Witaj
Gość

Wątek: UE - kolejny krok ku odebraniu wolności.  (Przeczytany 21425 razy)

  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: UE - kolejny krok ku odebraniu wolności.
« Odpowiedź #75 dnia: Kwiecień 24, 2009, 06:20:56 pm »
Powiedz to dziewczynie - ofierze zbiorowego brutalnego gwałtu.

To nie jest takie proste. Tu nie ma białe/czarne - dobre/złe. To jest życie. A to jako takie jest różnokolorowe. Choć z najczęściej nudne, szare i do d....
W imię obrony życia też można zabić. I nikt o zdrowym rozsądku nie będzie miał wyrzutów sumienia, czy problemów moralnych. Jakiś psych napada Twoją Matkę/dziewczynę/kolegę cholera wie kogo. Ma jeden cel - zabić. Rozumiem, że będąc wyznawcami ochrony życia nic mu nie zrobicie i będziecie czekać aż on po kolei wszystkich zabije? Jeśli nie, jeśli jednak to zrobicie, to gdzie Wasze podejście do bezkompromisowej obrony życia?
Jak powiedziałem na początku - to nie jest takie proste. Gdyby było, już dawno byłoby rozwiązanie i wszyscy byliby zadowoleni.

A co do kary śmierci - po czytajcie o ludziach którzy zostali na nią skazani.

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • ******
  • Banned
  • Wiadomości: 1262

  • Pochwał: 4

Odp: UE - kolejny krok ku odebraniu wolności.
« Odpowiedź #76 dnia: Kwiecień 24, 2009, 06:29:22 pm »
zabicie kogoś w obronie własnej to nie morderstwo. każde życie ludzkie jest warte dokładnie tyle samo, ale jak widać dla ciebie to g znaczy.
I'm offline.


Odp: UE - kolejny krok ku odebraniu wolności.
« Odpowiedź #77 dnia: Kwiecień 24, 2009, 09:48:35 pm »
Nie do nas nalezy decydowanie o zyciu innego czlowieka,
powiedz to ludziom bezsensownie(z punktu widzenia przecietnego czlowieka) wywolujacym wojny albo rzadom panstw uwazajacych sie za mocarstawa i prowadzacy gowno dajace wojny na dwoch frontach


  • ******
  • Banned
  • Wiadomości: 1262

  • Pochwał: 4

Odp: UE - kolejny krok ku odebraniu wolności.
« Odpowiedź #78 dnia: Kwiecień 24, 2009, 09:57:22 pm »
co nadal nie zmienia faktu, że nie mamy prawa decydować o życiu innego człowieka, a to że ktoś robi inaczej...cóż, pozostaje mu tylko pogratulować bycia "istotą ludzką"
I'm offline.


Odp: UE - kolejny krok ku odebraniu wolności.
« Odpowiedź #79 dnia: Kwiecień 24, 2009, 10:02:11 pm »
co nadal nie zmienia faktu, że nie mamy prawa decydować o życiu innego człowieka, a to że ktoś robi inaczej...cóż, pozostaje mu tylko pogratulować bycia "istotą ludzką"
tylko ja zauwazylem analogie w stosunku do botowania? lol


  • ******
  • Banned
  • Wiadomości: 1262

  • Pochwał: 4

Odp: UE - kolejny krok ku odebraniu wolności.
« Odpowiedź #80 dnia: Kwiecień 24, 2009, 10:06:09 pm »
kurna stryk my tu o przyszłości świata gadamy a ty z l2 wyjeżdżasz :D
I'm offline.


  • Wiadomości: 710

  • Pochwał: 2

  • Sorry I'm Newbie ;( /// FameN'Glory
Odp: UE - kolejny krok ku odebraniu wolności.
« Odpowiedź #81 dnia: Kwiecień 24, 2009, 10:30:07 pm »
tia, a jak dla mnie to zręczne posunięcie Cycerona. Nie spodobała mu się dyskusja o graniu na privatach więc przywalił pytania z grubej rury.
To się nazywa odwracanie kota ogonem :D albo zasłona dymna ewentualnie temat zastępczy :D
Tak, tak Cyceron. Właśnie posłużyłeś się w dyskusji jednym z narzędzi komunistycznej propagandy. A ponoć ta już nie istnieje i Ty jesteś inny... :D

Pozdrawiam
Po pierwsze, był to offtop. Po drugie, wydaje Mi się, że wszystko zostało już wyjaśnione. Zalecam czytać ze zrozumieniem i dopiero wtedy zacząć się wypowiadać w tym temacie. Nawet nie zdołałeś wyczytać, tego, że twierdzę zupełnie inaczej na temat komunizmu [ponieważ on nie zniknął, zmienił jedynie nazwę]. Czuję się zaszczycony tym, jak bardzo starasz się Mnie ośmieszyć, w sposób z jakiego korzystają lewicowcy, by ośmieszyć liberałów, którzy im zagrażają.

Ech.. Szkoda slow.. Jestem przeciw aborcji, szanse trzeba dac kazdemu. Nie do nas nalezy decydowanie o zyciu innego czlowieka, tak samo jest z kara smierci. Co wam ona da? IMO jest to prymitywne!
Odstraszałaby potencjalnych zbrodniarzy, dzięki czemu uchroniłoby się masę potencjalnych ofiar. Faktem jest, iż trafiałyby się wyjątki od reguły.

Nie do nas nalezy decydowanie o zyciu innego czlowieka,
powiedz to ludziom bezsensownie(z punktu widzenia przecietnego czlowieka) wywolujacym wojny albo rzadom panstw uwazajacych sie za mocarstawa i prowadzacy gowno dajace wojny na dwoch frontach
M.in. utrzymanie status quo i rozwiązanie problemów finansowych państwa.

co nadal nie zmienia faktu, że nie mamy prawa decydować o życiu innego człowieka, a to że ktoś robi inaczej...cóż, pozostaje mu tylko pogratulować bycia "istotą ludzką"
tylko ja zauwazylem analogie w stosunku do botowania? lol
Nie tylko Ty.

Padawanie, jestem pewien, że zmieniłbyś zdanie, gdyby taka osoba uderzyła w Twoją rodzinę, bądź kogoś, kto jest Ci naprawdę bliski.


  • ******
  • Banned
  • Wiadomości: 1262

  • Pochwał: 4

Odp: UE - kolejny krok ku odebraniu wolności.
« Odpowiedź #82 dnia: Kwiecień 24, 2009, 10:39:37 pm »
Padawanie, jestem pewien, że zmieniłbyś zdanie, gdyby taka osoba uderzyła w Twoją rodzinę, bądź kogoś, kto jest Ci naprawdę bliski.
ciekawe...jeśli gościu zrobiłby to w desperacji/w czasie ucieczki przed czymś co go niezmiernie przeraża - może nie wybaczyłbym ale na pewno zrozumiałbym jego punkt. jak widać w przeciwieństwie do ciebie nie uważam kuli w łeb za najlepsze rozwiązanie...
I'm offline.


  • Wiadomości: 710

  • Pochwał: 2

  • Sorry I'm Newbie ;( /// FameN'Glory
Odp: UE - kolejny krok ku odebraniu wolności.
« Odpowiedź #83 dnia: Kwiecień 24, 2009, 10:48:05 pm »
Człowiek zabijający w akcie samoobrony jest oczywiście niewinny, więc nie wiem dlaczego zapodałeś takim przykładem.


  • Wiadomości: 575

  • Pochwał: -1

Odp: UE - kolejny krok ku odebraniu wolności.
« Odpowiedź #84 dnia: Kwiecień 24, 2009, 10:48:59 pm »
Co ci da zabicie kogos? Jak juz to dozywocie.
"Na tym świecie istnieje zło zrodzone z dobra. Istnieje również dobro zrodzone ze zła" by Lelouch Lamperouge
I'm OFFLINE


  • ******
  • Wiadomości: 1108

  • Pochwał: 0

Odp: UE - kolejny krok ku odebraniu wolności.
« Odpowiedź #85 dnia: Kwiecień 24, 2009, 11:00:58 pm »
Co ci da zabicie kogos? Jak juz to dozywocie.

To, ze panstwo, ktore jest biedne, nie bedzie musialo utrzymywac takiego cwela. Nie pamietam dokladnej kwoty, ale utrzymanie wieznia kosztuje chyba miedzy 3000 a 5000 zl. Po drugie- mozliwe, ze mniej osob zdecydowaloby sie popelnic morderstwo jakby mieli swiadomosc, ze moze na nich czekac swiatelko. Ja osobiscie nie mam ochoty utrzymywac darmozjadow, juz jest ich za duzo na tym swiecie.

Swoja droga, a propos aborcji- uwazam, ze spuszczanie sie w majty tez powinno byc zabronione, wiecie ile ginie wtedy plemnikow? Te wszystkie biedne plemniczki moglyby stworzyc nowe zycie!


  • *******
  • Wiadomości: 4732

  • Pochwał: 1

  • Moderator - offtop, humor, rozrywka, media, inne
Odp: UE - kolejny krok ku odebraniu wolności.
« Odpowiedź #86 dnia: Kwiecień 24, 2009, 11:08:27 pm »
Co ci da zabicie kogos? Jak juz to dozywocie.

To, ze panstwo, ktore jest biedne, nie bedzie musialo utrzymywac takiego cwela. Nie pamietam dokladnej kwoty, ale utrzymanie wieznia kosztuje chyba miedzy 3000 a 5000 zl. Po drugie- mozliwe, ze mniej osob zdecydowaloby sie popelnic morderstwo jakby mieli swiadomosc, ze moze na nich czekac swiatelko. Ja osobiscie nie mam ochoty utrzymywac darmozjadow, juz jest ich za duzo na tym swiecie.

Swoja droga, a propos aborcji- uwazam, ze spuszczanie sie w majty tez powinno byc zabronione, wiecie ile ginie wtedy plemnikow? Te wszystkie biedne plemniczki moglyby stworzyc nowe zycie!
true

To prawda, nie oszukujmy się.
Gdybyście mogli w jednej chwili pozbawić świat wszystkich przestępców, przyszłych przestępców, pedofili, itp to zrobilibyście to?
Stary Hermit farme miał. A czas sobie upływał i upływał.


http://latwenalesniki.pl/ http://plackiziemniaczane.eu/


  • Wiadomości: 599

  • Pochwał: 11

    • www.xyberdesign.pl
Odp: UE - kolejny krok ku odebraniu wolności.
« Odpowiedź #87 dnia: Kwiecień 24, 2009, 11:14:10 pm »
Jeśli już się obracacie w takich klimatach, to przypomniał mi się pewny cytat:

"Wielu z tych, którzy żyją, zasługuje na śmierć, a niektórzy z tych co pomarli zasługują na życie. Czy możesz im je zwrócić? Nie szafuj więc śmiercią, gdyż nawet najmędrszy nie może wszystkiego wiedzieć."


  • Wiadomości: 710

  • Pochwał: 2

  • Sorry I'm Newbie ;( /// FameN'Glory
Odp: UE - kolejny krok ku odebraniu wolności.
« Odpowiedź #88 dnia: Kwiecień 24, 2009, 11:18:02 pm »
W każdym kraju mamy inne prawo, więc słowo przestępstwo tutaj nie pasuje. Ponadto nie każdy czyn, który w prawie naszego kraju uznawany jest za łamanie prawa i określany tym mianem, jest moim zdaniem wykroczeniem.


  • *******
  • Wiadomości: 4732

  • Pochwał: 1

  • Moderator - offtop, humor, rozrywka, media, inne
Odp: UE - kolejny krok ku odebraniu wolności.
« Odpowiedź #89 dnia: Kwiecień 24, 2009, 11:35:52 pm »
Jeśli już się obracacie w takich klimatach, to przypomniał mi się pewny cytat:

"Wielu z tych, którzy żyją, zasługuje na śmierć, a niektórzy z tych co pomarli zasługują na życie. Czy możesz im je zwrócić? Nie szafuj więc śmiercią, gdyż nawet najmędrszy nie może wszystkiego wiedzieć."

Racja, ale...
Jeżeli są dowody i chodzi o jakiegoś seryjnego morderce, gwałciciela, pedofila 3 w 1 to po jaka cholerę państwo ma kogoś takiego żywić? Nie mówiąc już o szansy, że ktoś taki ucieknie i zrobi komuś krzywde...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2009, 11:38:47 pm wysłana przez Hermit »
Stary Hermit farme miał. A czas sobie upływał i upływał.


http://latwenalesniki.pl/ http://plackiziemniaczane.eu/


  • Wiadomości: 710

  • Pochwał: 2

  • Sorry I'm Newbie ;( /// FameN'Glory
Odp: UE - kolejny krok ku odebraniu wolności.
« Odpowiedź #90 dnia: Kwiecień 24, 2009, 11:41:11 pm »
Dokładnie. Mnie się nie widzi płacenie podatków na takich zbrodniarzy.
Xyber, co ma literatura fantasy do rzeczywistości?


  • Wiadomości: 575

  • Pochwał: -1

Odp: UE - kolejny krok ku odebraniu wolności.
« Odpowiedź #91 dnia: Kwiecień 24, 2009, 11:58:10 pm »
Jestem wierzacy i powiem tak: Bog nie po to komus dal zycie, zebys ty je odbieral. Jezeli ktos jest ateista to inna sprawa. BTW. ateista to osoba bez wiary czy bez wyznania?
"Na tym świecie istnieje zło zrodzone z dobra. Istnieje również dobro zrodzone ze zła" by Lelouch Lamperouge
I'm OFFLINE


  • Wiadomości: 17

  • Pochwał: 0

Odp: UE - kolejny krok ku odebraniu wolności.
« Odpowiedź #92 dnia: Kwiecień 25, 2009, 12:16:15 am »
Jeśli już się obracacie w takich klimatach, to przypomniał mi się pewny cytat:

"Wielu z tych, którzy żyją, zasługuje na śmierć, a niektórzy z tych co pomarli zasługują na życie. Czy możesz im je zwrócić? Nie szafuj więc śmiercią, gdyż nawet najmędrszy nie może wszystkiego wiedzieć."
Zabłysnąłeś. Rozumiem, że jesteś zatwardziałym humanistą i zapewne socjalistą, ale mogłeś podać inny przykład. Otóż rozmawiamy o rzeczywistości, więc nie wklepuj cytatów z LoTRa, bo
a)Mimo ogromnego szacunku dla J.R.R Tolkiena i całego uniwersum, to tylko książka, w której problemy społeczne i etyczne nie są główną ideą.
c)nawet jeżeli odrzucisz poprzedni argument, to sytuacji w której padł cytat, nie powinieneś zestawiać z rzeczywistością. Frodo zapytał się Gandalfa, wręcz miał pretensje, czemu ten nie zabił Golluma, gdy miał ku temu okazję. Czarodziej zaś odpowiedział tymi słowami, które zacytowałeś. Dodał, że Gollum jest ofiarą mocy Jedynego Pierścienia.

Teraz się pytam, czy to jest dobry dowód na poparcie Twej tezy, jakoby kara śmierci była niesłuszna? Po pierwsze, sam nie skomentowałeś tego cytatu, po drugie, rzeczywistość w jakiej prawo i społeczeństwo mierzą się z przestępcami jest zupelnie inna.


  • Wiadomości: 17

  • Pochwał: 0

Odp: UE - kolejny krok ku odebraniu wolności.
« Odpowiedź #93 dnia: Kwiecień 25, 2009, 12:20:54 am »
Jestem wierzacy i powiem tak: Bog nie po to komus dal zycie, zebys ty je odbieral. Jezeli ktos jest ateista to inna sprawa. BTW. ateista to osoba bez wiary czy bez wyznania?
Ateizm to pogląd odrzucający istnienie Boga. BTW, ja jako tako wierzący jestem. Nazwałbym siebie wierzącym bez religii. Nie jestem pobożny, nigdy zresztą nie byłem, nawet w czasach gdy byłem jeszcze chrześcijaninem. Ale już jako chrześcijanin dopuszczałem możliwość wykonania kary śmierci.
I nie powołuj się sięzmanipulowany tekst Biblii, w oryginale 5. Przykazanie brzmi Nie morduj.
Między morderstwem a zabojstwem jest pewna różnica, nie należy o tym zapominać. Ale skoro Kościół Katolicki skręca w lewo, to jego wyznawcy również.


  • Wiadomości: 599

  • Pochwał: 11

    • www.xyberdesign.pl
Odp: UE - kolejny krok ku odebraniu wolności.
« Odpowiedź #94 dnia: Kwiecień 25, 2009, 12:22:03 am »
Cytuj
Xyber, co ma literatura fantasy do rzeczywistości?

Haha rozwaliłeś mnie tym tekstem. Co z tego, że jest z książki fantastycznej?

Cytuj
c)nawet jeżeli odrzucisz poprzedni argument, to sytuacji w której padł cytat, nie powinieneś zestawiać z rzeczywistością. Frodo zapytał się Gandalfa, wręcz miał pretensje, czemu ten nie zabił Golluma, gdy miał ku temu okazję. Czarodziej zaś odpowiedział tymi słowami, które zacytowałeś. Dodał, że Gollum jest ofiarą mocy Jedynego Pierścienia.

Akurat ten cytat idealnie pasuje do tematu o aborcji, szczególnie jego druga część.

tak btw. skoro Ty Cyceron uważasz, że aborcja to zabójstwo to akurat nie powinieneś się czepiać tego cytatu. Widać nie potrafisz wyciągnąć z niego tego co ma on do przekazania.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2009, 12:26:57 am wysłana przez Xyber »


  • Wiadomości: 710

  • Pochwał: 2

  • Sorry I'm Newbie ;( /// FameN'Glory
Odp: UE - kolejny krok ku odebraniu wolności.
« Odpowiedź #95 dnia: Kwiecień 25, 2009, 12:34:20 am »
Nie spotkałem jeszcze żadnego Golluma szukającego pierścienia.


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: UE - kolejny krok ku odebraniu wolności.
« Odpowiedź #96 dnia: Kwiecień 25, 2009, 12:37:16 am »
@MłodyPadawanie, faktycznie jesteś młody, bo z logiką u Ciebie na bakier...
zabicie kogoś w obronie własnej to nie morderstwo. każde życie ludzkie jest warte dokładnie tyle samo, (...)
A 2 posty później:
co nadal nie zmienia faktu, że nie mamy prawa decydować o życiu innego człowieka, (...)
Czyli z jednej strony dopuszczasz w sytuacjach wyjątkowych, a z drugiej mówisz NIE. Bo skoro "nie mamy prawa decydować o życiu drugiego człowieka" to w sytuacji zagrożenia własnego życia, właśnie to robisz - decydujesz o 2ch życiach - albo swoim (i jesteś w porządku z własnym sumieniem), albo tego drugiego łamiąc tym samym zakaz.
NIE ISTNIEJE coś takiego, jak wyjątek potwierdzający regułę. Bo skoro Regułą jest, że wszystkie krowy w górach są czerwone, a znajdzie się jedna czarna, to dla mnie wyjątek OBALA regułę.
Pisałem w pierwszym poście - to wcale nie jest takie proste :P

@Cyceron ależ ja doskonale zrozumiałem Twoje poglądy i punkt widzenia. I tylko ukazuję pewne nieścisłości pomiędzy głoszonymi przez Ciebie poglądami, a Twoim postępowaniem. I tyle. A tylko gwoli ścisłości - rozumiem, że święcie wierzysz, że gdyby UPR dobrał się do koryta to by wszystko od razu pozmieniał na swoje kopyto? Jeśli tak, to strasznie naiwny jesteś :D A wiesz czemu? Bo 1. mamy demokrację i wszyscy przeciwnicy walili by kłody pod nogi jak się tylko da 2. nie żyjemy na Marsie, 3. nie jesteśmy Emiratem arabskim ani nawet Norwegią, czy Szwajcarią i są uwarunkowania z którymi _każdy_ rząd musi się liczyć, czy mu się to podoba, czy nie.
A jeszcze do tego się odniosę:
Człowiek zabijający w akcie samoobrony jest oczywiście niewinny, więc nie wiem dlaczego zapodałeś takim przykładem.
My nie rozważamy WINY i  NIEWINNOŚCI, tylko możliwości lub nie - decydowania o życiu drugiego człowieka. To są 2 całkowicie niezależne sprawy. Zarzucasz innym czytanie bez zrozumienia, a sam popełniasz ten sam błąd. A akurat ten cytat z Władcy jest jednym z najmądrzejszych zdań tej książki. A że pochodzi z fantasy? Co z tego? Postudiuj Zen. Tam uczą dokładnie tego samego.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2009, 12:43:02 am wysłana przez MastJedi »
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 17

  • Pochwał: 0

Odp: UE - kolejny krok ku odebraniu wolności.
« Odpowiedź #97 dnia: Kwiecień 25, 2009, 12:37:47 am »
To cytuj w przyszłości słowa odnoszące się do aborcji. śmierć zadana Gollumowi przez Gandalfa miałaby być karą zadaną za popełnione zbrodnie z użyciem Pierścienia, w tym morderstwo Deagola oraz miało działać jako zabezpieczenie. Zabity Gollum nigdy nie dotarłby do Mordoru. To tak gwoli ścisłości, doceniam to, że jesteś przeciwnikiem aborcji (tak przynajmniej wywnioskowałem z użycia tego cytatu w kontekście tego tematu), jednak staraj się używać bardziej konkretnych cytatów. Może z "Granicy"?

__________________________________________________________________________

MastJedi, powinieneś wiedzieć, bo być może nie wiesz, UPr otwarcie sprzeciwia się istnieniu demokracji. I wspólnie z Cyceronem uważamy to za wielką zaletę tej partii.



edytuj posty /Pheonix

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2009, 08:39:39 am wysłana przez Pheonix »


  • Wiadomości: 575

  • Pochwał: -1

Odp: UE - kolejny krok ku odebraniu wolności.
« Odpowiedź #98 dnia: Kwiecień 25, 2009, 12:41:20 am »
Hmm a do z tym internetem?  :x
"Na tym świecie istnieje zło zrodzone z dobra. Istnieje również dobro zrodzone ze zła" by Lelouch Lamperouge
I'm OFFLINE


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: UE - kolejny krok ku odebraniu wolności.
« Odpowiedź #99 dnia: Kwiecień 25, 2009, 12:46:27 am »
Rozumiem, czyli państwo policyjne i zamordyzm. Zero internetu, albo nie - cenzurowany internet, gazety, wiadomości. No i tak wróciliśmy do tematu pierwszego postu :D Czekaj, czekaj, gdzieś już takie rozwiązania widziałem. Nawet wprowadzili w życie. To państwo jakoś się nazywało - Chiny, czy jakaś Korea...

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;