zapomnij i kto wie co jeszcze, a  ludzie ciągle myślą że to oni grają :D. Jak wiele tego syfu jeszcze można znieść zanim zacznie wam to przeszkadzać ?

Uważam że obalam wasze argumenty bo nikt nie wraca do nich by odeprzeć atak, zamiast tego robi się dyskusja czy botuje 5% ?10% ? 15% ? czy 99.9% graczy jakby to miało jakiekolwiek znaczenie. Dopóki nie macie 100% komuś to przeszkadza i ten ktoś może mieć racje .. i musiscie się z tym pogodzić :)
Martwy serwer to taki na ktorym jest pvp i rzeczy z tym zwiazne(czyli kwintesencja l2). Te procenty wzieły się z gry na eu/us. Ty porostu nie potrafisz zrozumieć jak inne legit mohery że uzywanie bota w l2 to nie oszustwo tylko wybór. Powiem więcej serwery bez botów by byly naprawde martwe bo po pierwsze nikt by nie chodził na wiekrze pvp bo by tracil %, nie bylo by sprzętu s gerade w takiej ilości jaki jest teraz, s80 miało by kilka osób na serwie, przy takim poziomie grindu l2 bez bota by umarło.
PS co do twojej wypowiedzi na temat pirackich botów sa do l2 3 inne zupelnie darmowe nie crackowane boty ktore tez kazdy moze meic..............

Luna
Tyrteos: 80 lvl SM|75 lvl WC |DA 55 - Banned
Franz
Decimos: 82lvl PS|75 lvl WC |DA 70 -Śpi
Lancer
Decimos: 7x lvl PS

http://przypierdolek.mybrute.com/
[quote author=120130 link=topic=27483.msg306926#msg306926


  • *******
  • Wiadomości: 4647

  • Pochwał: 16

  • Ryl to faja
Odp: Stop the BOT!
« Odpowiedź #131 dnia: Kwiecień 20, 2009, 12:49:00 pm »
Cytuj
Uważam że obalam wasze argumenty

A ja obalam Twoje. Bo Twoje argumenty są bez sensu - jeczysz caly czas o tych numerkach, zamiast rozejrzec sie wokol na serwerze, pochodzic po spotach gdzie cos sie farmi, cz gdziekolwiek. Ile ty widzisz na spotach ludzi expiacych legit ? Bo ja rzadko kogo.

Cytuj
Dziwny fetysz widzę gość który nie botował nie ma nic przeciwko O.o. Lubisz jak cię oszukują czy jak ?

Bla, bla, bla, bla. Ani ja ani on NIGDY nie czl sie oszukany.

Cytuj
Skoro zrezygnowałeś to jednak boty popsuły ci zabawę, a ty dalej ich bronisz O.o ?

Pozwol mi zacytowac - w dupie byłeś, -_-'o widziałeś za przeproszeniem.

Cytuj
Skoro miałeś inne podejście do gry trzeba było założyć klan i poszukać innych takich jak ty a nie podwijać ogon, ale każdy robi jak uważa.

Lol'd

Cytuj
Jak można polecić grę w której koksa za ciebie komp, spamuje ci cp, włącza bsoe przy 15% hp, każdego wroga masz na radarze więc o zasadzkach zapomnij i kto wie co jeszcze, a  ludzie ciągle myślą że to oni grają Very Happy. Jak wiele tego syfu jeszcze można znieść zanim zacznie wam to przeszkadzać ?

Mowi prawdopodobnie czlowiek, ktory nie doszedl do endgame contientu ani do endgame pvp. W czm ci przeszkadzaja radary, jak nie masz stycznosci z enemy ktorzy ich uzywaja ?

Cytuj
Dopóki nie macie 100% komuś to przeszkadza i ten ktoś może mieć racje .. i musiscie się z tym pogodzić Smile

Podsumowujac, caly ten post to epic fail ...

I zeby nie wyjsc na nerda - jak na ironie jestem chyba najbardziej legit osoba na calym franzu...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 20, 2009, 12:50:50 pm wysłana przez Dev »
Lineage 2 Essence (L2 Reborn) - Shillien Templar lvl 90 --- active
Lineage 2 Essence (EU Maroon) - Death Knight lvl 86 --- retired


  • Wiadomości: 42

  • Pochwał: 0

Odp: Stop the BOT!
« Odpowiedź #132 dnia: Kwiecień 20, 2009, 01:16:12 pm »
Szkoda że tak szybko skończyła się rozmowa ja tam pomimo paru uszczypliwości otwarcie nikomu nie jadę, a też mogę bo to nawet przedszkolak potrafi :).

Pan Solar odkrył co go fascynuje najbardziej w tej grze więc jemu polecam priv hi rate. Może nie wszystko działa ale tyyyylu S grade i S80 to na retailu jeszcze przez rok nie będzie :). Wyeliminowano oczywiście zbędny element expienia żeby od razu można było robić to co się lubi - dla mnie pomysł bomba. Cały problem polega na tym że wy nie potrzebujecie mieć dobrego eq tylko po prostu lepsze niż ma przeciwnik żeby się go łatwiej jechało. No i tutaj hi rate zawodzi bo większość ma pdobony lvl i eq więc po paru dniach nudą wieje.

Dev wpadł w histerię i nie mogę za dużo odpowiedzieć na zarzuty "w -_- i gówno widziałeś" bo jakby nie patrzeć ja nikomu w -_- nie wchodzę dla poklasku. Na nerwicę są leki więc pewnie z tego wyjdzie :). Co do tego czy jesteś najbardziej szary po ciemnej stronie mocy bo mało mnie to rusza - medalu za to nie dostaniesz :). Odnośnie cyferek i % to wy mnie ciągle nimi szczujecie więc czemu do mnie halo ? Trzeci raz piszę że moje poglądy nie zmieniają się w zależności od tego ilu ludzi mnie popiera. Cała akcja służy temu żeby pokazać ilu ludzi gra uczciwie oraz ilu na tym zależy żeby ncsoft nie dał się zastraszać boterom. Jak widać nie zrozumieliście

Nie żyję w idealnym świecie ale zawsze mogę o taki walczyć. Ci którzy się poddali niech zrobią miejsce i nie przeszkadzają.   


  • *******
  • Wiadomości: 4647

  • Pochwał: 16

  • Ryl to faja
Odp: Stop the BOT!
« Odpowiedź #133 dnia: Kwiecień 20, 2009, 01:23:02 pm »
Szary po ciemnej stronie ? W zyciu nie uzylem ZADNEGO 3rd programu w l2, wiec once again U failed QQ!
Lineage 2 Essence (L2 Reborn) - Shillien Templar lvl 90 --- active
Lineage 2 Essence (EU Maroon) - Death Knight lvl 86 --- retired


  • Wiadomości: 42

  • Pochwał: 0

Odp: Stop the BOT!
« Odpowiedź #134 dnia: Kwiecień 20, 2009, 01:35:33 pm »
Mowiac legit ma sie glownie na mysli botowanie w wiekszsci przypadkow. Pod cos takiego w ogole nie podciagam radarow i tego typu gowna. To cos co pomaga bardziej niz psuje gre.

Definicje nam sie rozbiegają więc ciężko powiedzieć czy jesteś całkiem czysty czy lekko szary :). Napisałeś też że jesteś najbardziej legit co nie koniecznie musi oznaczać całkiem legit co jest określeniem mocniejszym. Jeśli jedziesz całkiem sam to zwracam honor, respect i pytanie co robisz wśród zwolenników botów ? To że coś nie dotyczy nas bezpośrednio nie znaczy że można się tym nie przejmować. Jak zamykają złodzieja/mordercę/gwałciciela na drugim końcu kraju to uważam to za słuszne choć moglibyśmy się w życiu nie spotkać.

To jest właśnie "obojętność dobrych ludzi"



  • *******
  • Wiadomości: 4647

  • Pochwał: 16

  • Ryl to faja
Odp: Stop the BOT!
« Odpowiedź #135 dnia: Kwiecień 20, 2009, 01:42:04 pm »
Po 1sze - nie mam nic przeciwko endgame botom, bo nie mam z nimi stycznosci.
Po 2gie - Mam uraze tylko do botow i ebayowania jako taka, ale do reszty 3rd programow nie amm nic - moj party member ma radar - zajefajnie - pomaga to sporo ...
Lineage 2 Essence (L2 Reborn) - Shillien Templar lvl 90 --- active
Lineage 2 Essence (EU Maroon) - Death Knight lvl 86 --- retired


  • Wiadomości: 208

  • Pochwał: 0

Odp: Stop the BOT!
« Odpowiedź #136 dnia: Kwiecień 20, 2009, 01:58:54 pm »
@120130
Nie wiem jak długo masz styczność z retailem, ale do pewnego momentu to uwierz mi, akcje podobne do Stop the bot były na porządku dziennym. Wiele osób nonstop pisało do supportu petycje w sprawie danych botów. Nonstop był poruszany temat botów na oficjalnym forum, nie było czegoś takiego jak bocenie pod tagiem, klan z botami nie był "szanowany" itd. Nie wiem czy odwiedzałeś oficjalne forum, ale odpowiedzią adminów na topici o botach było:
a) robimy co możemy
b) ban i won z forum
c) cisza
Ludzie wysyłali kilka razy dziennie petycje na 1 party w cata, a te party dalej sobie farmiło. Po pewnym czasie to się po prostu znudziło. Doszło nawet do tego, że bany dostawali ludzie seedujący na botach albo z pełnego party botów banowano tylko bufferów.
Możesz grać uczciwie, ale co najwyżej dostaniesz medal z kartofla. Nie dostrzegasz przekazu tego topicu. To nie jest piętnowanie legitów, to jest obiektywny obraz retaila na eu/us. No bot = no life or no gain. W życiu bym nie polecił zaczynania przygody z l2 na retailu us/eu. O wiele lepiej wystartować na privie. Na retialu też są dzieci i idioci, dotacje zastępuje ebay. Nowe kroniki? dobij 78/80/82 najpierw.
Można żyć w swoim świecie i wmawiać sobie cnotliwosć moją tarczą przeciwko złu tej gry. Gracz w tej grze nie ma żadnej władzy i wpływu na NCsoft, więc nie ma różnicy jak grasz. Liczy się tylko to ile frapsów zrobisz, nieważne po jakiej stronie :)


  • Wiadomości: 804

  • Pochwał: 2

Odp: Stop the BOT!
« Odpowiedź #137 dnia: Kwiecień 20, 2009, 01:59:55 pm »
Solar:tylko jedna sprawa
Cytuj
Powiem więcej serwery bez botów by byly naprawde martwe bo po pierwsze nikt by nie chodził na wiekrze pvp bo by tracil %, nie bylo by sprzętu s gerade w takiej ilości jaki jest teraz, s80 miało by kilka osób na serwie, przy takim poziomie grindu l2 bez bota by umarło.

zapraszam na ruretail, to chyba wystarczy żeby obalić ten bezsensowny argument

Marc1n:no tu zależy co nazywamy dead a co nie, imo 1,5k żywych ludzi w porywach na serwerze to średniej jakości privy osiągają, ale fakt zgodzę się że akurat teon/luna/penix są jako tako żywe
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 20, 2009, 02:02:34 pm wysłana przez myha »
Auto Giełda:
http://mmoto.eu

Stanisław Lem
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: Stop the BOT!
« Odpowiedź #138 dnia: Kwiecień 20, 2009, 02:01:27 pm »
Jak przychodzilem grac na Offa Pazdzierniku 2006 to wiedzialem co sie swieci i ilu ludzi botuje. Wiedzialem to od samego poczatku:

Tylko co to zmienilo? Nic, Off jest i byl i bedzie lepszy niz kazdy priv. Z czasem caly czas rosl odsetek ludzi botujacych i juz kazdy widzial, ze ta gra bez nich by nie istniala. Glupi B grade skladalo by sie samemu chora ilosc czasu, a S grade nigdy by nikt mial, chyba ze full dropy. Do takiej farmy trzeba byc albo azjatyckim nolifem albo odpalac skrypciki. Gracze wybrali i wola dobre jakosciowo PvP niz sleczenie na farmieniem czegos. Dlatego tylko ULAMEK graczy woli farmic i sie tym cieszyc, ze wydropilo 3 wiecej Suede niz ktos inny, reszta skupia sie na tym, zeby PVPowac jak najwiecej i zdobywac End-Game stuff. Nikt nie broni Ci miec swojego zdania, ale stety wybiera wiekszosc bo jest wolnosc wyboru. Jakby mniejszosci wybieraly, to wszystkie meskie ubrania bylyby rozowe, bo to najbardziej meski kolor, najwiekszy telewizor mialby 5" to mniej promieniuje i pradu pobiera, a w sprzedazy bylby tylko jeden samochod - stary Fiat Multipla w ktorych jezdziliby ikony piekna, 300kg samice z gatunku homo sapiens...dlatego ciesze sie, ze wybiera wiekszosc w wiekszosci spraw.
Bot w L2 jest normalnoscia a nie egzotykiem. Tak - gralem w L2 i tak - wypalilem sie. Ale to nie przez boty, a czas jaki grze poswiecilem. Osiagnelem co chcialem i mi nikt tego nie zabierze, L2 poszlo droga jaka poszlo, jakbym botowal swojego chara i traktoral go tylko jako piksele a nie piksele w ktore wlozylem ogromny trud to bym pewnie dalej gral, a tak przelalem czas i inne ciekawe rzeczy w zyciu.
A twoje porownania do przestepstw sa chore...a moze nie tylko inaczej ulozylbym proporcje. To Legit ludzie sa ulamkiem spoleczenstwa, takim jak sa nim przestepcy. Dlatego ich trzeba zamykac. Prawda ze dosc smieszne? No ale niestety prawdziwe. Normy wszedzie i zawsze ustalaja grupy ktore wokol czegos sie skupiaja. To tak jakbys przyszedl do mnie do klubu gdzie jest grany DNB i zaczal prawic moraly, ze muzyka klasyczna jest po stokroc bardziej piekna i uduchowiona. Mozesz sobie jej sluchac, ale nic nie zmienisz tym, bo wiekszosc slucha czego innego w tym miejscu, tak samo jak wiekszosc botuje i akcje "szlachetne" wychodza na komiczne :D
A teraz kilka twoich MEGA pomyslow:
"idzcie na high rate"  - po co, jak mozna grac tak samo w podobnym trudem na oferujacym po stokroc lepsza jakosc oficialnym serwerze i jak chcesz tez sie nie trudzic?
"zaloz klan" - tak i z grania w end game pvp zacznij robic nastepny chory nic nie znaczacy klan w ktorym nie poznasz 90% aspektow tej gry
"Jak można polecić grę w której koksa za ciebie komp, spamuje ci cp, włącza bsoe przy 15% hp, każdego wroga masz na radarze więc o zasadzkach zapomnij i kto wie co jeszcze, a  ludzie ciągle myślą że to oni grają" - nie musisz wkladac uwagi w granie, bsoe na gosciu to objaw carebeara, a jak nabijesz na gosciu afk pvp to raczej ono nic nie zmienia, zasadzki w L2 sa fajne jak sa na malym pvp, duze zorganizowane i przygotowane pvp sa fajniejsze niz jechanie kogos kto jest nieprzygotowany. Radar pozwala Ci kogos odszukac jak koxa pojedyczno a nie biegac na glupa(zwieksza to szanse na znalezienie jakis malych pvp na spotach NIE na full party), a radar przy duzych grupach pozwala na ich regroup, a tak sie sklada, ze L2 dazy do tego, aby PvP byly dluzsze, a nie rozgrywaly sie jak w Tekkenie. Zauwaz ze zupelnie przegiete rzeczy jak np. Hide sa ogolnie zakazane nawet przez tych "zlych botterow" a to tez cheat, ale jednak bardzo przegiety i psujacy rozgrywke, chodz jakby szukac sensu to tez jest...
No i warto pamietac o jednej rzeczy. Gra sie z ludzmi, a nie z pikselami. Piksele na ekranie to tylko "narzedzie". A zebym byl szczery to wiekszosc super ludzi ktorych wspominam z L2 bylo zupelnie NON-Legit. No i oni byli ludzmi ktorym moglem dac passy na konto nawet i sie nie bac ze cos sie stanie. Jak "doroslem" to przestalo mnie obchodzic jak powstal jakis char, a zaczelo kto nim gra.
HATE ME MOAR!


Odp: Stop the BOT!
« Odpowiedź #139 dnia: Kwiecień 20, 2009, 03:30:12 pm »
PS. bula jako wykwalfikowany psychiatra po ciężkich studiach, rozgryzł mnie w pierwszej linijce łapiąc przy tym teatralnego focha i zręcznie wywinął się od polemiki :). Daję ci słowo że przeczytałem wszystkie posty, a jedynego czego w nich szukałem to waszych senswonych argumentów.
widac nie przeczytales jezeli nie potrafiles dostrzec jednej BARDZO waznej rzeczy, mianowicie
To nie jest piętnowanie legitów



  • Wiadomości: 42

  • Pochwał: 0

Odp: Stop the BOT!
« Odpowiedź #140 dnia: Kwiecień 20, 2009, 04:07:42 pm »
Łaskawość wasza nie zna granic. Nie piętnujecie legitów :). Ja taki dobry nie jestem. Otwarcie nie toleruję bociarzy i moje otoczenie jest od nich czyste. Przykro mi że na retailu gm'owie prześladują uczciwych :). Do cnotek proszę mnie nie porównywać ja tylko walczę o to co uważam za słuszne, szkoda że was na to nie stać.

@Marc1na prównania homeryckie jak zwykle mocno nie trafione, ale moich się czepia :) ( Jak 80 dresów wbija do baru dla metali i woła swojej nuty to nie do końca wszystko gra ;) ). Nigdzie nie napisałem że mniejszość ma zawsze racje, ani nawet że częściej. Czytaj uważnie :). Różowych ciuszków nikomu nie trzeba ale też porównanie gustów do obowiązujących zasad nie trafione ( expierci od porównań normalnie :) ). Widziałeś boty, zaakceptowałeś je i to twój problem. Nie każdy ma taką tolerancję i część ludzi widzi kiedy ich ciężka praca nie jest warta funta quake'ów :) bo reszta ma to bez jakiegokolwiek poświęcenia. Te lvl 80-85 nie były robione z myślą o normalnych graczach tylko zapewne żeby zająć czymś te boty przez pare miechów. Taktyka dobra, a że psuje to grę zwyczajnym graczom to szczegół gdy kasa leci i nikt się nie skarży.

Co do pomysłów:
 1) na hi racie grasz od razu albo w ciągu godzinki, a na offie jakbym teraz postawił bota to może za 2 miechy miałbym sensowny sprzęt :) Wybacz ale są ludzie jeszcze mniej cierpliwi
2) własny klan dla ludzi o podobnych poglądach na grę, widać większość widzi lvl i sprzęt high endowy jako cel sam w sobie bo życie zaczyna się od 83+

Ciekawi mnie co to za hax którego nawet bociarze nie używają :D i kiedy będzie normą bo że granic nie ma już mi pokazaliście i od dziś każdego dnia będę dziękował ze nie gram na retalilu :D

PS. Bez odbioru, pozdro dla ludzi z forum, wątek ciekawy ale za dużo czasu schodzi na odpowidzi - wolę pograć bo bot za mnie tego nie robi :) 





  • *******
  • Wiadomości: 1822

  • Pochwał: 20

  • Siła!
Odp: Stop the BOT!
« Odpowiedź #141 dnia: Kwiecień 20, 2009, 04:17:10 pm »
Ja pierdole .... jesteś nowy na offie, nie masz kolegów, a rozmowa z botami staje się nudna.

Btw, może to czasem nie twoja Akcja? Nie zdziwiłbym się.
"Czekaj...Czy ja k***a lubię poziomki?"


  • *******
  • Wiadomości: 4647

  • Pochwał: 16

  • Ryl to faja
Odp: Stop the BOT!
« Odpowiedź #142 dnia: Kwiecień 20, 2009, 04:18:07 pm »
To ty nie wiesz co to jest hide ? :P
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 20, 2009, 04:20:28 pm wysłana przez Dev »
Lineage 2 Essence (L2 Reborn) - Shillien Templar lvl 90 --- active
Lineage 2 Essence (EU Maroon) - Death Knight lvl 86 --- retired


Odp: Stop the BOT!
« Odpowiedź #143 dnia: Kwiecień 20, 2009, 04:22:20 pm »
Łaskawość wasza nie zna granic. Nie piętnujecie legitów :). Ja taki dobry nie jestem. Otwarcie nie toleruję bociarzy i moje otoczenie jest od nich czyste. Przykro mi że na retailu gm'owie prześladują uczciwych :). Do cnotek proszę mnie nie porównywać ja tylko walczę o to co uważam za słuszne, szkoda że was na to nie stać.
dalej nie rozumiesz

nie chodzi o to czy Ty jestes przeciwny botom; jestes? Twoja sprawa
chodzi o to ze wszyscy, ktorzy graja legit uwazaja ludzi, ktorzy "bronia" botow(bronia to zle slowo, lepsze byloby maja inny punkt widzenia) za:
-ludzi uzywajacych botow,
-ludzi uzywajacych radarow/hide/autotargetu/spamerowCP(tak, to przeciez tez jest zabronione)
-zlodzieji irl

i wlasnie Ty do tych ludzi dolaczyles piszac "jestem legit - wlaczcie aggro"

co do walki o to co jest sluszne ... nie uwazam bycia legit za jedna jedyna droge honoru i nie musze o to walczyc wiec to zdanie
Cytuj
ja tylko walczę o to co uważam za słuszne, szkoda że was na to nie stać.
jest chybione
@Marc1na prównania homeryckie jak zwykle mocno nie trafione, ale moich się czepia :) ( Jak 80 dresów wbija do baru dla metali i
Ciekawi mnie co to za hax którego nawet bociarze nie używają :D
hide


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: Stop the BOT!
« Odpowiedź #144 dnia: Kwiecień 20, 2009, 05:04:22 pm »
Twoje porownania z metalami i dresami sa bardziej nie trafione jak co bo powinny wygladac tak:
Bylo sobie Rock Cafe do ktorego pewnego dnia przyszedl facet wygladajacy calkiem normalnie ze sluchawkami na uszach. Sluchal DNB(boter), pasowalo mu wszystko w klubie(Retail)oprocz muzyki bo nia byl Rock(legit). Od czasu do czasu zdejmowal sluchawki i szedl sie nawalic(PvP). Powiedzial kolegom, ze to fajne miejsce, tylko dziwna muzyka, ale da sie to obejsc. Nagle do klubu zaczelo przychodzic wiecej ludzi takich jak oni, czyli ze swoja muzyka, ale w sumie tez ludzi. Dogadywali sie z innymi ludzmi na kazdy temat tylko nie muzyki(botow - legit i nie legit), chodzili nawet wspolnie zachlac morde(na PVP). Z czasem okazalo sie, ze ludzi ktorzy sluchaja swojej muzyki ze sluchawek jest wiecej niz tych ktorzy sluchaja tego co leci w klubie. Czasami szef sie na kogos zdenerwowal, jak na niego sie skarzyli bo przychodzi i slucha swojej muzyki, a wkoncu to Rock Cafe wiec psuje zalozenia(GM banuje boty), ale po dogadaniu sie czesc nawet wrocila(unban). Wszystko krecilo sie wkolo i szlo do przodu. Po jakims czasie okazalo sie ze stosunek ludzi co sluchaja Rocka do tych co sluchaja DNB w sluchawkach wynosi 1:5. Caly czas kontynuowali PVP jednak okazalo sie, ze czesc znalazla na sposob, zeby pierwsza nie padac - zaczeli pic na pelny zoladek(radary). Jedni uwazali to za cos ok, bo w sumie czemu nie, jak niczego prawie nie psuje, a poprawia to jak reaguje zoladek(poprawione bugi gameplaya), inni jednak chcieli pozostac true vodka warriorami i zygali skarzac sie, ze to wina przez to, ze tamci pija na pelny zoladek i to nie jest ok. Powstal takze w pewnych glowach pomysl, zeby rozrabiac vodke z woda(Hide)co by dawalo ogromna przewage w tym kto padnie pozniej, jednak obie strony sie sprzeciwily bo stwierdzili ze jest to juz przegiecie. Czas mijal i mijal. Nagle okazalo sie, ze stosunek ludzi co sluchaja rocka do dnb wynosil 1:100. True Rock Loverzy jak zawsze sieli bunt, uwazali, ze to nie moze tak byc. Zalozeniem klubu jest granie muzyki rockowej(legit granie)ale jednak szef zauwazyl, ze wyrzucenie ludzi co sluchaja dnb przynioslo by ogromne straty(boty) i lepiej olac rock loverow. Klub stracil by takze zycie i nikt by juz nie kupowal vodki(nie byloby PVP), wiec klub bylby martwy. True Rock Loverzy podzieli sie na fanatycznych i tych ktorzy patrza trzezwo na swiat. Ci fanatyczni stwierdzili ze moga gadac tylko z takimi jak oni, jednak nic im to nie dalo, nie mogli zorganizowac porzadnego koncertu(siege), ani nawet zebrac dobrej paczki normalnych ludzi ktorzy oprocz tego ze sluchaja rocka mieliby tez inne pozytywne cechy(robienie klanu), jednak twardo stali, ze nie beda gadac z innymi niz oni. Ci drudzy Rockmani stwierdzili, ze w sumie moga sluchac Rocka ale i gadac z innymi ludzmi(legit ludzie kooperuja z boterami), nie przeszkadzalo im tez takze, ze tamci pijal na pelen zoladek(radary). Stwierdzili, ze walka o cos co juz dawno w czystej formie nie istnieje jest bez sensu, bo zabardzo poszedl czas do przodu i samemu moga robic co chca, ale zmuszac do tego innych lub egzekwowac cos od nich jest bezsensu(walka o legit granie). Takim tez sposobem po pewnym czasie z Rock Cafe w nazwie zostala tylko...nazwa, reszta sie zmienila. Klub dalej byl dosc popularny, dalej czerpali fun, ale Rocka byl juz w nim minimalne ilosci, chodz miana klub/cafe nie stracil(server). Ulamek klienteli byl niezadowolony(120130)ale jeszcze sie taki nie narodzil co by wszystkim dogodzil(programista). A historyjke opowidzialem ja, pan z sanepidu(Superfajnymod Marc1n)
pozdro
HATE ME MOAR!


  • Wiadomości: 611

  • Pochwał: 11

Odp: Stop the BOT!
« Odpowiedź #145 dnia: Kwiecień 20, 2009, 05:13:10 pm »
lol, w sumie calkiem trafne


  • *******
  • Wiadomości: 4647

  • Pochwał: 16

  • Ryl to faja
Odp: Stop the BOT!
« Odpowiedź #146 dnia: Kwiecień 20, 2009, 05:24:25 pm »
Epic post@narayan ...
Lineage 2 Essence (L2 Reborn) - Shillien Templar lvl 90 --- active
Lineage 2 Essence (EU Maroon) - Death Knight lvl 86 --- retired


  • *******
  • Wiadomości: 2239

  • Pochwał: 1

  • BO KUBUś MOżE WIęCEJ
Odp: Stop the BOT!
« Odpowiedź #147 dnia: Kwiecień 20, 2009, 05:41:03 pm »
Zaraz opowieść o siewcy przytoczy XD

Luna
Tyrteos: 80 lvl SM|75 lvl WC |DA 55 - Banned
Franz
Decimos: 82lvl PS|75 lvl WC |DA 70 -Śpi
Lancer
Decimos: 7x lvl PS

http://przypierdolek.mybrute.com/
[quote author=120130 link=topic=27483.msg306926#msg306926


  • Wiadomości: 947

  • Pochwał: 3

Odp: Stop the BOT!
« Odpowiedź #148 dnia: Kwiecień 20, 2009, 11:28:19 pm »
Moje zdanie jest takie: Wkurzają mnie tylko farm party na Varce/Ketrze/Cata i tych innych :P Jeśli ktoś odpali sobie elegancko bocika z supportem bo: Nie ma czasu na grę/Nie chce mu się to mnie to absolutnie nie obchodzi :P on ryzykuje że dostanie bana i to jego problem :) No chyba że ziomek mi się wpierdziela na spota :P to co innego ^^




  • Wiadomości: 460

  • Pochwał: 0

    • Moja strona
Odp: Stop the BOT!
« Odpowiedź #149 dnia: Kwiecień 21, 2009, 02:22:51 pm »
Cytat: Marc1n
jednym z aspektow bylo tez to ze niedlugo potem juz bylismy ostatnim niepelnym legit party...a potem byl nagly BOT UP wszystkich i koniec poniekad mojego servera w takim wydaniu jak cieszyl mnie przez 2 lata

Cieszę się, że sam to napisałeś. Tylko pogadajmy o przyczynach, a nie o skutkach.

Tylko ten nagły bot up nie był dlatego, że wszystkich nagle zafascynował content z wyższych leveli i chcieli robić to samo co do tej pory tylko na wyższych levelach a ncsoft im przyklasnął. On zaczął się od tego, że niektórzy chcieli uzyskać całkowitą dominację nad przeciwnikiem (a nie jakieś tam wyrównane pvp) i znaleźli na to sposób, korzystając z tego, że NCSoft krótkowzrocznie postawił na kasę z kont farmerskich.

Radar (w wersji, która robiła coś więcej niż ostrzeganie sygnałem o enemy) nie powstał dlatego, że ktoś chciał uszczęśliwić community zmęczone zbugowanym targetowaniem. Powstał (i był ostro pilnowany przed wyciekiem do konkurencji) po to aby zyskać przewagę nad przeciwnikiem, który radaru nie posiadając musi wybierając cel polegać na swoim refleksie, zręczności i znajomości przeciwnika - czyli metodzie zajmującej więcej czasu i bardziej podatnej na błędy. Główną cechą wyróżniającą dobrego DD jest właśnie targeting skill, ale niektórzy nie chcieli takiego rozróżnienia na dobrych i słabych, stąd zaawansowane radary. 

Śmieszny naprawdę jest argument jak to programy poprawiają bugi. Znasz takie powiedzenie "Piłka jest okrągła a bramki są dwie"? Problem w tym, że niektórzy chcieli mieć piłkę bardziej okrągłą niż inni. Hide nie jest unikane z powodu "dezaprobaty commmunity" (buahahaha) tylko dlatego, że NC dość skutecznie za to banuje. I tak mogłoby być z botami. Byłyby bany, nie byłoby botów, starzy klienci by nie quitowali, potencjalni nowi nie trzymaliby się od l2 z daleka.

A już narzekanie że ciężko zrobić makra z ważnymi enemy i lepiej targetować z radaru czy że wallhack nie był aż tak wygodny jak radar to szczyt IMO. Radar ułatwia regroup, to przed radarem już się nie dało zebrać w kupie? Itp itd

Do pewnego stopnia mogę się zgodzić z argumentem, że radar chroni przed bezsensownymi gankami na expie,  ALE
1. Jest to efekt uboczny upowszechnienia radaru (czyli tego, czego jego twórcy nie chcieli)
2. Jak ktoś jest rzeczywiście dobry, to ustawi swoje party tak, żeby widzieć z daleka przeciwnika i mieć się gdzie wycofać, zmienić buffy itd - wracając do przykładu MOS byłby to koniec dużego pokoju z dwoma wyjściami, po stronie przeciwnej do port spotu (tak tak, kiedyś ta gra wymagała myślenia).

Oczywiście pytanie dzisiaj czy używanie bota i innych cheatów jest dobre, czy złe nie ma sensu. Używanie ich jest racjonalne, jeśli chcesz konkurować z tymi, którzy ich używają.
Tylko obecny stan, to nie wynik wyboru community a wynik zainicjowanego przez błędne decyzje marketingowe NCSoftu UPADKU community. Jak w lekkoatletyce czy kolarstwie jest masowy doping to nie nazywamy tego wyborem sportowców, tylko właśnie upadkiem.